Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Skoinks

Бог - Вярвате или не

Препоръчан отговор

Според християнската доктрина... Бог не е рум сървис.
:):clap:

Ех, да можеха вярващи и невярващи да го разберат това...нямаше да има спор за какво я има религията...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нима темата не е "Вярвате ли в Бог или не?" Ето аз открито и обосновано заявих, че не вярвам. Май на никого не съм налагал мнението си. Вие казвате че има, аз казвам че няма. Това е толкова просто и елементарно. Май тези, които вярвате се опитвате да налагате мнение. Заблудени души били еди кои си, незапознати, объркани. И за какво да пиша в тема в която ме изкарват едва ли не малоумник загдето не вярвам в Бог. Оставям без коментар думите на супер философа Сталик по мой адрес. Вервайте си колкото си искате. Пишете си на воля. Не виждам смисъл повече да говоря каквото и да било.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нима темата не е "Вярвате ли в Бог или не?" Ето аз открито и обосновано заявих, че не вярвам. Май на никого не съм налагал мнението си. Вие казвате че има, аз казвам че няма. Това е толкова просто и елементарно. Май тези, които вярвате се опитвате да налагате мнение. Заблудени души били еди кои си, незапознати, объркани. И за какво да пиша в тема в която ме изкарват едва ли не малоумник загдето не вярвам в Бог. Оставям без коментар думите на супер философа Сталик по мой адрес. Вервайте си колкото си искате. Пишете си на воля. Не виждам смисъл повече да говоря каквото и да било.

Аз не съм квалифицирал никого тук като заблудена или объркана душа. И ако прочетеш внимателно и непредубедено постовете ми ще видиш, че критиката ми не е насочена към това, че някой тук не вярва, а към несъстоятелната аргументация, почиваща на недобро познаване на материята. "Критика на чистия метод" така да се каже. :sobbing: Да критикувам някого само защото не вярва - това е доста нахално според мен. Всеки си има основания и за едното и за другото. Само че твърдението че на никого не си налагал мнението си, не съвпада съвсем точно с действителността:

Нима ти самият вярваш толкова силно, че си създаден от Бог. Нима вярваш, че той те е създал. То е малко като приказката за щъркелите бре. А в нея и малките деца вече не вярват.

laugh.gif

В заключение деца: религиозните въпроси са многоаспектни и сложни. Няма доказателства за съществуването на Бог, както няма и доказателства за противното. Няма доказателства, че човек е сътворен с висша намеса, няма преки и за противното. Няма обяснение за твърде много неща в нашия свят и дори самата наука се уповава на чистата вяра, много по-често, отколкото си мислят „миряните” й. Религията пък е масово неразбрана дори от собствените си поддръжници, затлачили я в догмати.

И Ник - аз все така не разбирам къде съм декларирал вяра в милосърдния Бог и щъркелите. Някакви постове-фантоми виждаш май...

Ако разглеждаме алтернативните варианти, т.е. говорим за Бог като за Висша сила - да, вярвам. Точно затова не се възприемам съвсем като християнин. Аз следвам (да се възприема като средно положение между "вярвам" и "знам") едни малко по-специфични концепции за битието и обитаващите го. Само мога да кажа, че както традиционните религиозни разбирания, консервативното гледище, така и неговия антипод - модерната наука, имат доста ограничена представа за границите на битието и неговата същност. И в двата случая поради незнание.

Аз вярвам в онези неща, за които хората отбягват да говорят, в онези неща, които скептичните профани дискредитират като значение, във вярването си стъпвам на онази територия, в която съвременната наука е боса и вдига рамене, намирам смисъл в най-древната мъдрост, т.нар. Тайна доктрина на Древния Изток. Вярвам в съществуването както на видим, така и на невидим свят, вярвам в един синтез на наука и религия. Съществуването на Бога и безсмъртието на човешкия дух може по този път да бъде доказано така, както и математическите теореми. "Нищо не произлиза от нищото." Вярвам в единната същина на всички религии и съществуването на сили и светове, недостъпни все още за науката; неща, които поради неспособността си да ги обясни по своите "рационални" правила, науката дискредитира и обявява за налудничави също така, както и ортодоксалната религия, която пък, загубила смисъла на истинското Познание, се оказва неспособна да даде обяснение другояче, освен чрез мътни абстракции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

И аз така.Вярвам в по-висша сила.Не знам дали е Бог или някои друг.Важното е, че вярвам.Незнам може би като гледаме всичко и все си мислим, че има някои друг по-умен и по-съвършен които го е създал.

