Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

ммммм....

теорията ти има няколко слаби места, и то в самото начало :

Електричеството няма "видове". То си е едно - насочено движение на електрони. И това е открито от Александър Волта през 1775 година ! ( ако смяташ че 400 години е "наскоро" -да, добре, наскоро е) , когато е изучавал така нареченото "животинско електричество" и е доказал, че няма различни видове електричество. 

Няма как да стане това.

Първо - електричеството в животинските тела се дължи на интра и екстрацелуларното количество на йоните .Те не могат да "експоадират", а при смъртта на организма равновесието им се нарушава и просто вече няма потенциална разлика за да имаме електричество.

Второ - не бъркай електричеството и електромагнитната сила.Двете са коренно различни сили

Няма да споря, защото моята теория се основа изцяло на едно усещане. Не съм добра в обясненията и научните термини. Усещането ми е, че има нещо там което е свързано с отделянето на сила при смъртта. Немога да кажа как се е използвало и за какво е служило. Опита ми да си го обясня както се вижда не е добър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да споря, защото моята теория се основа изцяло на едно усещане. Не съм добра в обясненията и научните термини. Усещането ми е, че има нещо там което е свързано с отделянето на сила при смъртта. Немога да кажа как се е използвало и за какво е служило. Опита ми да си го обясня както се вижда не е добър.

Кажи вместо да използваш тогава противоречащи се термини - използвай хубавите, стари , добри думи : "душа" , "дух", "vis vitalis" ....

Има учени-мистици , които дори и днес се занимават с проблема какво представлява човешката душа и има ли тя материален ( или енергиен) субстрат.  Във всеки случай днес се знае, че душата не е електричество или магнитно поле - и двете сили се подлагат на измерване с уреди и категорично се знае, че няма промяна в магнитното или  радиационното поле на човешкото тяло след смъртта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аве сол, :)

ами тя историята на елинизираните евреи  е свързана с религиозния прагматизъм на Александър Велики.......под въпрос е дали е била исторически достоверна срещата му с Иодай,първосвещеника на Иерушалаим,която е описана единствено от Йосиф Флавий... и пусната в съвременна редакция ,от която черпим знания <ahttps://www.kaldata.com/forums/uploads/emoticons/default_smile.gif' alt=':)'> 

но е факт ,че религиозният статут на евреите е бил признат  и македонското чедо на Олимпия и змията ,е било представяно като герой чак до талмудическите извори...именно това е точката на среща на грци евреи ,но е чисто пожелателна и късно описана ,а пък евреи и грци тогава не е имало като имена на етноси ли,племена ли ...

пък и в тогавашната част от историята,завоевателя не се е натягал да сменя религията на завареното население....важното е било разпределянето на данъчната тежест и задължения върху заварените народи..можеш да бъдеш едновременно и грък и евреин..това е невярна теза погледната през точката на Хуманизма ,който е приет през 19 век на въоръжение .древните са били много разделени религиозно и такива твърдения са на хора непознаващи материята ,не ме разочаровай ! Дарий ,когато е завладял гптяните им е наложил Ахура Мазда като данъчно облекчение  и за това юдеите са го припознали като свой :)  даже са му дигнали най голямия БУЛЛ...Това с данъците го прилагат мюслитата доста успешно при нашествията си ,визиготите в испанско се борят почти 100 г. но накрая клякат!

защо въобще се учудваш..една "историята на товиадите" на Йосиф,разказва за невероятно оплетената  политическа ситуация от онова време ,която описва твърде сложното  отношение на иудаизма  към елинистичната власт.....Йосиф,син на Товия и племенник на Ония втори  и новата политика ,която налага са достатъчно доказателство за това..няма и грам съмнение ,какъв или какви "евреи"  са написали новия завет...никой изповядващ иудаизма ,няма да почне писание  с думите"аз съм алфата и омегата"..никой

Писанията на юдеите се търсят и до ден днешен ... интересно е ,че се намират точно там където са описани примерно след 8-9 век пък някои направо съвпадат с тези истории от 14 - 17 век разбира се археолозите от държавата Израел са най голЯмите профита и най четните изследователи и ми е смешно когато техни колеги от Телавивкия унивириситет ги критикуват симулирайки някаква научност!!!

Алфата и Омегата е свързана с индоевропейския Бог Янус ,дори католическо надъхани юдейски писачи го признават!

