Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

P.Ivanov

Nvidia Gforce 9800GT Проблем

Препоръчан отговор

Здравейте на всички.Направо към проблема: отскоро въпрсната видео-карта взе да ми прави някакви мизерии и не мога да разбера от какво е:

-като оставя компютъра да работи без да пипам нищо,след 10-20 секунди се чува леко скърцане от нея и като размърдам мишката и спира.Като в същото време когато си седи например с отворена някоя игра и й пада FPS-a

-при гледане на клип или филм проблема е: след няколко минути (5-10 максимум) забива картината,но звук има.Бутането на мишката оправя това

Пробвах какво ли не: от изваждане-поставяне до преинсталация на всичко свързано с нея.Даже и Win сменях и пак не помага.

Забравих да добавя че тоя проблем се появи след една буря.Не съм бил вкъщи и както си е валяло спокойно,е паднала гръмотевица пред нас.Само лан-картата изгоря тогава,обаче явно е засегнало и видеото :/

Ще съм много благодарен ако някой помогне,понеже не ми се мъкне видеото на ремон или да купувам друго.Обаче ако се наложи няма как.

Предварително благодаря! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно и видеото ти е засегнато. Виж някъде втора ръка тази карта - най-много 50 лв. да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз така си мисля.Дразнещо е,но щом няма друг начин за оправяне....Иначе със вградената нямам тия ядове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложете е я на друг компютър и проследете там дали прави същите проблеми.

Това че забива,а след мърдане на мишка се оправя,ми прилича на вирусна ситуация.

Вижте и какви са температурите и,в обикновен и в натоварен режим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам възможност да я тествам в момента на друг компютър.Утре като се прибера ако не забравя ще направя снимки на температурите 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е,тестването може да стане когато поискате и можете.Някой добронамерен приятел ще ви свърши това.

А самата карта има ли надути кондензатори?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с такова видео и нямам проблем докато не сложих една игра и всичко си беше наред докато не си пуснах музика и си оправях там другия комп (имам някоилко) и забелязах че музиката ми насич и миксира знаета как става като зацикли бутнах мишката оправи се всичко след около 7-8 мин без да го бутам пак ми мискира музиката зацикля натискам произволен бутон и се оправя след като си отворих диспечъра и го оставих да ми дрънка музика и аз седнал го гледам да видя кои процессс мъти проблемите се оказа че проблемът е от новоиснсталираната игра по точно кракът е дефектен с вирус и веднага го истрих пуснах си едно лаив CD и с него си пуснах търсачката да ми намери фаила и да го истрия оказа се че се е бил резидентен вирус (тези дето се внедряват в рамта) и които папки съм отворил там се е копирал и след изтриването му от 48 места заедно с играта проблемът ми се реши дано и при тебе да е така иначе е доста добра карта от старото поколение която подържа почти наи новите игри

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно че няма игра да не е тръгнала с нея.И аз съм доволен много.Коя игра по-точно си качил,може и при мен да е както казваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Именно че няма игра да не е тръгнала с нея.И аз съм доволен много.Коя игра по-точно си качил,може и при мен да е както казваш?

Ако нямаш възможност да тестваш занеси ПС на сервиз, за да се тества хардуера. Проблема може да не е във видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако нямаш възможност да тестваш занеси ПС на сервиз, за да се тества хардуера. Проблема може да не е във видеокартата.

Имам съмнения дали може и да е от новата лан.Вие как мислите,дали тя може да прави всичките мизерии?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друга опция ти е да и промениш някои от параметрите,от настроиките на драиверите може да дигнеш малко честотите на ядрата/паметта(не прекалявай-дигни ги най-много с 100mhz,най добре 40-50),също така да промениш и оборотите на вентилатора(да върти на по-високи обороти,при по-ниско натоварване).Не е гарантирао,че ще ти оправи проблема,но ако е свързан със някой дефектирал елемент има някакви шансове да се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друга опция ти е да и промениш някои от параметрите,от настроиките на драиверите може да дигнеш малко честотите на ядрата/паметта(не прекалявай-дигни ги най-много с 100mhz,най добре 40-50),също така да промениш и оборотите на вентилатора(да върти на по-високи обороти,при по-ниско натоварване).Не е гарантирао,че ще ти оправи проблема,но ако е свързан със някой дефектирал елемент има някакви шансове да се оправи.

