Премини към съдържанието
nobody

Vobsub не се стартира

Препоръчан отговор

Привет,

Скоро се натъкнах на следния проблем; Изтеглих си първите 4 сезона на ентърпрайс заедно със субтитрите, но на част от тях Vobsub не се стартира и не ги зарежда. Ще бъда благодарен, ако някой има представа, къде би могъл да е проблема и сподели cool.gif

Благодаря предварително

Редактирано от nobody (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е самите субтитри да имат грешки, което да пречи на зареждането им. Предполагам си изтеглил субтитрите от subs.unacs.bg. Ако е така, кажи кои точно си дръпнал или ми прати на пощата да ги видя. Прати само проблемните на kip_ventzi@yahoo.com.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам ги гледаш с един и същ плеар?

Увери се че са с еднакви имена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С едакви имвна са... Какво ще рече субтитрите да имат грешки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще рече да имат грешки в таймокода.

Да речем при липсваща или допълнителна (ненужна) цифра в таймкода, объркана запетая при хилядните и други такива. Тогава VobSub не зарежда файла, защото структурата му не е цяла.

BSPlayer и Crystal Player, например, ще зареди субтитрите нормално, а "дефектната" реплкика просто няма да бъде показана.

Кажи точно кои субтитри си дръпнал (ако са от subs.unacs.bg) или ми прати дефектните в един RAR на пощата да ги прегледам и (евентуално) оправя. Ако искаш, разбира се, само предлагам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С кой плеър гледаш? По-новите версии на BSPlayer имат проблем с разпознаването на VobSub.

Аз се оправих следвайки тези напътствия:

Note: you will need a CLEAN install for this to work (which means, uninstall all other versions of BSPlayer before installing the provided one). After installing, you'll have to change some of BSPlayers stupid default settings. The first one is changing the renderer from BS's own "Overlay mode 1" (don't ask us what it is, we have no idea, but we KNOW it's not a Good Thing - and it doesn't like working with ffdshow, either) to "Overlay mode 2", aka. Overlay Mixer. The second one is disabling BSPlayers internal subtitle renderer and allowing it to use VSFilter , and the third one is enabling "Advanced Graph Building" so it recognizes ffdshow as a valid decoder. This is done thusly:

BSPlayer OptionsOpen the BSPlayer preferences, go to the Video area and then click the "Video rendering" tab.

Check "Use overlay Mode 2 (Overlay mixer)".

Now, go to the "Filter management" area and check "Enable advanced graph building" and "Allow intermediate filters".

Now, go to the Subtitle area and check "Subtitles disabled".

Press OK and exit the preferences, then restart BSPlayer.

After all this tweaking, BSPlayer MIGHT work. Are you SURE you don't want to use ZoomPlayer?

За съжаление не помня от кой форум ги намерих. Но ми помогнаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С едакви имвна са... Какво ще рече субтитрите да имат грешки?

Няма нищо, че са с еднакви имена!

Искам да преименуваш и филма и субтитрите!

Примерно филма и субса ги преименувай така:

Име на филма - А

Име на субса - А

И, искам да ми кажеш, дали пак не става,

ако и така не стене, тогава вече можеш да

търсиш грешки в субса! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ще рече да имат грешки в таймокода.

Да речем при липсваща или допълнителна (ненужна) цифра в таймкода, объркана запетая при хилядните и други такива. Тогава VobSub не зарежда файла, защото структурата му не е цяла.

BSPlayer и Crystal Player, например, ще зареди субтитрите нормално, а "дефектната" реплкика просто няма да бъде показана.

Кажи точно кои субтитри си дръпнал (ако са от subs.unacs.bg) или ми прати дефектните в един RAR на пощата да ги прегледам и (евентуално) оправя. Ако искаш, разбира се, само предлагам. :)

Благодаря ти за предложението, от subs.unacs.bg са :wors: БТВ къде може да се попрочете малко повечко по темата. 10x again ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря ти за предложението, от subs.unacs.bg са :wors: БТВ къде може да се попрочете малко повечко по темата. 10x again :)

1) Кажи ТОЧНО кои субтитри си теглил, защото на мен "ентърпрайс" не ми говори много. ;)

2) Да се прочете по коя тема? Бъди по-точен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
С кой плеър гледаш? По-новите версии на BSPlayer имат проблем с разпознаването на VobSub.

Аз се оправих следвайки тези напътствия:

Note: you will need a CLEAN install for this to work (which means, uninstall all other versions of BSPlayer before installing the provided one). After installing, you'll have to change some of BSPlayers stupid default settings. The first one is changing the renderer from BS's own "Overlay mode 1" (don't ask us what it is, we have no idea, but we KNOW it's not a Good Thing - and it doesn't like working with ffdshow, either) to "Overlay mode 2", aka. Overlay Mixer. The second one is disabling BSPlayers internal subtitle renderer and allowing it to use VSFilter , and the third one is enabling "Advanced Graph Building" so it recognizes ffdshow as a valid decoder. This is done thusly:

BSPlayer OptionsOpen the BSPlayer preferences, go to the Video area and then click the "Video rendering" tab.

Check "Use overlay Mode 2 (Overlay mixer)".

Now, go to the "Filter management" area and check "Enable advanced graph building" and "Allow intermediate filters".

Now, go to the Subtitle area and check "Subtitles disabled".

Press OK and exit the preferences, then restart BSPlayer.

After all this tweaking, BSPlayer MIGHT work. Are you SURE you don't want to use ZoomPlayer?

За съжаление не помня от кой форум ги намерих. Но ми помогнаха.

Ти ли беше пускал оная тема в датата за VobSub & BSPlayer

Иначе това е от форума на СССР

http://www.cccp-project.net/wiki/index.php?title=BSPlayer

Има и линк за някъв преработен BSPlayer

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1) Кажи ТОЧНО кои субтитри си теглил, защото на мен "ентърпрайс" не ми говори много. :)

2) Да се прочете по коя тема? Бъди по-точен.

Относно таймкода на титрите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Относно таймкода на титрите

Редактиран пост:

1) Какво точно искаш да знаеш за таймкода?

2) Пуснах търсене на enterprise във subs.unacs.bg. Изтеглих и изпробвах всичките 101 субтитри, които бяха налични. Абсолютно всички субтитри се зареждат от VobSub без проблем. Това означава, че едно от следните неща е вярно:

- аз съм изтеглил субтитри за 4 сезона на друг сериал;

- НЕ си теглил субтитрите директно от subs.unacs.bg, а от друго място, където е възможно да са били редактирани;

- ти самият си бърникал нещо по субтитрите и си прецакал някои;

- тези, които не се зареждат НЕ са със същото има като видео файла; за целта просто си копирай името от видео файла и го paste-ни за име на файла със субтитрите;

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.