наистина е интересен...но ти драги сол ,го профанизираш щом като си наясно с историята,преполагам знаеш от кои царства и култури е бил заобиколен народа на исраел.месопотамската,ханаанската,египетската , а от 4-ти век пр.хр и гръцката култура.и тогава има ли изобщо възможност това да не остави следи върху историята и религията и писанията на исраилевия народ...не разбира се и е глупаво да се отрече и най-малкото аз ще го направя.интересно е,че ханаанската култура е оставила изключително влияние и следи върху юдеите от Самария ,която се оказва въвлечена в култове за плодовитост,сексуални ритуали и пр..става сливане на богове...интересно е да се знае,че точно самаритяните са тези,които са наречени "гои"-те от Газерим и точно с тях воюват юдеите от  другото еврейско царство..всичко е в Стария Завет  и винаги когато чуя ,някой невежа да се изхвърли на тема за гои и евреи ,ме напушва на смях ,а индивида ми е жалък..не за друго ..но информираност трябва да има дори в омразата.така,че няма нито нещо страшно нито нещо кой знае какво за оплюване когато се срещат идеи,теми ,текстове които се срещат в споменатите цивилизации обречени да живеят заедно,рамо до рамо през вековете.така ,че няма нищо изумително в това,че влизащите в контакт народи и цивилизации използват един и същи извор ,от който между другото черпят и останалите народи от древния изток.. да ,тук си прав за влиянията и никой не го отрича!Гадното е когато самозвани юдейски папагали се опитват не да потвърдят това влияние а да го ПРИСВОЯТ като свое ,това е дразнещато за знаещите ,за невежите остава Вярата ! Не може да си се повлиял от една по древна култура,с нейните достижения да унищожаваш методично артефакти,да ги манипулираш и да се биеш ,че си Божествен народ и т.н. и че всичко започва едва ли не от теб! Разбира се това са глупости и нормалните хора не вярват в тях.За това юдеите са измислили и разни секти базирани на техни по съвременни трактовки и чрез ристяните правят неумела пропаганда ,мога да ти посоча пример с методисти,розенкройцери,дъновисти,всекакви евангелисти и т.н. 

всемирния потоп да споменем е достатъчно.той е тема и събитие  в абсолютно всички литературни източници от онова време.

Това нещастие ,което се е случило на хората е погрешно да се свързва  с някакви юдеи ,които са друг континент почти и да имат някакво влияние в случващото се тогава,дори това важи и за така измислените грци.Все едно сега японците да пискат помощ за атомната си централа от съвета на равините ...кво да праят с предстоящия потоп за тях ... и не само за тях ,щото това им предстои!

Какво казват божествените по този проблем? :)

Сол Инвиктус ,също е копипейст 

Да,копипейст е ,но преди ристяните :) и това ме кефи много!

говориш ми за бог, а ми показваш богиня.....при това не Котис, а Котото..ако трябва да бъдем точни 

Котито ,още по точно ! За древните европейски хора ,жената е била важна в техните социални общности и за това я обожествяват за разлика от юдейските култове ! 

За това дори е изобразявана както ти показах и на кон... Конникът е бил висш символ на тези хора и те го изобразяват дори и по времето ,когато юдеите са се интегрирали в чужда среда или приемник.

За това не се учудвай ,когато видиш подобен конник да убива жена а не дзмей или дракон ,за тия култове жената дори не е Човек! Наскора имаше репортаж на един испанец в Израел и той се показа доста НЕвъзпитан питайки разни там религиозни разбирачи за жените :)

Interpretatio Septuaginta Seniorum, е преводна от кой език викаш или и това е конспирация 

Най старото запазено копие на Бибелерията е на коптски! другите са СЛЕД това ,до колкото разни малки откъси намерени точно там и превода е точно по номерацията приета от всички деноминации от 1860г е направо загадъчно ,да не кажа мистично!

като за незаинтересован си много информиран,още повече  ,че хайди ,не споменава никакво име ..ти обаче директно се сещаш за исраилевия бог ............нищо де..аз го очаквах и се радвам,че поне се появи по интересен и по информиран събеседник  на мен ми е интересно ..нали ти казах още в началото...давай по същество ,каквото имаш да казваш за езичеството на адонай.

поздрави.. и  :cheers:

Защо ,така бързаш приятелю? Съществото ,което ме интересува от години е Митра.Има нещо ,което наистина такива като теб знаещи ,могат да ми помогнат и то гратис ... ето ти един надпис ,в който е списък на папи или там висши ристяни ,които са и митраисти ... въпросът е как е възможно и Митра и Иисус да са почитани или те са двете риби символично изобразявани на Котва?

Публикувано изображение

Редактирано от Sol Invictus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай мислих, че си "Той"

Тук са направили някакви промени във форума и още не се оправям ,но ...

valkiria1, на 15 Окт 2013 - 3:36 PM, написа:

нямам представа защо пишеш така,но бих искала ,ако е възможно,да го подкрепиш с някакви доказателства,а не общи приказки...аз например мога спокойно да посоча пример -християнската светица света Перпетла ,убита от иначе уважаващите и ценящи женската красота римляни.....жената е била доволно измъчвана публично на един от древните римски стадиони в тунис.......така ,че ако искаме да бъдем обективни трябва да подкрепяме думите си с доказателства..чакам твоето

