Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Малкия стар войник

Проблем с фейсбук профил лагва.!?

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги. Имам проблем с фейсбук/а , значи влизам си в профила от компютъра,лаптопа,таблета и телефона и много ми лагва.? Когато има нови новини и искам да ги прегледам давам на доло, и лагва едвам се движи страницата.? Когато друг влезе с друг профил, този проблем го няма.? Пробвах от друг компютър да вляза, лагва ми много, но когато някой друг влезе в профиласи от компютъра,лаптопа,таблета или телефона , при него този проблем го няма.? От къде точно в настройките да търся проблема.? Исках да участвам в една томбола, не ми разрешава когато искам да си напиша име/телефон и т.н. пиша, пиша но нищо не се изписва в полето.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога, да си сменя профила с нов, тъй като имам доста приятели и важни съобщения. Ще съм благодарен, ако някой може да помогне.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

явно много боклуци (картинки, клипове и линкове към външни страници...) са постнати на стената...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много флашове изобилстващи на стената ти, рекламни банери, движещи се неща за рендиране, много натоварват самият браузър, а и ако видео картата ти е бавничка и няма хубаво хардуерно ускорение, ще ти сече щото е доста трудно докато е натоварено с хиляди неща да рендира, ти да скролиш страницата надолу и да зарежда още неща да рендира. Пробвай с други браузъри, като според мен хром най-добре се справя при натрупани флашове, изпробвай и други браузъри, като на всичките включваш adblock plus

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

явно много боклуци (картинки, клипове и линкове към външни страници...) са постнати на стената...

Няма никакви боклуци. Имам само качени около 50/70 снимки и това са. Под външни страници имаш впредвид.?

Много флашове изобилстващи на стената ти, рекламни банери, движещи се неща за рендиране, много натоварват самият браузър, а и ако видео картата ти е бавничка и няма хубаво хардуерно ускорение, ще ти сече щото е доста трудно докато е натоварено с хиляди неща да рендира, ти да скролиш страницата надолу и да зарежда още неща да рендира. Пробвай с други браузъри, като според мен хром най-добре се справя при натрупани флашове, изпробвай и други браузъри, като на всичките включваш adblock plus

Пак е така.!? Пробвах с 4 различни браузъра. Че видеокартата е слабичка, слабичка си е ама как други хора влизат от същите устройства без проблем.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно твоят профил е по-натоварен със картинки, статии, линкове и т.н, и е нормално да ти засича леко. Все пак ти докато скролваш, ако си забелязал, че преминаваш към някакви "прагове", които като ги преминеш започва да ти зарежда още неща по-надолу, като не става така плавно, ами ти зарежда цяла километрична страница, чиито зареждане отнема една вечност, и ти докато си скролваш, хем зарежда неща от харддиска, хем видеокартата трябва да чертае всичките тези картинки със скоростта със, която скролваш надолу. Засичането няма да е фрапиращо, но на места ще се усеща. Просто няма как. И моят профил е натоварен доста със "абонаменти" към някакви групи/страници, които постоянно постват на стената ми, което вече стана картинка до картинка, статия до статия... И на някои места се случва леко да ми лагне за максимум половин секунда и след това тръгва. И моята видеокарта е ташак, Radeon HD 4250, която по тестове е доста по-слаба от HD Graphics 2000 . Деинсталирай си всякакви туулбари и добавки за браузърите, които също го забавят доста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно твоят профил е по-натоварен със картинки, статии, линкове и т.н, и е нормално да ти засича леко. Все пак ти докато скролваш, ако си забелязал, че преминаваш към някакви "прагове", които като ги преминеш започва да ти зарежда още неща по-надолу, като не става така плавно, ами ти зарежда цяла километрична страница, чиито зареждане отнема една вечност, и ти докато си скролваш, хем зарежда неща от харддиска, хем видеокартата трябва да чертае всичките тези картинки със скоростта със, която скролваш надолу. Засичането няма да е фрапиращо, но на места ще се усеща. Просто няма как. И моят профил е натоварен доста със "абонаменти" към някакви групи/страници, които постоянно постват на стената ми, което вече стана картинка до картинка, статия до статия... И на някои места се случва леко да ми лагне за максимум половин секунда и след това тръгва. И моята видеокарта е ташак, Radeon HD 4250, която по тестове е доста по-слаба от HD Graphics 2000 . Деинсталирай си всякакви туулбари и добавки за браузърите, които също го забавят доста.

Деинсталирах ги, пак е така. Отказах, всички "абонаменти" , към страници/групи и т.н. пак е така. С една дума значи, не може да се оправи.? лагването е за по-малко от 1 секунда, ама е неприятно тъй като ми лагва през 30/40 секунди.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталирах ги, пак е така. Отказах, всички "абонаменти" , към страници/групи и т.н. пак е така. С една дума значи, не може да се оправи.? лагването е за по-малко от 1 секунда, ама е неприятно тъй като ми лагва през 30/40 секунди.

Еми нормално е да ти лагва. Знам, че е неприятно, пък 1 секунда е прекалено много, изнервящо е и при мен е така. Защото при фейсбук докато скролваш, ти зарежда километрична страница и сериозно натоварва хардиска и самият софтуер, който зарежда данните и ти ги представя като нещо видимо : браузера. Съмнявам се на другите профили да не е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми нормално е да ти лагва. Знам, че е неприятно, пък 1 секунда е прекалено много, изнервящо е и при мен е така. Защото при фейсбук докато скролваш, ти зарежда километрична страница и сериозно натоварва хардиска и самият софтуер, който зарежда данните и ти ги представя като нещо видимо : браузера. Съмнявам се на другите профили да не е така.

Сега, накарах майка да си влезе, в профила от компютъра/таблета/лаптопа и телефона , при нея този лаг го няма. Както и да е значи проблема не е от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.