Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден колеги!

Наскоро си взех нов настолен компютър.Ето го и него:

ASROCK 970 EXTREME 4

AMD FX 8320

SAPPHIRE RADEON HD 7870 2G

2X4GB RAM KINGSTON HYPERX

PSU:SEASONIC 520W BRONZE

CASE:RAIDMAX SUPER ALTAS

Проблемът е че повреме на игра(BATTLEFIELD3)процесорът достигна до 73C.Имам заден изкарващ вентилатор и горен вкарващ.На idle стои на 36C.Стаята ми е сравнително хладна,около 25C.Кабелите не са поставени много добре и мисля,че пречат доста на въздушния поток.Moля за съвети за решаването на проблема.Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С боксовия охладител това е нормално.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден колеги!

ASROCK 970 EXTREME 4

AMD FX 8320

Проблемът е че повреме на игра(BATTLEFIELD3)процесорът достигна до 73C.Имам заден изкарващ вентилатор и горен вкарващ.На idle стои на 36C.Стаята ми е сравнително хладна,около 25C.Кабелите не са поставени много добре и мисля,че пречат доста на въздушния поток.Moля за съвети за решаването на проблема.Благодаря предварително!

При това разположение на вентилаторите е невъзможно да постигнеш добър въздушен поток. Чети тук

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако кутията има кабелен мениджмънд прибери кабелите отзад! Единия вентилатор отпред, другия отзад! И да, ще ти трябваа охлаждане на процесора тип кула! Нещо такова: thermalright-true-spirit! Първо е по-тихо и второ много по-ефективно от боксовия охладител!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този вентилатор, който е поставен отгоре да вкарва въздух го сложи отпред.Подреди си кабелите в кутията!Каква термопаста използва при поставянето на охладителя?А иначе най-доброто решение за този процесор е горното мнение за нов охладител!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако кутията има кабелен мениджмънд прибери кабелите отзад!

Даже и да не е предвидено специално в кутията, в общия случай пак е възможно да се направи - излишните кабели могат да се скатаят между задния капак и пластината за дъното, отстрани на клетката за дискове и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако кутията има кабелен мениджмънд прибери кабелите отзад! Единия вентилатор отпред, другия отзад! И да, ще ти трябваа охлаждане на процесора тип кула! Нещо такова: thermalright-true-spirit! Първо е по-тихо и второ много по-ефективно от боксовия охладител!

Ок утре ще се опитам да прибера кабеляците отзад и  да поставя горния вентилатор отпред,но за жалост не  разполагам с бюджет за процесорно охлаждане :(

Редактирано от VanillAgator (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С боксовия охладител това е нормално.

И това колега го казвате защото?Имате въпросния процесор или просто си чешем езика?

Сега по-темата имам същия процесор на дъно 990FXA-UD5 дори и в най-големите горещини това лято не е минавал 65 градуса с бокса в яко меле на WvW GuildWars2.Кутията ми е сравнително голяма прибрал съм маскимално кабелите и има два вентилатора отпред вкарва отзад изкарва.Хубаво ще сложиш горния вентилатор отпред , но е добре да помислиш как да позапушиш дупките отгоре , че кутията ти е почти кабрио.Не ги ли запушиш потока пак няма да бъде оптимален.По-въпроса за предложения охладител това е може би най-добрия за парите си,но ме съмнява с тези 4 тръби да се справи със 120 ватов процесор за FX-6xxx обаче е супер.

Това е от мен успех в борбата с високите температури.

П.П. Ето една тема подобна на твоята http://www.kaldata.com/forums/topic/213944-%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%81%D1%8F-%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B8-%D0%BE%D1%85%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B5%D1%81/

Редактирано от Joll1Roger (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден колеги!

