Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Botev

Sony Xperia L - "заспиване"

Препоръчан отговор

Здравейте. Значи купих си Sony Xperia L преди 2 седмици. Отначало ми правеше този номер на 5 дена един път, но за последните по-малко от 24 часа го направи три пъти и ми скъса нервите!!! В един хубав момент телефона просто спира да работи. В смисъл: не можеш да набираш, не могат да те набират, не можеш да пратиш СМС, не могат да ти пратят СМС, не можеш да използваш интернет. И няма никакви признаци за това. Телефона си "свети", разхождаш се из менюто, гледаш - има обхват. И в един хубав момент решаваш да пратиш СМС примерно и усещаш "че отново е станало". Рестартираш телефона и всичко е ОК. Тогава си получаваш и СМС-ите за това кой те е търсил през това време, когато телефона ти не е бачкал и ти става благо на душата. Едвам се сдържах да не го ударя в стената! Има ли някаква цака за този проблем или с гаранцията и обратно в магазина???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гаранцията и обратно в магазина. Трябвало е още в началото да го направиш, но и сега не е късно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпдейт правил ли си?

Я провери дали ще ти излезе систумна актуализация първо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднъж го ъпдейтвах, да! В момента казва, че няма по-нови актуализации...

А като го ъпдейтна,как точно го направи?Със запазване на потребителските данни или без запазване?

Ако си запазил потребителските данни от там ти идва проблема :) !Просто направи Repair(поправи/преинсталирай фърмуера) с PC Companion или SUS(Sony Update Service)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав е колегата над мен - мнението ми също е, че проблема е софтуерен, а не хардуерен.

И да го занесеш в сервиза най-много да останеш 20-ина - 30 дни без телефон, а те като го вземат първото нещо ще е да сменят софтуера.

Затова и викам да си поиграеш малко преди да го носиш.

Виж също приложенията, които си инсталирал.

Много неща ли си инсталирал?

Нищо чудно някое приложение да прави проблема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не помня точно, но мисля, че за нещо ме попита дали да запазя потребителските данни. ДА Запазя ми прозвуча по-логично, отколкото ДА НЕ ЗАПАЗЯ... така че ги запазих. Ей сега се пускам да видим какво ще стане. PC Companion-a ме посъветва първо да ударя бекъп иначе всичко (контакти, СМС-и, туй-онуй) щяло да изчезне. Правя бекъп и после наново ще пускам ъпдейта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, При моята Xperia P забелязах следното - ъпдейтна ли фърмуера почва да се държи нестабилно, явно заради някаква несъвместимост с качения софтуер от маркета... Тогава му правя един хардуерен ресет, качвам си програмките наново и повече нямам проблеми :)

Естествено човек трябва да си направи backup на номерата - аз лично го правя с MyPhoneExplorer - страхотна програмка за Сони телефони...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми "направих" се аз... хубав-хубав! Не знам дали се е оправил проблема, идните дни ще го покажат това. Всички приложения са изтрити, трябва наново да инсталирам каквото ми трябва. Освен това, не знам каква е причината, интернета е нечовееееееееешки бавен! За сега работата е по-скоро "автогол"! Утре сутринта ще видим какво ще правя. Защо стана това с интернета сега... Мамка му, как се дразня!!! Да си бях стоял с Нокиа с фенерче, поне нервите щях да си опазя. Сега Xperia-та е горе-долу равна на Нокиата с фенерче!

Ебаси безполезния телефон! Лягам си, преди да съм го разбил в стената!

Защо стана това сега с интернета? Аз си изразходвах мегабайтите на висока скорост и си карах на мизерната. Но можех да отварям страници, да гледам във фейсбука какво става... Сега скоростта е 1/10 от бавната. Отваря фейсбук с много мислене, снимка е невъзможно да зареди! Отваря от 5-10 опита с половин минута чакане Google Play магазин, същото е и с страниците в интернет... Честно, ако знаех, че такива ядове ще бера, никога НИКОГА нямаше да дам 500 лева за телефон!

Извинявайте, ама наистина съм бесен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми "направих" се аз... хубав-хубав! Не знам дали се е оправил проблема, идните дни ще го покажат това. Всички приложения са изтрити, трябва наново да инсталирам каквото ми трябва. Освен това, не знам каква е причината, интернета е нечовееееееееешки бавен! За сега работата е по-скоро "автогол"! Утре сутринта ще видим какво ще правя. Защо стана това с интернета сега... Мамка му, как се дразня!!! Да си бях стоял с Нокиа с фенерче, поне нервите щях да си опазя. Сега Xperia-та е горе-долу равна на Нокиата с фенерче!

Ебаси безполезния телефон! Лягам си, преди да съм го разбил в стената!

