Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Neinformiran

Съвет относно избор на кутия

Препоръчан отговор

Здравейте.Наскоро си смених видеокартата,но се оказа че като я сложа в кутията се пада точно пред харда.Следователно харда скочи веднага на 52-53 градуса.Процесора на 60-65  , а иначе видеото си е на 65 макс.Дори при най тежката игра.Просто платката е големичка и следователно отделя повече топлина.Компа стана един калорифер като цяло.Това е сегашната ми кутия http://www.emag.bg/kutija-delux-middletower-atx-450w-cherna-mv875/pd/EJ9XKBBBM/ и е доста малка.Ако може да ми препоръчате по широка,със долен монтаж на захранването и като цяло със доказан добър въздушен поток.Лимита е 100 лева.Може и леко отгоре.Освен това 2-ри въпрос.Харда ми е ето този  Hitachi HDS721050CLA360 ATA Device. Колко е зле този хард и дали е възмойно да ми бави като цяло системата? Както и колко наложителна е неговата смяна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хард диска си е най-бавната част от системата, така или иначе, а твоя като гледам си е стандартен SATA 7200 rpm диск, така че освен ако не го смениш с SSD, няма да има промяна ако вземеш друг хард диск.

Кутията е зле, наистина, няма ли възможност да се постави харда по-ниско, така че да не е точно до видеото ? Отпред ако има възможност за поставяне на вентилатор, който да вкарва студен въздух и да го обдухва директно, положението доста ще се подобри. Но не знам дали кутията предлага такъв вариант.

Каква е видео картата ?

Хубави кутии за бюджета:

Thermaltake Commander MS-III - 97 лв.

FD CORE 3000 ATX BLACK - 108 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Наскоро си смених видеокартата,но се оказа че като я сложа в кутията се пада точно пред харда.Следователно харда скочи веднага на 52-53 градуса.Процесора на 60-65  , а иначе видеото си е на 65 макс.Дори при най тежката игра.Просто платката е големичка и следователно отделя повече топлина.Компа стана един калорифер като цяло.Това е сегашната ми кутия http://www.emag.bg/kutija-delux-middletower-atx-450w-cherna-mv875/pd/EJ9XKBBBM/ и е доста малка.Ако може да ми препоръчате по широка,със долен монтаж на захранването и като цяло със доказан добър въздушен поток.Лимита е 100 лева.Може и леко отгоре.Освен това 2-ри въпрос.Харда ми е ето този  Hitachi HDS721050CLA360 ATA Device. Колко е зле този хард и дали е възмойно да ми бави като цяло системата? Както и колко наложителна е неговата смяна?

Ако захранването е това което идва с кутията е добре да бъде сменено с нещо качествено!

Cooler Master GX Bronze, 450W

RAIDMAX Hurricane 2

130лв. с безплатна доставка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не захранването е Seasonic SS-520GB Bronze, a видеото е това http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814125317 като аз даже го  държа клокнато на 900/1150 и пак си стои на 65 градуса макс.Кутията няма опция за нищо.Има само един HDD bay и няма дори как да го преместя.Вентилатор също няма къде да се сложи.За харда питах защото нещо системата ми се вижда тегава но явно не е от него.За кутия евентуално мога да дам 10-20 лв над стоте но не повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логичния избор е второто предложение на The_Reaver + доставката и си готов!   П.П. Не можах да намеря размерите на твоята карта, но ако опира в горната клетка за дискове ще я махнеш - тъкмо ще имаш по-добър въздушен поток!   П.П.П. Има и друг вариант! Тази corsair-carbide-200r с безплатна доставка!   200R Review

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото никъде не опира само че няма къде да преместя харда.А той стои точно пред видеото 1см разтояние и така.Тази кутия на Corsair ми допада.Можеби нея ще взема.Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друг вариянт е Тt Commander MS-I,който за разлика от MS-III има каб.мен.и е доста по-широка над проца,но отстъпва на предложените FD и Corsair.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегите са Ви предложили отлични кутии.Аз бих избрал ето този модел,отличен като изпълнение,качествена изработка перфектен избор за цената си-FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK или това ENERMAX OSTROG WHITE ECA3253-WB

