Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
BornToBeIdiot

Bad Mac Address на Sony Xperia Tipo Dual

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,проблема е следния. Преди няколко дни си взех телефона посочен в заглавието на темата и рутера ми е защитен по мак адрес и за да се свържа трябва да разреша мак адреса на телефона към рутера. Когато въведа мак адреса ми пише Bad mac address,please input another one. На мен също ми направи впечатление,че мак адреса на телефона е съставен повече от цифри и има само 2 букви в целия мак адрес. Ще съм Ви много благодарен ако ми помогнете !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махни първо защитата по МАК адрес. Като се свърже телефона към рутера ще видиш кой е мак адреса на телефона. После ще си върнеш тази защита и ще въведеш правилния МАК адрес.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махни първо защитата по МАК адрес. Като се свърже телефона към рутера ще видиш кой е мак адреса на телефона. После ще си върнеш тази защита и ще въведеш правилния МАК адрес.

Аз мак адреса на телефона го виждам и без да съм свързан,но когато искам да го въведа в рутера (с една дума да разреша този мак адрес да се свързва към рутера) ми казва,че мак адреса е проблемен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мак адреса на телефона го виждам и без да съм свързан,но когато искам да го въведа в рутера (с една дума да разреша този мак адрес да се свързва към рутера) ми казва,че мак адреса е проблемен.

И какъв е точно адреса, трябва да е съставен само от цифри и латинските букви от А до F

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би страничката за конфигурация на рутера прави някаква проверка за валидност на адреса - разделянето на байтовете в единия случай става с "-", в другия - с ":", т.е. "01-23-45-67-89-ab" или "01:23:45:67:89:ab". Ако не става по единия начин, пробвайте по другия - най-вероятно рутерът приема само едната форма, въпреки че двете са еквивалентни.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какъв е точно адреса, трябва да е съставен само от цифри и латинските букви от А до F

Да знам и затова ме учуди,че има само 2 букви. Мак адреса е следния : 20:54:76:ff:99:71

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знам и затова ме учуди,че има само 2 букви. Мак адреса е следния : 20:54:76:ff:99:71

този адрес е ОК, и никой не казва че трябва да има всички символи. Имам съмнения че маршрутизатора ви има някакви свои идеи за това как трябва да изглежда адреса.

Препоръчвам ви да махнете защитата по МАК и да си сложите криптиране и добра парола. Това е достатъчно за защита, МАК защитата не ви дава допълнителна защита, преодолява се безкрайно просто

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би страничката за конфигурация на рутера прави някаква проверка за валидност на адреса - разделянето на байтовете в единия случай става с "-", в другия - с ":", т.е. "01-23-45-67-89-ab" или "01:23:45:67:89:ab". Ако не става по единия начин, пробвайте по другия - най-вероятно рутерът приема само едната форма, въпреки че двете са еквивалентни.

Много Ви благодаря,наистина това се оказа проблема. Хем имам над 5 мак адреса въведени и дори не ми направи впечатление,че тях съм ги отделил с теренце . Лека вечер и благодаря отново !  :beer11:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MAK адреса ти е правилен. Телефона ти е Sony.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.