Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Ако това е Йога - не искам и да чувам за нея.

Съкровището ще ходи по чуждо, а аз като деградирал педал, ще и правя кафе, за да и е пълен кефа.

Това е твърде шантава работа.

...

Това не е мъж и йога, а мъж с "йога" или май друга буквичка беше "р"? :lol6:

• Харесване 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че примерът не го бива е видно, но и той достатъчно ясно показва недостатъците на тези йогистки еквилибристики.

Защо пък първосигналната реакция да не е правилната?

Ако искаш се дистанцирай от всякакви смущаващи емоции и чак след 3 дни ни дай отговор как ще постъпиш, ако хубавката  Гладиола вземе че една сутрин те сюрпризира с такъв фокус.

Ако искаш и седмица мисли, да видим какво ще измислиш?

Едва ли ще я убие с камъни...  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдам... и поредните твои нагласи, Мохини. :) В поста ми няма и капка мисъл за превъзходство, то е в твоя ум.

Иначе не бих използвала алегорията с вълнистите папагалчета - много сладки птичета впрочем...

А това, че се кефя на себе си за сметка на някой друг... този някой друг дали пък не се опитва да се изкефи за моя сметка. :D Но наистина не се взимам насериозно и е последното, което ще ме впечатли. Последното.

... така, че благодаря за грижата относно моята карма... :rolleyes:

Редактирано от Нел (преглед на промените)
  • Харесване 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдам... и поредните твои нагласи, Мохини. :) В поста ми няма и капка мисъл за превъзходство, то е в твоя ум.

Иначе не бих използвала алегорията с вълнистите папагалчета - много сладки птичета впрочем...

А това, че се кефя на себе си за сметка на някой друг... този някой друг дали пък не се опитва да се изкефи за моя сметка. :D Но наистина не се взимам насериозно и е последното, което ще ме впечатли. Последното.

... така, че благодаря за грижата относно моята карма... :rolleyes:

Грешката, която допуска всеки човек в по-малка или по-голяма степен, е, че обикновено е концентриран само на онова, което се случва на "аз", което изпитва или чувства "аз". Затова "аз" често смята собствената гледна точка за най-правилна.Толкова сме погълнати от значимостта на това, което се случва на "аз", че нищо от онова, което мисли или чувства "другият" не може да бъде от съществено значение за "аз". Оттам и изискванията или условията, които "аз" предявява към "другият", за да може го харесва, да се впечатлява от него, да общува с него, а не да го приеме такъв, какъвто е. Приемането и разбирането се случват само, когато има някаква степен на съвпадение с "другия". Когато няма съвпадение, започва борбата на нагласите за надмощие. Осъзнаването на тези процеси обаче дава ново разбиране както за "аз", така и за 'другият". 

За карма нямам грижа аз, Неличка, а законите на природата: за всяко действие има равно по сила и противоположно по посока противодействие; както и всички останали закони, които е формулирал Нютон http://bg.wikipedia.org/wiki/Закони_на_Нютон.

• Харесване 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешката, която допуска всеки човек ...

Нел, безсмислено е.

Заливането с поучителности е симптом. Само наливаш масло в огъня. И без това само се търси таргет - където се получи. Има хора откликват и на това,- четат се, виждат се. Същите тия хора също се заявиха и веднага става ясна играта.

Щото иначе думичките са върха и с лекота могат да се преповтарят, така се изживява имитацията. Всеки може да си намери думички за повторения и имитации. Някои даже са по-талантливи и не само имитират ами се и научават къде и как да се говорят тия думички. Всеки... който има потребност тъкмо от това. Натрапчивостта и обсесирането е само съпътстващи признаци.

Не е трудно - да се забележат "разликите" - щото така... само на думички, всичко е като духовния рай. Ама само наужким. както и думичките - направени са да са като "истински", само дето "наужким". Все пак - играта не може да спре. Няма как - тя играта не е игра всъщност. Как нещо да е "игра", щом тя е приютила в себе си толкова много хора, изпълнени от нея.

Редактирано от _ramus_ (преглед на промените)

• Харесване 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наясно съм, Рамус.

Има хора-слънца и хора-луни. От "слънцата" може да се научи много, от "луните" - малко или нищо. Защото "луните" просто отразяват знанията на "слънцата".