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един глас от мен за 200ЕР, лично за мен е малко по-добра от модела на ФД , макар той да идва с един вентилатор в повече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.emag.bg/kutija-cooler-master-cm-690-ii-cherna-cm-rc-692a-kkn5/pd/ER1JTBBBM/

Вземи тази. Кутия се купува веднъж и си струва да инвестираш в нещо здраво, голямо и с опции за охлаждане и поставяне на устройства.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да филтрите за прах са ключови.Значи за момента се спирам на предложението на pataran.Надвишава бюджета но какво да се прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.emag.bg/kutija-cooler-master-cm-690-ii-cherna-cm-rc-692a-kkn5/pd/ER1JTBBBM/

Вземи тази. Кутия се купува веднъж и си струва да инвестираш в нещо здраво, голямо и с опции за охлаждане и поставяне на устройства.

И това е вариант в случея е по-добре , понеже питащия е от Пловдив и най-вероятно ще плати доставка на кутиите които му се предлгаха до сега.

Та цената ще е приблизително колкото цената на тази кутия!

Нека си прецени иначе точния модел на  е този , понеже в емаг не си правят труда да пишат точните модели!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първоначално смятах да предложа точно този модел на CoolerMaster,но не го направих заради посочената сума от автора.

Щом автора живее в Пловдив може да провери ето тук-www.itleader-bg.com/shop/‎ с безплатна доставка за неговия град.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това е вариант в случея е по-добре , понеже питащия е от Пловдив и най-вероятно ще плати доставка на кутиите които му се предлгаха до сега.

Доколкото знам доставката от Пл_сио е безплатна за цялата страна за поръчки над 100лв.! И 200R също има филтри за прах!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да филтрите за прах са ключови.Значи за момента се спирам на предложението на pataran.Надвишава бюджета но какво да се прави.

Само да уточня, защото ползвам такава кутия, ще ти трябват филтри и за двата странични отвора, както и по желание и за задния. Като размер стават 120 или 140 мм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото знам доставката от Пл_сио е безплатна за цялата страна за поръчки над 100лв.! И 200R също има филтри за прах!

Над 300лв. доставка за цялата страна и над 100лв. безплатна доставка за София!

П.П Прав си колега вече доставката за цени над 100лв. е безплатна за цялата страна!

В този случей ако кутията на КМ идва прекалено много над бюджета тази на Корсаир е одачния избор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Над 300лв. доставка за цялата страна и над 100лв. безплатна доставка за София!

Цената на доставка на продукти закупени от сайта на P_esio е 5 лв. за района на София-град и Пловдив за поръчки на стойност под 50 лв. и безплатна за поръчки на стойност над 50 лв. Цената на доставка за цялата страна е 10 лв. за поръчки на стойност под 100 лв. и безплатна за поръчки на стойност над 100 лв. Изключение за доставки в страната са следните продуктови категории: копирна хартия, метални шкафове и каси и мебели. За тези категории продукти можете да поискате повече информация за условията на доставка на нашите телефони за обслужване на клиенти. Всички цени са с включен ДДС.

Срокът за доставка на поръчки от сайта е 24 часа за района на София-град и 48 часа за цялата страна. Доставки се извършват само в работни дни и в събота за поръчки от физически лица! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано разгледах ги кутиите и определено предпочитам на  CM-кутията.Определено е добре пипната.А за капак на всичко, кутията на corsair-200R  си е бая грозничка (лично мнение).Все пак и това има някакво значение.Само да попитам CM кутията със филтри ли идва и къде? Или аз ще си ги вземам тях?Иначе кутията е идеална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано разгледах ги кутиите и определено предпочитам на  CM-кутията.Определено е добре пипната.А за капак на всичко, кутията на corsair-200R  си е бая грозничка (лично мнение).Все пак и това има някакво значение.Само да попитам CM кутията със филтри ли идва и къде? Или аз ще си ги вземам тях?Иначе кутията е идеална.

Ако не греша идва с филтър за захранването и долните вентилатори и вградени на предния панел. Ако искаш допълнителни за страничния капак и отзад ще трябва да си купиш както каза и колегата. Те не мисля че са проблем и са на цена от порядъка на 2-3 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ще взема филтри където не стигат задължително.Прахът е адски проблем.Значи вземам CM-кутията.Мерси много на всички за помощта :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.