Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумци, по името на темата се подразбира за какво става въпрос. Искам да попитам дали си струва да и се прави овърклок, защото днес четох доста материал за нея, и мненията не са от най-позитивните. За момента не искам да давам пари за друга карта, затова мислех да правя клок на тази, и евентуално да и взема някакво допълнително охлаждане. За процесора си мисля, че няма да има смисъл засега (Pentium E5500 @ 2.80GHz), мнения по този въпрос? Догодина по това време, ако мога, ще си взема друга машинка, но на това време исках да изцедя колкото мога от конфигурацията с която съм в момента. Също така съм пълен нуб в сферата на клокванията, и ако се стигне до там ще ми трябват някои съвети, та засега, някакви отзиви?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами лесно е.Ще трябва да прочетете доста неща,да експериментирате.Нужно е и да имате необходимото дъно,захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното ми е ASRock G43Twins-FullHD, а захранването Chip P4-350W.

Май е нисък волтажа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да ви кажа,много по-важен е ампеража.Проверете на 12 волтовата линия колко ампера има.

Това захранване си е китайче отвсякъде.Което значи,че може да е една тиктакаща бомба.Да не стане така,че да ви отнесе някоя част от конфигурацията,докато феерично изгаря.

Също така,не бих пробвал овърклок,поне не и на картата.Евентуално малко процесора и толкова.Така или иначе,кой знае колко прираст няма да има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се занимавайте с глупости ами си ползвайте машинката докато не предаде богу дух или не ви омръзне! Процесора макар и стар си е бомба! Е видеото не е много читаво ама какво от това? Когато вече конфига ви не ви удовлетворява го сменете изцяло!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май е нисък волтажа?

Това ми напомня на нещо от последните дни с което много се забавлявахме? Кое ли беше?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здр аз също съм със такава видео карта и със e5700 процесор

преди бях клоквал видеото по следния начин

Core clock от 700 на 850

и memory clock от 535 на 650 което е макса

не мога да ти кажа до колко се вдихна фпс то във игрите но си беше доста

пример мога да ти дам със новото НФС мост уантед  на медиум почти си седеше на 60 фпс

но да ти кажа от опит ако не клокнеш и процесура разликата няма да е голяма

аз същност само него клоквам за по високо фпс моят е 3.0 гхерца а го права на 3,9 гхерца 15*260

иначе засега всичко до момента ми върви

Crysis 1,2,3 , Battlefield 3,4 , COD Ghosts и всички други

ако след клока ти забие компа пробваи на малко по малък но при мене на този няма забиване

точно преди да напиша коментара пробвах се пак клока и ето резултатите на Battlefield 4 със тези настройки:

Публикувано изображение

Avg: 29.521 - Min: 21 - Max: 77

нядявам се да съм помогнал :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.