Но пък винаги ми е харесвал ефекта на "осите" :D

Редактирано от Нел (преглед на промените)
  • Харесване 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обяснявам това, което е преподал Буда Шакямуни и което обяснява всеки будистки учител от всяка будистка традиция. От Тхеравада или Дзен до Махаяна. Ако някой не различава относителна и абсолютна истина, ако няма доверие в кармичния резултат, то той няма да стигне до никъде. Ако някой претендира да е на нивото на Ария-бодхисатвите или архатите, когато очеизвадно НЕ Е, както личи от всичките му действия, опити или да "води", или да се "слага", или нещо друго подобно, то това е смешно. Човек може да се самозалъгва до безкрайност, но другите може да подвежда само до един момент. Нямам какво друго да кажа.

Хвана те яд, че дядо ти Мраз няма да ти донесе нищо "специално" в следващия живот ли?... или че учителите ти те залъгват със захарни петлета? Кое от двете те ядоса повече? Мисля, че второто. ;)

Редактирано от мохини (преглед на промените)
  • Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хвана те яд, че дядо ти Мраз няма да ти донесе нищо "специално" в следващия живот ли?... или че учителите ти те залъгват със захарни петлета? Кое от двете те ядоса повече? Мисля, че второто. ;)

Нищо не ме е ядосало, Мо. Забавлявам се на долния етаж на форума. Не е по силите ти да ме ядосаш, но може да продължиш с опитите щом мислиш, че това ще ти донесе някакво удовлетворение. Нямам достатъчно състрадание, за да се престоря на ядосан и така да ти донеса малко радост. Сори, но толкова са ми възможностите на този етап.

Редактирано от scepsis (преглед на промените)
  • Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но пък винаги ми е харесвал ефекта на "осите" :D

Забелязах.

Ко да праиш - природа - не може все да си бяла и добра, трябва си и малко спайсис. :ph34r:

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не ме е ядосало, Мо. Забавлявам се на долния етаж на форума. Не е по силите ти да ме ядосаш, но може да продължиш с опитите щом мислиш, че това ще ти донесе някакво удовлетворение. Нямам достатъчно състрадание, за да се престоря на ядосан и така да ти донеса малко радост. Сори, но толкова са ми възможностите на този етап.

Е, на чужд гръб и сто тояги са малко. :D

Ако Мо беше кръгла глупачка, никой не би й обръщал внимание...думите й само биха предизвикали усмивка, щото нали никой не бие умряло куче...Но не е така...юрнали са се една сурия напети войводи и войводки да обясняват на Мо...що ли? Да не би да им е пречка в пеенето на сладки и захаросани псалми - ти как мислиш, а-а-а?

• Харесване 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешката, която допуска всеки човек в по-малка или по-голяма степен, е, че обикновено е концентриран само на онова, което се случва на "аз", което изпитва или чувства "аз". Затова "аз" често смята собствената гледна точка за най-правилна.Толкова сме погълнати от значимостта на това, което се случва на "аз", че нищо от онова, което мисли или чувства "другият" не може да бъде от съществено значение за "аз". Оттам и изискванията или условията, които "аз" предявява към "другият", за да може го харесва, да се впечатлява от него, да общува с него, а не да го приеме такъв, какъвто е. Приемането и разбирането се случват само, когато има някаква степен на съвпадение с "другия". Когато няма съвпадение, започва борбата на нагласите за надмощие. Осъзнаването на тези процеси обаче дава ново разбиране както за "аз", така и за 'другият". 

За карма нямам грижа аз, Неличка, а законите на природата: за всяко действие има равно по сила и противоположно по посока противодействие; както и всички останали закони, които е формулирал Нютон http://bg.wikipedia.org/wiki/Закони_на_Нютон.

То и ти пишеш едни фермани .Не знам само каква карма трупаш, когато обясняваш законите на Нютон на инженер.

Но явно ти докато си учила психо или друга дрън-дрън-дология си разбрала и нютоновите закони.

Ей на това се вика осъзнатост. Да разбираш интегралното смятане без да си го учил.   

• Харесване 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, единствения на когото му е забавно е форумния егрегор. Но той се е появил далеч по-късно от този на Буда.

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

важното е да се обяснява - на кого, какво... кво значение.

Кармата и Нютон - звучи много гот. Някак си възвишено, а на мен ми е смешно. Само за сценарий на Камен Донев. Ако някой го познава, да му го предложи.

А иначе - вий кво само с жената се дерете бе. Мо е пичка... ако беше "пълна глупачка" дали някой щеше да й обръща внимание... А то само се пънете да я надговорвате и да й обяснявате.

