Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, дойде време за смяна на стария ни компютър и искам съвет от вас за новия. Става дума за домашна конфигурация, ще се ползва за Internet, филми, офис програми, CAD/CAM и рядко видео конвертиране без да се играят игри. За CAD/CAM програмите ще ми стигне вграденото видео. Tрябва ми и DVD записвачка, имам монитор Samsung SM 931BF - 1280x1024, като след време ще се вземе FullHD. От стария комп няма да се ползва нищо освен клавиатура и мишка. Ще се купува от офиса на http://www.vali.bg. Спрял съм се на следните компоненти:

RAM - GEIL memory 8GB(4GBx2) PC3 12800 1600Mhz CL9-9-9-28 EVO LEGGERA low profile - 146 лв

Дъно - GIGABYTE H87-D3H, soc1150,4xDDR3 , HDMI,DVI,D-SUB rev.1.0 - 205 лв или GIGABYTE B85-HD3, soc1150, 4xDDR3 , HDMI,DVI,D-SUB rev.1.0 - 173 лв

DVD - Записващо устройство LG, GH24NS90,черен панел, SATA - 35 лв

CPU - Intel Core i5 4570 3.0Ghz ( 6Mb , S 1150, 84W) box - 367 лв или Intel Core i5 4670 3.4Ghz ( 6Mb , S 1150, 84W) box - 403 лв - заради по-доброто вградено видео от по-старото поколение

Кутия - Thermaltake VO100K1W2N Commander GS-III Black , USB3.0 - 86 лв

PSU - Thermaltake 430W/ATX 2.3/A-PFC/12cm/EU/80 PLUS - SP-430P - 96 лв или Thermaltake 530W/ATX 2.3/A-PFC/14cm/80 PLUS BRONZE - SPS-530M - 107 лв

HDD - Твърд диск 1000GB SATA3 SEAGATE , 64MB кеш, 7200rpm ST1000DM003 - 119 лв или 1000GB SATA WD 64MB кеш,blue серия WD10EZEX - 122 лв

UPS - Fortron Аварийно захранване EP 1000 UPS 1000VA Plus- Line- Interact ( 600W) - 167 лв или MUSTEK PowerMust 1060 UPS Аварийно захранване 1000VA/600W,USB- Line- Interact - 183 лв

Бюджета е около 1200 лв. Искам конфигурацията да е максимално тиха.

1. Добре ли съм се ориентирал?

2. UPS-ите добри ли са?

3. Може ли с по-слабото захранване, ако след време се добави слаба видеокарта?

4. Трябва ли ми допълнителен вентилатор за кутията или друг охладител за процесора?

Редактирано от ivelin77 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вграденото видео ще е достатъчно да подкара всички програми, но малко ме съмнява да върви добре на по-големи модели. С AutoCAD и ArchiCAD има доста голяма разлика при навигиране в 3D пространството, или при изобразяване на текстури. Друг момент е може би малкото количество памет. Малко, защото при желания от вас вариант видеото няма собствена и ще яде от рама. В един момент може да се окаже, че не ви стига, но и винаги може да се добави. Разбира се, нямам представа точно кои програми ще ползвате и т.н. :) Самите компоненти не коментирам, защото не смятам, че разбирам достатъчно. :)

Редактирано от Игнатов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вграденото видео ще е достатъчно да подкара всички програми, но малко ме съмнява да върви добре на по-големи модели. С AutoCAD и ArchiCAD има доста голяма разлика при навигиране в 3D пространството, или при изобразяване на текстури. Друг момент е може би малкото количество памет. Малко, защото при желания от вас вариант видеото няма собствена и ще яде от рама. В един момент може да се окаже, че не ви стига, но и винаги може да се добави. Разбира се, нямам представа точно кои програми ще ползвате и т.н. :) Самите компоненти не коментирам, защото не смятам, че разбирам достатъчно. :)