ASROCK 970 EXTREME 4

AMD FX 8320

горен вкарващ не трябва да имаш. обърни го да изкарва. вентилаторите за вкарване се монтират долу

явно не си виждал боксовете на амд на върховите модели процесори - те пак са с хийтпайпове и са тип кула... обаче перката е бързооборотна и шумна... с по голямо охлаждане няма да има кой знае каква разлика в температурата, но ще има в шума... не съдете по бокс боклуците на интел, че и на амд са такива... щото интел ползват едни и същи тип калпави вентилатори и за i7  и за i5, i3, celeron b...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

горен вкарващ не трябва да имаш. обърни го да изкарва. вентилаторите за вкарване се монтират долу

явно не си виждал боксовете на амд на върховите модели процесори - те пак са с хийтпайпове и са тип кула... обаче перката е бързооборотна и шумна... с по голямо охлаждане няма да има кой знае каква разлика в температурата, но ще има в шума... не съдете по бокс боклуците на интел, че и на амд са такива... щото интел ползват едни и същи тип калпави вентилатори и за i7  и за i5, i3, celeron b...

Явно не си ползвал такива охладители за да твърдиш, че шума ще е повече! Точно обратното! Колкото и да са добри боксовете на върховите процесори, не са като афтърмаркет охладители! А за интелските спор няма! :D И ще има разлика в температурата и то голяма!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно не си ползвал такива охладители за да твърдиш, че шума ще е повече! Точно обратното! Колкото и да са добри боксовете на върховите процесори, не са като афтърмаркет охладители! А за интелските спор няма! :D И ще има разлика в температурата и то голяма!

ползвал съм. и 10 градуса не са кой знае каква разлика... щом с бокса амд-то стига 73, с половин кило охладител ще е на 60-65, но в пъти по безшумен... ако шума няма значение, ще се свалят още 10 градуса най много, ама идеята на големите охладители е точно да се намали шума...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми беше мисълта и на мен.

Да със спирита ще има разлика и в температурата с 10-на градуса и в шума (осезаема).Само , че  потърсих в сайта на Tr какви процесори(8320 го водят 125W TDP) може да хлади и не намерих.И следващата тема ще бъда подобна на тази дето цитирах "Дадох ххх лева 60 градуса нормални ли са?"

Редактирано от Joll1Roger (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре колеги, как предлагате да се охлади този процесор?! Значи тези процесори си греят и автора предполагам е знаел това, когато го е купувал! Първо кутията е калпава, второ явно лоша подредба на кабели, трето недобре оптимизиран въздушен поток, четвърто - не се знае при монтажа как, каква и колко количество паста е сложена! Когато се изчистят тези проблеми нека автора сподели как стоят нещата с температурата! Според мен ако горните 4 неща са изпълнени както трябва охладителя, който съм предложил ще е предостатъчен като изключвам клок!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре колеги, как предлагате да се охлади този процесор?! Значи тези процесори си греят и автора предполагам е знаел това, когато го е купувал! Първо кутията е калпава, второ явно лоша подредба на кабели, трето недобре оптимизиран въздушен поток, четвърто - не се знае при монтажа как, каква и колко количество паста е сложена! Когато се изчистят тези проблеми нека автора сподели как стоят нещата с температурата! Според мен ако горните 4 неща са изпълнени както трябва охладителя, който съм предложил ще е предостатъчен като изключвам клок!

процесора грее нормално, за първо, второ, трето и четвърто само глупости си писал...

http://www.dekada.com/catalog/arctic-cooling-%D0%BE%D1%85%D0%BB%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5-freezer-13-13661155775amd-p-998.html тоя охладител е много по добър и по евтин - никелирането на основата я прави по малко топлопроводима...

http://www.dekada.com/catalog/arctic-cooling-%D0%BE%D1%85%D0%BB%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5-freezer-a30-amd-all-directions-mount-p-1273.html за 80лв без конкуренция (4 варианта на монтаж, като позиция "c" държи 2-3 градуса по студен процесора)

ревю: http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleid=2646&page=4

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бихте ли ми каза ли основанието ви за причина първа,защото не знам от къде разбрахте,че кутията не струва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

процесора грее нормално, за първо, второ, трето и четвърто само глупости си писал...

http://www.dekada.com/catalog/arctic-cooling-%D0%BE%D1%85%D0%BB%D0%B0%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5-freezer-13-13661155775amd-p-998.html тоя охладител е много по добър и по евтин - никелирането на основата я прави по малко топлопроводима...