Защо стана това сега с интернета? Аз си изразходвах мегабайтите на висока скорост и си карах на мизерната. Но можех да отварям страници, да гледам във фейсбука какво става... Сега скоростта е 1/10 от бавната. Отваря фейсбук с много мислене, снимка е невъзможно да зареди! Отваря от 5-10 опита с половин минута чакане Google Play магазин, същото е и с страниците в интернет... Честно, ако знаех, че такива ядове ще бера, никога НИКОГА нямаше да дам 500 лева за телефон!

Извинявайте, ама наистина съм бесен!

Споко де - ножа е дървен.

Виж си настройките за интернета дали не са ти по дефолт на 2G.

Закачи го и на Wi-Fi да видиш как върви нета.

Всичко може да е, само споко.

Лека-полека ще си направиш апарата пушка и ще видиш, че си струва парите.

http://www.androidbg.com/forum/forum63-drugi-modeli-sony-se.html

Тук също може да са ти много полезни хората - пробвай и не се притеснявай да пишеш за всеки проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си изразходвах мегабайтите на висока скорост и си карах на мизерната. 

И какво очакваш?Изразходил си мегабайтите на максимална скорост,след което мобилния интернет е пълна трагедия.Какво ти е виновен телефона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окей, не знам снощи защо така се инатеше, сега нета върви "гладко". Значи имам нет, имам преинсталиран телефон. Да се помолим да е оправен проблема! Лека полека (щото нета е бавен, а нямам Wi-Fi вкъщи) ще актуализирам наличните приложения и ще изтегля каквото помня от старите.

Мерси за помощта, ако нещо пак се забърка гипса, пак ще пиша!!! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Clean Master-инсталирай си това приложение. Създава и бутон "Ускорение".

И моят /Xperia GO/ се задръства,но след пускането на това приложение тръгва нормално.

С последна версия на Андроид съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окей, не знам снощи защо така се инатеше, сега нета върви "гладко". Значи имам нет, имам преинсталиран телефон. Да се помолим да е оправен проблема! Лека полека (щото нета е бавен, а нямам Wi-Fi вкъщи) ще актуализирам наличните приложения и ще изтегля каквото помня от старите.

Мерси за помощта, ако нещо пак се забърка гипса, пак ще пиша!!! :)

Не знам защо е тази мъка - обуй гуменките и отиди в някое кафе с мрежа, седни пий едно кафе за 20 минути и през това време всичко ще обновиш и инсталираш.

Принципно всички тези действия се правят през Wi-Fi, но ти явно обичаш да ти е трудно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да ви попитам. Не съм наясно, за първи път си купувам смартфон. Трябва ли да му се инсталира някаква антивирусна или нещо подобно? В смисъл, изложен ли е на сериозен риск, ако няма нищо инсталирано? Вие с каква програма сте, ако ползвате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно кой ви кара да си ъпдейтвате телефоните със Фърмуер който не е сигурно колко стабилно работи. Дори официалните фърмуери били те най новите не винаги дават рекламирания резултат. Нещо което работи се не се пипа. Това съм го разбрал от личен опит.

И не на последно място искам да спомена нещо важно и ясно. Такова животно Уай Фай няма.

Абривиатурата WiFI означава Wireless Fidelity.

Справка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да ви попитам. Не съм наясно, за първи път си купувам смартфон. Трябва ли да му се инсталира някаква антивирусна или нещо подобно? В смисъл, изложен ли е на сериозен риск, ако няма нищо инсталирано? Вие с каква програма сте, ако ползвате?

Антивирус не е нужен, по простата причина, че вируси за Android няма... Има обаче зловреден софтуер (приложения). Просто трябва да се спазват няколко съвсем прости правила - приложенията да се теглят от Google Play; да се четат т.нар. Permissions; да се четат отзивите от другите потребители, инсталирали приложението; да се избягват откровенно глупавите и безсмислени приложения, като тези за гонене на комари, говорещи котки и т.н.; да се избягват приложения, инсталирани от едва стотина човека... За съжаление, четейки темата, все повече се убеждавам, че м/би Android не е за всеки... Иска се поне елементарно запознаване с телефона и Android като цяло. Освен това, след ъпдейт е силно препоръчителнода се направи фактори ресет, та дори и формат на картата памет и паметта на телефона. Не е лоша идея от време на време да се рестартира телефона, примерно веднъж седмично. Не е лошо да е пусната синхронизацията, така след връщане на фабрични настройки възстановяването на контактите отнема секунди. Приложенията също могат да се възстановят автоматично. Има приложения, които правят бекъп и на SMS-ите в Gmail. Освен това всички някога инсталирани от теб приложения са в Google Play -> My apps - INSTALLED/ALL. Добре би било да се ползват приложения като DropBox, Box и т.н., например за бекъп на снимките. Също така може да се прави бекъп на инсталирани вече приложения, така възстановяването ще отнеме минутки...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.