На работа използвам 4 GB RAM и отделно видео Radeon 5750 и няма проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD5750 е значително по-добро от вграденото и със собствена памет. Човека визираше вградената графика на процесора. Може да вземеш чист процесор като I5-3350P или FX-6350 и да си караш със старото видео.     Количка     Това е със сменено охлаждане на проца и тихо захранване. Онова дето ти си го избрал трудно би могло да се нарече тихо. Фабричното охлаждане е далеч от безшумно както и по-слабото захранване. Иначе при втория Thermaltake е помислено за това.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Veronica_D
      Здравейте!
      Имам намерение да се занимавам с 2D digital art и по-точно в гейм индустрията. На първо място трябва да си избера компютър и монитор и имам спешна нужда от помощ. Наясно съм, че ми трябват бърз и мощен процесор, много памет, добра видео карта и поне 25-инчов екран с добра резолюция, но не съм достатъчно запозната, за да преценя сама. Бюджетът ми за компютър и монитор заедно е 1300-1600 лв. Моля, помогнете.
    • от Oleg Videnov
      Здравейте добри хора , 
      Понеже съм малко невеж по темата за сглобяване на конфигурации, реших да почерпя опит от хората с по-голямо знание от мен.
      Имам бюджет около 3000лв и ми се играят игри - на скапани лаптопи съм карал в последните 10 години и имам нужда от сравнително мощна машина,защото имам огромен лист с неизиграни игри :D. 
      Понеже чувам (незнам дали това е вярно), че сглобените конфигурации от магазините са винаги с около 15-30% надценка, търся решение със сглобяване на конфигурация.
      Предпочитам частите да са от България и от един магазин, това би ми осигурило минимални (надявам се)разправии в бъдеще.
      Имам вече клавиатура + мишка + монитор (27 инчов Samsung SD390 Full HD 1080p.)
      Бих искал компютъра да има поне да има поне 32GB памет и 500 GB SSD.

Бележка: Не мисля да се занимавам с overclocking , ако това помага по някакъв начин
      Бихте ли дали някакви съвети и примерни конфигурации ?
      Благодаря предварително & с уважение,
      Олег
    • от Altio
      Здравейте, искам да попитам дали може да се сглоби конфигурация за 800 лева, която да подкарва CS:GO на около 150-200 фпс?

Благодаря предварително!
    • от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от Fa7al1ty
      Здравейте,
      Както предполагате, имайки предвид всички останали теми от този раздел на форума, реших да правя нова конфигурация. Въпреки, че съм доста запален "геймър", последните няколко години, студентският живот ме накара да се "мъча" малко на лаптоп, който както разбирате няма нищо общо с настолен, когато говорим за "гейминг". Преди следях, горе-долу, какво ново има на пазара, но последните няколко години доста се отделих от тази сфера. Единственото, което разбирам е, че в момента е доста лошо да се прави нова конфигурация - майнинг, високи цени на видео карти и памети и т.н. , лошото е , пак до колкото разбирам, че не се знае колко ще трае това и кога пазарът ще се нормализира, а лаптопът ми имам чувството, че не го чака още дълъг живот, пък и производителността му се влошава с всеки изминал ден.

Та, направо към въпроса:
      - Бюджет: около 3000лв (около разбирайте +/- 200, 300 лв. в зависимост от това дали има смисъл и си заслужава);
      - Ще се използва за гейминг, не гоня някакви определени настройки, естествено предпочитам да са колкото може по-високи, но няма да гоня ULTRA и т.н.;
      - Мониторът ми е най-обикновен FullHD 23' на AOC с HDMI, DVI, DisplayPort (предполагам, че в бъдеще ще го сменя на някой по-добър, но за момента ще е този);
      - Нямам нужда от допълнителна периферия;
      - Кутията няма нужда да свети, свири, пее и т.н. , а да е достатъчно голяма;
      - За охлаждане, нямам претенции стига да върши работа и да охлажда както трябва;
      - Видео картата предпочитам да е на nVidia;
      - За процесор, отворен съм към предложения и от AMD, тъй като гледам, че в последно време са доволни от тях;
      - Самото PC мисля от сега нататък да го ъпгрейдвам въможно най-често (естествено това не е константа, тъй като и бюджета ми не е);
      - Не смятам да клоквам каквото и да е било, тъй като не съм много наясно с тези неща, но ако заслужава може и да помисля върху клокване;
      - Мога и сам да го сглобя, освен ако не стане въпрос за водно охлаждане, така че не е задължително да са от едно място частите;
      - Шумът не ми е проблем;
      - Много ще съм благодарен ако ми предложите или посъветвате за вариант на изплащане на конфигурация (ако въобще някои предлага такава опция);
      - От старо PC нямам части, тъй като както споменах по-горе, в момента съм с лаптоп. Имам от едно време една 550Ti, но предполагам че няма да върши работа;

Ами това е , което се сещам до момента, за повече информация питайте. Благодаря предварително на всички отзовали се, за отделеното време. Ако достигнем до някакъв резултат и успея да сглобя машината ще пратя отзиви, впечатления и тестове ако трябва.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.