Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Вчера докато се опитвах да инсталирам Autodesk Maya 2013, след като заредих архива с инсталационните файлове в DAEMON Tools и стартирах .exe-то ми се появи прозорец със следното съобщение:

"The program can't start because LiteHtml.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to this problem."

Поразрових се из Интернет и разбрах че LiteHtml.dll е някакъв Autodesk компонент, но нищо повече.

Сега не знам какво да правя. Моля ако някой знае нещо повече за LiteHtml.dll или имате идеи как да продължа с инсталирането на програмата да пише в темата. Благодаря на всеки отзовал си и дал мнение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като се рови в нета да видя някъде и някой да ползва тая глупост DT за инсталиране на каквато и да е програма ?

А съм виждал и други като теб, но по някаква причина са били само българи, защото ви мързи да четете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като се рови в нета да видя някъде и някой да ползва тая глупост DT за инсталиране на каквато и да е програма ?

А съм виждал и други като теб, но по някаква причина са били само българи, защото ви мързи да четете.

Не съм видял как се ползва, нито разбрах какво точно представлява. Повечето резултати бяха странници на Autodesk на английски език. И ако не използвам LiteHtml.dll как да продължа с инсталацията на програмата?

Сега прочетох че трябва да си сваля LiteHtml.dll и чак тогава да продължа  инсталацията. Операционната ми система е Windows 8 pro x64

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо използваш ДТ при положение че си с Windows 8? И не тегли dll по отделно! Пробвай да го подкараш под XP mode!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо използваш ДТ при положение че си с Windows 8? И не тегли dll по отделно! Пробвай да го подкараш под XP mode!

Няма значение с какъв Win е, това DT е голямо недоразумение, а още по-малко става за инсталиране на програми.

По-точно не става, само на геймър би му хрумнало да го ползва по този начин.

Не съм видял как се ползва, нито разбрах какво точно представлява. Повечето резултати бяха странници на Autodesk на английски език. И ако не използвам LiteHtml.dll как да продължа с инсталацията на програмата?

Сега прочетох че трябва да си сваля LiteHtml.dll и чак тогава да продължа  инсталацията. Операционната ми система е Windows 8 pro x64

Нищо не трябва да сваляш, първо провери дали maya 2013 работи на осмицата, а ако става само разархивираш и инсталираш само maya от пакета.

Останалите десетина неща не знаеш, за какво служат, няма нужда да ти се инсталират всичките.

П.П.

2013 не става за осмицата, сваляш от сайта и 2014 с последния ъпдейт, който излезна преди седмица.

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps/dl/item?siteID=123112&id=15458252&linkID=9242258#section4

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps/dl/item?siteID=123112&id=22022955&linkID=9242259

Редактирано от Papugai (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става защото има бъг в регистрите на 8 та, който обаче може да бъде оправен!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма значение с какъв Win е, това DT е голямо недоразумение, а още по-малко става за инсталиране на програми.

По-точно не става, само на геймър би му хрумнало да го ползва по този начин.

Нищо не трябва да сваляш, първо провери дали maya 2013 работи на осмицата, а ако става само разархивираш и инсталираш само maya от пакета.

Останалите десетина неща не знаеш, за какво служат, няма нужда да ти се инсталират всичките.

П.П.

2013 не става за осмицата, сваляш от сайта и 2014 с последния ъпдейт, който излезна преди седмица.

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps/dl/item?siteID=123112&id=15458252&linkID=9242258#section4

http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/ps/dl/item?siteID=123112&id=22022955&linkID=9242259

И с 2014 пробвах - пак същото. А и Windows 8 e с ядро като на 7, така че ни би трябвало да има какъвто и да е проблем с програми за 7. Имам инсталирани куп програми за 7 и вървят безпогрешно на 8.

Не става защото има бъг в регистрите на 8 та, който обаче може да бъде оправен!

Как мога да го оправя този бъг?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с 2014 пробвах - пак същото. А и Windows 8 e с ядро като на 7, така че ни би трябвало да има какъвто и да е проблем с програми за 7. Имам инсталирани куп програми за 7 и вървят безпогрешно на 8.

Как мога да го оправя този бъг?

Успех с инсталирането тогава, аз нерви да повтарям по десет пъти едно и също нямам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли да го подкараш под XP SP3?