Такива легендарни примери са ми известни от много Жития .Ристяните преди да станат единствени на манежа ,са били против статуквото,бунили са хората да не се подчиняват,подигравали са им на техните вярвания ,дори има сведения как са се правили на пасифисти ,разбира се администрацията им е отговаряла според законите и са били третирани като нарушители.Влизали са в няколко категории престъпници и са ги наказвали! Разбира се после всички тия данни са силно преувеличени ,създадени са всякакви легенди и митове ,в някаква степен доказателство мога да ти покажа в едно римско канабае ,където са запазени всякакви храмове,езически,ристянски юдейска синагога и са в хармония точно по време ,когато се описват някакви кланета върху бедните ристянски последователи ,което разбира се си противоречи!Това е края на 3 и началото на 4 век.Пък женската ненавист у юдейските култове ,няма смисъл да ти показвам какво пише из свещенните им книги ,мога да ти покажа един стенопис от една Църква

Публикувано изображение

Няма да влизам в подробности с каква жестокост са се разправяли юдейските ристяни от времето на Светата Инквизиция ,болшинството измъчвани и избити са жени! Болшинството инквизитори и тези от йерархията им са юдеи приели ристянството.няма юдеи пострадали от Светата Инквизиция ,ако има някои можеш да ми покажеш.

Само в разстоянието от 300 г. благодарение на йезуитския орден във южна америка са пострадали толкова Човеци ,че хитлер е като детска играчка!

Скоро гледах английски филм за робите ,как португалци,испанци и англичани са се напреварвали в търговията ,ама защо?

Съжалявам ,не съм я чел тази книга ,но още от заглавието разбирам ,че авторката е много далеч от фактите! Това не е медальон ,а амулет ! Дори аз имам по смело предположение на базата на тракийски ,но чакам уж един специалист да преведе две думички ,но ... Има котва с две риби в катакомбите ,броят я за ристянска ,но ме съмнява.ще я потърся и ще ти я покажа!

Колкото за Митра ,това което си написала са две от предполагаемите теории има и друга! Това ,което не знаем за Митра го дължим на ристяните ,които са унищжавали всичко по пътя си ,защото са били пазени от закона или със силата на държавата! Такава религия какво носи на хората ...само нещастия!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

привет сол,

ти,определено си човек,който има знания и разбирания по дискутираните теми и това те прави добър събеседник.лично на мен,ми е известно колко вбесяваща е темата за евреите,"юдео-християните "/както ги наричаш/,..слагам в кавички понятието и ще ти обясня по надолу защо правя това, и християните.

такива теми,коментари ..според многовековните проучвания,че и до днес са служили единствено и само да подхранват нечие аутодафе  и нищо друго.надявам се,че този ни диалог,няма да се превърне в източник на такива недоразумения и смешни изводи и заключения..доволно се нагледахме  и начетохме на циркове..време е да започнем да употребяваме форума по същество.мисля,че с теб ще бъде по добре защото имаш знания.

привет и на теб!

много ме фалиш и ме ласкаеш ,че съм знаел ! не съм от знаещите, а от търсещите !всъщност захванахме много теми и не е необходимо да се излива всичко ,до което си стигнал като "мой извод" или "мое мнение"

По принцип уважавам събеседниици които изискват сведения ,факти,данни и др. с които да аргументират дадено свое твърдение или предположение ,не съм дребнав и за грешки ,но не ми е приятно да се влиза в дискусия заради самочуствието че владеем някакви психологично медицински прийоми в поведението на опонента,да се праим на умрели лисици за негови въпроси ,да ги игнорираме и да си приказваме сами.също ми е неприятно когато се изискват някакви доказателства и след като се представят ,се казва ... не тези не са важни дай други и най вече когато ми сервират цитати от Библоса редакция 1860 г. и т.н. или се включват т.н. интервенти ,които отвличат дискусията в някакви обиди,занимавания с личността, и т.н. преди години бях в този форум и ми беше много интересно ,сега влязох ей така  и даже си смених ника за даа не дразня некои приятелчета !

За мен няма проблем да обсъждаме каквото и да е ,от години ровичкам за Митра и влиянието Му на Балканите.

За ристяни,мюслита,юдеи имам разни мнения ,които се основават на факти ,не на вяра.аз съм оформен атеист и български шовинист! :)

поздрави

п.п. после ще отговоря щот трябва да излизам ! до после! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я докато се разменяте комплементи, да дам малко инфо за Митра, защото явно е плевналия :D . Шегувам се, разбира се.

Публикувано изображение

Това е релеф, намерен в землището на село Крета, в светилището(Митреум) на бог Митра. Размерите на светилището са дължина - 7 м, широчина - 6 м и височина 1.80-2.00 м. и е едно от най-големите в света, открити досега.

Българските историци и археолози свързват голямото светилище на Бог Митра тъкмо с античното селище Лапидария.

Но... е, разбира се, че има и едно "но" когато се опитваме да наредим пъзела на историята след хилядолетия... другото възможно обяснение е свързано с персийския цар Дарий и неговия поход против скитите по Северното черноморие.

