Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

powerful

Грешка при инсталиране на Windwos XP

Препоръчан отговор

Здрайвете

Значи вчера реших да си преинстралирам PC защото беше време..но преди това инстралирах някакъв видео драйвер и от тогава PC забива и тази програма не иска да се изтрие..значи когато почне преинсталация със синия екран зарежда отдолу файловете и като свърши изписва The File pci.sys is corrupted защо така ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрайвете

Значи вчера реших да си преинстралирам PC защото беше време..но преди това инстралирах някакъв видео драйвер и от тогава PC забива и тази програма не иска да се изтрие..значи когато почне преинсталация със синия екран зарежда отдолу файловете и като свърши изписва The File pci.sys is corrupted защо така ?

Лошо е копието на файла. Нещо е развалено. Пробвай с друго копие (релийз) на Уиндоуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вероятно дискът с Уиндоус-а се е издраскал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрайвете

1. Както са казали колегите развален Boot Disk на Windows.

2. Ако диска е здрав, проблем в CD/DVD устройството. Трябва да тестваш с друго.

3. Ако имаш възможност и дъното разрешава може да си направиш и Bootablle Flash и от нея да инсталираш Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да добавя към колегите по-горе.

Най-доброто тулче,което съм срещал,за да се направи една флашка бутваща с Уиндоус ХР  ,е Rufus

http://rufus.akeo.ie/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе винаги може да се копира съдържанието на инсталационен диск(ISO) на несистемен дял и след това да се стартира чрез дискетка с DOS и след зареждане на smartdrive файлът winnt.exe в директорията i386. Нема страшно, нито диск, нито флашка не ти трябват!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе винаги може да се копира съдържанието на инсталационен диск(ISO) на несистемен дял и след това да се стартира чрез дискетка с DOS и след зареждане на smartdrive файлът winnt.exe в директорията i386. Нема страшно, нито диск, нито флашка не ти трябват!

Отново съвети от каменната ера ! С тази подробност че DOS вижда само фат 16 или от промта на win98 в по добрия случай фат 32 ама нали трябва да напишем нещо макар и да не му влезе в действие.

Нема страшно, нито диск, нито флашка не ти трябват!

Преформатиране ще му трябва само ... нали ?

и файла е smartdrv.exe че да не ти пише че не може да го намери ако се подведе по  съвета ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо прихнах от смях като го прочетох това. :lol6: Най-кратко казано: Защо трябва да е лесно, когато може да е трудно. Извинявам се за спама, но не можах да се въздържа.

П.П. Иначе по темата - само с флашка е истината от ХР нагоре! Зарежете ги вече тези дискове!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново съвети от каменната ера ! С тази подробност че DOS вижда само фат 16 или от промта на win98 в по добрия случай фат 32 ама нали трябва да напишем нещо макар и да не му влезе в действие.

Много ясно, че ще вземе дискетката от Windows98, т.е Win98 StartUp disk, за да може да форматира във FAT32 и да създаде дял над 2GB. A на компютър без CD и възможност за boot от USB съветът си е актуален. :D

П.П. Иначе по темата - само с флашка е истината от ХР нагоре! Зарежете ги вече тези дискове!

Що? Ти ще си държиш специално една флашка с Windows, която няма да пипаш и ако я поставиш на някой компютър с вируси няма да се зарази? CD-R/DVD са перманентни носители, т.е перфектни за архиви и неща като инсталационни дискове на софтуер. И едно много важно нещо - в който компютър да ги поставиш не може да се самозапише вирус отгоре им, read only media. Моята флашка я ползвам в такъв режим, има хардуерен ключ за защита срещу запис, защото е премиум клас. п.п Старите компютърджии изпитват душевен оргазъм от потракването на флопито, при четене на дискетка. За къде сме без флопита? :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ясно, че ще вземе дискетката от Windows98, т.е Win98 StartUp disk, за да може да форматира във FAT32 и да създаде дял над 2GB. A на компютър без CD и възможност за boot от USB съветът си е актуален. :D Що? Ти ще си държиш специално една флашка с Windows, която няма да пипаш и ако я поставиш на някой компютър с вируси няма да се зарази? CD-R/DVD са перманентни носители, т.е перфектни за архиви и неща като инсталационни дискове на софтуер. п.п Старите компютърджии изпитват душевен оргазъм от потракването на флопито, при четене на дискетка. За къде сме без флопита? :P

Само ще ти напомня че сме 2013 след Христа ... за какви флопита говориш и за какви компютри без CD ?

