Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

И така летния сезон е към края си както и моета първа работа, успях да спестя пари и тези пари ще са за нов компютър тей като заради това работих. Иксма да си взема комп основно за игри гледах много видео карти и процесори и много се двуомя какво да си взема AMD или Intelcore, Nvidia Geforce или AMD Radeon. Минимум характеристиките които искам за моя комп са: - Процесор (CPU) - 4-ри ядрен 3,5 GHZ 8 mb cache другите неща не ги разбирам от процесора и не знам за какво служат - Видео Карта (GPU) - 2 GB GDDR 5 256-битова шина, - Рам Памет - 8 или 16 GB DDR 3 1600 Ghz (още не съм решил дали да е 8 или 16 GB ) - Хард Диск - 1 TB - Дънна Платка - Нищо не разбирам от платки но бих искал да има възможност да се клоква - Охлаждане - Също нищо не разбирам но бих искал да е много добро - Кутия - Нищо не разбирам   Допълнителна информация - Играта, която предимно ще играя е "Dota 2" (даже можеби единствено нея) и искам да кажа че съм доста зарибен геймар. Разгледах Компютри на професионални геймари на "Dota 2" и видях че на повечете характеристиките са им почти същите като тези които аз искам и всички геймари ползват Intercore Процесори и Nvidia Geforce Видео Карти, но цената на Inter Core и Nvidia Geforce е в пъти по висока от тази на AMD моля обяснете ми защо и каква е разликата между процесорите на Intel и AMD и видео картите на Nvidia и AMD Radeon. Айде помагайте! ПС: ако има значение да кажа само ,че ще взимам и нов монитора за който мисля да дам 300-500 лева

Редактирано от NerdyBurdy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клока е скъпоструваща екстра която реално ти изяжда бюджета и файдата е минимална каквото и да говорят разни ентусиасти.

Поне когато говорим за актуална конфигурация с отключен процесор, подходящо дъно и охлаждане и кутия.

Все пак ще ти дам завършен вариант с актуалния сокет 1150 за това което искаш... Със стария с.1155 ще ти излезе малко по-евтино.

Количка

Публикувано изображение

Ето и нещо по-добро за игрите отново на актуалния сокет но без клок... 

Ревю на видеокартата - http://www.techpowerup.com/188558/msi-announces-the-geforce-gtx-760-hawk-graphics-card.html

Количка

Публикувано изображение

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се играе само Дота 2, то няма смисъл да се набиват толкова пари за тази игра, която я подкаравам на моята барка с добри кадри на средни настройки (само рамта не ми достига малко).
BB код:
ASUS P8B75-M /B75 /LGA1155
I5-3350P /3.1G/6MB/BOX/LGA1155
CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.35V
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
SAPPHIRE HD7850 2GB GDDR5
FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK
PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE

Обща стойност - 1 249.65 лв. с ДДС
Линк:
http://nikem-bg.net/cart/46569p1r48259p1r1009p1r46943p1r46629p1r48090p1r44433p1rf.html
Като бих добавил, че може да се спестят пари от тази конфигурация, но както вие прецените.
Може да се вземе комплекта CM K350 W/600W PSU вместо FD Core и Seasonic-а и така се спестяват към 120-130лв. От рамта също може да се спести, но след като има парички може да се вземат сега тези 2x4GB вместо една плочка сега и една след време като потрябва. Процесора е достатъчно мощен да издържа на товара на 2-3 игри с критериите на дота2. Харда съм преценил, че няма смисъл от 500Гб, след като за 20 лева отгоре се взима двойно по-голям диск. Видеото е с 2GB, за да може да се подкарват игрите в бъдеще на 1080p.
А монитора какъв ви е?

Редактирано от Just Human.. (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо набързо:

Asrock Z77 EXTREME3, socket 1155
Intel® Core i5 3570K IvyBridge, 3400MHz, 6MB, socket 1155, Box
Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP
Seagate 1TB, 7200, 64MB, SATA3, ST1000DM003

MSI nVidia GeForce GTX760, 2048MB, GDDR5, 256bit, DVI, HDMI, PCI-E
Cooler Master CM 690 II
Cooler Master Silent Pro M2, 520W

1.55424 лв. с безплатна доставка. Ако може да се вземе "бронзовия“ Seasonic от никем, ще е хубаво. 

Само Dota ли ще се играе. Ако да, то няма много голям смисъл от видеокарти за по 500 лева. 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само Dota 2 мисля да играя да, нo бих искал да върви на Максимални графики с максимум FPS Монитора ми е много стар и него мисля да сменям близките 1-2 месеца и мисля да дам за монитор 300-500 лева

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка машина ще ти върши работа за нея. Дори може да е под 1600 лева.

http://www.jmt.bg/offers/2013-08-31-1.pdf или http://www.jmt.bg/offers/2013-08-31-2.pdf или http://www.jmt.bg/offers/2013-08-31-3.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само Dota 2 мисля да играя да, нo бих искал да върви на Максимални графики с максимум FPS

Дори един пентуим от новите на Haswell ще се справи с играта. Но пък за графичните настройки ще се изисква по-добра видеокарта, която ще бъде спъвана от пентуима, разбра се.   