Вероятно каменоделците и скулпорите от персийската войска са създали Мадарския конник  край с. Мадара и барелефа в голямото светилище на Бог Митра край с. Крета, Плевенско.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, аз се извинявам, защото сега забелязвам недоразумението. Наясно съм, че вие сте наясно с Митра(най-вероятно колкото и аз), но пуснах релефа по съвсем прости причини - експонат е в Плевенския исторически музей, но... съм пропуснала да го кажа. "Бързата кучка... и т.н" :D

Да знам го ,не е най големия, но е факт! Това с Дарий дето чукал скалите дето ходи на война

Привет!

Там е работата, че повечето историци смятат точто този Митра(бикоубиеца) за римския Митра, а е всеизвестно, че митраизмът е в основата на много от християнските ритуали и обичаи.(а виждам, че споменаваш едно то херметическите общества в поста си, което ми говори, че си наясно, че култът към Митра там също играе роля)

Колкото до инквизицията и всички извращения, сътворени от християните в годините, не е виновна религията, Сол.

Хората са фактора. А хора сме всички, включително и атеистите :D

Дали ще е под формата на религиозен обичай, дали  ще е някакъв вид война(с религиозна, икономическа или политическа подплата) човекът от дълбока древност до ден днешен с лекота принася "брат" си в жертва, опитвайки се да оправдае постъпката си - кой с бог, кой с безбожието си... толкова е просто.

Редактирано от Нел (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет!

Надявам се ,че няма да си мерим митрите? - моята претенция е малка :)

Нел, написа:

Там е работата, че повечето историци смятат точто този Митра(бикоубиеца) за римския Митра, а е всеизвестно, че митраизмът е в основата на много от християнските ритуали и обичаи.(а виждам, че споменаваш едно то херметическите общества в поста си, което ми говори, че си наясно, че култът към Митра там също играе роля)

Да,повечето неща ,които смятат историците за Митра са предположения на базата на намерените артефакти(останали) Няма останали книги ,в които са описани ритуалите или теологията на тази религия.Всичко е унищожено изгорено или скрито от ристяните и то в продължение на векове.Разбира се ,че взаимстването на ритуали и космогонията на митраизма е била необходима на юдеите ,защото подобни неща не са били нито популярни нито известни в долината на Нил.

Например там празнуват Новата Година (Коледа) когато водата на Нил се покачи или спадне! Те дори до 4 век не знаят ,че Иисус се е родил точно на фиестата на Митра ,може би защото все още хора са празнували Сатурналиите на Митра!Една фиеста на свободните хора.

Нел, написа:

Колкото до инквизицията и всички извращения, сътворени от християните в годините, не е виновна религията, Сол.

Хората са фактора. А хора сме всички, включително и атеистите  :D

Виж когато в името Господние извършваш не извращения ами тотално прочистваш население (катарите,южноамериканците) и то в продължение на векове  си мисля ,че именно религията на христяните и нейните много неясни догми са причината!

Библията е била забранена в тези времена и е било твърде болезнено да питаш какво е написано в нея!

Нел, написа:

Дали ще е под формата на религиозен обичай, дали  ще е някакъв вид война(с религиозна, икономическа или политическа подплата) човекът от дълбока древност до ден днешен с лекота принася "брат" си в жертва, опитвайки се да оправдае постъпката си - кой с бог, кой с безбожието си... толкова е просто.

Да,именно !

Просто е като фасул :око за око ,зъб за зъб ... какво е по различно от юдейството т.н. новото християнство написано и проповядвано от юдеи?

Има един патриарх на Александрия ,който бил мъченик за вярата и станал Свят човек ,поради каква причина го мъчили ... причината е ,че се е подигравал и осквернил ДРУГИ Богове,други религиозни познания на хората,унижил ги е и за това те Хората са наскачали ,обесили са го и три дни го влачили по улиците на Александрия като пример за други попове! Няма да влизам в съвременните дискусии кой поп какво ченге било и т.н. колко апартамента откраднал от бедните миряни.

Така ,че за мен този поп не е свят Човек ,не е и дори последовател на Иисус ,който проповядвал Любов! 

Не мислиш ли? :)

поздрави

хехехе...ти защо само Теодосий хващаш за гушата...че се е престаравал,престаравал се е,,ами къде забравяш император Деций и неговите libelli..няма такова чудо в историята на Рим и на света,чрез едикт ....да се наложи задължително годишно жертвоприношение ,пред жертвениците на римските богове и гения на императора..такъв парадокс,че църквата по късно се чуди ,как да постъпи с онези ,които са се отрекли от християнската си вяра/щото този безумец император е гонил точно християните/,за да получат такова удостоверение,с което си спасявали живота..добре,че Деций  не натоварва много дълго време с присъствието си света и умира,че да се отърват от него и християните и църквата ...и следващият император успокоил империята и хората..то май и името му е като че ли на място..император Валериан....такива ми ти работи ,драги ми сол...крушката си има опашка,нищо не почва на света направо с Теодосий.

пп иначе една приятелска забележка...ще цитираш и даваш линкове към всичко което дискутираме и което предлагаш за дискусия.този диалог,не е само между мен и теб.четат и други любознателни и търсещи хора..заради тях ,ще цитираш източниците си..и няма да си говорим като развален телефон.аз знам за какво говориш..но ще уважаваме и другите съфорумци,които имат интерес към тази материя.още повече,че и правилата на форума го изискват.

