Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам проблем с фифа 13,ако някой знае как да го отстраня да каже.Както си играя мача и най често като дам пауза(става и по време на мача) играта изведнъж ми забива и трябва да рестартирам компа. Играя и други игри като формула 1 2012 и WRC Raly там такъв проблем няма. 

Ето изискванията на играта OS: Windows® XP SP3, Windows® Vista SP1 and Windows® 7

CPU: Intel® Core™2 Duo 2.4Ghz

Video Card: 256 MB, Shader Model 3, Radeon™ HD 2900 or GeForce® 8800 GT

Memory: 2 GB of RAM

DirectX®: 9.0c

HDD : 7 GB

Аз съм с Уиндоус 7. Процесор i3-3220,4 ГБ рам памет и видео карта sapphire hd 7770. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играта вероятно е от торент. Причините за забиването може да са от различно естество

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играта вероятно е от торент. Причините за забиването може да са от различно естество

С всичките ми извинения колега, можете да помогнете, вместо да пишете едно и също в темите за проблеми с пиратски игри. Повярвай ми - и с оригинални пак ги има. 

Относно човека с проблема - пробвахте ли да инсталирате най-новите драйвъри? А последния пач за играта?

Редактирано от Sydie (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С всичките ми извинения колега, можете да помогнете, вместо да пишете едно и също в темите за проблеми с пиратски игри. Повярвай ми - и с оригинални пак ги има. 

Относно човека с проблема - пробвахте ли да инсталирате най-новите драйвъри? А последния пач за играта?

Не с оригиналните ги няма колега. В това съм убеден, защото съм пробвал. Колкото до торентите там може да има доста проблеми. Няма как да помогна на постващия, защото играта не показва грешка, а просто блокира. Това му се казва "бъг". Може да е от драйвери, от повреден торент, от неправилно хакване, от самия Daemon Tools или подобна на него програма.

Започваме да караме постващия да обновява драйвери или да инсталира и деинсталира програми. Ами ако той не разбира толкоз или по време на тези процедури се обърка нещо, тогава какво правим?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не с оригиналните ги няма колега. В това съм убеден, защото съм пробвал. Колкото до торентите там може да има доста проблеми. Няма как да помогна на постващия, защото играта не показва грешка, а просто блокира. Това му се казва "бъг". Може да е от драйвери, от повреден торент, от неправилно хакване, от самия Daemon Tools или подобна на него програма.

Започваме да караме постващия да обновява драйвери или да инсталира и деинсталира програми. Ами ако той не разбира толкоз или по време на тези процедури се обърка нещо, тогава какво правим?

Мисля, че постващият е напълно наясно, че прави всичко на собствен риск.

Редактирано от Sydie (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че постващият е напълно наясно, че прави всичко на собствен риск.

Дали? Съмнявам се! Като погледнеш повечето теми постващите не знаят какво могат да си причинят на компютъра.

Към постващия: Виж коментарите за играта в самия торент клиент откъдето си я свалил да не би друг да има същия проблем като твоя и дали се предлага някакво решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра ми е нов на около 2 седмици и поради това предполагам,че драйверите са най-новите. Да играта е от торент  нямам средства да купувам игри по 80-100 лева. Прочетох повечето коментари ,точно като моя проблем не видях, на едни им забива преди играта(някой беше написал,че е от голяма резолюция) други нямат този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло борци за легален софтуер вече с лопати да ги ринеш. И тъй като тук са защитени от правилата на форума (който е против нелегалния софтуер), аз ще избегна всякакъв коментар, просто за да не става отново всичко прекалено лично и ирационално. Само да знаеш, че темата се очаква да бъде заключена поради това, че си признал, че говорим за продукт от торент. Но до тогава нека се опитаме да свършим някаква работа. Първо трябва да обясниш как така забива играта, че чак трябва да рестартираш. Клавишни комбинации като "Ctrl + Alt + Del" и "Ctrl + Shift + Esc" не работят ли ? И двата трябва да ти показват "Task Manager" където на твоята игра да пише "Not responding". Това е за да се разграничи дали ти забива само играта или цялата система. Също няма да е лошо да погледнеш в системните логове и да видиш дали има генерирана някаква грешка там. Това става от десен бутон на My Computer > Manage > Event Viewer > Windws Logs > System. Също е добре да провериш дали въпросното забиване генерира определен "Crash dump". Такъв може да намериш в директорията на играта, най-вероятно с име адекватно на датата и часа на крашването. Разширението трябва да е .DMP Също може да провериш в директория %appdata%, в която се влиза чрез клавишна комбинация "Windows бутон + R" и пишеш "%appdata%". Там може да има CrashDump папка и генериран файл от това приложение (играта). Ако намериш такива неща, ще ти кажа с какво се отварят и как се четат. Иначе с Fifa 13 не се занимавам, но като напиша "crash dump fifa 13" в google и ми излизат съмнително много резултати за този проблем. Това ме навежда на мисълта, че е често срещан (забиването). Има доста видео клипове с разни решения. Аз лично не съм ги гледал, но те съветвам да ги погледнеш.

