Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Наскоро си смених видеокартата,но се оказа че като я сложа в кутията се пада точно пред харда.Следователно харда скочи веднага на 52-53 градуса.Процесора на 60-65  , а иначе видеото си е на 65 макс.Дори при най тежката игра.Просто платката е големичка и следователно отделя повече топлина.Компа стана един калорифер като цяло.Това е сегашната ми кутия http://www.emag.bg/kutija-delux-middletower-atx-450w-cherna-mv875/pd/EJ9XKBBBM/ и е доста малка.Ако може да ми препоръчате по широка,със долен монтаж на захранването и като цяло със доказан добър въздушен поток.Лимита е 100 лева.Може и леко отгоре.Освен това 2-ри въпрос.Харда ми е ето този  Hitachi HDS721050CLA360 ATA Device. Колко е зле този хард и дали е възмойно да ми бави като цяло системата? Както и колко наложителна е неговата смяна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хард диска си е най-бавната част от системата, така или иначе, а твоя като гледам си е стандартен SATA 7200 rpm диск, така че освен ако не го смениш с SSD, няма да има промяна ако вземеш друг хард диск.

Кутията е зле, наистина, няма ли възможност да се постави харда по-ниско, така че да не е точно до видеото ? Отпред ако има възможност за поставяне на вентилатор, който да вкарва студен въздух и да го обдухва директно, положението доста ще се подобри. Но не знам дали кутията предлага такъв вариант.

Каква е видео картата ?

Хубави кутии за бюджета:

Thermaltake Commander MS-III - 97 лв.

FD CORE 3000 ATX BLACK - 108 лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Наскоро си смених видеокартата,но се оказа че като я сложа в кутията се пада точно пред харда.Следователно харда скочи веднага на 52-53 градуса.Процесора на 60-65  , а иначе видеото си е на 65 макс.Дори при най тежката игра.Просто платката е големичка и следователно отделя повече топлина.Компа стана един калорифер като цяло.Това е сегашната ми кутия http://www.emag.bg/kutija-delux-middletower-atx-450w-cherna-mv875/pd/EJ9XKBBBM/ и е доста малка.Ако може да ми препоръчате по широка,със долен монтаж на захранването и като цяло със доказан добър въздушен поток.Лимита е 100 лева.Може и леко отгоре.Освен това 2-ри въпрос.Харда ми е ето този  Hitachi HDS721050CLA360 ATA Device. Колко е зле този хард и дали е възмойно да ми бави като цяло системата? Както и колко наложителна е неговата смяна?

Ако захранването е това което идва с кутията е добре да бъде сменено с нещо качествено!

Cooler Master GX Bronze, 450W

RAIDMAX Hurricane 2

130лв. с безплатна доставка!

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не захранването е Seasonic SS-520GB Bronze, a видеото е това http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814125317 като аз даже го  държа клокнато на 900/1150 и пак си стои на 65 градуса макс.Кутията няма опция за нищо.Има само един HDD bay и няма дори как да го преместя.Вентилатор също няма къде да се сложи.За харда питах защото нещо системата ми се вижда тегава но явно не е от него.За кутия евентуално мога да дам 10-20 лв над стоте но не повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логичния избор е второто предложение на The_Reaver + доставката и си готов!   П.П. Не можах да намеря размерите на твоята карта, но ако опира в горната клетка за дискове ще я махнеш - тъкмо ще имаш по-добър въздушен поток!   П.П.П. Има и друг вариант! Тази corsair-carbide-200r с безплатна доставка!   200R Review

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото никъде не опира само че няма къде да преместя харда.А той стои точно пред видеото 1см разтояние и така.Тази кутия на Corsair ми допада.Можеби нея ще взема.Мерси

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друг вариянт е Тt Commander MS-I,който за разлика от MS-III има каб.мен.и е доста по-широка над проца,но отстъпва на предложените FD и Corsair.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегите са Ви предложили отлични кутии.Аз бих избрал ето този модел,отличен като изпълнение,качествена изработка перфектен избор за цената си-FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK или това ENERMAX OSTROG WHITE ECA3253-WB

Поздрави !

