Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Борислав Николов

Настройка на рутер Linksys wrt 54gl

Препоръчан отговор

Здравейте,преминах на нов доставчик на интернет и реших да си използвам рутера Linksys wrt54gl  но момчетата не можаха да го настроят,сега съм с кабел в лаптопа а искам да ползвам wi-fi.Ако някой може да помогне с настройките ще бъда много благодарен:)

Казаха ми че връзката е PPPOE ,и ми препоръчаха рутер на TP-LINK, но аз искам да ползвам този да не купувам друг освен ако не се наложи.Дали ще падне много скоростта на сваляне ако ползвам само WI-FI ,на кабел свалям до 9,5 MB/S.Благодаря предварително! Хубав и успешен ден на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,преминах на нов доставчик на интернет и реших да си използвам рутера Linksys wrt54gl  но момчетата не можаха да го настроят,сега съм с кабел в лаптопа а искам да ползвам wi-fi.Ако някой може да помогне с настройките ще бъда много благодарен :)

Казаха ми че връзката е PPPOE ,и ми препоръчаха рутер на TP-LINK, но аз искам да ползвам този да не купувам друг освен ако не се наложи.Дали ще падне много скоростта на сваляне ако ползвам само WI-FI ,на кабел свалям до 9,5 MB/S.Благодаря предварително! Хубав и успешен ден на всички!

Отваряте http://192.168.1.1 въвеждате име и парола и попълвате данните за PPPoE връзката. След това настройвате безжичната мрежа. Всичко това е описано много добре в ръководството, прочетохте ли го?

И да, скоростта ще падне и ще е под 2.5 мегабайта в секунда (безжична връзка)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряте http://192.168.1.1 въвеждате име и парола и попълвате данните за PPPoE връзката. След това настройвате безжичната мрежа. Всичко това е описано много добре в ръководството, прочетохте ли го?

И да, скоростта ще падне и ще е под 2.5 мегабайта в секунда (безжична връзка)

Благодаря за бързата реакция:) нямам ръководство за рутера ,опитах един път но нищо не стана явно съм объркал нещата, ако искам по висока скорост ще ми трябва нов рутер ,някой модел на tp-link  който да да минава тези 2.5 MB/S. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързата реакция :) нямам ръководство за рутера ,опитах един път но нищо не стана явно съм объркал нещата, ако искам по висока скорост ще ми трябва нов рутер ,някой модел на tp-link  който да да минава тези 2.5 MB/S. 

Ако ви трябва по-висока скорост ви трябва маршрутизатор, поддържащ стандарта N

За ръководството пробвайте сайта за поддръжка на производителя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ви трябва по-висока скорост ви трябва маршрутизатор, поддържащ стандарта N

За ръководството пробвайте сайта за поддръжка на производителя

Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върнете го до фабрични настройки , какво точно означава

опитах един път но нищо не стана явно съм объркал нещата

Влизате през кабел във рутера , поставяте на PPPOE настройвате си име и парола и задължително клонирайте мак адреса .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върнете го до фабрични настройки , какво точно означава

Влизате през кабел във рутера , поставяте на PPPOE настройвате си име и парола и задължително клонирайте мак адреса .

Благодаря за съвета,но реших да го сменя с друг за по висока скорост! Благодаря на всички отзовали се:) лека и спокойна вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С точно този линксис не само безжично, ами и жично ще е зле скоростта. Просто е много античен.

Всеки тплинк от и над модел 841 трябва да ти свърши работа. Естествено ако имаш пари за даване можеш да вземеш и някой от по-сериозните модели, като 3600, 4900 или Арчър ц7. Но 841 да ти е програмата минимум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.