Щом мислиш, че съм писал глупости, значи си доста далеко от понятието Хардуеър! Ако се загледаш в подписа ми ще видиш, че ползвам подобен охладител, но не го предлагам, тъй като никъде не видях на тая кутия какви размери охладители могат да се поставят, а този, който съм предложил се побира на почти всякакъв размер и е с добро решение за високопрофилни памети! Стига с глупостите, че вечерта ми замина да ти отговарям!

Лека!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора , че грее няма спор , но според мен ако бокса е монтиран правилно след като си подреди кабелите и оправи въздушния поток (дали ще отпред на зад или долу-горе)колегата би могъл да постигне температури подобни на моите.По въпроса за пастата ако е купен от магазина бокса си идва с някаква паста и само трябва да го сложиш правилно.Пък идва и зима Дядо Коледа може да донесе на колегата ,я Macho я Archon ако ли пък не поне ще избута една по-топла ,но шумна зима  с процесор на 60 градуса и вентилатор на 5000 оборота :)

Лично за мен Спирита е класи над Фризера.Фризера беше идеален за клокнат C2Duo,но при 8320 най-малкото ще бъде много по-шумен от Спирита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в тая жега въздуха е 30 градуса, така че 73 под товар с бокс са отлично постижение, за това казвам че с друго охлаждане няма да свали кой знае колко, но ще свали шума... иначе ако не му пречи шума и ежемесечното почистване на охлаждането - спокойно може да си го ползва така... ако смени охлаждането ще свали примерно 10-тина градуса и много шума, а ще се налага и по рядко да чисти охлаждането...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бихте ли ми каза ли основанието ви за причина първа,защото не знам от къде разбрахте,че кутията не струва ?

Едва ли кутията не струва просто е много разпробита.Според мен е правена за водно охлаждане на процесора слагаш един двоен радиатор с две перки на тавана и хладиш процесора,един на страничния капак или на дъното за да духа на видеото и един отпред да хладиш хардовете.Както по-горе написах просто за да има някакъв ефекто от два вентилатора ще трябва да позапушиш някои от отворите по кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли кутията не струва просто е много разпробита.Според мен е правена за водно охлаждане на процесора слагаш един двоен радиатор с две перки на тавана и хладиш процесора,един на страничния капак или на дъното за да духа на видеото и един отпред да хладиш хардовете.Както по-горе написах просто за да има някакъв ефекто от два вентилатора ще трябва да позапушиш някои от отворите по кутията

Извинете,но до сега не ми се е налагало да запушвам дупки по кутията.Може ли някакви опътваня как да го направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Премести горния вентилатор отпред пред харда да вкарва и си подреди кабелите , температурите не са толкова високи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това колега го казвате защото?Имате въпросния процесор или просто си чешем езика?

Казвам го, защото е факт. В мрежата прелива от теми, където се дискутира същия проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този вентилатор, който е поставен отгоре да вкарва въздух го сложи отпред.Подреди си кабелите в кутията!Каква термопаста използва при поставянето на охладителя?А иначе най-доброто решение за този процесор е горното мнение за нов охладител!

Извинете,но не знам каква термопаста е била използвнана,защото не съм си сглобявал частите аз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете,но не знам каква термопаста е била използвнана,защото не съм си сглобявал частите аз

Пастата е тази, с която върви боксовият охладител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре след подредба на кабелите и монтиране на преден вкарващ вентилатор стига максимум на 69-70 градуса не повече мисля да закупя горен изкарващ 140 мм и да го сложа точно над процесора.Някакви препоръки.Загледах се в този: http://www.dekada.com/catalog/scythe-%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80-fan-140mm-slip-streamsmall-center-hub-800rpm-p-886.html бюджетът ми е около 20 лева,също запуших страничната дупка с хартиено тиксо!

Редактирано от VanillAgator (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.