Премини към съдържанието
MasterTroller2014

Проблем с дъното на стария комп

Препоръчан отговор

Здравейте!

От известно време имам проблеми с старата машина, имам съмнения в сата контролера и лан картата.

Като го пусна неще да зареди Windows (Не чете твърдия диск това го разбрах след като в биос не го намира) В няколко редки случая го прочети и тръгна направих тест на диска и ето ги резултатите

Публикувано изображение

Публикувано изображение

На чиста инсталация на ОС.

Също с ненамирането на твърдия диск ми излизат и грешки с вградената лан карта на Realtek в която се споменаваше и за мак адрес.

Когато се залъже да прочете хдд-то за да стигна до буут на windowsa слагам диск с инсталация на win xp и зарежда

Всякаква помощ би била от полза! Благодаря предварително и се извинявам за неразбираемото писане от моя страна просто съм в стрес от други неща :D

В момента съм свързал старото хдд към новия комп като славе и си работи без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Диска го минаваш с hdd regenerator, на ланката нищо и няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах regeneratora и като се опитах да направя нещо с хдд-то ми показа ,че има пуснато .ехе от него и не мога да продължа и сега пуснах да ми открие лоши сектори като избрахо опция 1 от отвореното cmd от програмката за сега имам 3 открити лоши сектора смисъл отначало имам 3 червени "В" и нататък се пълни с бяло на 20% съм в момента

Редактирано от yokohama..yms (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако това е единствения диск в системата и на него е уиндоуса няма как да го оправиш, трябва да не се използва от нищо диска...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но той е закачен към новия комп като Slave и немога да разбера какво е пуснато от него. Стария ако го открие от 10-15 опита 1 път

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би самата програма да е пусната от него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи точно каква грешка ти дава кое е това пуснато exe?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверка за лоши сектори на твърд диск се прави под DOS с Victoria / HDD Regenerator от Hiren`s Boot CD, а не при работеща OS.

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверка за лоши сектори на твърд диск се прави под DOS с MemTest, записан като жив диск, а не при работеща OS.

Как ще проверяваш диск с MemTest?Оправял съм много дискове с HDD Regenarator при работеща операционна система и не съм имал проблеми.MemTest-а е за тестване на оперативна памет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверка за лоши сектори на твърд диск се прави под DOS с MemTest, записан като жив диск, а не при работеща OS.

На новия комп нямам оптично устройство а имам на стария което  е ПАТА пък стария неще да се пусне той да се пусне да запиша мемтеста и да напрая проверка ама, според мен хдд-то си е наред а проблема иде някаде от дъното защото като го вържа към новия го намира без проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и да имаш проблем в дъното на стария, този диск вече си заминава трайно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ще проверяваш диск с MemTest?

Грешка. Жегата не прощава. :D

Имах в предвид например с Victoria от Hiren`s Boot CD или HDD Regenerator (от по-старите версии на Hiren`s-а), но под DOS.

Софтуерното поправяне на лоши сектори е мит. Изолиране - да, поправяне - не.

На новия комп нямам оптично устройство а имам на стария което  е ПАТА пък стария неще да се пусне той да се пусне да запиша мемтеста и да напрая проверка ама, според мен хдд-то си е наред а проблема иде някаде от дъното защото като го вържа към новия го намира без проблем

Може да запишете Hiren`s-а на флашка. Ръководство.

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешка. Жегата не прощава. :D

Имах в предвид например с Victoria от Hiren`s Boot CD или HDD Regenerator (от по-старите версии на Hiren`s-а), но под DOS.

Софтуерното поправяне на лоши сектори е мит. Изолиране - да, поправяне - не.

Точно изолиране се цели в случая. Колегата с проблема - давай му рипеър и ще ги изолира, след това го слагай на стария комп и докладвай какво е станало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да намеря от някаде да запиша диск с някоя от тези програми после като дъното не разпознава хдд-то как ще се направи теста

пуснах го на рипеър и като приключи след 30 мин ще го пъхна на старото пц и да видим

целия проблем дойде някак си незнайно за мен

Пускам компа преди 1 месец последния път си беше  работил отлично и гледам процесора с температура от 80 градуса, спирам го и гледам охладителя счупен поправям го пускам  го и тръгна да дава грешки за липсващи или преправени системни файлове. спрях го и след като успях да си запиша диск с win xp  преинсталирах го преди 2 седмици тръгна си добре сичко ок слагам драйвери там рескам и на 3тия път за стартирване почнаха да ми излизат грешки с лан картата и ненамирането на хдд

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам резултатите от програмата, имаш лоши сектори по харда, ако имаш важна информация на него, по-добре я запази на друго място. Ето една полезна тема по въпроса Твърдият Диск - тестване, изтриване и поправяне с Victoria

Редактирано от embolado (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да намеря от някаде да запиша диск с някоя от тези програми после като дъното не разпознава хдд-то как ще се направи теста

Използвай HDD Regenerator и му дай scan and repair, или нещо от сорта беше...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвай HDD Regenerator и му дай scan and repair, или нещо от сорта беше...

дадах му и ми излиза че някой сектори немогат да бъдат поправени под windows и ми излязаха опци и ще избера create bootable flash  да ми запише на флашка тая програма или незнам ко ще прави и ще продължа под дос или там както се води

трябва да си намеря цялата версия на тая програмка и да я запиша ,че с тая не ми даде

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

дадах му и ми излиза че някой сектори немогат да бъдат поправени под windows и ми излязаха опци и ще избера create bootable flash  да ми запише на флашка тая програма или незнам ко ще прави и ще продължа под дос или там както се води

трябва да си намеря цялата версия на тая програмка и да я запиша ,че с тая не ми даде

В замундата я има със сериен номер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще се пробвам с викторията че това хдд регенератор не ми пуска само глупости хем сичко както трябва направих

Така като гледам резултатите от програмата, имаш лоши сектори по харда, ако имаш важна информация на него, по-добре я запази на друго място. Ето една полезна тема по въпроса Твърдият Диск - тестване, изтриване и поправяне с Victoria

в тая тема 2 линка неработят за тегленето а 3тия не мога да я намеря де са я намъкнали

Някой да ми даде линк от каде да изтегля тая виктория ,че с хиренса нестава щото нямам оптично у-во пък другите 3 линка са невалидни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе на дъното му няма нищо сложих му харда от новия пц който е сата 3 и си го прочете всичко беше 6. проблема е в стария хард и ще се мъча да го оправя някак си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе на дъното му няма

Това беше ясно още от първия пост. Стария хард е пътник и дори да изолираш лошите сектори не разчитай на него, особено ако видиш, че се увеличават. Притеснителна му е и температурата от 48 градуса - малка и тясна кутия, без въздушен поток в жегите горкия хард може и над 50 градуса да е стигал. Скапано захранване също в възможен причинител на проблеми в диска.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това беше ясно още от първия пост. Стария хард е пътник и дори да изолираш лошите сектори не разчитай на него, особено ако видиш, че се увеличават. Притеснителна му е и температурата от 48 градуса - малка и тясна кутия, без въздушен поток в жегите горкия хард може и над 50 градуса да е стигал. Скапано захранване също в възможен причинител на проблеми в диска.

Бе незнам харда е сложен сега на славе при новия ми пц и пак си държи такава температура пък мастер харда ми е 30 градуса. Захранването е Rex power 350w от старото пц още от както е купен компа

П.П сега гледам че старото хдд е на 39 градуса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.