Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

fenk

Dell 1907fpvt и проблем с очите

Препоръчан отговор

Здравейте, от известно време използвам горепосочения модел на Дел и усещам, че очите ми започват да ме дразнят като поседя съвсем не толкова дълго време. Няколко години бях с един CRT LG Flatron и имам чувството, че с него май бях по-добре. Дали не греша някъде при настройките, за да не мога да докарам комфотрна за очите ми картина? Не съм специалист, но разбрах, че честотата, която задавам не е от значението, което има при старите CRT монитори - на Флатрон-а използвах 85 и нямах оплаквания. За съжалание, колкото и да търсих драйвери за Dell 1907fpvt за операционна система ХР не успях да намеря. Търсих на сайта им и къде ли не, но така и не успях. Та в момента в Dispplay Properties ми показва, че използвам Plug and  play monitor със screen refresh rate 75 Hz.

Иначе съм намалил показателите за Brightness направо на 0, а Contrast-ът ми е  около 20, понамалих и цветовете.

Та, ще съм благодарен на някого, ако може да помогне в случая, допускам, че причината е в липсата на драйвери, или пък в някакви настройки по самия монитор, знам ли.

Дано се пооправят нещата, защото при това положение за мен ще е по-добре да се връщам на Флатрона, при него не помня да са ме боляли очите от час-два седене, да не кажа, че и при много повече.

Благодаря предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.