Утре ако съм свободен ще направя всичките упражнения и ще пиша :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички.Направо към проблема: отскоро въпрсната видео-карта взе да ми прави някакви мизерии и не мога да разбера от какво е:

-като оставя компютъра да работи без да пипам нищо,след 10-20 секунди се чува леко скърцане от нея и като размърдам мишката и спира.Като в същото време когато си седи например с отворена някоя игра и й пада FPS-a

-при гледане на клип или филм проблема е: след няколко минути (5-10 максимум) забива картината,но звук има.Бутането на мишката оправя това

Пробвах какво ли не: от изваждане-поставяне до преинсталация на всичко свързано с нея.Даже и Win сменях и пак не помага.

Забравих да добавя че тоя проблем се появи след една буря.Не съм бил вкъщи и както си е валяло спокойно,е паднала гръмотевица пред нас.Само лан-картата изгоря тогава,обаче явно е засегнало и видеото :/

Ще съм много благодарен ако някой помогне,понеже не ми се мъкне видеото на ремон или да купувам друго.Обаче ако се наложи няма как.

Предварително благодаря! :)

Колега пробвай това http://www.malwarebytes.org/ изтегли си свободната версия и при инсталация избери custom и не активирай 1 месечния период.Обнови програмата след инсталация и я пусни да сканира,ако намери нещо не трий а си направи нова тема тук http://www.kaldata.com/forums/forum/137-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%85%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B7%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D1

%80%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%BE%D1%84%D1%82%D1%83%D0%B5%D1%80-hijackthis-%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%B5/

Това за което пишеш много прилича на миньор , а въпроса със скърцането може може да се дължи на вентилатора на видеото  и като се развърти вентилатора на макс (така работят миньорите товарят видеото или процесора) почва да издава странни звуци.

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега,компютъра е на няма и 2 седмици с Win7,сканиран,брониран,защитен и т.н. :D

Като чисто нов е.Днес пак сканирах и няма никой ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега,компютъра е на няма и 2 седмици с Win7,сканиран,брониран,защитен и т.н. :D

Като чисто нов е.Днес пак сканирах и няма никой ;)

Извинявай , но 9800 на две седмици.Пробвай все пак с MBAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Исках да кажа че Windows-а е на няма и 2 седмици,извинявам се :) Ще се пробва като вариант.Всеки съвет е добре дошъл ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Исках да кажа че Windows-а е на няма и 2 седмици,извинявам се :) Ще се пробва като вариант.Всеки съвет е добре дошъл ;)

Горещо го препоръчвам форумите са пълни с теми подобни на тази , пък и нищо не ти коства (няколко минути) програмата е добра безплатна е теглиш я от официалния сайт и сканираш.

А това дали е нов Win-a ако инсталираш едно и също заразено приложение теглено от з*****а ефекта е един и същ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам съмнения дали може и да е от новата лан.Вие как мислите,дали тя може да прави всичките мизерии?

Аз мога само да гадая. Без да се тества хардуера нищо не може да се каже със сигурност. Затова и давам такъв съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно....сега пък не иска да си прави маймунджълъците.... :D

Ето логовете от MBAM и за всеки случай от AIDA

MBAM-log-2013-09-04 (19-08-53).txt

Report AIDA64.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е нормалната работа на миньора когато не правиш нищо (гледаш филм) той се пуска и товари на 100% в момента в който мръднеш мишката или се опиташ да отвориш TASK Manager-a се спира.Така,че  първо прочети http://www.kaldata.com/forums/topic/132819-%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BC%D0%B8-%D0%B5-%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%8F-%D1%81%D0%B5%D0%B3%D0%B0/ и след това си направи нова тема като следваш инструкциите колегите Tonev или B-Boy ще ти помогнат.

