Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам мултифункционално утройство Canon Pixma MG 3150, но консумативите са ми малко скъпички (по 50 лв. касетата), казаха ми, че мога да си купувам на HP някакви. Истина ли е това? Какви точно трябва да са? Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Не съм напълно убеден, че е възможно безпроблемно ползване на касети на HP в принтер на Canon ... 

Разполагам с личен Canon Pixma MX320, на който за 3 години му смених един път касетките ( и то наскоро).

Подобно на Вас, и аз се опитах да потърся за compatible касети (просто машинката си стана на години и точно неговите касетки никъде не успях да намеря да се продават), но такива бяха пак от серията на Canon или на марки, продаващи се в Англия и през Ebay.  

Доколкото се разпростря търсенето ми, касетки от по 8мл можете да намерите за около 29/38 лв (черно/цветно).

За тези от по 15 мл, цената е близо до посочената от вас ~ 43 лв. всяка, отново от същото място.

Не успях да намеря резултат за това, доколко типовете PG-540 (черно) и PG-541 (цветно) имат аналог със сериите на HP, затова може да изчакате още някое мнение на колега, който евентуално го правил.

P.S. Аз лично за първи път чувам за подобно нещо, но и да си призная не бих се занимавал с подобни "натъкмяващи" истории от страх да не повредя устройството :) .

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам мултифункционално утройство Canon Pixma MG 3150, но консумативите са ми малко скъпички (по 50 лв. касетата), казаха ми, че мога да си купувам на HP някакви. Истина ли е това? Какви точно трябва да са? Благодаря

Боята,която съдържат консумативите на принтерите е горе долу на една цена!По евтините са с по-малко количество,така че няма да спечелиш,дори и да станат от НР.Те са изчислили цената,за отпечатване на едно копие,да ти излиза еднакво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте въпроса се решава с презареждаеми касети или кис система т.е./ система за непрекъснато снабдяване с мастило/ © 2005 - 2011 "INKSYSTEM" All rights reserves. sales@inksystem.com INKSYSTEM България Tel: Tel.: +44 203 582 96 20 Skype: dp.inksystem Tel. +442035829620 Skype: nk.inksystem E-mail: nk@inksystem.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам същия принтер и преди около месец купувах черна касета. Купувай си по възможност XL касета и ще има да печаташ доста (около 500-600стр.), поне така пише. Черната XL е взех за 20евро оригинална, но има и алтернативи пак XL за 15евро. Иначе да ползваш от HP касети ми се струва, че ще има последствия, а и цената не вярвам да е толкова фрапираща.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам същия принтер и преди около месец купувах черна касета. Купувай си по възможност XL касета и ще има да печаташ доста (около 500-600стр.), поне така пише. Черната XL е взех за 20евро оригинална, но има и алтернативи пак XL за 15евро. Иначе да ползваш от HP касети ми се струва, че ще има последствия, а и цената не вярвам да е толкова фрапираща.

Благодаря. От къде  ги купуваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купувам ги от Германия. В БГ каква цена ти дават за черна или цветна ХЛ касета? При положение, че я купиш за 50лв. има да печаташ 600страници, което е съвсем приемливо. А мисля, че знаеш щом си взел мастилено-струен принтер няма да печаташ по 100 страници на ден :shy11: , ако печаташ много лазерния принтер е доста по-изгоден.

Ето тук ги имат за 41,40лв CANON-IJ-CRG-PG-540-XL или тук за 49,99лв. с безплатна доставка canon-pg540xl-black-caink-pg540xl

п.с. Не се занимавай с HP патрони да ги преправяш или напасваш на Canon-а, че по-вероятно е да го бракуваш от колкото да се получи! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.