Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

1124

Колко време отнема програмата HDD Regenerator?

Препоръчан отговор

Здравейта. Преди няколко дена си прецаках хард диска на лаптопа с тази програма ( PerfectDisk Pro v12.5) Дадох да сканира дял С, след това дял Д, но нещо взе да бави много и го изключих от копчето. След това го включих и не тръгна вече. Не може и да се преинсталира. изпробвах всичко, но без ефект. Толкова за как е станал проблема. Купих си кутия за хдд и го закачих на другия ми лаптоп като външен хард диск. Обаче едва отваряше дяловете и то ако го отвори, не може да се копира нищи. Понеже целта ми е да си запазя информацията. Разбрах за програмата hdd regenerator, че може да ми спаси диска, поне да си върна инфото. То е ясни, че е пътник и ще трябва да си купя нов. Обаче, цялата процедура е много бавна. Дискът ми е 500гб и съм стартирал програмата. Трябваше и час докато открие дяловете. След като ги намери и дадох да сканира и поправя. В началото сканираше по-бързо, но сега ту забърза, ту се забая. В момента е на 3.81% и са изминали 16ч и 30мин. Сканирани са досега 18гб и си продължава. Лошите сектори досега са 104 и са поправени. Нямам зор и мога да чакам колкото е нужно, но това нормално ли е да е толкова бавно? Ако е от значение компана на който се извършва процедурата в момента, той е достатъчно бърз. Дал съм снимка на параметрите му. И от къде идва тази бавна работа?

post-270259-0-91130500-1378040758_thumb.

post-270259-0-30439600-1378041065_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПерфектДиск не "чупи" диска. Ако въобще е повреден, това си го сторил лично ти самият. Но не, диска не може да се повреди по описаният начин поради спиране на програмата. Прави впечатление обаче, само"лекуването", чрез използуване на набор от програми, които ако се настроят неправилно, действително могат да доведат до проблеми. Напълно е възможно диска системно да е прегрявал, ако лаптопа не е почистван и ако с него са сийдвани торенти, или е запуснат друг софтуер натоварващ дисковата подсистема, или друга, която е отговорна за отделянето на много топлина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПерфектДиск не "чупи" диска. Ако въобще е повреден, това си го сторил лично ти самият. Но не, диска не може да се повреди по описаният начин поради спиране на програмата. Прави впечатление обаче, само"лекуването", чрез използуване на набор от програми, които ако се настроят неправилно, действително могат да доведат до проблеми. Напълно е възможно диска системно да е прегрявал, ако лаптопа не е почистван и ако с него са сийдвани торенти, или е запуснат друг софтуер натоварващ дисковата подсистема, или друга, която е отговорна за отделянето на много топлина.

Да не говорим че нито една от двете програми не прави толкова прехвалените си неща :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един единствен път съм се занимавал с регенератора преди около 6-7 години. Ефекта е козметичен и краткотраен. За диск хитачи 250гб точно 24 часа му бая. Вече цените не са толкова непосилни и са направо без пари тия дискове така че само нов е спасението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопът преди грееше толкова, че при някои игри гаснеше. Причината беше, че под перката трябва да има дупки, обаче матрицата когато е правен капакът не е ударила както трябва и нямаше налични такива дупки. Проблемът си го реших сам, като го разглобих напълно и му направих дупки. Торенти сийдвам рядко. Програма, която да товари диска, не е имало. Имах Антивирусна Аваста. Лаптопът да споделя, че е на близо пет години и явно му е дошло времето на харда. Грешки преди не ми е давало, но като цяло лаптопът бавеше понякога. Бавно също стартираше. Но за мене в момента е най-важно да си спася информацията. Забелязвам обаче, че дискът на места, както е включен в момента да се поправя, на моменти има леко вибриране-тресене. Забелязъх също, че при проява на това тресене се отбелязва като лош сектор и програмата го поправя. Други по-специфични звуци, няма. Искам да попитам и за програмата. Възможно ли е бавното сканиране да е, защото му дадох нормално сканиране? Номер 2 от снимката.

post-270259-0-79896500-1378057712_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам идея, дали въобще ще успеете да възстановите устройството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HDD Regenerator е програма менте. На практика не прави абсолютно нищо. Много е писано в нета. Не си губете времето с нея. Вградената в уиндоуса няма ли да свърши работа? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HDD Regenerator е програма менте. На практика не прави абсолютно нищо. Много е писано в нета. Не си губете времето с нея. Вградената в уиндоуса няма ли да свърши работа?

