Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

BAI IVAN

Автотонколони за Нисан Микра :D

Препоръчан отговор

Здравейте...

И преди съм пускал тема за същия проблем,ама чак сега събрах пари и понеже не съм сигурен дали някой изобщо ще види ,че съм писал в старата тема ,реших да направя нова ..

Спрял съм се на този модел тонколони http://www.sony.bg/product/ics-speakers/xs-f1737se.

Порових се и установих ,че размерите няма да са проблем...,но въпроса ми е да ли има нещо по-сложно при монтажа,освен пренасянето на жичките .Дали има някаква разлика в окабеляването между трилентовите които аз съм избрал и оригиналните двулентови (не съм сигурен на сто процента дали са двулентови или някакви други ,ама не са трилентови със сигурност).

Благодаря предварително на отазовалите се ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разлики няма  и е без значение дали са дву или три лентови щом пасват по размер  .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разлики няма  и е без значение дали са дву или три лентови щом пасват по размер  .

Благодаря за бързия отговор  .

Поздрави и лека вечер ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

въпроса ми е да ли има нещо по-сложно при монтажа

Сфазирането на говорителите. Т.е. единия когато е навън и другите да са в същата посока, а не навътре. Ако не е направено няма бас и дрънчи като тенекия. Но поне 2/3 от автомобилните състезатели са глухи и няма да го разберат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на отговорилите досега..

Но тези дни се разчетох малко и разбрах ,че звука зависи повече от плеара,а не от говорителите....И понеже моят касетофон си е оригиналния,тоест за нищо не става ....смятам първо да инвестирам в плеар ,и после да мисля за тонколони..

Спрял съм се на вариянта,с USB player ,защото така и така сме си свикнали с флашка и няма да имам нужда от тоя диск,няма смисъл да се дават излишни пари за нещо ,което няма да се ползва.

Ако има нещо ,за което не съм прав ,моля да ме просветите и взетото решение от мен е правилно моля да ми предложите някое плеарче,като имам само едно изискване :да има махащ се панел ,защото не ми се иска циганите да чупят стъклото,за да откраднат придобивката :D.

И имам едид въпрос:Какво означава 4x45W?Имам предвид дали означава ,че може да захранва четири говорителя или означава нещо друго...

Бюджет:50-60

Поздрави :)

ПС:Ако може да ми пратите линк към някакъв блог или някаква тема,в която се обяснява на ниво начинаещ за автомобилното озвучение.За тези ,които ще кажат ,сам да си потърся-потърсил съм,но не намерих нещо подробно или не беше достатачно информацията,за да мога да разбера нещата..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Озвучението най-много зависи от говорителите и акустичното им оформление. Малко по-малко от окабеляване, материал и сечение. Усилвателите всичките са почти еднакви, плеъртите също. 4ь45 означава максимума при 14V захранване. (т.е. при работещ двигател). При неработещ заряд (паркинг) е наполовина. Четирите канала са в мостово свързване, гледай нещо от изходите да не допре маса (корпус) че ще изпуши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.