Хората винаги са вярвали в нещо, наричали са го с различни имена, но едно е ясно човек има нужда да вярва в нещо в някои!

Редактирано от magito (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Колко от твоите познати, изчели "много" книги по религиозните въпроси са потърсили и другата страна на монетата? Ето - тук си имаме един nickfox. Е, неговата аргументация не е от най-блестящите, но все пак има мнение. С радост ще срещна в спор някой от претендиращите да са запознати с религиите тийнейджъри и ще чуя тяхната аргументация за вярата или безверието им.

О'к! Съгласна съм, че са малко тези, които четат по принцип за религии. С удоволствие бих те запознала с някои от съучениците, ако посещаваха форуми (Сега да не помислиш, че няма такива? Недей, моля те, защото има!). Кое те накара да мислиш, че те не са потърсили другата страна на монетата?

Невъзможно да обясна. Техен си личен избор с техни си лични мотиви. Ако като възприемат Библията само в приказен аспект - обяснимо.

Точно така - личен избор, с лични мотиви. И въобще не приемат Библията в приказен аспект. Никъде не съм казала това за тях, казах го за себе си. Щом мислиш, че съм повърхностна - добре, но не можеш да го тврдиш за хора,които не познаваш. Или може би смяташ, че щом са били в класа ми, и те са като мен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз вярвам в силата на интелекта и разума,всеки може да се развие достатъчно,за да бъде пълноценно мислещо същество,все пак това ни ограничава от животните.Макар,че доста хора все повече ни бутат към това да се превърнем отново в нисши примати без право на мнение.Аз съм атеист.Не вярвам в Бог,но се страхувам от него.

Общо взето цялата материя в доста сложна.С голям трепет гледам филми и чета за Господ и се мъча да разбера нужно ли е на човек да вярва в едно Божоствено начало.Или пък за всичко си има обяснение.По скоро съм склонен да вярвам в науката и простите обяснения,а това има ли Господ ще го разбера чак когато се спомина.Сега всяко твърдение е плод на едно въображение.Интерпретацията на въпроса обърква доста хора и самият факт ,че има разединение в религиите,дори и в християнската вяра говори недвусмисленно,че отговорът не е толкова прост.По скоро въпросът е имаме ли нужда да вярваме в Господ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кое те накара да мислиш, че те не са потърсили другата страна на монетата?

Аз не твърдя, а питам.

Точно така - личен избор, с лични мотиви. И въобще не приемат Библията в приказен аспект. Никъде не съм казала това за тях, казах го за себе си. Щом мислиш, че съм повърхностна - добре, но не можеш да го тврдиш за хора,които не познаваш. Или може би смяташ, че щом са били в класа ми, и те са като мен...

Никъде не съм казвал това. Нито пък съм твърдял, че това важи за всички.

Нека не бъдат интерпретирани погрешно думите ми - не съм целял да поставя всички под общ знаменател. Говорех обаче за едно доста представително мнозинство. Повечето тийнейджъри нямат критерий за обективност - рядко се сещат такив, които ще сравнят гледната точка по един въпрос с противоположната й.

И това главно поради неспособността да отсеят достоверния източник, от недостоверния такъв. А такива има дори в чисто научни области като психологията.

Въобше пишещите в тази тема започват да се държат много странно... laugh.gif Не знам какво ви става. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки започна да приема всичко лично, та затова явно... biggrin.gif

randb, много съм съгласна с твоите разсъждения.