Тя програмата си е за Windows 8, не за XP. XP SP3 не е ли за програми правени за XP, да тръгнат на компютри със 7?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ако искаш да си подкараш маята пробвай да следваш съветите, които ти дадохме! Не търси под вола теле! Така, дай десен бутон на екзето и стартирай troubleshoot compatilibity и след това избери xp sp3! Ако не стане тогава вече трябва да се пипнат регистрите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, сега ще пробвам. Мерси за съветите!  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, вчера пробвах да инсталирам Maya по указаният от вас начин, но отново ме вади същото съобщение:

"The program can't start because LiteHtml.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to this problem."и до там.

... Ако не стане тогава вече трябва да се пипнат регистрите!

Бихте ли ми обяснили какво точно трябва да направя в регистрите за да си инсталирам програмата.

Благодаря  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте отново, вчера пробвах да инсталирам Maya по указаният от вас начин, но отново ме вади същото съобщение:

"The program can't start because LiteHtml.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to this problem."и до там.

Бихте ли ми обяснили какво точно трябва да направя в регистрите за да си инсталирам програмата.

Пробвай

http://forums.autodesk.com/t5/Autodesk-Inventor/Erro-missing-LiteHtml-dll-while-instalation/td-p/4309429

Don't choose operating system yourself. Let it decide that. You just go to "Run program made for previous versions of windows" and when it asks for OS select that you don't know. it automatically select version.

By the way you can also try to this:

Download LiteHtml.dll file from:

http://originaldll.com/file/litehtml.dll/16658.html >

extract it and copy the LiteHtml.dll into folder C:WindowsSysWOW64 if it doesn't work try C:WindowsSystem32 as well, and now restart PC, now install your software,

it should resolve your problem.

Anil

Иначе линкове

Autodesk maya 2013 SP2 

http://download.autodesk.com/us/maya/service_packs/Autodesk_Maya_2013_SP2_English_Japanese_SimplifiedChinese_Win_32bit.exe 

http://download.autodesk.com/us/maya/service_packs/Autodesk_Maya_2013_SP2_English_Japanese_SimplifiedChinese_Win_64bit.exe 

На Уин 8 се инсталират без проблем!

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Просто стартираш exe-то без да ползваш daemon tools.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

[HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlSession Manager] 

"CWDIllegalInDllSearch"=dword:00000000

Ако не ти е ясно не се занимавай!

Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:beer:  Много благодаря! Пробвах по този начин и зе че стана. Програмата се инсталира без никакви проблеми, но когато се опитах да я стартирам ми извади следната съобщение:

"The program can't start because d3dx9_43.dll is missing from your computer. Try reinstalling the program to fix this problem."

:help: Моля помогнете!

[HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetControlSession Manager] 

"CWDIllegalInDllSearch"=dword:00000000

Ако не ти е ясно не се занимавай!

Поздрави!

Не не знам как се прави.  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=34429#

Инсталирай DirectX 9

How To Fix D3dx9_43.dll ErrorsImportant Note: Do not download the d3dx9_43.dll DLL file individually from any "DLL download site." There are several reasons that downloading DLLs from these sites are never a good idea.

Note: If you've already downloaded d3dx9_43.dll from one of those DLL download sites, remove it from wherever you put it and continue with these steps.

• Restart your computer if you haven't yet.

The d3dx9_43.dll error might be a fluke and a simple restart could clear it up completely.

• Install the latest version of Microsoft DirectX. Chances are, upgrading to the latest version of DirectX will fix the d3dx9_43.dll not found error.

Note: Microsoft often releases updates to DirectX without updating the version numberor letter so be sure to install the latest release even if your version is technically the same.

Note: The same DirectX installation program works with all versions of Windows including Windows 7, 8, Vista, XP, and more. It will replace any missing DirectX 11, DirectX 10, or DirectX 9 file.

• Assuming the latest DirectX version from Microsoft doesn't fix the d3dx9_43.dll error you're receiving, look for a DirectX installation program on your game or application DVD or CD. Usually, if a game or other program utilizes DirectX, the software developers will include a copy of DirectX on the installation disc.

Sometimes, though not often, the DirectX version included on the disc is a better fit for the program than the latest version available online.

• Uninstall the game or software program and then reinstall it again. Something might have happened to the files in the program that work with d3dx9_43.dll and a reinstall could do the trick.

• Restore the d3dx9_43.dll file from the latest DirectX software package. If the above troubleshooting steps haven't worked to solve your d3dx9_43.dll error, try extracting the d3dx9_43.dll individually from the DirectX downloadable package.

• Update the drivers for your video card. While it's not the most common solution, in some situations updating the drivers for the video card in your computer could correct this DirectX issue.

http://pcsupport.about.com/od/findbyerrormessage/a/d3dx9_43-dll-not-found-missing-error.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.