Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

нов съм в настройването на DVR и възникна проблем пред мен схемата е следната: БТК модем ->Netgear рутер -> антената за прехващане на wifi-сигнала от рутера ->компютър и DVR който е закачен за компютъра.Схемата е такава защото няма възможност на мястото където са камерите да има интернет и единствения начин беше със безжичен интернет, обаче от една седмица се опитвам да пусна сигнал за гледане онлайн но уви не.До къде съм стигнал- имам статично ИП от БТК, мрежата съм направил по следния начин ИП на рутера е 192.168.0.1, самия безжичен сигнал съм задал ИП 192.168.0.100 и съм го шернал със лан-а на DVR .ИП-то на ДВР е 192.168.0.13. Отворил съм портовете 80, 37777 към 192.168.0.13 от рутера.

Казаха ми конкретно че когато схемата е толкова сложна трябва да се направи ДМЗ но незнам към кое ИП да го направя и дали трябва аз да го направя от рутера или БТК операторите да го направят. Моля ви ако някой може  да удари едно рамо къде бъркам и как точно трябва да го направя,

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Как DVR е закачен към компютъра?

2.След като модема на Виваком е безжичен. защо слагате и рутер Netgear?

3.Под безжична антена, Wireless карта ли имаш в предвид?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

нов съм в настройването на DVR и възникна проблем пред мен схемата е следната: БТК модем ->Netgear рутер -> антената за прехващане на wifi-сигнала от рутера ->компютър и DVR който е закачен за компютъра.Схемата е такава защото няма възможност на мястото където са камерите да има интернет и единствения начин беше със безжичен интернет, обаче от една седмица се опитвам да пусна сигнал за гледане онлайн но уви не.До къде съм стигнал- имам статично ИП от БТК, мрежата съм направил по следния начин ИП на рутера е 192.168.0.1, самия безжичен сигнал съм задал ИП 192.168.0.100 и съм го шернал със лан-а на DVR .ИП-то на ДВР е 192.168.0.13. Отворил съм портовете 80, 37777 към 192.168.0.13 от рутера.

Казаха ми конкретно че когато схемата е толкова сложна трябва да се направи ДМЗ но незнам към кое ИП да го направя и дали трябва аз да го направя от рутера или БТК операторите да го направят. Моля ви ако някой може  да удари едно рамо къде бъркам и как точно трябва да го направя,

Благодаря предварително.

1. какви са вътрешното и външното ИП на маршрутизатора

2. Отворени ли са портовете на БТК модема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Как DVR е закачен към компютъра?

2.След като модема на Виваком е безжичен. защо слагате и рутер Netgear?

3.Под безжична антена, Wireless карта ли имаш в предвид?

1.от изхода за ЛАН кабел на DVR към единствената ЛАН карта на компютъра.

2.по голяма скорост.

3.USB антена.

1. какви са вътрешното и външното ИП на маршрутизатора

2. Отворени ли са портовете на БТК модема

1.192.168.0.1 външно

2.192.168.1.2 би трябвало да е вътрешното

2.по голяма скорост.

3.USB антена.

1.192.168.0.1 външно

192.168.1.2 би трябвало да е вътрешното

2. Звъннах на оператора да отвори порт 80 и 37777 но не се получаваше проверявах във canyouseeme.org

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.по голяма скорост.

3.USB антена.

1.192.168.0.1 външно

2.192.168.1.2 би трябвало да е вътрешното

ако 1.2 е вътрешно то и тези машини, които са зад маршрутизатора трябва да имат ИП адреси от 192.168.1, а не от 192.168.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LAN-a на DVR-a трябва да се свърже към рутера- или този на БТК/Виваком, или към другия рутер. Освен това ако тоя компютър има една ЛАН карта как има интернет- а той определено трябва да има, Принципно работя (работех) с DVR и го гледах през интернет/мрежа та съм запознат с проблема- а го казвам в минало време, понеже това лято в гръмотевиците стана сакатлък по мрежата и DVR-a остана без мрежа- мрежовата карта му е на дъното и оправяне няма- иначе другото си му работи.

Редактирано от ivankrivodol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LAN-a на DVR-a трябва да се свърже към рутера- или този на БТК/Виваком, или към другия рутер. Освен това ако тоя компютър има една ЛАН карта как има интернет- а той определено трябва да има, Принципно работя (работех) с DVR и го гледах през интернет/мрежа та съм запознат с проблема- а го казвам в минало време, понеже това лято в гръмотевиците стана сакатлък по мрежата и DVR-a остана без мрежа- мрежовата карта му е на дъното и оправяне няма- иначе другото си му работи.

Споделил сам безжичния интернет със ДВР-а по този начин ми казаха че ДВР ще получи интернет, нямам възможност да свържа ДВР със рутера растоянието е 70 метра приблизително без начин за прекарване на кабели за това идеята е със безжичен интернет.

ако 1.2 е вътрешно то и тези машини, които са зад маршрутизатора трябва да имат ИП адреси от 192.168.1, а не от 192.168.0

Не бях пред компютъра тогава когато отговорих вътрешното ИП е 192.168.0.1 ДВР е със ИП 192.168.0.13

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Споделил сам безжичния интернет със ДВР-а по този начин ми казаха че ДВР ще получи интернет, нямам възможност да свържа ДВР със рутера растоянието е 70 метра приблизително без начин за прекарване на кабели за това идеята е със безжичен интернет.

Не бях пред компютъра тогава когато отговорих вътрешното ИП е 192.168.0.1 ДВР е със ИП 192.168.0.13

Ами той се свързва към модема, не към маршрутизатора. Вие това ли искате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами той се свързва към модема, не към маршрутизатора. Вие това ли искате?

Най вероятно моя начин и да е грешен просто търся правилния начин по който мога да пусна  онлайн достъп до камерите след като нямам възможен достъп до рутера с кабел а единствения начин е с безжичен интернет от рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най вероятно моя начин и да е грешен просто търся правилния начин по който мога да пусна  онлайн достъп до камерите след като нямам възможен достъп до рутера с кабел а единствения начин е с безжичен интернет от рутера.

Започнете четенето от една от важните теми в раздела - за свързване на два маршрутизатора, след това ще говорим

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Осигури си интернет свързаност там където е DVR устройството. Ако трябва си вземи още един ADSL пакет или интернет на някой друг доставчик. Такъв начин на свързване дори и да заработи винаги ще имаш проблеми. Прекалено много устройства има преди DVR.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.