Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

andrei1122

Nvidia или AMD - кои карти греят повече?

Препоръчан отговор

Лаптопи с коя от двете видео карти греят повече, ако се използват за тежки приложения и игри? Искам да си взема лаптоп който да има видео карта със собствена памет (1GB-2GB), но да грее възможно най-малко и да работи тихо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопи с коя от двете видео карти греят повече, ако се използват за тежки приложения и игри? Искам да си взема лаптоп който да има видео карта със собствена памет (1GB-2GB), но да грее възможно най-малко и да работи тихо.

Най-много греят натоварените на макс карти. Няма особено значение марката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя от двете карти - AMD или nVidia?  Конкретни модели няма ли?  Всяка видеокарта е специфична. Така не се сравняват видеокарти. Консумация на ток, охлаждаща система, напрежение на ядрото. Все такива "глупости", които Българина не може да разбере.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще го ползваш за чак толкова тежки приложения и игри по добре си вземи настолен компютър вместо лаптоп. В лаптопа видео картата е само един чип интегриран в дъното, а при настолният компютър е цяла платка със собствено охлаждане и ред други предимства. Същото е и при процесора и другите компоненти. В настолните компютри се постига по голям въздушен поток и отделните компоненти греят много по малко в сравниние с тези в лаптопите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Te AMD и Intel само по един модел видеокарта ли имат?

А, извинявам се, то се търси 2GB памет за тежки игри на лаптоп с някаква злеташка резолюция, пък и да не грее...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nvidia

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тези двата лаптопа кой ще грее по-малко:  

http://ardes.bg/laptop/HP+ProBook+4540s-44591http://ardes.bg/laptop/Lenovo+IdeaPad+G580-47852

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси интелски процесор и амд карта на лаптопа.Повечето карти са с ГДДР3 и няма значение 1 или 2ГБ вирам ли имат,ако е с ГДДР5-друга работа,но тези лаптопи са и доста по-скъпи,а и с други конфигурации.Имай предвид,че моделите,които не са геймърски не са за игри и дори да имат свястна видео карта и пеоц-ще греят;геймърските са над 2000 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси интелски процесор и амд карта на лаптопа.Повечето карти са с ГДДР3 и няма значение 1 или 2ГБ вирам ли имат,ако е с ГДДР5-друга работа,но тези лаптопи са и доста по-скъпи,а и с други конфигурации.Имай предвид,че моделите,които не са геймърски не са за игри и дори да имат свястна видео карта и пеоц-ще греят;геймърските са над 2000 лв.

Лаптопите с АМД са доста по-добри, интел вече не са никаква сила там.

http://www.jmt.bg/%D0%BB%D0%B0%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BF%D0%B8-cID=769/asus-a55n-%D1%81%D0%B8%D0%B2-a55n-sx008-cpu-amd-quad-core-a8-4500m-156-1366x768led-%D0%BB%D1%8A%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%B2-amd-hd7640g-4gb-ddr3-1600mhz-ram-750gb-hdd-dvdrw-no-os-6cells-hdmi-usb30-pID=24973/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ко каза :D Нещо не си довършил да уточниш, кое и как им е по-добро ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ко каза :D Нещо не си довършил да уточниш, кое и как им е по-добро ;)

температурите и производителността на видеокартата дори да е в процесора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

температурите и производителността на видеокартата дори да е в процесора

Не помня да съм те питал :) Напоследък често ми се случва да не помня.

За колегата, вместо който отговаряш, ще е добре да се осведоми за  възможностите на вградените в доста от процесорите от  високият клас, че и от средният клас от последното поколение мобилни процесори i5/i7-4XXX на Интел видео чипове Intel® Iris™ Pro graphics 5100/5200. Хм, 5100 го има даже в един i3-4XXX модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да намериш такива лаптопи, които да не греят при тежки приложения. Охлаждането на лаптопа винаги е било проблем и по тази тема е изписано доста във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От тези двата лаптопа кой ще грее по-малко:  

http://ardes.bg/laptop/HP+ProBook+4540s-44591http://ardes.bg/laptop/Lenovo+IdeaPad+G580-47852

Имам първия. При игра на Borderlands процесора стига 83-84 градуса при Tj max 85 градуса, т.е. много грее.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@johny01 Видя ли бре душко :>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам първия. При игра на Borderlands процесора стига 83-84 градуса при Tj max 85 градуса, т.е. много грее.

И втория ще грее толкова. Тези лаптопи не са за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@johny01 Видя ли бре душко :>

Да,прочетох какви ги пишеш.Ползвам от 5-6 години лаптопи (като винаги имам два вкъщи),а понякога се занимавам с 7-8 парчета.АМДтата-греят яко,никаква производителност;с АПУ-мъка;нвидия карти-по-топли и дефектиращи.Новите нискобюджетни-смотани дисплеи,отвратителен корпус,за медно охлаждане-забрави,лошо охлаждане,кънтяща/тропаща клавиатура;изобщо изпълнение едно към гьотере.

