Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте на всички.Направо към проблема: отскоро въпрсната видео-карта взе да ми прави някакви мизерии и не мога да разбера от какво е:

-като оставя компютъра да работи без да пипам нищо,след 10-20 секунди се чува леко скърцане от нея и като размърдам мишката и спира.Като в същото време когато си седи например с отворена някоя игра и й пада FPS-a

-при гледане на клип или филм проблема е: след няколко минути (5-10 максимум) забива картината,но звук има.Бутането на мишката оправя това

Пробвах какво ли не: от изваждане-поставяне до преинсталация на всичко свързано с нея.Даже и Win сменях и пак не помага.

Забравих да добавя че тоя проблем се появи след една буря.Не съм бил вкъщи и както си е валяло спокойно,е паднала гръмотевица пред нас.Само лан-картата изгоря тогава,обаче явно е засегнало и видеото :/

Ще съм много благодарен ако някой помогне,понеже не ми се мъкне видеото на ремон или да купувам друго.Обаче ако се наложи няма как.

Предварително благодаря! :)

Редактирано от painkiller666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така си мисля.Дразнещо е,но щом няма друг начин за оправяне....Иначе със вградената нямам тия ядове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложете е я на друг компютър и проследете там дали прави същите проблеми.

Това че забива,а след мърдане на мишка се оправя,ми прилича на вирусна ситуация.

Вижте и какви са температурите и,в обикновен и в натоварен режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам възможност да я тествам в момента на друг компютър.Утре като се прибера ако не забравя ще направя снимки на температурите 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,тестването може да стане когато поискате и можете.Някой добронамерен приятел ще ви свърши това.

А самата карта има ли надути кондензатори?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с такова видео и нямам проблем докато не сложих една игра и всичко си беше наред докато не си пуснах музика и си оправях там другия комп (имам някоилко) и забелязах че музиката ми насич и миксира знаета как става като зацикли бутнах мишката оправи се всичко след около 7-8 мин без да го бутам пак ми мискира музиката зацикля натискам произволен бутон и се оправя след като си отворих диспечъра и го оставих да ми дрънка музика и аз седнал го гледам да видя кои процессс мъти проблемите се оказа че проблемът е от новоиснсталираната игра по точно кракът е дефектен с вирус и веднага го истрих пуснах си едно лаив CD и с него си пуснах търсачката да ми намери фаила и да го истрия оказа се че се е бил резидентен вирус (тези дето се внедряват в рамта) и които папки съм отворил там се е копирал и след изтриването му от 48 места заедно с играта проблемът ми се реши дано и при тебе да е така иначе е доста добра карта от старото поколение която подържа почти наи новите игри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно че няма игра да не е тръгнала с нея.И аз съм доволен много.Коя игра по-точно си качил,може и при мен да е както казваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно че няма игра да не е тръгнала с нея.И аз съм доволен много.Коя игра по-точно си качил,може и при мен да е както казваш?

Ако нямаш възможност да тестваш занеси ПС на сервиз, за да се тества хардуера. Проблема може да не е във видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямаш възможност да тестваш занеси ПС на сервиз, за да се тества хардуера. Проблема може да не е във видеокартата.

Имам съмнения дали може и да е от новата лан.Вие как мислите,дали тя може да прави всичките мизерии?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друга опция ти е да и промениш някои от параметрите,от настроиките на драиверите може да дигнеш малко честотите на ядрата/паметта(не прекалявай-дигни ги най-много с 100mhz,най добре 40-50),също така да промениш и оборотите на вентилатора(да върти на по-високи обороти,при по-ниско натоварване).Не е гарантирао,че ще ти оправи проблема,но ако е свързан със някой дефектирал елемент има някакви шансове да се оправи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друга опция ти е да и промениш някои от параметрите,от настроиките на драиверите може да дигнеш малко честотите на ядрата/паметта(не прекалявай-дигни ги най-много с 100mhz,най добре 40-50),също така да промениш и оборотите на вентилатора(да върти на по-високи обороти,при по-ниско натоварване).Не е гарантирао,че ще ти оправи проблема,но ако е свързан със някой дефектирал елемент има някакви шансове да се оправи.

Утре ако съм свободен ще направя всичките упражнения и ще пиша :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички.Направо към проблема: отскоро въпрсната видео-карта взе да ми прави някакви мизерии и не мога да разбера от какво е:

-като оставя компютъра да работи без да пипам нищо,след 10-20 секунди се чува леко скърцане от нея и като размърдам мишката и спира.Като в същото време когато си седи например с отворена някоя игра и й пада FPS-a

-при гледане на клип или филм проблема е: след няколко минути (5-10 максимум) забива картината,но звук има.Бутането на мишката оправя това

Пробвах какво ли не: от изваждане-поставяне до преинсталация на всичко свързано с нея.Даже и Win сменях и пак не помага.

Забравих да добавя че тоя проблем се появи след една буря.Не съм бил вкъщи и както си е валяло спокойно,е паднала гръмотевица пред нас.Само лан-картата изгоря тогава,обаче явно е засегнало и видеото :/

Ще съм много благодарен ако някой помогне,понеже не ми се мъкне видеото на ремон или да купувам друго.Обаче ако се наложи няма как.

Предварително благодаря! :)

Колега пробвай това http://www.malwarebytes.org/ изтегли си свободната версия и при инсталация избери custom и не активирай 1 месечния период.Обнови програмата след инсталация и я пусни да сканира,ако намери нещо не трий а си направи нова тема тук http://www.kaldata.com/forums/forum/137-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%85%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1

%80%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%BE%D1%84%D1%82%D1%83%D0%B5%D1%80-hijackthis-%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B5/

Това за което пишеш много прилича на миньор , а въпроса със скърцането може може да се дължи на вентилатора на видеото  и като се развърти вентилатора на макс (така работят миньорите товарят видеото или процесора) почва да издава странни звуци.