.....

Един i3 е по-добър от тези процесори на AMD, поне като говорим за Dota 2. Тъй като тя може да работи само на едното ядро, а Intel бият там.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само Dota 2 мисля да играя да, нo бих искал да върви на Максимални графики с максимум FPS Монитора ми е много стар и него мисля да сменям близките 1-2 месеца и мисля да дам за монитор 300-500 лева

Дал съм предложение по-горе и бихте играли Дота 2 с нея на 1440p не на 1080p. Като остават пари и за хубав монитор Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колко пари ще ми излезе машина като тази: Intel Core i7-3770k 3,5 Ghz 2x Corsair 8Gb Module DDR 3 1600 Mhz Geforce GTX 680 2GB GDDR5 (1006Mhz) Corsair TX 850W v2 80+ SSD 120 GB Force 3 Seagate Barracuda 2 TB - 6GB/s-7200 rpm - 64MB ?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много а цените може да ги видиш и сам в магазина. Има си и конфигуратор. Също така е по-добре да вземеш 770 вместо 680.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много а цените може да ги видиш и сам в магазина. Има си и конфигуратор. Също така е по-добре да вземеш 770 вместо 680.

Кой магазин ? дай линк

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/45777p1r1002740p1r46911p1r47593p1r46929p1r45225p1rf.html малко се разрових и реших това да ми е компа но ми трябва дъно и кутия моля препоръчайте ми нещо добро не разбирам от дъна и кутии мога да дам още 450 лева. Ако мислите че рам памета и Хард диска ми не са  добри мога да ги сменя просто съм ги намяткал 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ако взема по силна видео карта и си взема по слаб процесор от I7 ще имам ли повече FPS ? не разбирам защо никой не ми е препоръчал Процесор I7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ако взема по силна видео карта и си взема по слаб процесор от I7 ще имам ли повече FPS ? не разбирам защо никой не ми е препоръчал Процесор I7

Защото няма особен смисъл от i7. Производителността не се измерва само в мощен процесор, а в добра балансираност между него и видеокартата. Повече инфо защо - тук.

Така като гледам имаш доста добри предложения до момента от колегите.

Поздрави !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност: 1 258.50 лв. с ДДС

Докато решиш да купуваш nikem може да заредят FX-8320, но ако не го направят се взима от sky.bg за 286.92 лв.

Общо ще излезе 1 545.42 ( +20-30 лв. за доставка)
Редактирано от Тодор. (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Както виждаш, всеки съвременен процесор с поне 4 треда е предостатъчен за игра на Dota 2 на максимални детайли, и това със среден клас видеокарта 650Ti. При видеокартите всичко от GTX650 нагоре е достатъчно. За това ти препоръчвам следната конфигурация:

GB 970A-UD3 / AMD970/ AM3/+
AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

CM HYPER 212 EVO
2X4G DDR3 2400 GEIL EVO LEGGERA
A-DATA SSD SP900 128GB SATA3
1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
SAPPHIRE HD7870 GHz EDITION 2GB GDDR5 BULK
FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK
PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE

Обща стойност - 1 391.54 лв. с ДДС

SSD-то ще ти даде много комфортна работа в 2D, a ако инсталираш и играта на него тя ще зарежда много по-бързо. Паметта 8GB са предостатъчно за всякакви домашни дейности, а понеже цената на DDR3-2400 е само няколко лева над тази на DDR3-1600 не си струва да пестиш именно там. Ако ти е любопитно и искаш да клокваш, дъното, процесора и охладителя предлагат доста прилични възможности да направиш поне 4.4GHz. Тук е момента да спомена, че щях да препоръчам ASUS M5A97 R2.0, но в момента няма налични. В бюджета може да влезе дори FX-8320 и HD7950/GTX760, но предвид предназначението на компютъра според мен е излишно да даваш пари за производителност, която няма да ползваш и няма да усетиш. Дори и 7870 е малко овъркил, но предвид малката разлика с HD7850 не си струва да се спестят 15лв. Останалите около 200лв. по-добре вложи в голям монитор и хубава периферия.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Ако ще взимаш сокет 2011 изчакай да излезнат новите процесори този месец. Няма смисъл да купуваш от старите. Но няма особен смисъл от тая платформа щом не е за видеообработка.

2. Ако ще взимаш сокет 1150 и няма да клокваш изчакай за i7-4771 отново този месец. Но както ти казаха по-добре I5 + хубава видеокарта щом е за игри.

пс. Така или иначе подобни конфигурации нямат смисъл за Dota та по-добре тия пари ги отдели за хубав монитор.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как го правите тоя номер с количката ? зглобих си конфигурациа и искам мнението ви

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Количка Ще го дам вместо теб но липсва дъно и кутия. Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.