Ето с АМД.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле мале ама ти си бил тъпичък :> веднага извади снимка ала фотошоп :> за да си доказваш неоправданите теории ;р

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леле мале ама ти си бил тъпичък :> веднага извади снимка ала фотошоп :> за да си доказваш неоправданите теории ;р

"Боже,колко мъка има по тоя свят,Боже!"

И сега е моментът да те напсувам,но няма да го направя,не заради наказание,а от благоприличие,защото може и да съм тъп,но не съм простак,за разлика от други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Боже,колко мъка има по тоя свят,Боже!"

И сега е моментът да те напсувам,но няма да го направя,не заради наказание,а от благоприличие,защото може и да съм тъп,но не съм простак,за разлика от други.

Кого заблуждаваш че APU работи на 100 градуса и не е изключило, най-малкото че термалния му дизайн е до 70 градуса ?! Само на този въпрос ми отговори...

Сбъркал си човека на който да дрънкаш врели не кипели. Често работя с лаптопи с AMD APU. Никой от тях няма проблеми нито с производителност нито с такова загряване (най-малкото че гаснат при 75 градуса) а ти да ми показваш че на 100 ти работел...

ПС: При мен защо работят на 55 - 65 ?!

Но както и да е. Бий се в гърдите и си вярвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Следващо офтопик ще докара дълго наказание на автора си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам следните наблюдения - amd e2-1800 e на 1700mhz с вградено видео ati HD7340 като цена e 600лв HP655 е точно колкото HP650, което е с двуядрен келешрон на 1,8ghz, пак с вградено видео. според точките на майкропрост на теста на win7  мИнтела е по добре, обаче явно мИнтел цакат на М$ щото видимо амд-то работи по бързо, пък да не говорим за сравнение на графичните карти... при лаптопите специално интелите са много зле - там процесорите i3 в повечето случаи са по бързи от i5 и i7... защо ли? заради прегряването и тротлинга... за какво ти е бърз процесор, който като дигне за 5 минути над 80 градуса става много по бавен от реално по бавен процесор... мобилно амд дето да минава 70-75 градуса не съм виждал от 3-4 години (говоря за такова дето идва да му изчистя охлаждането, сменям пастата и го тествам...) а при интел - 80 градуса за нищо ги няма... най големите боклуци на интел са с ULV процесори - има i5 2-ядрени боклуци на шеметните 1,3 ghz и на тестовете е 4 пъти по бавен от насторен процесор pentium dual core... турбо бууст на интел при мобилните процесори на мИнтел също не струва... оня ден инсталирах acer с интел i5-3337U processor (1.8GHz/2.7GHz w/ Turbo Boost) 2,7ghz - такова нещо няма, при натоварване на 1 ядро дигна пиково 2,5ghz и по следния начин - държи някакви по ниски честоти и за секунда скача до 2,5, после пак примерно 5 секунди на ниска честота... просто тия големи мегахерци са само на хартия... е за това амд бият интела при лаптопите - греят доста по малко... колкото за мобилните видеокарти вече има случай на скапана nvidia 640m без никакво прегряване - държи около 40-45 градуса и никога не е прегрявала - знам щото лаптопа беше гаранционен на по малко от година, но ми го донесоха с изкъртена букса... като го отворих грам прах нямаше... смених буксата и след 2 месеца пак ми го носят - изключвал се - още докато зарежда... отварям пак - чистто всичко... вентилатора едвам духа и като успях да заредя о.с. гледам видеото няма 40 градуса, като го натоварих дигна около 47... нагрях видеото с духалката на 400 и проблемите с непаленето и изключването спряха... nvidia - само на настолен компютър и то с активно охлаждане (вентилатор), за лаптопи - или видео в процесора или ати, няма трети вариант... при десктопите - за разлика от нвидиа атито може и да е с пасивно охлаждане... п.с. при ати също ми се е налагало да го грея за да запали лаптопа, но много по рядко от nvidia и като го нагрея после изкарва доста повече време преди да дойде пак за греене...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@the professor Мерси, за изчерпателната информация. Тогава мисля да избера лаптоп с AMD процесор и AMD карта, като този например:  

http://ardes.bg/laptop/HP+Pavilion+g6-2351eu-50379

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@the professor Мерси, за изчерпателната информация. Тогава мисля да избера лаптоп с AMD процесор и AMD карта, като този например:  

http://ardes.bg/laptop/HP+Pavilion+g6-2351eu-50379

Сакън,само Pavilion да не е,бягай кат попарен с вряла вода от тия лаптопи.Като ще да е с AMD,ето ти едно предложение .Че и по тънко,може с остатъка и една хубава чанта с безжична мишка да си вземеш.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.