Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Nedkych

Препълнен дял C: Неизвестно с какво.

Препоръчан отговор

Здравейте: Имам нужда от помощ, не-знам как да освободя място в C: дяла на диска ми. Благодаря предварително.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натисни бутона "Почистване на диска", избери всичко и после "ОК"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почисти си ненужни програми, временни файлове, папките с ъпдейти (ако имаш такива), кукита, бисквитки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почисти си диска с бутона Почистване на диска...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен това с 4GB рам имаш поне 4GB swap в C-то..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Информацията за рама е стара 4x2GB в момента но тук едни 10 gb просто ги няма  :ohmy:  в кръга на шегата те тези хора тия гигабайти за нищо ги нямат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Информацията за рама е стара 4x2GB в момента но тук едни 10 gb просто ги няма  :ohmy:  в кръга на шегата те тези хора тия гигабайти за нищо ги нямат.

Добре а според вас оперативната памет, какво общо има тук ? Тя реално няма никакво участие, освен че се заделя даден размер на диска от системата за суап както са казали колегите.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм със същия 7 и на мен ми 1,06ГБ обикновенно открих миналата година, че съхранява Бейкъп в системата под формата на *.bin *.bak файлове който са много големи за всеки случай премахни Архивиращата програма на C:

Свойства на моя компютър>Защита на системата (панела в Ляво) Изкл. Защитата на системата на всички локални партиции и готово, както спомена един колегите почистваш кеш темп и бисквитки от сърфиране :) Още един метод: Отиваш на C:Users<Твоето име на юзера>AppDataLocalTemp И тук изтриваш всичко (Това е ръчен начин)  Не рови за бак файловете щото нз къде се съхраняват ако не искаш да прецакаш Windows-a Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре а според вас оперативната памет, какво общо има тук ? Тя реално няма никакво участие, освен че се заделя даден размер на диска от системата за суап както са казали колегите.

Поздрави !

Точно този Swap е тези скрити 10GB, може и по-малко. Колега с проблема да снима следното :

Computer > properties > Advanced system settings в полето Performance отново settings и там таба advanced, да видим колко е голям swap файла. След това ще го мислим...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И темп файловете от юзера ти, който не искат да се изтрият ги игнорирай със съветника за изтриване те се използват в момента едва ще изчезнат когато затвориш програмата която ги използва.

Точно рам паметта + Харда на Ц: заделя кеш за програмите който са на диспеичера на задачите Обикновено се възстановява малко пространство като се зададе на дос C: chkdsk  Проверка на диска и се освобождава малко място на Ц:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно този Swap е тези скрити 10GB, може и по-малко. Колега с проблема да снима следното :

Computer > properties > Advanced system settings в полето Performance отново settings и там таба advanced, да видим колко е голям swap файла. След това ще го мислим...

От къде ги измисли пък тия 10 Гб суап. По тази логика, аз примерно трябваше да имам доста по-малко пространство:

Публикувано изображение

ОС е прясно инсталирана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли си TreeSize Free

Това е портабъл версия.

Разархивиряй във някоя папка и стартирай.

Пусни да сканира дял С:

Дай след това снимка, за да видим какво може да се изчисти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде ги измисли пък тия 10 Гб суап. По тази логика, аз примерно трябваше да имам доста по-малко пространство:

Публикувано изображение

ОС е прясно инсталирана.

10 или по-малко съм написал, освен това Swap-а е константа, не се трупа с времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами още в първия пост е самото решение на проблема. Смотаната антивирусна заема 26ГБ от мястото. Разкарай я, заедно с всичкитата информация, която пази и си сложи Microsoft Security Essentials.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ST305 направих каквото ми каза и вече имам 5.36 gb свободно дисково пространство и вече бара не е червен ^^ благодаря. Изглежда свойствата на c: ми показват прекалено подробно заетата памет а на файловете само тези до които имам достъп. Да не ми достигат 40 gb c: леко ме смущава ^^ Благодаря на колегите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами още в първия пост е самото решение на проблема. Смотаната антивирусна заема 26ГБ от мястото. Разкарай я, заедно с всичкитата информация, която пази и си сложи Microsoft Security Essentials.

Глупости пишете колега. 26GB е съдържанието на диск C...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости пишете колега. 26GB е съдържанието на диск C...

Тц, на папката AVG.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Това спокойно можеш да го направи 4GB и ще си освободиш още 4. Както написах по-горе на 8GB Swap-а е голям...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също и да разкара антивирусната си както каза колегата badsector.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Заглавието на втория прозорец заблуждава. Всъщност съм избрал всички папки както пише в прозореца но задава като title на прозореца първата папка. 7 е върха ... след AVG има запетая и многоточие

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Оф, бе колеги! Не Ви е антивирусната виновна! Вижте хубаво какво пише горе в заглавната лента - $AVG,... запетайка и три точки. Освен това всички папки в прозореца отзад са селектирани. Освен това има 105 хиляди файла и 28 хиляди папки...нищо му няма да антивирусната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата Nanalai беше прав благодаря.

Публикувано изображение

Само не ми стана ясно този диапазон от какво зависи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.