Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

samon

C# TreeView - update tree

Препоръчан отговор

Здравейте :)
Ще може ли малко помощ за една задачка:
Имам treeview:

<asp:TreeView                ID="TreeView"                runat="server"                 OnSelectedNodeChanged="Select_Change"/>

Построявам го, като извличам данни от базата данни. Но имам бутони за добавяне/триене на нови Nodes. След kaто съм изтрила/добавила бих искала да refresh-на данните в Treeview, намерих следното решение:

TreeView.Nodes.Clear();    // Clear any existing items        TreeView.BeginUpdate();    // prevent overhead and flicker  (тук гърми)        PopulateTreeView();            // load all the lowest tree nodes        TreeView.EndUpdate();      // re-enable the tree  (тук гърми)        TreeView.Refresh();        // refresh the treeview display (тук гърми)

Но където съм отбелязала (тук гърми), ми дава следната грешка:

CS1061: 'System.Web.UI.WebControls.TreeView' does not contain a definition for 'BeginUpdate' and no extension method 'BeginUpdate' accepting a first argument of type 'System.Web.UI.WebControls.TreeView' could be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.