Успех

Редактирано от Joll1Roger (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега,компютъра е на няма и 2 седмици с Win7,сканиран,брониран,защитен и т.н. :D

Като чисто нов е.Днес пак сканирах и няма никой ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега,компютъра е на няма и 2 седмици с Win7,сканиран,брониран,защитен и т.н. :D

Като чисто нов е.Днес пак сканирах и няма никой ;)

Извинявай , но 9800 на две седмици.Пробвай все пак с MBAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Исках да кажа че Windows-а е на няма и 2 седмици,извинявам се :) Ще се пробва като вариант.Всеки съвет е добре дошъл ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Исках да кажа че Windows-а е на няма и 2 седмици,извинявам се :) Ще се пробва като вариант.Всеки съвет е добре дошъл ;)

Горещо го препоръчвам форумите са пълни с теми подобни на тази , пък и нищо не ти коства (няколко минути) програмата е добра безплатна е теглиш я от официалния сайт и сканираш.

А това дали е нов Win-a ако инсталираш едно и също заразено приложение теглено от з*****а ефекта е един и същ.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам съмнения дали може и да е от новата лан.Вие как мислите,дали тя може да прави всичките мизерии?

Аз мога само да гадая. Без да се тества хардуера нищо не може да се каже със сигурност. Затова и давам такъв съвет.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно....сега пък не иска да си прави маймунджълъците.... :D

Ето логовете от MBAM и за всеки случай от AIDA

MBAM-log-2013-09-04 (19-08-53).txt

Report AIDA64.txt

Редактирано от P.Ivanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е нормалната работа на миньора когато не правиш нищо (гледаш филм) той се пуска и товари на 100% в момента в който мръднеш мишката или се опиташ да отвориш TASK Manager-a се спира.Така,че  първо прочети http://www.kaldata.com/forums/topic/132819-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D0%B8-%D0%B5-%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%8F-%D1%81%D0%B5%D0%B3%D0%B0/ и след това си направи нова тема като следваш инструкциите колегите Tonev или B-Boy ще ти помогнат.

Успех в борбата с миньора.

П.П. Не съм специалист затова това са лични съчинения по тази тема , но според мен един от проблемите е че има нещо нечисто в систем рестор папката(system volume information) на диск Д и ти можеш да си форматираш C и инсталираш нов Win колкото си искаш проблема ще се появява отново и отново докато горе посочените колеги не ти помогнат или не затриеш и диск Д.

Редактирано от Joll1Roger (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако изтрия само тая папка дали мога да прецакам нещо :D

Колега пиши в другата тема мойта работа беше да те накарам да сканираш с MBAM повече съвети не съм компетентен да ти да дам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Metro: Last Light

Кракната от някоя си организация от нещо си с Lpt или LFT забравих

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от Maria Green
      Любители на качеството,

Моля, споделете дали Nvidia GeForce MX150 2GB с Intel Core i7 8300 и 4GB RAM или Nvidia GeForce GTX1050 4GB с i5 7300 и 8GB RAM ви се струва по-удачно за тежко графично натоварване - обработка на филми и аудио. 

До скоро! 
    • от taika
      Здравейте, искам да попитам дали е проблем, ако видео картата ми (Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4 GB) при натоварване, предимно при игри (от рода на GTA 5, Assassin's Creed Origin, Need For Speed Payback) е нормално и безопасно за нея да е натоварена на 99%?
      Процесор: i7-7770HQ 2.80 GHz
      RAM: 8 GB
      (Lenovo Legion Y520)
      Благорадя!
    • от cybercop
      Ако някой ползва драйвър на Nvidia, свален, като .run файл от официалната страница, моля да ми каже, задължително ли е убиването на X сървъра по време на инсталацията. Става въпрос за 340 драйвър, който ползвам за G210 на най- експлоатираната си машина. Другото, което ме интересува е, има ли ограничения за ядрото. Конкретно ме интересува 2.6.32.ххх. В новите дистрибуции, инсталирам драйвърите от хранилищата и не ми се е налагало да ги свалям от външен източник. Не убивам и графичния сървър, а само рестартирам машината.
      Благодаря предварително за отговорите !
    • от Kuncavia
      Здравейте,
      От доста време си търся подходяща видео карта. Бях се спрял на 1050 ti, но в последствие реших да изчакам да паднат малко видео картите и да заложа на 1060 ti.
      И в други теми съм споменал, че си падам по шареното, затова съм се спрял на вариант Stix, роб съм и на Nvidia и на Asus. Дето се вика, ограничихме рязко вариантите за избор. 
      Това, което ме вълнува от доста време и не мога да разбера, е до колко мога да усетя разликата в шината на картите. 
      Въпроса ми е породен от това, че на една цена са 1060 ti Stix и RX570 Strix. Само, че в първия вариант сме 192 бита, докато във втория са 256... 
      Това, което съм чувал, е че за игри, скоростта на шината е от голямо значение. Дали обаче това е така, се надявам, някой по-компетентен да ми разясни...
      Реално, почти по всички показатели, Nvidia варианте е доста по-добър - http://www.game-debate.com/gpu/index.php?gid=3933&gid2=3613&compare=AMD Radeon RX 570 Asus ROG Strix Gaming 4GB-vs-Nvidia GeForce GTX 1060 Asus ROG Strix Gaming OC 6GB Edition
      Но честно казано, голяма част от тях не мога да си ги обясня... Остава въпроса, от голяма тежест ли е скоростта на шината или не?
      Поздрави, 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.