Премини към съдържанието
nordland22

Хард диска на лаптопа загрява много

Препоръчан отговор

Здравейте.Купих си нов хард диск - Sea Gate 500 gb и го сложих на лаптоп втора употреба HP Pavilion dv5. Естествено,следих температурата,която ще достигне,като ролята на сензор играеше ръката ми.И установих,че температурата е много,много висока.Почти пари. Реших да пробвам как ще се държи на настолния комп. и го сложих на него.Ами въобще не грееше,разликата е голяма.На какво се дължи това греене,когато е на лаптопа,това нормално ли е?На всички лаптопи ли е така?

Редактирано от nordland22 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дължи се на лошото охлаждане в лаптопа, т.е. липсваш добър въздушен поток в корпуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но лаптопа го почистиха в сервиза,само преди месец! Това случва ли са с други лаптопи или е само за този модел?

С толкова висока температура,харда ще издаде багажа рано,рано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това случва ли са с други лаптопи или е само за този модел?

При почти всички бюджетни модели, особено пък при тези с лошо изградени охладителни системи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При Thinkpad T43,T60 съществува ли този проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но лаптопа го почистиха в сервиза,само преди месец! Това случва ли са с други лаптопи или е само за този модел?

С толкова висока температура,харда ще издаде багажа рано,рано.

Той лаптопа ще ти сдаде багажа. Провери как стоят нещата с температурите на другите компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите,средно са около 64-80 на процесора и 59-75 видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите,средно са около 64-80 на процесора и 59-75 видео.

Ако реално са такива, то наистина не е нормално след почистване,а и не се чудете защо и диска е топъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво повече от това да го почистя и сменя термопастата.Сложил съм го на по високи крачета за по добро охлаждане.

Дали при IBM Thinkpad Т43 или Т60 ще са по ниски температурите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчайте ми марка и модел лаптоп,който има най безпроблемно охлаждане и няма такива проблеми с греенето.Лаптопа трябва да е втора употреба,защото бюджета е 200-300 лв.Няма проблем да е стар модел,6-7 годишен.

Охлаждането не е хубаво ...

На Тhinkpad T60 ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, ти не ме разбра. Имах предвид, че охлаждането на твоя лаптоп нещо се е прецакало, или го почисти или го занеси на сервиз да го видят ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носих го два пъти.Първия ми казаха,че са го почистили.Втория потвътдиха.Освен да ме лъжат.Казаха ми,че този модел е склонен към греене-процесор,видео-AMD Athlon.

Трети път-как стоят нещата с охлаждането при Thinkpad T4x и Т60?

Препоръчайте ми марка и модел лаптоп,който има най безпроблемно охлаждане и няма такива проблеми с греенето.Лаптопа трябва да е втора употреба,защото бюджета е 200-300 лв.Няма проблем да е стар модел,6-7 годишен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носих го два пъти.Първия ми казаха,че са го почистили.Втория потвътдиха.Освен да ме лъжат.Казаха ми,че този модел е склонен към греене-процесор,видео-AMD Athlon.

Трети път-как стоят нещата с охлаждането при Thinkpad T4x и Т60?

Може и да не ви лъжат. Имам същия, за 2 месеца ползване се стопи видеото и редовно си поддържаше 50-60 градуса докато браузвам. Охлаждането му е трагично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.