имаш предвид ,това:"символа на вярата"........ каква е юдео- християнската конспирация тук,че аз се напрегнах доста ,ама такава не видях...освен твърде категоричното разграничаване на юдаизма от християнството ..като ищеца в делото за раздялата е християнството.за да не си говорим напразно ,ти предлагам да си изясниш основните догми в иудаизма и такива в християнството..обясних ти по горе,но ясно си го пропуснал .

ето  текста на "символа на вярата"

Вярвам в един Бог, всемогъщия Отец, Творец на небето и на земята, на всички видими и невидими неща. И в един Господ, Исус Христос, еднороден Син Божи, роден от Отца преди всички векове. Роден, а не сътворен, единосъщ с Отца; чрез Когото всичко е станало. Който за нас, човеците, и за наше спасение слязъл от небето и се въплътил от Дева Мария под действие на Светия Дух и станал човек. Разпнат бил също за нас при Понтийския Пилат, страдал и бил погребан. И възкръснал на третия ден според писанията, и се възнесъл на небето; седи отдясно на Отца. И пак ще дойде със слово да съди живите и мъртвите; и царството Му няма да има край. Вярвам в Светия Дух, Господ и животворящ; Който произхожда от Отца и Сина; Който ведно с Отца и Сина е обожаван и славословен; Който е говорил чрез пророците. Вярвам в една, свята, католическа и апостолска Църква. Изповядвам едно кръщение и опрощаване на греховете. И очаквам възкресението на мъртвите и живота на бъдещия свят. Амин.  

ами,не знам...дай нещо като доказателство..щото аз знам за къща, даже не и  обор както е  по светите картини и икони,та и сламата върху която се е родил я пазят във Ватикан..и много хубаво мирише тая слама..абе чудеса некви,ама ти дай да видим твоята теза по разширено обяснена

Здравей,

Казваш дай доказателства за това което говориш ,само аз ли?

Досега не си ми отговорила на въпросите а изместваш темата :) аз питам за Теодосий най известния светец за христяните нарекли го ВЕЛИК и всички които се интересуват от тематиката Христяни ЗНАЯТ,не знам защо го неглижираш и ми обясняваш неща за друг ?

Напротив по негово време митраизма е бил в разцвета си и това негово решение попарва сенаторите.

Ако забелязваш по горе ти сложих именно такова доказателство(снимка на артефакта) ,надпис ,който описва митраистите и е сложен пред една базилика във Ватикана.Ако беше забелязала ,нямаше да подчертаваш на всеки пост ,че не съм дал доказателства и източници.Ето имаш едно ,което не коментираш.

Виж не знам къде четеш нещата за Иисус ,но ако застанеш пред Саграда Фамилия в Барселона ще видиш една голяма пещера символ на раждането Му.

Мога да ти покажа и много икони ,дори моите любими!

Това верую което си ми показала ,без да ми кажеш откога е ,от кой събор и за кои ристяни става въпрос и ако оставиш така темата ще се забиими в едни спорове ,които са водени почти 200 г. хехе мисля ,че няма да искаш такава дискусия ,но заради тръпката после ще ти копна и аз едно верую да видим ! :)

Давай и ти линкове ... щото аз дадох някои неща ,но ти не ги забеляза ,имам чувството ,че не ме четеш :)

Чао за сега ,че изкачам ,после пак! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет! Виж не е необходимо да изписваш всички изводи ,които си направила от дискусиите .Аз знам ,че тук има хора с доста повече знания по темата или темите от мен и от теб взети заедно! :) Аз за това копирах този надпис защото е автентичен и сега пак си е там. По въпроса за юдеите ще ти предложа следното ,намери ми източник който казва или показва юдеи изгорени на клада,удушени,удавени или измъчвани като християни,нали каза ,че слагайки кръста и тюбетейката не са юдеи или йудеи както им викаш? Ако ми намериш ще те черпя бутилка червено вино риоха резерва 1999г. :) За Теодосий попитах за твоето мнение,знам какво е правил.Ако тази религия се е основавала наистина на Духовно учение ,защо е било нужно да използват сила? Както и веруюто ,което си ми копнала....от коя година казваш е?:) Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за Теодосий ,също..какво трябва да обяснявам за него..,че налага решенията на никейския събор,че повежда борба за налагане на християнството,че въпреки християнските си уклони ,му е забранено да влиза в църква,заради кървавите екшъни в Тесалоники,че за разлика от прикрития митраист Константин ,твърдо забранява езичеството и кланянето на статуи на богове и римски императори/затова ти споменах Деций/.........какво да му коментирам още повече..ми то си е ясно..поредния убиец канонизиран от църквата..айде сефте ..един повече или по малко

Теодосий май не е канонизиран ,не съм сигурен.Константин не е прикрит митраист а открит хехе издава си монето и хич не му пука за каноните ,които е ПРИНУДИЛ да приемат поповете ,щото това му е трябвало за друга работа! Именно това е интересно защо със силата на държавата е приел една все още неясна религия и твърде блудкава като послание за обикновенните хора ,тя си остава и досега такава.Скоро ставах кръстник на едно русначе и да ти кажа  беше ми много интересно ...що? щото нищо не разбрах хаха попа ми даде да прочета нещо като твоето верую  и мънкаше там някакви заклинания ,даваше някакви заповеди ,това да не правим онова да не пипаме, и ...това ли е ристенството за това малко Човече ,което постоянно ревеше и накрая попа разреши ,майката да го вземе ,щото това беше някакво мъчение за всички ... а трябваше да бъде празник?!?

