Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте: Имам нужда от помощ, не-знам как да освободя място в C: дяла на диска ми. Благодаря предварително.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натисни бутона "Почистване на диска", избери всичко и после "ОК"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почисти си ненужни програми, временни файлове, папките с ъпдейти (ако имаш такива), кукита, бисквитки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почисти си диска с бутона Почистване на диска...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен това с 4GB рам имаш поне 4GB swap в C-то..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Информацията за рама е стара 4x2GB в момента но тук едни 10 gb просто ги няма  :ohmy:  в кръга на шегата те тези хора тия гигабайти за нищо ги нямат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Информацията за рама е стара 4x2GB в момента но тук едни 10 gb просто ги няма  :ohmy:  в кръга на шегата те тези хора тия гигабайти за нищо ги нямат.

Добре а според вас оперативната памет, какво общо има тук ? Тя реално няма никакво участие, освен че се заделя даден размер на диска от системата за суап както са казали колегите.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм със същия 7 и на мен ми 1,06ГБ обикновенно открих миналата година, че съхранява Бейкъп в системата под формата на *.bin *.bak файлове който са много големи за всеки случай премахни Архивиращата програма на C:

Свойства на моя компютър>Защита на системата (панела в Ляво) Изкл. Защитата на системата на всички локални партиции и готово, както спомена един колегите почистваш кеш темп и бисквитки от сърфиране :) Още един метод: Отиваш на C:Users<Твоето име на юзера>AppDataLocalTemp И тук изтриваш всичко (Това е ръчен начин)  Не рови за бак файловете щото нз къде се съхраняват ако не искаш да прецакаш Windows-a Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре а според вас оперативната памет, какво общо има тук ? Тя реално няма никакво участие, освен че се заделя даден размер на диска от системата за суап както са казали колегите.

Поздрави !

Точно този Swap е тези скрити 10GB, може и по-малко. Колега с проблема да снима следното :

Computer > properties > Advanced system settings в полето Performance отново settings и там таба advanced, да видим колко е голям swap файла. След това ще го мислим...

Редактирано от nanalai (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И темп файловете от юзера ти, който не искат да се изтрият ги игнорирай със съветника за изтриване те се използват в момента едва ще изчезнат когато затвориш програмата която ги използва.

Точно рам паметта + Харда на Ц: заделя кеш за програмите който са на диспеичера на задачите Обикновено се възстановява малко пространство като се зададе на дос C: chkdsk  Проверка на диска и се освобождава малко място на Ц:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно този Swap е тези скрити 10GB, може и по-малко. Колега с проблема да снима следното :

Computer > properties > Advanced system settings в полето Performance отново settings и там таба advanced, да видим колко е голям swap файла. След това ще го мислим...

От къде ги измисли пък тия 10 Гб суап. По тази логика, аз примерно трябваше да имам доста по-малко пространство:

Публикувано изображение

ОС е прясно инсталирана.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли си TreeSize Free

Това е портабъл версия.

Разархивиряй във някоя папка и стартирай.

Пусни да сканира дял С:

Дай след това снимка, за да видим какво може да се изчисти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде ги измисли пък тия 10 Гб суап. По тази логика, аз примерно трябваше да имам доста по-малко пространство:

Публикувано изображение

ОС е прясно инсталирана.

10 или по-малко съм написал, освен това Swap-а е константа, не се трупа с времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами още в първия пост е самото решение на проблема. Смотаната антивирусна заема 26ГБ от мястото. Разкарай я, заедно с всичкитата информация, която пази и си сложи Microsoft Security Essentials.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ST305 направих каквото ми каза и вече имам 5.36 gb свободно дисково пространство и вече бара не е червен ^^ благодаря. Изглежда свойствата на c: ми показват прекалено подробно заетата памет а на файловете само тези до които имам достъп. Да не ми достигат 40 gb c: леко ме смущава ^^ Благодаря на колегите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами още в първия пост е самото решение на проблема. Смотаната антивирусна заема 26ГБ от мястото. Разкарай я, заедно с всичкитата информация, която пази и си сложи Microsoft Security Essentials.

Глупости пишете колега. 26GB е съдържанието на диск C...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости пишете колега. 26GB е съдържанието на диск C...

Тц, на папката AVG.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Това спокойно можеш да го направи 4GB и ще си освободиш още 4. Както написах по-горе на 8GB Swap-а е голям...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Също и да разкара антивирусната си както каза колегата badsector.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Заглавието на втория прозорец заблуждава. Всъщност съм избрал всички папки както пише в прозореца но задава като title на прозореца първата папка. 7 е върха ... след AVG има запетая и многоточие

Редактирано от Nedkych (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Оф, бе колеги! Не Ви е антивирусната виновна! Вижте хубаво какво пише горе в заглавната лента - $AVG,... запетайка и три точки. Освен това всички папки в прозореца отзад са селектирани. Освен това има 105 хиляди файла и 28 хиляди папки...нищо му няма да антивирусната.

Редактирано от nanalai (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата Nanalai беше прав благодаря.

Публикувано изображение

Само не ми стана ясно този диапазон от какво зависи?

Редактирано от Nedkych (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.