Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Ivan Germanov

Твърдият ми диск изчезна

Препоръчан отговор

Здравейте. Докато снощи играх на компютъра, Windows Explorer изведнъж даде Not Responding, след което компютъра ми крашна, даде Blue Screen и заби. След това като го пуснах, ми искаше Windows Install Disk и компютъра не искаше да се пусне, затова днес преинсталирах Windows-а. Обаче когато го пуснах, забелязах, че един от 4-те ми диска липсва, и по-точно най-важният ми диск, който е 900 гигабайта. Търсих в гугъл, но не можах да намеря решение на проблема ми. В Device Manager се появяват само 3-те ми хард диска, а въпросният не се появява. Също така в Disk Management и в BIOS-а също не се появява. Още докато инсталирах Windows, по време на инсталацията забелязах, че липсва, но помислих, че е някакъв бъг. Не съм много наясно с нещата в областта на хардуера, затова питам тук. Благодарен съм за всякаква помощ. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери първо кабелите към въпросния диск

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се,че коректно сте инсталирал и всички належащи драйвери след преинсталацията.

Също така,опитайте да поставите кабела на диска в друг слот на дъното.

Захранващият му кабел наред ли е?

Може и да опитате на друг компютър ,да видите там ще се появи ли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Докато снощи играх на компютъра, Windows Explorer изведнъж даде Not Responding, след което компютъра ми крашна, даде Blue Screen и заби. След това като го пуснах, ми искаше Windows Install Disk и компютъра не искаше да се пусне, затова днес преинсталирах Windows-а. Обаче когато го пуснах, забелязах, че един от 4-те ми диска липсва, и по-точно най-важният ми диск, който е 900 гигабайта. Търсих в гугъл, но не можах да намеря решение на проблема ми. В Device Manager се появяват само 3-те ми хард диска, а въпросният не се появява. Също така в Disk Management и в BIOS-а също не се появява. Още докато инсталирах Windows, по време на инсталацията забелязах, че липсва, но помислих, че е някакъв бъг. Не съм много наясно с нещата в областта на хардуера, затова питам тук. Благодарен съм за всякаква помощ. 

Изпробвайте да извадите и вкарате отново захранващият кабел и дата кабел на харда. И мисля че в Bios имаше функция за сканиране за нов устройства, проверете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се,че коректно сте инсталирал и всички належащи драйвери след преинсталацията.

Също така,опитайте да поставите кабела на диска в друг слот на дъното.

Захранващият му кабел наред ли е?

Може и да опитате на друг компютър ,да видите там ще се появи ли.

Проверих кабелите и ги откачих, след това пак ги вкарах в хардовете. Обаче дискът пак не се появява  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверих кабелите и ги откачих, след това пак ги вкарах в хардовете. Обаче дискът пак не се появява  :(

Когато нещо не се появява, означава че вероятно си е заминало... Разбира се пробата на друг компютър е задължителна, преди окончателната присъда...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напишете точния модел на диска.

Опитайте се при включване да се заслушате дали се чуват странни звуци при работата му. Държейки го в ръка (може и само закачен на захранване) усещате ли да се развъртат плочите? Мирис на изгоряло ?

Не се опитвайте да правите DIY , поне за сега!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах подобна случка преди време с WD Raptor 74GB, същите симптоми, както си цъках заби рестарт, каза че няма диск и край.Сменях кабели всякакви, гледах електрониката, цъкаше там като го пусна, въртеше нещо но не тръгна.Като го вържа на друг компютър не го отчита, при преинсталация също не го отчита, просто си беше заминал......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз съм имал подобен проблем,един хард не го отчита при буутване,или ако го хване името му го даваше като някаква изчанчна поредица от знаци букви и цифри...въпросния хард го сложихме на друга машина и до ден днешен си е на нея работещ

преди седмица пък сд/двд у-вото на моята машина започна да изчезва,докато при рестарт се стигна до същото положение-не го засича след POST.Решението-просто смених сата порта на който беше вързана записвачката...