Факта, че не се отрича пряко, а се търсят отговори, вече говори за саморазвитие.И аз винаги съм твърдяла, че трябва да се знаят и двете страни.Не говоря само за религиите...но пък смятам, че са свързани с науката неизменно...науката пита-как, а религията пита-защо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак сте разровили кокалите на тази тема,обаче този път нещо се излиза от добрия тон sad.gif

Няма значение кой пръв е започнал да налива масло в огъня-важен е резултата.......

Та на въпроса-

...........

В заключение деца: религиозните въпроси са многоаспектни и сложни. Няма доказателства за съществуването на Бог, както няма и доказателства за противното. Няма доказателства, че човек е сътворен с висша намеса, няма преки и за противното. Няма обяснение за твърде много неща в нашия свят и дори самата наука се уповава на чистата вяра, много по-често, отколкото си мислят „миряните” й. Религията пък е масово неразбрана дори от собствените си поддръжници, затлачили я в догмати.

..................

Stalik,"вярата" като понятие изключва доказателствата.Щом можеш да докажеш нещо-значи то съществува реално и няма нужда да "вярваш" в нещо (мигар вярваш в обувките си? cool.gif )

Тоест-Бог няма нужда от доказателства,че съществува-напротив,доказателствата биха унищожили вярата в него.

Следователно-не се нуждаем от тях.QЕD

P.S.Това ми е тезата (към настоящия момент) ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Stalik,"вярата" като понятие изключва доказателствата.Щом можеш да докажеш нещо-значи то съществува реално и няма нужда да "вярваш" в нещо (мигар вярваш в обувките си? cool.gif )

Тоест-Бог няма нужда от доказателства,че съществува-напротив,доказателствата биха унищожили вярата в него.

Следователно-не се нуждаем от тях.QЕD

Хулителите й търсят, не аз... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...природните бедствия, войните, болестите....

...А гладът, сушата, дъждовете са някакви общи бедствия за цели градове и народи, чрез които се наказва злото, превишило мярата. Както лекарят, макар да причинява на тялото неудобства и страдания, все пак е благодетел, понеже се бори с болестта, а не с болния, тъй и Бог е благ, когато чрез наказание на частите устройва спасение на цялото. Те не обвиняваш лекаря, че той в тялото едно реже, друго изгаря, а трето съвършено отнема. Напротив, плащаш му, наричаш го спасител, защото е овладял болестта в малка част на тялото, докато не се е развила в цялото тяло....

още

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В библията пише:"творенията говорят,че има Бог"-и аз вярвам,че има Бог.Факта,че говорим за това и ни вълнува е доказателство , че Бог съществува.Дали вярваме или не това това е наш проблем.Господ ни е оставил свободната воля да решаваме какво да правим, а ние във всичките си действия се стремим да се оправдаем с Бог.

Има хора,които добре оправдават своите действия с Бог(особено злиничките си).Ако спазвахме християнските принципи и морал нещата щяха да са по-различни според мен.Но това си е мое мнение и не задъжавам никого с него. :help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би трябва да пуснем тема "Дефиниция за Бог"... ;)

Явно всеки си го представя по различен начин и в това няма нищо лошо - в крайна сметка Бог няма конкретна форма,всеки може да го притежава лично за себе си. В най-материалистичният смисъл на думата - нещо, наречено Бог не съществува. Има универсален закон,универсална истина за живота, която се таи във всеки от нас,и само от нас зависи да я открием. Тя е с нас през цялото време,просто сме заслепени и не я виждаме. Будистите наричат това "просветление" - да разбереш живота,да бъдеш осъзнат,буден, изцяло в настоящия момент. Ето в това вярвам...Не знам дали може да се каже,че вярвам в Бог.

Редактирано от WhiteHart (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,следователно съществувам=вярвам,следователно бог съществува :clap:

Малко храна за размисъл ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мисля,следователно съществувам=вярвам,следователно бог съществува ;)

Малко храна за размисъл :)

Много ми хареса това. Кратко и ясно.:yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
"Вярвам в един Бог Отец...