само не разбрах защо продължаваш да споменаваш юдео-християнство..затова ти дадох като пример"символа на вярата"..да ми покажеш и сравниш иудаизма и християнството..докъде вървят заедно и къде се разделят..направи си усилието да помислиш върху тоя въпрос..ако може без предразсъдъци/зарежи сега евреи,християни и пр../..това не е полезно за един диалог.

Не се разделят ,юдеите са намесени тотално в това учение ,СЗ и НЗ са тяхно дело! каквото и да е казал Иисус ние не знаем! Знаем какво са написали юдеи Савел ...фарисеи и т.н. от Иисус нямаме и ред! Ако имаш покажи ми!

иначе,мога да ти кажа и друго....в древен исраел, и не само..нито една жена,не е загубила живота си по обвинение ,че е вещица..нито една докато петнайсет века след това в християнска Европа са изгорени на клада ,умъртвени,обесени,удавени или заклани ,стотици хиляди жени ,по обвинение,че са вещици. кажи сега...по какъв логичен начин ,ще  твърдиш че юдео -християнството, убивало жени...най старото изображение на жени -вещеци е от 1440 година и не по рано,не по рано!!!..та да се стигне и до тъй възвишено ценения Шекспир и "Макбет"..дори той ,тъй ценения до днес автор ,има сцена ,в която три вещици стоят и правят заклинания около врящ казан.Виж сега,как ще ти дам един пример с който би могъл да ми опонираш/аз ,много обичам да давам жокери против самата мен ,на опонентите ми  :lol6: /Торквемада е евреин по рождение , ...но момента в който един евреин, слага на врата си  християнския кръст  ..той вече е извън иудаизма..тоест ,той е прозелит,изменик ,най голямата  язва според законите на иудаизма...така ,че всички могат да си приказват за иудео-християни,но това няма нищо общо с действителността.

Виж това което си написала е невярно .Това е пожелателно намерение на юдеите или йудеи как ги изписваш по старобългарски ли? Този касап торкеммада той не може да носи името човек ,той е изрод.дали си е сложил кръст ,тюбетейка или се е обрязъл няма никакво значение той е пример за изрод.

Мога да ти допълня списъка с още евреи или йудеи ,които са в йерархията на Светата Инквизиция ,но това е известно аз се учудвам ,че се опитваш да замажиш истината?Аз бях в подобно подземие лабиринт ... царството на изродите!

Няма древен Израел и тогава и сега жените им се третират зле спрямо мъжете .А колкото до фотоса който ти показах ,дали са били юдеи или ристяни няма разлика те споделят СЗ и НЗ ...така ,че това учение си е юдейско ,колкото и да им се иска да се пресича с елините това е нонсенс ...невъзможно!

затова  ти говорих,че има и елинизирани евреи,пък ти май се изсмя- светеца Стефан е пример за елинизиран евреин,тоест  привърженик на гръцката култура..това са тия евреи,които искат да се дистанцират от еврейските закони ,особено в частта на обрязването.еее,тогава какви вярващи евреи са тези,които отхвърлят двата основни стълба на иудаизма- шабат и обрязването...никакви вярващи евреи...те изобщо не са приемани и са отхвърлени от вярващите в Тора ,евреи.

Явно не си наясно с юдеизма ,не може двойно-гражданство .Евреите като понятие са късни,както и Израел.Дори мога да ти кажа ,че основателя на Израел е сталин друг касапин и изрод!

аз съм виждала и по странни неща,относно рожденото място на Иешу.....но нито това в Барселона,нито това във Ватикана,няма нищо общо с дом от онези времена в които се е родил Иешу...пише го и в Библията.още по странно е,че получава сумати скъпоценности и подаръци от влъхвите,но продължава да си живее неговото семейство в бедност...както ти казах,чудесата и нагласите на църквата спрямо личността на Иешу не ме вълнуват..те са измислица и дори потвърдена от един папа "Митът за Исус ,ни свърши добра работа"

Искаш да кажеш ,че масоните начело с Гауди не са чели Библията и са направили една Базилика Глупост? хехе

Ще ти покажа едно фото и от нея ,но ти бягаш от директни отговори ... Влъхвите са зороастрийски магове ,притурнати са към легендата за авторитет ,нещо като да си занесеш договорът в храм на Митра или по популярното "оброчна плочица" :) Това за папата ,го копирах в един попски форум преди години и ме баннаха хехе