п.п. Ами защо не помисли и варианта ако няма флопи. Като стар компютърджия да му беше драснал и командата да прехвърли инсталационните файлове диск към диск (да си закачи диска на друго пц) и после само го връща на неговия и инсталацията започва.

Стига да знаеш командата де ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

п.п. Ами защо не помисли и варианта ако няма флопи. Като стар компютърджия да му беше драснал и командата да прехвърли инсталационните файлове диск към диск...

Ако няма, може да му направя едно зареждане през мрежата, ако LAN-ката поддържа PXE. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма, може да му направя едно зареждане през мрежата, ако LAN-ката поддържа PXE. ;)

Хайде щом не си го  намерил до сега с google няма да те мъча. Между другото по твоя метод през дискета няма как да форматираш диск който е на NTFS

по простата причина че командата format няма как да го види. Задължително ще ти трябва и дисков мениджер от дискети. Партишан меджик се събираше на две дискети. До тук станаха три дискети и куп гимнастики през флопито.

Кажи ми заслужава ли си при куп други алтернативи ?

winnt32 /noreboot /syspart (буквата на диска на лаптопа ) Това се стартира от компа на които е закачен диска на лаптопа . http://www.mcmcse.com/microsoft/guides/ris.shtml

Може би параметрите трябва да са малко по-други, ако се вярва на документацията - цък, и на този пост - цък (темата е тази)? Нещо такова: "winnt32 /noreboot /makelocalsource /syspart:буквата на диска /tempdrive:буквата на диска" (цитат от поста на ilko). При използване на /syspart, задължително се добавя и /tempdrive (според документацията). С използването на /makelocalsource ще се направи копие на инсталационните файлове, които ще са необходими при следващо инсталиране на драйвери, промяна на настройки и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде щом не си го  намерил до сега с google няма да те мъча.

Командата добре я знам, но мога да инсталирам DOS и просто да прехвърля файловете, а след това да стартирам инсталатора на Windows - варианти и вариации много. Това, че не съм ти угодил на акъла не е показание за знание или незнание. Правил съм го и мрежата за лаптоп без флопи, CD и опция за зареждане от USB Flash. Format не вижда NTFS, но нищо не пречи с FDISK да изтриеш дял C и да го пресъздадеш, а след това да го реформатнеш във FAT32, а след това по желание да го Convert-неш през вече инсталираният Windows. Последното съм го правил в един специфичен сценарий. А PXE NetBoot-а го правих с помощта на SYSLinux и tftp, не с RIS на Microsoft. На кратко - PXE->DOS с поддръжка на мрежови драйв - > smartdrv.exe, X:i386Winnt.exe -> Стартиране на инсталатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти ще докараш от девет кладенеца вода ! Трябваше да го предвидя и да не влизам в дискусия с Вас (1л. ед. ч.) :no-no::)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти ще докараш от девет кладенеца вода ! Трябваше да го предвидя и да не влизам в дискусия с Вас (1л. ед. ч.)

"Ние" не разбрахме за флопито - какъв Ви е проблемът с него? :D Компютър без флопи компютър ли е?! Не нося от 9 кладенеца вода, нито от 10, а обяснявам различните методи, по които може да се процедира. Моят метод съм го ползвал на компютър с USB 1.1, който не може да буутва от USB, а CD-то беше скапано и беше останало точно едно флопи. Да ти кажа - USB драйвери за DOS и подобни си е pain in the ass. Но това инцидентно - доста по-лесно е да си взема със себе си едно CD устройство за 5лв или да се прехвърли на друг компютър и т.н и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Ние" не разбрахме за флопито - какъв Ви е проблемът с него? :D Компютър без флопи компютър ли е?! Не нося от 9 кладенеца вода, нито от 10, а обяснявам различните методи, по които може да се процедира. Моят метод съм го ползвал на компютър с USB 1.1, който не може да буутва от USB, а CD-то беше скапано и беше останало точно едно флопи. Да ти кажа - USB драйвери за DOS и подобни си е pain in the ass. Но това инцидентно - доста по-лесно е да си взема със себе си едно CD устройство за 5лв или да се прехвърли на друг компютър и т.н и т.н.

Сега и аз да ти се похваля.

Асеr aspire модел около 2005 година с финлански XP и развалено оптично устройство и без възможност да бутне от USB, флопи тоже  нямаше. Без да махам хард диск или простотии с лан и директно инсталация на C:  със winnt ...

Няма как да познаеш как е станала гимнастиката !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да познаеш как е станала гимнастиката !

Grub4Dos.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Grub4Dos.

С акронис ! Имах право само на един опит. Снимка на C дяла от друго пц с 98 промта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С акронис ! Имах право само на един опит. Снимка на C дяла от друго пц с 98 промта.

