Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да си кажете мниението за камерата и фотоапарата ми, които имам.

http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-fotoaparati-c40/samsung/es90-p83980106/щ

http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-videokameri-c38/viewsonic/vc415-p62441860/

Фотоапаратът го бях купил за 90 лв. на промоция, а видеокамерата за 150.

Благодаря превдварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджетни модели са, какво да кажем повече. Качествената фототехника е доста по-скъпа. :)

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Искам да си кажете мниението за камерата и фотоапарата ми, които имам.

http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-fotoaparati-c40/samsung/es90-p83980106/щ

http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-videokameri-c38/viewsonic/vc415-p62441860/

Фотоапаратът го бях купил за 90 лв. на промоция, а видеокамерата за 150.

Благодаря превдварително!

Ако сега искаш да се учиш да снимаш, като за начало са перфектни. После вече като навлезеш по навътре в този процес и прочетеш доста материали сам ще разбереш за какво става на въпрос.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Евтини "сапунерки". Все пак са в най-ниският ценови клас, така че сам може да си правиш изводи какви са и що са. А след време, като се понаучиш, може да мислиш и за нещо по-скъпо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сега искаш да се учиш да снимаш, като за начало са перфектни. После вече като навлезеш по навътре в този процес и прочетеш доста материали сам ще разбереш за какво става на въпрос.

Аз разполагам с фотоапарата и камерата от близо вече 4-5 месеца. Какво искаш да кажеш, какво да прочета? Да, наистина, тези неща доста ме интересуват, правето на скечове, подобни малки прокти, снимки и подобни, но нямам много информация, не знам от къде да се образовам. Пък и съм само на 17. А ако ми кажеш какво къде се учи, за нещо свързано с кино и тв, ще ти бъда адки благодарен.

Би ли ми препоръчал след време какво да си купя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Преди 4-5 месеца  я имаше тази тема  със същите въпроси.Сега само сте я подновил, без да сте добавил малко знания, които спокойно можете да намерите в интернет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 4-5 месеца  я имаше тази тема  със същите въпроси.Сега само сте я подновил, без да сте добавил малко знания, които спокойно можете да намерите в интернет!

Възможно.. Не ми се търси темата...

Аз разполагам с фотоапарата и камерата от близо вече 4-5 месеца. Какво искаш да кажеш, какво да прочета?

Ами да те попитам, знаеш ли какво е правилото на третините??? И отделно какво е ISO, какво е Бленда и какво значи размера ѝ или скоростта на затвора? Ако нямаш отговори (конкретни) на тези въпроси, то нямаш идея какво е фотография и имаш тонове страници, които да четеш... Въпросите са сведени до абсолютен минимум за човек, който се интересува от тези неща...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно.. Не ми се търси темата... Ами да те попитам, знаеш ли какво е правилото на третините??? И отделно какво е ISO, какво е Бленда и какво значи размера ѝ или скоростта на затвора? Ако нямаш отговори (конкретни) на тези въпроси, то нямаш идея какво е фотография и имаш тонове страници, които да четеш... Въпросите са сведени до абсолютен минимум за човек, който се интересува от тези неща...

Е сега, де... А моля Ви се. Човек да не се поинтересува и да не иска да се образова повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е сега, де... А моля Ви се. Човек да не се поинтересува и да не иска да се образова повече.

Добре, тогава два по-елементарни въпроса:

1) Какво е значението на физическия размер на матрицата, съотношението му към броя на пикселите, и как от това зависи качеството на снимките?

2) Кои са основните характеристики на един обектив, как те влияят върху качеството, и кои дефекти в една снимка са резултат от недостатъците на оптиката?

Потърси сам отговорите, и гогато ги намериш, прочетеш и разбереш - ще си напреднал достатъчно, за да можеш сам да прецениш дали сегашната ти техника е добра, и каква ти е нужна за в бъдеще.

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз разполагам с фотоапарата и камерата от близо вече 4-5 месеца. Какво искаш да кажеш, какво да прочета? Да, наистина, тези неща доста ме интересуват, правето на скечове, подобни малки прокти, снимки и подобни, но нямам много информация, не знам от къде да се образовам. Пък и съм само на 17. А ако ми кажеш какво къде се учи, за нещо свързано с кино и тв, ще ти бъда адки благодарен.

Би ли ми препоръчал след време какво да си купя?

Говоря ти ако искаш да ставаш професионален фотограф. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз разполагам с фотоапарата и камерата от близо вече 4-5 месеца. Какво искаш да кажеш, какво да прочета? Да, наистина, тези неща доста ме интересуват, правето на скечове, подобни малки прокти, снимки и подобни, но нямам много информация, не знам от къде да се образовам. Пък и съм само на 17. А ако ми кажеш какво къде се учи, за нещо свързано с кино и тв, ще ти бъда адки благодарен.   Би ли ми препоръчал след време какво да си купя?

Отваряш Google и пишеш, нещо от рода на "Фотография за начинаещи", примерно. Ето един от резултатите с полезни съвети. Може да посетиш и някоя и друга книжарница и да видиш какви книги има, да си купиш някоя. Аз имам и ми допада стила на Тайните на цифровата фотография. Също така има редица фото форуми със всякакви съвети, може да погледнеш и страницата на Фото Павилион във Фейс-а, имат доста и всякакви съвети и статии. Просто не си се поинтересувал достатъчно, защото (очевидно) имаш интернет, а той блика от всякъде с информация за всичко... От това как да си сглобиш маса, до как се прави робот, може да научиш как се прави бомба или как се обезврежда, може даже да научиш и как се прави операция и кое какво е в човешкото тяло, има информация за фотография, кино, резбраство... Успех!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намирате сайта lynda.com и гледате сериите за "Основи на фотографията"

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намирате сайта lynda.com и гледате сериите за "Основи на фотографията"

Това ще ми е полезно и на мен! Благодаря Капитане! ЛИНК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ще ми е полезно и на мен! Благодаря Капитане! ЛИНК

Мдааа, курсовете на Бен Лонг са добри, има един за черно/бяла фотография, който също заслужава внимание :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдааа, курсовете на Бен Лонг са добри, има един за черно/бяла фотография, който също заслужава внимание :)

Супер, ще им хвърля око, ама сигурно другата седмица ще имам време...
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.