Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

James Bond™

Нова Кутия. Бюджет 40-50 лв. + проблеми с харда

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумци! Когато почиствах машината сам (е не съм на ти много но следя хардуер от 1 година и това ми помогна доста - калдата/форум) и откъртих кутиятата меко казано защото няма по лоша от нея - Foxconn TP 841... Също трябва с трион или машна да отрежа задния капак че да извадя дъното... и кабелите на предния панел са скъсани и няма да мога да включа повече ПЦ-то... Далеч от тази кутия! Харда тракаше иреших да го отворя но когато се опитах да извадя капачето - а то се вартяло... (след като премахнах болтчетата) съм одраскaл и малко издълбал с отверката повърхността на диска и не бях зацепил че диска е там а през това време бях замислен за дуго... Сигурно и нов хард ще трябва?

Картата е дълга 267мм ГТХ 285 референтната. + E8500+Box GB EP45T=UD3P,Floston B Stormii 500W, Seagate 410AS 500GB. Пиша от лаптоп.

Спрял съм се на това от ем@г

Корпус RAIDMAX ALTAS RMX-ALT, Черен

Ако не бачка стария сигурно този ще поръчам но нека първо коментирайте стария хард дали има надежда според вас все още.

Хард диск Hitachi Deskstar 7K1000.C 500GB, 7200 об./мин, 16MB, SATA2

PP": Бюджет за харда няма но предполагам че ще има до след 1-2 месеца.

PP2: Забравих да кажа че няма да клоквам и се нуждая и от термо паста. Съответно имам ли нужда от таква за 14 лв (Арктик МХ4) или мога да се размина с

Cooler Spire STARS-420 white grease thermal paste, 2

Cooler Titan TTG-G30015 Nano Grease 1.5g, 2.30

Arctic Silver Ceramique 2 2.7gr 7лв.

http://stantek.com/?i=58235 - намерих тази кутия но не знам картата ще се влезе ли вътре...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А по каква идея Ви дойде да отворите хард диска? Чел съм из форума, че ако отвориш един хард, то той става неизползваем. Но за по-сигурно колегите ще ви кажат какво точно да правите с харда. Тази Cooler Titan TTG-G30015 Nano Grease 1.5g, 2.30  би ви вършила работа :)

За кутия тази е с прилични размери и влиза в бюджета:

Кутия Floston ATX, Midi Tower като е с безплатна доставка. Макар според размерите си тя трябва да е... Квадратна :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CM Elite 342 или FD Core 1000 Micro (от Никем) - и двете са доста малки, но след махането на клетката за дискове (и двете имат такава възможност), картата би трябвало да се събере. Delux са евтин китайски боклук. Твърд диск не се поправя в домашни условия. Най-вероятно си е бил заминал още когато е започнал да издава звуци. А по принцип манипулации по отваряне се извършват в чиста стая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите!

Но дъното не е микро а е ATX Form Factor; 30.5cm x 24.4cm иначе са добра алтернатива за тази сума FD Core 1000 и CM Elite 342

Явно до тук е бил харда но ще го тествам след покупката на кутията за всеки случай.

Също да попитам каква е разликата между термо пастите - тази от 2 лв и 14 лв и ще усетя ли разлика при неклокърски компоненти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти друга кутия, защото твоята emag вече не я предлагат.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След това което си направил - харда директно в коша !

Събери още малко парички и си вземи истинска кутия  COOLERMASTER N300 Цената е отлична за предлаганото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.