Иначе,митраистите и те едни слънца ненагледни,мили- император Аврелиан обявява дата ,като празник на раждането на непобедимото слънце/сол инвиктус/,после верноподаните на Митра ,императори Константин/под прикритие иначе християнин,или обратното/ и Юлиян Апостат ,честват победата на светлината над мрака ,в началото на зимното слънцестоене. другите пък сладури ,римските папи решават да яхнат Митра, да прилапат потенциала на святост на евреина Иешу,за който са чели от Флавий,Плиний и Тацид и ето ти Рождество Христово..симбиоза между езичество и християнство ..и после всичко води до възбуждащи конспирации  :lol6: за Исус-Митра или обратното..или пък Исус-Орфей, Исус-Дионисий.......иекшън отвсякъде  :tongue2:

Да ,има резон в думите ти !

ааа,срамота  сол,срамота..как си тръгнал да ги побеждаваш тия християни,без да владееш оръжието ...ми то,цялото християнство лежи на тоя символ на вярата..нали и Теодосий го яха,че да го налага  со кютек на останалия свят...та точно  този основен постулат е най яркото доказателство,че иудаизма и християнството нямат нищо общо и това е договора им за развод.

Не е никакъв развод ,а сватба ! Това което си мислиш ,че разделя юдеите и последователите на Иисус е неговото желание хората да се обичат и те за това са го убили! За това кръвта му лежи на тях ,юдеите! те така са поискали!

няма начин драги Сол,няма начин...тук е форум религия..и когато опира до това се цитират и Куран и Библия..все пак се коментират събития свързани с тези две книги.

Да ,знам ,че е форум за религия,мистика ,езотерика и други вещи знания! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тъпо нелогично и смешно

зер на някое божество му е нужно да речем коч да яде

:get out:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет ,Valciria! Да ,знам ,че бързо ще стигнем до "антисемити-изма" спасителния бряг на всчки ,които пишат или се занимават с тази материя! Извинявам се на всички евреи,семити,йудеи,юдеи,марани,католици,христяни и т.н. наследници на "божествените". Такива дискусии бързо приключват и най вече с помощта на силата модераторска,административна и т.н. Виж,Валкирия изискваш от събеседника си източници а ти самата какво ни показа ...википедия и твои заключения ,които трябва да приемем като такива ,но защо? Колкото до последния пост ти цитирах единот бащите на ционизма и то не говори за никакви автобуси ,а за майка си ,която според традициите им не е Човек,това казва Зеев.Аз така го разбрах и съм съгласен с НЕГОВОТО мнение и по твоите разбирания ,ако аз съм антисемит то според моите този Зеев е ционистки антисемит и антийуедеин. Сега официално: Приятен ден! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм смаяна от въпросната статуя... никога не съм виждала подобно изображение на Иисус и дълбоко се съмнявам да изобраява него. :ohmy:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Sol Invictus , поне да беше си сменил ника.Чета те редовно в АБВ.На снимката е Митра .Исус не е носил никога такава капа.Богът на светлината SOL изпратени Митра към земята със задача да привлече на бял бик в пещера и да го жертват. От кръвта му нов живот започна.Митра предшества времето на Христос.Снимката е от Словения.http://www.slovenia.info/?sakralna_dediscina=9732
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм смаяна от въпросната статуя... никога не съм виждала подобно изображение на Иисус и дълбоко се съмнявам да изобраява него. :ohmy:

Тази не е на Иисус ,защото това което носи или по точно влачи е бик ,а не агне.показах я защото е от иконографията на Митра и най вече заради облеклото му.В тълкувания на много изследователи се отбелязва ,че облеклото му е по модата на фригите.

Публикувано изображение 

Нещо като тази.Изобразяването наИисус като млад е едно от фалшификациите .Подобна е и тази

Публикувано изображение

...за която също се твърди ,че е изобразен Иисус като млад .Разбира се това е само едно предположение ,което е подкрепено само с много Вяра!

На същото място където е и този стенопис ,учудващо е изобразен същият персонаж ,но като Орфей и поповете няма как на едната да бъде Иисус а на другата Орфей и за това се манипулира еи се заявава ,че е изобразен Иисус ,но като Орфей ... може би вече всички са станали елини?

Публикувано изображение

http://www.pravoslavieto.com/ikonopis/Gospodski/Purvi_ikoni_na_Spasitelja_ouspensky.htm

Само за @Valciria да и дам един джокер в едни бъдещи диспути с антисемити :) да представи един български принос от 9 век това е "Парижкият псалтир" на който са изобразени картини от Юдейската Библия.Има предположение ,че самият Симеон ги е рисувал

Ето една от тях ,на която е представен Давид като Орфей ... нерде юдеи ,нерде грци! :) 

Публикувано изображение

Sol Invictus , поне да беше си сменил ника.Чета те редовно в АБВ.На снимката е Митра .Исус не е носил никога такава капа.Богът на светлината SOL изпратени Митра към земята със задача да привлече на бял бик в пещера и да го жертват. От кръвта му нов живот започна.Митра предшества времето на Христос.Снимката е от Словения.http://www.slovenia.info/?sakralna_dediscina=9732

Смених го ,пак ли да го сменям? нещо сте афектирани от абв.бг  ...?!?