Успех в борбата с миньора.

П.П. Не съм специалист затова това са лични съчинения по тази тема , но според мен един от проблемите е че има нещо нечисто в систем рестор папката(system volume information) на диск Д и ти можеш да си форматираш C и инсталираш нов Win колкото си искаш проблема ще се появява отново и отново докато горе посочените колеги не ти помогнат или не затриеш и диск Д.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако изтрия само тая папка дали мога да прецакам нещо :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако изтрия само тая папка дали мога да прецакам нещо :D

Колега пиши в другата тема мойта работа беше да те накарам да сканираш с MBAM повече съвети не съм компетентен да ти да дам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Metro: Last Light

Кракната от някоя си организация от нещо си с Lpt или LFT забравих

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от De Santa
      Здравейте, 
       Отново притичвам към форумът този път с по голям проблем... та не знам дали помните миналата седмица имах проблеми с хард диска оказаха се лоши сектори, изхвърлих го и купих нов, сложих нив уиндолс 8.1 PRO (тъй като е най-добър за гейминг според мои наблюдения). Та всичко е както трябва, вървят игри и тн но това което забелязах още в началото когато инсталирах уиндолса на новия хард е че не иска да инсталира драйверите на видеото от сайта на производителя. Пренебрегнах факта и скочих директно на windows updates от където знам че се свалят автоматично макар и остарели малко. Всички драйвери съм свалил от сайта на леново, всички ъпдейти са инсталирани системата е изрядна... освен видеото. Пуснах си CS GO да играя, 40 FPS  на минимални, GTA 5 с 20FPS на минимални и тн... влезнах в Geforce Experience да оптимизирам игрите и кво да видя.. версията на драйвера ми е 376.54 който мисля че май е от 2014 година (същият инсталиран от windows updates). Отидох в сайта на Nvidia да сваля най-новите драйвери внимателно проверих ОС-то и всички други критерий и свалих най новият за моят чип (GT820M)  версия на драйвъра 398.85 и при инсталация ми казва " The graphics driver could not find compatible graphics hardware". Проверих в нета и пише че тряб ва да се едитне един от файловете "nvami.inf" с ID-то на чипа за да може сетъп-а да го разпознае но и това не помага...Дори Geforce Experience ми казва че драйвърът трябва да се ъпдейтне но не ми дава да го направя, ако имате идеи какво да правя моля споделете. 
      Благодаря предварително.

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от Maria Green
      Любители на качеството,

Моля, споделете дали Nvidia GeForce MX150 2GB с Intel Core i7 8300 и 4GB RAM или Nvidia GeForce GTX1050 4GB с i5 7300 и 8GB RAM ви се струва по-удачно за тежко графично натоварване - обработка на филми и аудио. 

До скоро! 
    • от taika
      Здравейте, искам да попитам дали е проблем, ако видео картата ми (Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4 GB) при натоварване, предимно при игри (от рода на GTA 5, Assassin's Creed Origin, Need For Speed Payback) е нормално и безопасно за нея да е натоварена на 99%?
      Процесор: i7-7770HQ 2.80 GHz
      RAM: 8 GB
      (Lenovo Legion Y520)
      Благорадя!
    • от cybercop
      Ако някой ползва драйвър на Nvidia, свален, като .run файл от официалната страница, моля да ми каже, задължително ли е убиването на X сървъра по време на инсталацията. Става въпрос за 340 драйвър, който ползвам за G210 на най- експлоатираната си машина. Другото, което ме интересува е, има ли ограничения за ядрото. Конкретно ме интересува 2.6.32.ххх. В новите дистрибуции, инсталирам драйвърите от хранилищата и не ми се е налагало да ги свалям от външен източник. Не убивам и графичния сървър, а само рестартирам машината.
      Благодаря предварително за отговорите !
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.