Хаха. Добре! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха-ха, голям смях. Извинявам се, че вдигам тема на 5 дена, но и аз не се сдържах...

Аз флопи не съм виждал от 10 години и не знам кой нормален човек би сложил флопи на машина, произведена последното десетилетие... И CD/DVD също липсва от много години в моите машинки. Имам едно, колкото да не е без хич. Колкото до преинсталация, дори на много старо PC, възможно решение е PLOP (то ако е толкова старо PC-то, движението му е едно - към кофата).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха-ха, голям смях. Извинявам се, че вдигам тема на 5 дена, но и аз не се сдържах... Аз флопи не съм виждал от 10 години и не знам кой нормален човек би сложил флопи на машина, произведена последното десетилетие... И CD/DVD също липсва от много години в моите машинки. Имам едно, колкото да не е без хич. Колкото до преинсталация, дори на много старо PC, възможно решение е PLOP (то ако е толкова старо PC-то, движението му е едно - към кофата).

Всъщност плещиш глупости и ако ползваш компютъра си за повече от игрална конзола и мултимедиен плеър, ще го осъзнаеш. Флопи-то е полезно все още в някои ситуации, а CD/DVD всъщност е много актуално, особено за архивен носител. В нито една от моите машини не липсва минимум CD/DVD устройство, защото спестява много проблеми и играене да правя флашки с какви ли не буутъбъл софтуери. Докато едно качествено CD/DVD е 50 стотинки, хубава флашка е 100 пъти по толкова. Не може човек да държи набор от 15 флашки с различни софтуери, които ще се заразят, ако се поставят в компютър заразен с някоя гадинка. За разлика от тях CD/DVD не може да се зарази, освен ако не сложиш заразени файлове при записа им, просто защото носителите се записват един път и след това не може да се добавя нищо. Флашките и преносимите твърди дискове не са за бекъп, а да ги мотаеш наляво-надясно и да пренасяш файлове между компютри с пълното съзнанание, че ако нещо се прецакат, няма да ти дреме, защото имаш друго копие на информацията си. п.п Ела да ти подаря флопи. Имам 3,5" и 5.25". За 5,25" имам 2 дискети, те заменени от 3,5", но 3,5" имам 15-тина дискети и 5 флопита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пре-инсталационните дискове имат брой на сесии на преинсталирване Ако е оригинален няма проблем но ако е буутван от свалена ОС от тракер има 50 сесии на копиране на файлове от i386. Имам един диск който въобще не е надраскан а в него файловете са се скапали даже някой ги игнорирам при първото копиране на син екран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:-) Благодаря ти за предложението, но ще откажа - просто не мога да си представя ситуацията, в която ще ми е нужно флопи, а имам силно развито въображение.

За разликата в цените - няма такава разлика, 100 пъти... Качествена, бърза class10, UHS-I Micro SD 16 Gb. е около 20-22 лева. Разликата е по-малко от 10 пъти, но спрямо еднократните носители и при положение, че еднократнитр носители са 70-80 стотинки, а качествените са над лев. Презаписваемите са от 2,50 и нагоре на бройка, х 3 = 7,50, което е около два пъти по-малко или малко повече, няма такива разлики 100 пъти и от сорта.И откъде ги измисли тези 15 флашки... Аз не колекционирам за спорта софтуер, за да ми трябват 15 флашки, не че ги нямам...

п.п. Ако ми трябва архив, едва ли има по-сигурен и по-евтин носител от HDD...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:-) Благодаря ти за предложението, но ще откажа - просто не мога да си представя ситуацията, в която ще ми е нужно флопи, а имам силно развито въображение.

За разликата в цените - няма такава разлика, 100 пъти... Качествена, бърза class10, UHS-I Micro SD 16 Gb. е около 20-22 лева. Разликата е по-малко от 10 пъти, но спрямо еднократните носители и при положение, че еднократнитр носители са 70-80 стотинки, а качествените са над лев. Презаписваемите са от 2,50 и нагоре на бройка, х 3 = 7,50, което е около два пъти по-малко или малко повече, няма такива разлики 100 пъти и от сорта.И откъде ги измисли тези 15 флашки... Аз не колекционирам за спорта софтуер, за да ми трябват 15 флашки, не че ги нямам...

п.п. Ако ми трябва архив, едва ли има по-сигурен и по-евтин носител от HDD...

Безсмислено е да се влиза в спор. Изгубена кауза! Ще ти донесе от девет кладенеца вода. На човека още флопита му се въртят като решения !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.