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един глас от мен за 200ЕР, лично за мен е малко по-добра от модела на ФД , макар той да идва с един вентилатор в повече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.emag.bg/kutija-cooler-master-cm-690-ii-cherna-cm-rc-692a-kkn5/pd/ER1JTBBBM/

Вземи тази. Кутия се купува веднъж и си струва да инвестираш в нещо здраво, голямо и с опции за охлаждане и поставяне на устройства.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да филтрите за прах са ключови.Значи за момента се спирам на предложението на pataran.Надвишава бюджета но какво да се прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.emag.bg/kutija-cooler-master-cm-690-ii-cherna-cm-rc-692a-kkn5/pd/ER1JTBBBM/

Вземи тази. Кутия се купува веднъж и си струва да инвестираш в нещо здраво, голямо и с опции за охлаждане и поставяне на устройства.

И това е вариант в случея е по-добре , понеже питащия е от Пловдив и най-вероятно ще плати доставка на кутиите които му се предлгаха до сега.

Та цената ще е приблизително колкото цената на тази кутия!

Нека си прецени иначе точния модел на  е този , понеже в емаг не си правят труда да пишат точните модели!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първоначално смятах да предложа точно този модел на CoolerMaster,но не го направих заради посочената сума от автора.

Щом автора живее в Пловдив може да провери ето тук-www.itleader-bg.com/shop/‎ с безплатна доставка за неговия град.

Редактирано от Ross Atanasov (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това е вариант в случея е по-добре , понеже питащия е от Пловдив и най-вероятно ще плати доставка на кутиите които му се предлгаха до сега.

Доколкото знам доставката от Пл_сио е безплатна за цялата страна за поръчки над 100лв.! И 200R също има филтри за прах!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да филтрите за прах са ключови.Значи за момента се спирам на предложението на pataran.Надвишава бюджета но какво да се прави.

Само да уточня, защото ползвам такава кутия, ще ти трябват филтри и за двата странични отвора, както и по желание и за задния. Като размер стават 120 или 140 мм

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото знам доставката от Пл_сио е безплатна за цялата страна за поръчки над 100лв.! И 200R също има филтри за прах!

Над 300лв. доставка за цялата страна и над 100лв. безплатна доставка за София!

П.П Прав си колега вече доставката за цени над 100лв. е безплатна за цялата страна!

В този случей ако кутията на КМ идва прекалено много над бюджета тази на Корсаир е одачния избор!

Редактирано от playalistic (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Над 300лв. доставка за цялата страна и над 100лв. безплатна доставка за София!

Цената на доставка на продукти закупени от сайта на P_esio е 5 лв. за района на София-град и Пловдив за поръчки на стойност под 50 лв. и безплатна за поръчки на стойност над 50 лв. Цената на доставка за цялата страна е 10 лв. за поръчки на стойност под 100 лв. и безплатна за поръчки на стойност над 100 лв. Изключение за доставки в страната са следните продуктови категории: копирна хартия, метални шкафове и каси и мебели. За тези категории продукти можете да поискате повече информация за условията на доставка на нашите телефони за обслужване на клиенти. Всички цени са с включен ДДС.

Срокът за доставка на поръчки от сайта е 24 часа за района на София-град и 48 часа за цялата страна. Доставки се извършват само в работни дни и в събота за поръчки от физически лица! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано разгледах ги кутиите и определено предпочитам на  CM-кутията.Определено е добре пипната.А за капак на всичко, кутията на corsair-200R  си е бая грозничка (лично мнение).Все пак и това има някакво значение.Само да попитам CM кутията със филтри ли идва и къде? Или аз ще си ги вземам тях?Иначе кутията е идеална.

Редактирано от Neinformiran (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честно казано разгледах ги кутиите и определено предпочитам на  CM-кутията.Определено е добре пипната.А за капак на всичко, кутията на corsair-200R  си е бая грозничка (лично мнение).Все пак и това има някакво значение.Само да попитам CM кутията със филтри ли идва и къде? Или аз ще си ги вземам тях?Иначе кутията е идеална.

Ако не греша идва с филтър за захранването и долните вентилатори и вградени на предния панел. Ако искаш допълнителни за страничния капак и отзад ще трябва да си купиш както каза и колегата. Те не мисля че са проблем и са на цена от порядъка на 2-3 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ще взема филтри където не стигат задължително.Прахът е адски проблем.Значи вземам CM-кутията.Мерси много на всички за помощта :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.