Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте наскоро реших да ъпгрейдна конфигурацията на компютъра си защото започна да позастарява доста а и самият компютър беше взет малко на зор и за около 420 лв представяте си каква конфигурация има,но се пак ето каква е

Процесор: DualCore AMD Athlon II X2 250, 3000 MHz (15 x 200)

Дънна платка:  ASRock K10N78M Pro  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Чипсет на дънната платка: nVIDIA GeForce 8200, AMD K10

Системна памет:1792 MB  (DDR2-800 DDR2 SDRAM) (вграденото видео си краде яко рам )

Монитор: LG W1946 (Analog)  [18.5" LCD]  ( Просто за информация )

Захранването ми е някакво измислено дори аз не знам точно какво само че е 230V и така към въпросите

разполагам със около 200 лв за подновяване на най-наложителните части от към подобряване на геймърските му способности (Доволен ще съм да подкарвам дота 2 без лаг макар и сегашните ми параметри уш да отговарят на изисканите от валве ,но уви сече ми все едно съм пуснал блек опс 10 ;д )  не съм много наясно с нещата знам колкото да не зяпам като индианец  кагато ми обясняват нещо, но иначе ми е тъмна Индия и ми трябва помощ с избора на конфигурацията и според вас кое е най-наложително за смяна според мен е захранването и по-добра видео карта обаче един авер ми каза че дъното ми било старо така че вие сте и благодаря предварително :)

пс. http://www.emag.bg/d-nna-platka-asrock-socket-am3-n68c-gs-fx/pd/EBDQTBBBM/ какво мислите за това дъно гледам че и вградената му В карта е по-добра а и пише че поддържа моя процесор (отново казвам не съм наясно много с това коя част с коя си пасва и от какво зависи ;д )

Редактирано от Stanislav Yordanov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С вградена карта, не очаквай подобряване на гейминга. Вероятно и харда ти е стар и бавен. Като цяло плаче за пълна промяна, но това е лично мнение. Събирай пари и минавай на съвременна машина. DDR2 отдавна е в архивите, що се отнася до игри...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямате много възможности с този бюджет.Варианта е да купите нова карта и захранване.

Обща стойност - 211.16 лв. с ДДС

И още 10-15 лв за доставката,стават към 230 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега имам такава възможност а по напред когато мога ще вложа още :) а няма ли да има проблем с видео картата при такова старо дъно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С по-добро захранване, не.

POWER COLOR AX7730 1GBD5-DHE
Corsair 430W Builder Series CX V2 430W

Обща стойност - 198.60 лв. с ДДС

Количка.

Видеокартата е добра за парите си, а захранването ще може да се ползва и на нова машина в бъдеще.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Други предложения ? също така от какво значение е това гддр 3 или 5 защото разглеждам еднакви видео карти но едните са гддр 3 а другите 5 ? Също така какво става със  вградената видео карта тя функционира ли си отделно или просто си остава неизползваема винаги съм се чудел ... ;д (lame question )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре е с 5,по-бърза памет е.

Вградената просто няма да се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Други предложения ? също така от какво значение е това гддр 3 или 5 защото разглеждам еднакви видео карти но едните са гддр 3 а другите 5 ? Също така какво става със  вградената видео карта тя функционира ли си отделно или просто си остава неизползваема винаги съм се чудел ... ;д (lame question )

По-добра пропускателна ефективност на паметта на ядрото на картата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

POWER COLOR AX7730 1GBD5-DHE
PSU CM ELITE POWER 400W PFC

Ами ако ги съчетая по-този начин и добавя една плочка рам ( ако може да предложите такава ) няма ли да се получи добре ? както казах главно съм се насочил към една игра и мисля че с тия подобрения ще се справям пък ако става да се разцъква и някоя друга здраве да е :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:
NJOY 450WGX 450W Passive PFC
SAPPHIRE HD7750 1G GD5 BULK

Обща стойност - 203.90 лв. с ДДС

+
RAM DDR2 Kingston 2GB 800MHz  36лв = 240лв. общо.
Човека с рам паметта е точен и праща при първа възможност. Преди 2 години взимах от него 512Mb DDR1 рам и все още работи безотказно!
Препоръчвал съм го и на други хора от форума и те остават доволни от него :)

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има едно читаво захранване до 50 лв. и това е чифтето - http://nikem-bg.net/computer-components/CHIEFTEC-A-80-350W-ATX2.3-80-CTG-350-80P-BULK/description.html Става за 7730 (47W) и 7750 (55W).

Елита и Njoy (Passive PFC) са куци и не струват. Специално Елита е и с тотално раздута цена и трябва да са те били с чук по-главата като малък за да го купиш.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално Елита е и с тотално раздута цена и трябва да са те били с чук по-главата като малък за да го купиш.

Е, нее, днес явно е вечерта на бисерите! Ето още един: '' Писането на латиница е като да пишеш с ЛАЙHА по стената.Чете се, но не е красиво ''! Това е цитат от Професора! Колеги, толкова ли изкуфяхте тая вечер, че да пишете такива щуротии?! Иначе ме кефите :hang: 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съгласен съм с написаното от Професора. А пиша щуротии понеже ми е писнало да обяснявам колко е малоумна покупката на подобни захранвания за толкова пари.

И най-обичам изказвания от типа "добро е за парите си". Това може да се отнесе до предложеното Njoy Passive PFC. Демек по-скапаното и по-скъпо Елитче няма как да е "добро за парите си".

И как трябва да го наречем "Недобро за парите си" или "Лепенките продават а балъците купуват"? При цена около 40 лв. колкото са и другите китайчета щеше да е добра покупка. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съгласен съм с написаното от Професора. А пиша щуротии понеже ми е писнало да обяснявам колко е малоумна покупката на подобни захранвания за толкова пари.

И най-обичам изказвания от типа "добро е за парите си". Това може да се отнесе до предложеното Njoy Passive PFC. Демек по-скапаното и по-скъпо Елитче няма как да е "добро за парите си".

И как трябва да го наречем "Недобро за парите си" или "Лепенките продават а балъците купуват"? При цена около 40 лв. колкото са и другите китайчета щеше да е добра покупка. 

Аз също съм съгласен и с теб и с професора, но така поднесено някак си звучи...! :D

DDR2 отдавна е в архивите, що се отнася до игри...

Disagree! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.