Програмата е временно решение. И от прочетеното из форумите дето видях, програмката е помогнала на повечето хора с проблем като моя.Аз искам да си спася информацията, не да поправям диска с нея. Силно се надявам да ми помогне, защото проблемът стана с програма, която има същото предназначение. Иначе, има още доста да сканира. И друга каръшка работа. Вчера изгасна токът за 5мин, а лаптопът беше без батерия. И пак всичко на ново! Обаче си сложих харда в лаптопът и направих програмата бутваща от флашка и сега сканира през буут режим. Забелязвам, че сканира и по-бързо. Поне ми е свободен другият лаптоп. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах се да кажа, че програмата дълго сканира, но не "ремонтира" нищо. Не е трудно да се пусне Гугъл и да се прочете за нея. Фейк, менте, заблуда .... Не си хабете тока и не си мъчете и без това проблемните дискове. Програмата не е помогнала на абсолютно никого до момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и да е. Не мога да стоя с кръстени ръце. Не знам къде си чел, но ето ти няколко цитата от хора, които са я ползвали. Здравейте! Поклон пред човека който я е направил и който я е качил тази програма. Накратко. 1.5 Т WD HDD след 18 часа сканиране и поправяне. Бях опитал повечето програми и почти се бях отказъл. Харда недаваше признаци на живот. Успях да поправя и да си върна цялата информация. Огромно БЛАГОДАРЯ!!! Аз го пробвах върху външния ми хард , HD Santinel му отчете около 600 bad sectors... стърже та се къса, и нищо не миже да копираш на него ..... След HDD Regenerator ..... и един формат, всичко заспа! Чете , пише , даже не стърже вече ! Обаче търпение да има човек ,цялата работа за около 15 часа...... :thumbsup: ПОКЛКОН!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Iron Soundz
      Здравейте!
      Имам следния проблем. Свалих и пуснах програмата Hdd Regenerator с надеждата да поправя bad сектори в преносим хард, който не се отваряше (raw data, пише че иска да форматира преди да бъде използван и отказва достъп до файловете). За съжаление не само, че не ги поправи, а повреди и много файлове в 2-та харддиска на самия компютър! Не съм сигурен кое точно се е повредило, partition table-ите, секторите или нещо друго, но много файлове са corrupt-нати - документите показват шльокавица, mp3-ките прескачат, изображенията изобщо не се отварят. Системните неща са непокътнати, влиза си в системата без проблем (Windows 7, 64 bit, Ultimate Edition).
      Намерих това в гугъл по темата тук :
      http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2179925/spinrite-hdd-regenerator-silent-data-corruption.html
      http://forum.hddguru.com/viewtopic.php?f=1&t=28780
      Но няма описано решение на проблема.Оказа се че програмата прецаква дискове. Проблемът е че ми искаше пари или нщ. от сорта, за да ми поправи данните, а аз рестартирах и прекъснах процеса (беше се отворил един прозорец с тъмночервен фон и не можеше да се отвори или въобще да се направи нещо друго). Преносимия хард го оправих на друг компютър, но данните на 2-та мои се прецакаха. Пусках многократно checkdisk repair, Partition Guru, check за bad сектори но нищо не помогна. Нямам скорошни бекъпи или disk image-и. Нямам и restore checkpoints.
      Въпросът ми е - има ли начин това да се оправи без преинсталация/форматиране и съществува ли програма или tool, каквото и да е, което да върне дисковете в предишното им състояние?
      Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.