Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Botev

Sony Xperia L - "заспиване"

Препоръчан отговор

Здравейте. Значи купих си Sony Xperia L преди 2 седмици. Отначало ми правеше този номер на 5 дена един път, но за последните по-малко от 24 часа го направи три пъти и ми скъса нервите!!! В един хубав момент телефона просто спира да работи. В смисъл: не можеш да набираш, не могат да те набират, не можеш да пратиш СМС, не могат да ти пратят СМС, не можеш да използваш интернет. И няма никакви признаци за това. Телефона си "свети", разхождаш се из менюто, гледаш - има обхват. И в един хубав момент решаваш да пратиш СМС примерно и усещаш "че отново е станало". Рестартираш телефона и всичко е ОК. Тогава си получаваш и СМС-ите за това кой те е търсил през това време, когато телефона ти не е бачкал и ти става благо на душата. Едвам се сдържах да не го ударя в стената! Има ли някаква цака за този проблем или с гаранцията и обратно в магазина???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гаранцията и обратно в магазина. Трябвало е още в началото да го направиш, но и сега не е късно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ъпдейт правил ли си?

Я провери дали ще ти излезе систумна актуализация първо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднъж го ъпдейтвах, да! В момента казва, че няма по-нови актуализации...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Веднъж го ъпдейтвах, да! В момента казва, че няма по-нови актуализации...

А като го ъпдейтна,как точно го направи?Със запазване на потребителските данни или без запазване?

Ако си запазил потребителските данни от там ти идва проблема :) !Просто направи Repair(поправи/преинсталирай фърмуера) с PC Companion или SUS(Sony Update Service)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав е колегата над мен - мнението ми също е, че проблема е софтуерен, а не хардуерен.

И да го занесеш в сервиза най-много да останеш 20-ина - 30 дни без телефон, а те като го вземат първото нещо ще е да сменят софтуера.

Затова и викам да си поиграеш малко преди да го носиш.

Виж също приложенията, които си инсталирал.

Много неща ли си инсталирал?

Нищо чудно някое приложение да прави проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не помня точно, но мисля, че за нещо ме попита дали да запазя потребителските данни. ДА Запазя ми прозвуча по-логично, отколкото ДА НЕ ЗАПАЗЯ... така че ги запазих. Ей сега се пускам да видим какво ще стане. PC Companion-a ме посъветва първо да ударя бекъп иначе всичко (контакти, СМС-и, туй-онуй) щяло да изчезне. Правя бекъп и после наново ще пускам ъпдейта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, При моята Xperia P забелязах следното - ъпдейтна ли фърмуера почва да се държи нестабилно, явно заради някаква несъвместимост с качения софтуер от маркета... Тогава му правя един хардуерен ресет, качвам си програмките наново и повече нямам проблеми :)

Естествено човек трябва да си направи backup на номерата - аз лично го правя с MyPhoneExplorer - страхотна програмка за Сони телефони...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми "направих" се аз... хубав-хубав! Не знам дали се е оправил проблема, идните дни ще го покажат това. Всички приложения са изтрити, трябва наново да инсталирам каквото ми трябва. Освен това, не знам каква е причината, интернета е нечовееееееееешки бавен! За сега работата е по-скоро "автогол"! Утре сутринта ще видим какво ще правя. Защо стана това с интернета сега... Мамка му, как се дразня!!! Да си бях стоял с Нокиа с фенерче, поне нервите щях да си опазя. Сега Xperia-та е горе-долу равна на Нокиата с фенерче!

Ебаси безполезния телефон! Лягам си, преди да съм го разбил в стената!

Защо стана това сега с интернета? Аз си изразходвах мегабайтите на висока скорост и си карах на мизерната. Но можех да отварям страници, да гледам във фейсбука какво става... Сега скоростта е 1/10 от бавната. Отваря фейсбук с много мислене, снимка е невъзможно да зареди! Отваря от 5-10 опита с половин минута чакане Google Play магазин, същото е и с страниците в интернет... Честно, ако знаех, че такива ядове ще бера, никога НИКОГА нямаше да дам 500 лева за телефон!

Извинявайте, ама наистина съм бесен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми "направих" се аз... хубав-хубав! Не знам дали се е оправил проблема, идните дни ще го покажат това. Всички приложения са изтрити, трябва наново да инсталирам каквото ми трябва. Освен това, не знам каква е причината, интернета е нечовееееееееешки бавен! За сега работата е по-скоро "автогол"! Утре сутринта ще видим какво ще правя. Защо стана това с интернета сега... Мамка му, как се дразня!!! Да си бях стоял с Нокиа с фенерче, поне нервите щях да си опазя. Сега Xperia-та е горе-долу равна на Нокиата с фенерче!

Ебаси безполезния телефон! Лягам си, преди да съм го разбил в стената!