И в един Господ Иисус Христос,

Сина Божий, Единородния...

И в Духа Светаго, Господа." Символ на вярата

Точно в това вярвам.Смятам ,че Бог е също личност и си има име.За мен това е Исус Христос такъв какъвто е разкрит в Светите писания -Библията.Това не е проповед ,както стана вече обвинение то атеистите, които също са вярващи, но във себе си.И както написа Сталик Паскал е казал ако няма Бог аз не губя нищо ,и вие не печелите нищо,но ако Го има ....

За себеси мога да кажа ,че уповавам на Бог и ми помага в трудни моменти.

Бог е справедлив според религията. Нямам емпирични доказателства за това. А според същата тази религия злото е там, където Бог отсъства, а не където той го е допуснал злоумишлено.

Кристално ясна дефиниция,която няма нужда от коментар :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Притча за Бог и бръснаря

Един човек влязъл в бръснарницата както обикновено правел, за да го избръснат и подстрижат.

Заприказвал се с бръснаря, който го обслужвал. Говорили за разни неща и изведнъж станало дума за Бог.

Бръснарят казал:

- Каквото и да ми говорят, аз не вярвам че съществува Бог.

- Защо? – попитал го клиентът.

- Та нали това и така е ясно. Достатъчно е да излезеш на улицата, за да се убедиш, че няма Бог. Кажете ми, ако Бог съществува, откъде има толкова много болни хора? Откъде са безпризорните деца? Ако той наистина съществуваше не би имало нито страдания, нито болка. Трудно ми е да си представя любящ Бог, който допуска всичко това.

Клиентът се замислил за миг, но решил да си премълчи, за да не влиза в спор. Когато бръснарят си свършил работата, клиентът си тръгнал. Излизайки от бръснарницата той видял на улицата рошав и необръснат човек ( като че ли не се е подстригвал цяла вечност – толкова бил рошав). Тогава клиентът се върнал в бръснарницата и казал на бръснаря:

- Знаете ли какво ще ви кажа? Не съществуват бръснари.

- Как така? – учудил се бръснарят – А нима аз не влизам в сметката? Аз съм бръснар.

- Не! – възкликнал клиентът – Те не съществуват, иначе нямаше да има рошави и необръснати хора, като ето онзи човек, който върви по улицата.

- Но, мили човече, работата не е в бръснарите. Просто хората не идват при мене.

- Точно в това е работата! – потвърдил клиентът. – И аз казвам същото: Бог има. Просто хората не го търсят и не отиват при него. Ето защо има в света толкова много болка и страдания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам нещо против, а то е нежеланието ми да почнат да ме мразят тука на този форум ( който основно въобще не е за религии) разни вярващи хора за съмненията които съм способен да предизвикам у тях отностно тяхната вяра.

Иначе казано, що да си навличам беля с доказателства ? :)

Да си вярва кой каквото си иска, аз лично няма да му преча, поне не тук на този форум.

:)

Съмнявам се,че има нещо общо с евентуалната омраза към теб,а липсва на каквито и да е факти или доказателства. :P

Притча за Бог и бръснаря

Един човек влязъл в бръснарницата както обикновено правел, за да го избръснат и подстрижат.

Заприказвал се с бръснаря, който го обслужвал. Говорили за разни неща и изведнъж станало дума за Бог.

Бръснарят казал:

- Каквото и да ми говорят, аз не вярвам че съществува Бог.

- Защо? – попитал го клиентът.

- Та нали това и така е ясно. Достатъчно е да излезеш на улицата, за да се убедиш, че няма Бог. Кажете ми, ако Бог съществува, откъде има толкова много болни хора? Откъде са безпризорните деца? Ако той наистина съществуваше не би имало нито страдания, нито болка. Трудно ми е да си представя любящ Бог, който допуска всичко това.