извод:може да е в дънната платка проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от loranst looa
      Здравейте може ли да ми кажете, с коя програма и в кое меню може точно да се види колко точно часа е работил един твърд диск защото в програмата HDD Sentinel не се вижда да има показатели като  Power on hours и/или Head flying hours.
    • от Белгиеца
      Ето как се справих с един свищящ твърд диск.
      Виси сега на зидарски конец, за да не предава вибрациите на кутията, която иначе усилва шума както кутия на китара усилва звука от струните. Кутията е от времето когато имаше и четец за дискети, от някаква доста тънка ламарина и капаци свалящи се и от двете страни. Та е много песнопойна горката, па и има доста дупки отстрани.
      Сега само вентилатора на процесора ръмжи.  В захранването няма вентилатор.

• от DarkEdge
      Инсталиране на Windows без външен инсталационен носител на BIOS MBR машини

Ще инсталираме нова ОС на втори дял на твърдия диск в качеството си на помощна  система без използването на DVD, флашка или външен диск, с помощта на локален диск и безплатни приложения. 

На всек компютър UEFI интерфейсът изглежда различно. Главнното е да се рабере къде именно на вашия компютър да се включи режима на съвместимост с други операционни системи (Legacy) и как да изключим протокола за безопасно зареждане (Secure Boot), който не позволява ноутбука да стартира от произволен зареждащ носител, освен от инсталационния диск със заводския Windows. На HP Pavilion 17-та серия примерно изглежда така:

Раздел System Configuration - опция Boot Options. Преминаваме в Legacy Support и включваме режима на съвместимост с други операционни системи (Enabled). После включване на Legacy, протоколът за безопасно зареждане (Secure Boot) "отсича" в автоматичен режим и само след това може да се инсталират нови 64-битови операционни системи.

Няма да се занимаваме с вече инсталираната операционна систем на диск (C:), а диск (D:) ще използваме за експерименти. Диск (E:) е хранилище (кино, музика и др.).  Често питат, защо се  "държат" две системи на един компьютър. Моят вариант на отговор е много прост. За да има резервна аварийна ОС.

И така - подготовили сме Windows ISO-образа и програмите GimageX и Bootice. Щракваме двукратно по ISO-образа. Виртуалният диск със системните файлове е готов за работа. Стартираме GimageX с  администраторски права.
      1. Раздел Apple
      2. Source - намираме файла install.wim. Пътят примерно е такъв: DVD-диск (G:) - sources - install.wim
      3. Destination - указваме раздела под новата операционна система, в нашия случай това е (D:)
      4. Image - избираме редакция
      5. Apply - прилагаме
      Ще започне разгръщане  на образа – налага се да изчакаме.

Добавяме системата в менюто за зареждане. За целта ще използваме  Bootice. Стартираме програмата с администраторски права и избираме BCD - BCD of current system - Easy mode.

1. Add и от изпадналото меню избираме New Windows 7/8/8.1 entry – добавяме запис за новата система
      2. Disk - избираме твърдия диск
      3. Partition - избираме дела на новата система
      4. OS title - редактираме названието
      5. Boot file - задължително проверяваме разширението на файла winload да е efi. Ако то е .exe – преименуваме го на .efi
      6. Language – en-US
      7 и 8. Save current system после Save Globals - запазваме настройките

Смело презареждаме системата и инсталираме новата операционна система. Вече имаме две операционни системи на нашия компютър/ноутбук.

Подобни теми:
      Инсталиране на Windows без външен инсталационен носител на BIOS машини
      Лесно инсталиране на Windows с помощта на инструментите на Hiren's Boot CD

• от ivsnara2
      Здравейте, на скоро си преинсталирах windows-а и ми направи впечатление че заетото място в C:/ е доста голямо от колко си мисля, че би трябвало да бъде.След като настроих и скритите папки да се виждат и проверих колко ГБ е всичко, се оказа , че е около 28,8gb а като проверя самият диск показва , че е  заето 57,3gb. Някой може ли да ми обясни защо и от къде идва такава голяма разлика.Все пак говорим не за някой друг мб или 1,2 гб. а за 28,5гб разлика.

• от Ивайло П.
      Моля ви за помощ за доклад на тема - Входно-изходни устройства на магнитен принцип – твърд диск – принцип,видове,характеристики. Търсих в нета, но не намирам много информация трябват ми близо 20 страници. Моля за помощ, ако някой разбира може да ми напише информация или да даде линк към някой сайт.(без wikipedia) !
      Благодаря предварително ! :)

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.