Защо стана това сега с интернета? Аз си изразходвах мегабайтите на висока скорост и си карах на мизерната. Но можех да отварям страници, да гледам във фейсбука какво става... Сега скоростта е 1/10 от бавната. Отваря фейсбук с много мислене, снимка е невъзможно да зареди! Отваря от 5-10 опита с половин минута чакане Google Play магазин, същото е и с страниците в интернет... Честно, ако знаех, че такива ядове ще бера, никога НИКОГА нямаше да дам 500 лева за телефон!

Извинявайте, ама наистина съм бесен!

Споко де - ножа е дървен.

Виж си настройките за интернета дали не са ти по дефолт на 2G.

Закачи го и на Wi-Fi да видиш как върви нета.

Всичко може да е, само споко.

Лека-полека ще си направиш апарата пушка и ще видиш, че си струва парите.

http://www.androidbg.com/forum/forum63-drugi-modeli-sony-se.html

Тук също може да са ти много полезни хората - пробвай и не се притеснявай да пишеш за всеки проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си изразходвах мегабайтите на висока скорост и си карах на мизерната. 

И какво очакваш?Изразходил си мегабайтите на максимална скорост,след което мобилния интернет е пълна трагедия.Какво ти е виновен телефона?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окей, не знам снощи защо така се инатеше, сега нета върви "гладко". Значи имам нет, имам преинсталиран телефон. Да се помолим да е оправен проблема! Лека полека (щото нета е бавен, а нямам Wi-Fi вкъщи) ще актуализирам наличните приложения и ще изтегля каквото помня от старите.

Мерси за помощта, ако нещо пак се забърка гипса, пак ще пиша!!! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Clean Master-инсталирай си това приложение. Създава и бутон "Ускорение".

И моят /Xperia GO/ се задръства,но след пускането на това приложение тръгва нормално.

С последна версия на Андроид съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окей, не знам снощи защо така се инатеше, сега нета върви "гладко". Значи имам нет, имам преинсталиран телефон. Да се помолим да е оправен проблема! Лека полека (щото нета е бавен, а нямам Wi-Fi вкъщи) ще актуализирам наличните приложения и ще изтегля каквото помня от старите.

Мерси за помощта, ако нещо пак се забърка гипса, пак ще пиша!!! :)

Не знам защо е тази мъка - обуй гуменките и отиди в някое кафе с мрежа, седни пий едно кафе за 20 минути и през това време всичко ще обновиш и инсталираш.

Принципно всички тези действия се правят през Wi-Fi, но ти явно обичаш да ти е трудно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да ви попитам. Не съм наясно, за първи път си купувам смартфон. Трябва ли да му се инсталира някаква антивирусна или нещо подобно? В смисъл, изложен ли е на сериозен риск, ако няма нищо инсталирано? Вие с каква програма сте, ако ползвате?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми е интересно кой ви кара да си ъпдейтвате телефоните със Фърмуер който не е сигурно колко стабилно работи. Дори официалните фърмуери били те най новите не винаги дават рекламирания резултат. Нещо което работи се не се пипа. Това съм го разбрал от личен опит.

И не на последно място искам да спомена нещо важно и ясно. Такова животно Уай Фай няма.

Абривиатурата WiFI означава Wireless Fidelity.

Справка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да ви попитам. Не съм наясно, за първи път си купувам смартфон. Трябва ли да му се инсталира някаква антивирусна или нещо подобно? В смисъл, изложен ли е на сериозен риск, ако няма нищо инсталирано? Вие с каква програма сте, ако ползвате?

Антивирус не е нужен, по простата причина, че вируси за Android няма... Има обаче зловреден софтуер (приложения). Просто трябва да се спазват няколко съвсем прости правила - приложенията да се теглят от Google Play; да се четат т.нар. Permissions; да се четат отзивите от другите потребители, инсталирали приложението; да се избягват откровенно глупавите и безсмислени приложения, като тези за гонене на комари, говорещи котки и т.н.; да се избягват приложения, инсталирани от едва стотина човека... За съжаление, четейки темата, все повече се убеждавам, че м/би Android не е за всеки... Иска се поне елементарно запознаване с телефона и Android като цяло. Освен това, след ъпдейт е силно препоръчителнода се направи фактори ресет, та дори и формат на картата памет и паметта на телефона. Не е лоша идея от време на време да се рестартира телефона, примерно веднъж седмично. Не е лошо да е пусната синхронизацията, така след връщане на фабрични настройки възстановяването на контактите отнема секунди. Приложенията също могат да се възстановят автоматично. Има приложения, които правят бекъп и на SMS-ите в Gmail. Освен това всички някога инсталирани от теб приложения са в Google Play -> My apps - INSTALLED/ALL. Добре би било да се ползват приложения като DropBox, Box и т.н., например за бекъп на снимките. Също така може да се прави бекъп на инсталирани вече приложения, така възстановяването ще отнеме минутки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.