Клиентът се замислил за миг, но решил да си премълчи, за да не влиза в спор. Когато бръснарят си свършил работата, клиентът си тръгнал. Излизайки от бръснарницата той видял на улицата рошав и необръснат човек ( като че ли не се е подстригвал цяла вечност – толкова бил рошав). Тогава клиентът се върнал в бръснарницата и казал на бръснаря:

- Знаете ли какво ще ви кажа? Не съществуват бръснари.

- Как така? – учудил се бръснарят – А нима аз не влизам в сметката? Аз съм бръснар.

- Не! – възкликнал клиентът – Те не съществуват, иначе нямаше да има рошави и необръснати хора, като ето онзи човек, който върви по улицата.

- Но, мили човече, работата не е в бръснарите. Просто хората не идват при мене.

- Точно в това е работата! – потвърдил клиентът. – И аз казвам същото: Бог има. Просто хората не го търсят и не отиват при него. Ето защо има в света толкова много болка и страдания.

:clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще поставя един провокативен (и богохулен) въпрос.

Ние, хората ли сме "сбъркани" или Бог (с различните му имена) е виновен за това, което става?

Бог е справедлив според религията. Нямам емпирични доказателства за това. А според същата тази религия злото е там, където Бог отсъства, а не където той го е допуснал злоумишлено.

Значи има и такива места?! Пък аз знаех, че бил навсякъде! Защо "осъства"? Или е във ваканция?

Сътворил ни е и си е "оставил ръцете". Гледа ни сеира. Недоволен е и от време на време се опитва да ни унищожи (потопът) ама оставил неколцина (тъжно е да съсипеш нещо, в което си вложил толкова труд и надежди). Имал намерение да го направи втори път, но тогава ни отървал "Спасителя", като се опитал да ни направи по-добри.

А ние му вярваме.

Има Бог има религии и какво от това? Хората по-скоро се противопоставят по този признак, отколкото да се издигат духовно и да се обединяват.

Колкото хора - толкова мнения

Само не отговаряйте с 42.

Редактирано от NikolayV (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече няма да се противопоставям на никого, защото ме изкараха каква ли не. Но попитах няколко близки (по-възрастни хора, не приятели или съученици): "Ако ти се случат няколко трягедии в живота за определен период от време, това би те накарало да вярваш по-силно в Бог, или напротив-вярата ти ще отслабне?" Познайте какво ми отговориха всички: това не би засилило вярата им в Бог, напротив...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вече няма да се противопоставям на никого, защото ме изкараха каква ли не. Но попитах няколко близки (по-възрастни хора, не приятели или съученици): "Ако ти се случат няколко трягедии в живота за определен период от време, това би те накарало да вярваш по-силно в Бог, или напротив-вярата ти ще отслабне?" Познайте какво ми отговориха всички: това не би засилило вярата им в Бог, напротив...

Дано нищо лошо не се случва на хората, които са ти го казали, но... Хората си приказват какви ли не неща, когато всичко е наред. Обаче случи ли се нещо лошо, повечето приказки не струват пукната пара. Виждал съм хора, които са сериозно болни по своя вина - цигари (рак на белия дроб), алкохол (цироза на черния дроб), които са се молили на Бог да оздравеят и са обещавали, че повече няма да пият или пушат, при положение, че не са били вярващи преди това. Това обаче нищо не доказва. Не мога да каже, че на база на това наблюдение, всички хора стават вярващи

Не може да се кажеш кой как би реагирал в екстремна ситуация и от това да вадиш изводи. Дори и да реагира така, както е казал, това не значи, че всички хора ще постъпят така, както и не могат да се вадят заключения за силата на вярата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ще поставя един провокативен (и богохулен) въпрос.

Ние, хората ли сме "сбъркани" или Бог (с различните му имена) е виновен за това, което става?

Значи има и такива места?! Пък аз знаех, че бил навсякъде! Защо "осъства"? Или е във ваканция?

