Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

здравейте ,

търся програма, с която да залича текст от GIF картинка... пробвах да инсталирам GIMP, обаче като я стартирам преди да не се е показало нищо излиза " Not responding" .... И по този начин се отказах от нея... Бихте ли ми помогнали ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма програма с такава функция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте ,

търся програма, с която да залича текст от GIF картинка... пробвах да инсталирам GIMP, обаче като я стартирам преди да не се е показало нищо излиза " Not responding" .... И по този начин се отказах от нея... Бихте ли ми помогнали ?

Ако текста не се намира в/у изображението/обекта показан на картинката, може да бъде изрязан. Например ако текстовата част е някъде отстрани, в долния или горния край и не пресича главното изображение.

При такива случаи, за анимиран GIF използвай - Free Online-Image-Editor

• от бутона Browse... избираш анимиран GIF
  • без да слагаш отметки с бутона Upload го качваш на онлайн редактора
  • натискаш бутона Crop,
  • избираш коя част да изрежеш (рамките на прозореца се разширяват с курсора на мишката)
  • запазваш изрязаното с Apply - Снимка 01
  • ако резултата те удовлетворява, съхраняваш новополучения анимиран GIF с бутона Save
  • и избираш къде да го запишеш: на компютъра (Save Image Local), Facebook, Picasa - Снимка 02

Оригинал:

Публикувано изображение

Резултат:

Публикувано изображение

Редактирано от angel* (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте ,

Програмата е Фотошоп. С нея става идеално. Не знам защо Gimp ти дава подобна грешка. При мен работи добре.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега опитах с photoscape. Всеки кадър, трябва да се обработи отделно и да се направи нов gif.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за отговорите... проблема е, че гифчето е 236 кадъра :( и на всеки кадър трябва да заличавам с Clone stamp във фотошоп.. нямам проблем, обаче е страшно много време около седмица. :shock11:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много за отговорите... проблема е, че гифчето е 236 кадъра :( и на всеки кадър трябва да заличавам с Clone stamp във фотошоп.. нямам проблем, обаче е страшно много време около седмица. :shock11:

Както написах - няма такава програма, трябва ти да се занимаваш на ръка. Другия вариант е да използваш Google Image Search и да се надяваш на късмет...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както написах - няма такава програма, трябва ти да се занимаваш на ръка. Другия вариант е да използваш Google Image Search и да се надяваш на късмет...

Гифчето е от клипче, което съм снимала, няма да го има в интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Photoshop има страхотни възможности за автоматизация - макроси, скриптове и какво ли още не. Мисля, че най-простият вариант е да се пусне запис на макрос, да се заличи надписът с Clone Stamp или друг инструмент, да се спре записът и да се възпроизведе върху всички останали слоеве.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Photoshop има страхотни възможности за автоматизация - макроси, скриптове и какво ли още не. Мисля, че най-простият вариант е да се пусне запис на макрос, да се заличи надписът с Clone Stamp или друг инструмент, да се спре записът и да се възпроизведе върху всички останали слоеве.

Би ли ми разказал по-подробно как става това, ако имаш време разбира се.. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че би станало в някоя монтажна или композитна програма по ключови кадри - например Адоб Премиер, Адоб АЕ. Бързо и лесно и без да е необходимо да се човърка във всеки кадър. Начало - край или евентуално и някой опорен кадър. Повечето видео редактори предполагам, че го могат, Споменах Адоб само защото работя с тях.

Успех.

Редактирано от KTT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че би станало в някоя монтажна или композитна програма по ключови кадри - например Адоб Премиер, Адоб АЕ. Бързо и лесно и без да е необходимо да се човърка във всеки кадър. Начало - край или евентуално и някой опорен кадър. Повечето видео редактори предполагам, че го могат, Споменах Адоб само защото работя с тях.

Успех.

Благодаря много, ще ме упътиш ли към някой YouTube урок, за да не те занимавам, но ако ти се обяснява - заповядай :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нужен урок. По памет, т.к. ми е инсталиран в къщи. Импортаваш видеото разбито на кадри, като указваш че е такова. Поставяш го в пътечка над основното видео. Ключовите кадри са опорни кадри в които задаваш твърдо някакви параметри - позиция Х, Y, зум, яркост, контраст, прозрачност, настройки на някой филтър и т.н. Програмата автоматично си изчислява параметрите между два опорни кадъра. 

В наши случай ще заличаваме текст. Изрязваме част от кадър където го няма текста и го слагаме върху видеото. Наместваме го да е точно на неговото си място. Указваме, че това е опорен кадър. Отиваме в края на видеото. Слагаме опорна точка и наместваме кадъра така че да е на мястото си, евентуално и промяна в мащаба - зума. Гледаме резултата - ако не ни хареса слагаме още няколко опорни точки по средата или където ни хареса на видеото, като отново можем да настроим позиция и зум.

Ето някакво видео по темата 

Успех. 

Редактирано от KTT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.