Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на скоро си пуснах един сървър (играта е Minecraft и ме навиха да хоствам срещу заплащане) всичко си тръгна и си беше OK :) Но след това един мой приятел ме нави за по високо заплащане и аз се навих! На старите хора им върнах сървъра разбрахме се и всичко си беше добре но след като пуснах новият сървър! 1 час след това интернета ми спря пробвах рестарт на модема но никаква промяна (искам само да кажа че докато нямах интернет модема си святкаше както когато си имах нет) Пробвах да се свържа и от лаптопа и пишеше няма връзка! След това да съм по-сигурен отидох при братовчед ми който е на същия интернет и той си имаше интернет всичко си беше наред пробвахме от неговия компютър cmd ---> ping ip и излизаше това Request timed out. Request timed out. Request timed out. Когато си имах сървъри правени си от мен но това беше преди 1-2 години и се оправях с тези неща но сега не мога (Да кажа че още съм нов в форума и не знам дали съм дал цялата информация от която се нуждаете ако имате въпроси пишете ще дам каквото искате)

(Снимката е направена когато вляза в 192.168.0.1 ---->Firewall------>Event logging ми излиза това

Програми като Comodo помагат ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

след като имаш публичен сървър много е ясно че ще има такива, които да се "пробват" на това, онова... флудването се оправя с хардуерен firewall или по яка  машина... обаче винаги могат да те флудят с повече машини и по някое време ще клекнеш... ако знаеш кои са ip-tata  може да се оплачеш на доставчика си или на техния доставчик...

п.с. модемите/рутерите сапунерки нямат кой знае какъв процесор и не държат много на флууд...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

след като имаш публичен сървър много е ясно че ще има такива, които да се "пробват" на това, онова... флудването се оправя с хардуерен firewall или по яка  машина... обаче винаги могат да те флудят с повече машини и по някое време ще клекнеш... ако знаеш кои са ip-tata  може да се оплачеш на доставчика си или на техния доставчик...

п.с. модемите/рутерите сапунерки нямат кой знае какъв процесор и не държат много на флууд...

Не знам IP-та това ми е проблема... + и преди имах случай с който ме флудваха с различни ип-та всяка секунда..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това решение няма. ОТсега мога да ти го кажа... Преди съм хоствал и аз майнкрафт сървър. Накрая минаваш на колокация или си изграждаш свой си колокационен център (за себе си само) с гарантирани трасета и се подсигуряваш още откъм страна на доставчика..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо ми е странен тоя скрийншот... какво правят в тая статистика ип-та 8.8.8.8 и 8.8.4.4? Това са публичните днс сървъри на гугъл.

а и аз като гледам повечето конекции са ти от локалните ип-та зад рутера... нещо не си конфигурирал както трябва май...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо ми е странен тоя скрийншот... какво правят в тая статистика ип-та 8.8.8.8 и 8.8.4.4? Това са публичните днс сървъри на гугъл.

а и аз като гледам повечето конекции са ти от локалните ип-та зад рутера... нещо не си конфигурирал както трябва май...

Ами давам само това което мога.. Смисъл ако искаш повече информация просто кажи какво да дам! :) А когато е пуснат Port Scan Detection от модема ми излиза IP което ме Flood с надписа (IP Fragmented IP Packets или нещо такова беше) 

и до него си показваше моето Ip и на другият човек който ме атакува..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам и аз да подновя темата. Имам няколко въпроса свързани точно с това. IP Flood.  Възможно ли е да се засече това IP? Възможно ли да се блокира от Firewall? И какво точно е VPN има ли нещо общо с Flood-а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам и аз да подновя темата. Имам няколко въпроса свързани точно с това. IP Flood.  Възможно ли е да се засече това IP? Възможно ли да се блокира от Firewall? И какво точно е VPN има ли нещо общо с Flood-а?

Да, възможно е да се засече ИП адреса

Да, може да се блокира от защитната стена, но е по-добре това да го направи доставчика ви, защото в противен случай канала ви вече е пълен и няма да има особен ефект от филтрирането

VPN осначава виртуална частна мрежа и е начин отдалечено да станете част от някаква мрежа. Например за да мога да работя аз отдалечено установявам VPN връзка до мрежата на работодателя и от този момент все едно компютъра ми се намира там.

Да, може да се ползва за атаки, но самия доставчик, който предлага VPN при подобни действия ще блокира аканта в VPN

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако минава през рутер? Може ли от рутера някаква настройка да спре Flood-а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако минава през рутер? Може ли от рутера някаква настройка да спре Flood-а?

Нека да го повторя:

...

Да, може да се блокира от защитната стена, но е по-добре това да го направи доставчика ви, защото в противен случай канала ви вече е пълен и няма да има особен ефект от филтрирането

...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много. Да попитам какво ще рече:

канала ви вече е пълен и няма да има особен ефект от филтрирането

И коя програма може да засече IP-то? WireShark?

Редактирано от Spaider (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много. Да попитам какво ще рече:

И коя програма може да засече IP-то? WireShark?

това че канала, който ви осигурява доставчика е пълен с пакети и даже и да филтрирате нещата при вас пакетите ще идват до вашето входно устройство.

Можете да го направите с много програми. Даже вградената netstat може да ви даде достатъчно информация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.