Редактирано от An0n (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В началото Клавишни комбинации като "Ctrl + Alt + Del" и "Ctrl + Shift + Esc" работеха и на играта пишеше  "Not responding" около 3-4 пъти ми се е случвало,но последните пъти забива тотално цялата система и е нужно рестарт.Ето и снимка какво ми се показваше на няколко пъти.Погледнах и  в системните логове там видях,че е генерирало една грешка и една опасност(предупреждение). За "Crash dump" не намерих нито в директорията на играта нито с чрез  "Windows бутон + R" и "%appdata%". За клипове гледал съм част, но точно като моя проблем не видях може и да съм пропуснал разбира се.

post-340065-0-76771800-1378063601_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно тази грешка (както и жълтото предупреждение) от системните логове трябваше да ги споменеш. Предполагам, че ще са свързани с "ATIKMDAG.sys", "TDR" или като цяло просто отбелязване, че видео драйвера е спрял да функционира, но защо да налучквам? Относно кои са причините да се получи този проблем може да погледнеш тук : Display driver stopped responding and has recovered. Това, което ще видиш обаче е, че причините може да са много. Говори се за стар DirectX, стари видео драйвери, проблеми с чипсета, оверклокване на централния процесор, проблеми със захранването и редица други неща. Прекалено много налучкване и Trial and error. Това, което от Microsoft препоръчват е да увеличиш времето за отговор на така нареченото Timeout Detection and Recovery. Може да видиш как да го направиш от тук : Грешка "Драйверът на дисплея спря да отговаря и се възстанови" в Windows 7 или Windows Vista Ако не си работил до сега с инструментите на Microsoft, малко по-надолу в страницата има една икона на човек със синя шапка. Това е Microsoft Fix it, приложение което сваляш, пускаш и прилага съответните настройки на твоята система, вместо да го правиш ръчно през регистъра. В случая за теб е "Microsoft Fix it 50848". Обаче лично аз искам да разбера дали този проблем се получава само с въпросната игра или просто при всякакво натоварване на видео картата. И за момента при теб Fifa 13 представлява най-голямото натоварване и затова само там имаш проблем (примерна теза). Пробвай няколко теста с Video Card Stability Test и Video Memory stress Test Може да пробваш и с FurMark и 3DMark, които са по "гейминг" ориентирани, но мисля, че и горните програми ще свършат целта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно значи ще сваля тези програми и после какво? Иначе съм написал,че играя и други игри като формула 1 2012 и WRC Raly там няма никакъв проблем само на фифа 13 е проблема... За Microsoft не съм работел така,че ще го пусна само да приложи настройките.Снимах и логовете.

post-340065-0-10262800-1378067267_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В логовете имаш стандартния 4101, който се появява при този проблем. Всички други грешки са следствие от него. Както горе казах, проблемът може да се дължи на много неща и реално ако ти се случва само при тази игра - трябва да се чувстваш щастлив. Ако беше моята машина щях да и направя един куп тестове, ъпдейти на софтуер, фърмуер и прочие с цел да се локализирам къде е дефекта. Лично не ми се е случвало такова нещо до сега, а в нета информацията е обща (не че съм и търсил много подробно). Обаче в случая през форума няма как да се мине целия този процес, та идеята тук е някак по-проста: Просто прилагаш тази Fix It поправка от Microsoft и да се надяваме, че с удължаване на времето, всичко ще се оправи. Но за да си още по-сигурен, може както да пробваш да играеш играта, така и да пробваш всякакви тестове за натоварване. Двете програми горе са такива. Ако реално минеш всички тестове без да ти изпише това съобщение (че видео драйвера е отказал) - много добре. Ако мине всички тестове, но в играта пак ти забива - пак е добре, тъй като това конкретизира проблема към специфичен софтуер. Затова ти предложих да експериментираш с всякакви тестове. Давам и още два : Futuremark (тук са няколко) и Catzilla

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимка от едната програма,но тези програми са с вируси или поне така ми изписа антивирусната.За  Microsoft ще пробвам малко по-късно. 

post-340065-0-73950900-1378119595_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм ти давал линк към PC Performer. От къде си се намахал с него - не знам. Според google този софтуер е malware т.е. да, вид вирус. Използвай тази тема за да го разкараш : премахване на PC PERFORMER

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се надяваме,че съм го махнал. Сканирах после с антивирусната показа,че няма заплаха дано да е така...  Да пробвам с Microsoft да видим какво ще стане?

Редактирано от ReD-DeV1L (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, това трябваше да е първото нещо, което да пуснеш:

Публикувано изображение

Fix this problem

Microsoft Fix it 50848

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го пусна само да оправи настройките да не е само да развали още повече нещата,четох там,че има такава вероятност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам , че пиша в стара тема , а не искам да отварям нова за да може да се индексира по- лесно.

При мен се случваше същото - Драйвера на дисплея спря да отговаря и беше възстановен.

След 1 месец четене из форумите и следване на  безумни инструкции мога да синтезирам това , което научих и изпитах на свой гръб.

Най често причината не е в драйверите на видеокартата.

Проверете дали системата работи добре под натоварване на 10 минута веднага след рестарт. Ако да -  грешки в РАМ-а

При мен беше от един лош РАМ модул.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.