Сътворил ни е и си е "оставил ръцете". Гледа ни сеира. Недоволен е и от време на време се опитва да ни унищожи (потопът) ама оставил неколцина (тъжно е да съсипеш нещо, в което си вложил толкова труд и надежди). Имал намерение да го направи втори път, но тогава ни отървал "Спасителя", като се опитал да ни направи по-добри.

А ние му вярваме.

Има Бог има религии и какво от това? Хората по-скоро се противопоставят по този признак, отколкото да се издигат духовно и да се обединяват.

Само не отговаряйте с 42.

Да,обаче на този въпрос отговорът е точно 42

А въпросът е изписан с огромни букви върху една планина,на която няма да споменавам името..... cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото стъпало

(индийска притча)

Един човек отишъл при свещения Рамануджа и казал:

— Искам да намеря пътя към Бога. Помогни ми!

Рамануджа внимателно го погледнал и попитал:

— Кажи ми най-напред, ти обичал ли си някого?

Мъжът му отвърнал:

— Аз не се интересувам от светски работи, любов и прочие. Аз искам да стигна до Бога!

— Моля те, помисли още веднъж. В своя живот обичал ли си жена, дете или който и да е друг?

— Аз вече ти казах, че не съм обикновен мирянин. Аз съм човек, който иска да познае Бога. Всичко останало не ме интересува. Не съм обичал никого.

Очите на Рамануджа се изпълнили с дълбока тъга и той отговорил:

— Тогава това е невъзможно. Отначало ти трябва да научиш какво е това да обичаш някого истински.Това ще бъде първото стъпало към Бога. Питаш ме за последното стъпало, а ти самият още не си стъпил на първото. Иди и обикни някого!

Пожелавам ви да вървите напред в живота си, без да прескачате стъпалата, особено първото!

my_step7.gif

Редактирано от vboychev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бог е "навсякъде" според пантеизма. В гностическите текстове е застъпена същата теза. Според исляма пък Аллах е вездесъщ творец на битието, в това число на доброто и злото. А според християнството човекът има свободна воля, дадена му от Бога. Ще си позволя да дам тук едно сравнение, направено от Айнщайн - отсъствието на Бога поражда злото така, както отсъствието на топлина поражда студа, а отсъствието на светлина - тъмнина. Във физиката няма "студено", нито "тъмно". Има само отсъствие на топлина и светлина.

И? В крайна сметка изхода е един и същ - напускаш този свят рано или късно. Важното е да си добил житейска мъдрост, да си прозрял истините и да си осмислил грешните си постъпки - да си се покаял. Само това показва, че си успял все пак да израстнеш в този свят не само по възраст и ръст. А това е трудно начинание, което малко хора постигат. Пътят към покаянието минава през греха. Няма нищо самородно в човешката душа - винаги е нужен стимул. И ако разделението на религиите дава на човека възможност да търси истинския път, който и да е той - на юдаизма, християнството, исляма, будизма, сикхизма и т.н. - защо не?

А защо? Защо напротив? По-рано в темата казах - Бог (бил той християнски или друг) не е рум сървис. Друг потребител спомена, че не е и кръстоска между Батман и Супермен. Представата за индивидуална справедливост битува в приказките. И тук да ме простят християните в този форум - още в началото на темата подчертах разграничението си от християнският светоглед, - ала Бог като висш цензор не отсъжда според това дали си арабски шейх с три жени или Малката кибритопродавачка. Той не брои всеки ден колко залъка слагаме в устата си, колко пъти псуваме, колко пъти сме "прелюбодействали" и т.н. Целта на занятието е само и единствено в наша полза и в наши ръце. Не успееш ли да станеш човек за цял един живот - няма да станеш и след това. Той ни е дал Свободна воля. И да го държим отговорен за това, че съседката от горния етаж ни е наводнила, въпреки че сме праведни християни, е нелепо. С риск да досадя с това, което повтарям през време на цялата тема - митологичните представи за божеството нямат място тук. И никой няма да разбере истински религията докато не го прозре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...