Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Шри Компютърджи

инсталация на уин 8 - няколко въпроса

Препоръчан отговор

Взех си нов лаптоп и сега ще му слагам уин 8. Ето че възникна първия въпрос - фабрично е с DOS и ми казаха че преди да сложа уин-а трябва да махна DOS-a за да не ме пита всеки път при старт коя да зареди. Това ставало с някакви програми за лайпване. Предложете ми такива и ми обяснете в общи линии какво да направя. След като махна DOS-a какво ще стане като компютъра остане без ОС?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ще остане. Ами много лесно, като пуснеш инсталацията на уин 8 , и стигнеш до избирането на харда, просто изтрии всички дялове и направи нови ( за предпочитане е 2 ) . След това просто инсталирай в Ц или така наречен първи ( основен ) дял , който е с NTFS система :) Няма какво повече да ти казвам. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Офф, ръгаш диск/флашка с 8-ца, форматираш дяла, правиш си нови(ако щеш) и инсталираш. Нема досове, нема сосове, нема носове. После ще си зарежда автоматично 8-чката. По-добре, ако не си я виждал, си седи на 7-ца. Че нали всеки гледа да е в "модата" и накрая мрънкя като маленко дете, че не му аресвала, квадрати ала бала. Тя е правена за сензорни екрани. Аз я търпях точно две седмици и се върнах на Windows 7.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно, това го бях забравил - 7 да бъде. Да не си играя да пускам нова тема, ще продължа в тази, модераторите ако може да променят цифрата в заглавието. 

Лаптопа ми е ето такъв http://ardes.bg/laptop/Samsung+NP270E5V-X01BG-51712

Каква версия е по-подходяща за него - 32 или 64 бита, видях че в магазина го предлагат с 64-битова..?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

64-битов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Taка, ето и първия ми проблем по самата инсталация: включих лаптопа който е c DOS и стана ето това: 

Публикувано изображение

Как да изляза на десктоп, аз мислех че интерфейса му ще да е нещо като Safe Mode?
Това което искам да направя е да го рестартирам, да вляза в BIOS-a (което отдеве не стана нито с F2, нито с Del - може би не съм уцелил момента..) за да се уверя че CD-то ще е първото бутващо устройство и да го изключа след това (няма веднага сега да правя инсталацията, 1 ч. почивка). Какво да го правя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма нужда да влизаш в БИОСА

С Esc( мисля това беше за Самсунга) трябва да ти покаже устройствата от които можеш да бутнеш.При стартирането също трябва да го пише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С F2 стана, в сервиза ми обясниха че не можело да се влезе в BIOS след рестарт, трябвало да го изключа и наново да го включа. Странно, защо, аз на старата щайга и след рестарт съм влизал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ctrl+Alt+Del също би трябвало да ти го рестартира! Винаги ползвам буут менюто - по-удобно ми е ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.