Не разбрахте ли че се опитвате да учите учителите си бе, ей. Когато изучите да приказвате за йога, тогава би ви обърнала сериозно внимание. Засега само се забавлява с вас. После може да вкара и тежката артилерия по ре-цитирането на проза. Тогава да ви видя как ще се гънете пред безмислостния огън на учители, светци, майстори, философи... и интернет. 

Редактирано от _ramus_ (преглед на промените)
  • Харесване 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и ти пишеш едни фермани .Не знам само каква карма трупаш, когато обясняваш законите на Нютон на инженер.

Но явно ти докато си учила психо или друга дрън-дрън-дология си разбрала и нютоновите закони.

Ей на това се вика осъзнатост. Да разбираш интегралното смятане без да си го учил.   

По образование съм инженер и съм ги учил, но смисъла на поста й не беше разбран или по-скоро се правите, че не разбирате. Всичко се връща! Каквото повикало, такова се обадило и т.н. Това е смисъла. Иначе, ако трябва да бъда честен, щом инДЖинерка кат Нелчету дава УпредИления за интуиция при положение че не й е в специалността, то и дрън-дрън диоложки могат да разясняват интергрално смятане. Лицемерието за дадената група НИЕ-шпакловка е присъщо!

Като цяло ви се смеем няколко човека на мозъчните напъни да дадете нови определения за интуиция, съзнание, осъзнатост, КОНТРОЛ, ОВЛАДЯВАНЕ, УПРАВЛЕНИЕ. И мн'ооо ме кефи как тестените продукти набиват терминология за да се покажат колко са ЕнтелЕгЕнтни! Всичко това отдавна е дефинирано и единствената причина поради която не се включвам е защото Рамусчо - размисли и страсти има човешкото право да си разсъждава в някаква темичка, в някакъв си форум. Както и любимата ви колежка има право!

Ама да ми говорят разни профани за ниво, класа? Хахахахахахаха :lol6:

Редактирано от angel* (преглед на промените)
  • Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло ви се смеем няколко човека

Да, уточним само Ангеле - тези "няколко човека" са ти и още две форумни фърчилки, които префръкват от форум на форум и от тема в тема, за да ръсят прашеца на мъдростта и любоФта.  

Редактирано от scepsis (преглед на промените)
  • Харесване 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, уточним само Ангеле - тези "няколко човека" са ти и още две форумни фърчилки, които префръкват от форум на форум и от тема в тема, за да ръсят прашеца на мъдростта и любоФта.  

Количество не прави качество! :wink12:

Поздрави на Рамусчо! Много обогатяваща тема, пълна с гениалност, креативност и още нещо! :ph34r:

Лека Вечер! СЛадки шекерови сънища и много любоФ, мъдрост и кафета в 5 сутринта. :whist:

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще излезе уважавания Бадр и ще ни (от)каже, защо аджеба жената не е същество, на което е отсъдено да управлява МПС.

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

много се смях като прочетох статията..после видях ,че любопитстват руските евреи..ся, какво да ти кажа ,те ашкеназим са превъртели по принцип :tongue2:

И аз доста съм се смяла на въпроси оттам, имам чувството, че вицовете за въпроси към равини ги вземат направо от този сайт, затова се сетих за вица. Ами, стараят се хората с всички сили, а условия - никакви.

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да не следват  Христос ?

Да.

• Харесване 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което е създал този господ, който не е от Библията.

те него от шехеразадите си цитират и тва е

мъка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи жененето е задължително?

Пише ли го това някъде в Библията ?

А ако между двама души съществува духовен брак и ако са се зарекли пред Бог, кой брак е по-важен - светския подпис или този пред Бог ?

Свещеникът е този който може да сключва брак, ако са оженени чрез свещеник в църква бракът им е истински, духовни бракове няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свещеникът е този който може да сключва брак, ако са оженени чрез свещеник в църква бракът им е истински, духовни бракове няма.

А ако не намерят свещеник ?А ако са атеисти или пък не са християни или са вярващи, но не вярват на свещениците...?Ако не искат да има посредници между тях и Бог ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако не намерят свещеник ?А ако са атеисти или пък не са християни или са вярващи, но не вярват на свещениците...?Ако не искат да има посредници между тях и Бог ? :)

Ами тогава подпис в общината само,но не и никакво участие в бракосъчетанието. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами тогава подпис в общината само,но не и никакво участие в бракосъчетанието. 

А ти ако си женен и се влюбиш в някоя друга, ще напуснеш ли жена си ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...