Много добре си го показал ,браво!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравей,

спокойно.наясно съм от самото начало.но всеки има право да пише навсякъде.за мен беше интересно,че се правят препратки за кръвожадност към библейския бог ,но категорично се подминава факта,че всъщност култа към Митра е също свързан със жертвоприношения,за нелепото му свързване със Исус, да не говорим..няма нищо ново под слънцето,драги .

поздрави

Кой прави препратки за кръвожадност към Библейския Ви Бог?

Някакво етикет ли ще ми слагате ,освен антисемитския ? :)

Нелепото свързване ,както заяви си е твое мнение ,което само този надпис ,който ти показах го опровергава.Такива мнения като твоето са крайни и обикновенни клишета.

Жертвата на бик е по стара от юдейските култове !

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Това е отново една измислена история ,че е някаква древна грцка цивилизация и т.н. Това е жертвоприношение на Бик .

Идеята за това жертване ние няма да научим ,защото ристяните са унищожили всичко по пътя си.Можем само да предполагаме и да умуваме,както това правим с разни египтофили ,които са много модерни в момента ,защото им е внушена идеята ,че траките са гптяни и са в орбитата на тази цивилизация като нейни продължители и т.н. Това са нови теории от разни нюейдж движения и псевдоцъркви формирани на юдейската теософия и Стария завет.Те са дислоцирани в САЩ и оттам създават т.н. Тракийски Църкви едни от тях са братята Гайд .Те всъщност работят срещу изначалнта българска история и се опитват да я вкарат в юдейската такава,което е нонсенс(невъзможно) бързо бяха разконспирирани и са в перифериятас малък брой поклонници из форумите ...може би ,еретичните дъновисти (има вече такива) ще се съюзят с тях! :) 

Коленето на бик в Митраизма  (едно профанска дефиниция на дъновистите) е свързано с астрологията.Бедните фантазии от тази секта (методистка) са примитивни ,но затова са много злобни из ниета.Това им е духовно качество! Митраизма идва от Фригия ... от Кибела TAVROBOLIVM

http://www.youtube.com/watch?v=7vebPrZlurI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ,че цар Симеон се е вживявал като библейски персонаж е известно.Това проф. Калоянов изказва мисълта за това.Дори местенето на столицата Плиска с Преслав е пример за следване на библейският сюжет.Той преднамерено е следвал вехтозаветното в българското християнство ,за да се опълчи на гръцкото християнство.Потхвани нещо и не се отклонявай.Интересен си ми ,но си разхвърлян и нелогичен .Напоследък ,нямам много време ,но влизам и чета когато мога.

Редактирано от родина (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ,че цар Симеон се е вживявал като библейски персонаж е известно.Това проф. Калоянов изказва мисълта за това.Дори местенето на столицата Плиска с Преслав е пример за следване на библейският сюжет.Той преднамерено е следвал вехтозаветното в българското християнство ,за да се опълчи на гръцкото християнство.Потхвани нещо и не се отклонявай.Интересен си ми ,но си разхвърлян и нелогичен .Напоследък ,нямам много време ,но влизам и чета когато мога.

Не го знам този апологет.Мислите на нащите спецове са отвлечени и неясни,говорят с повече предположения и фантазии отколкото с някакви доказателства добити с научни методи.Този разбирач ако му ги копнеш тия икони ще напише толкова глупости ,че ще ти се завие свят ама защо ... защото ,нашата школа е обременена от историческата надстройка ,която е все още актуална в няколко фамилии окупирали "научното" пространство и ... клонират всеки ,който иска да се занимава с история и археология!

Обяснил ли е на прост език ,каква му е "измамата" на Симеон съобщена ни от "Слово за българите" ? Описал ли е някаква хипотеза ,защо е подписал мирът в Никея,а не в Константинопол?

Виж аз не съм профи,не пиша научни статии,реферати,теории ... не ,че не мога ,като им гледам нивото  мога да мина за доцент най малко :) писането на фантастични приказки не ми се отдава много ,но за откриване на разни неща съм целия в слух!

Аз сега не бачкам и се прая на разбирач!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го знам този апологет.Мислите на нащите спецове са отвлечени и неясни,говорят с повече предположения и фантазии отколкото с някакви доказателства добити с научни методи.Този разбирач ако му ги копнеш тия икони ще напише толкова глупости ,че ще ти се завие свят ама защо ... защото ,нашата школа е обременена от историческата надстройка ,която е все още актуална в няколко фамилии окупирали "научното" пространство и ... клонират всеки ,който иска да се занимава с история и археология!

Обяснил ли е на прост език ,каква му е "измамата" на Симеон съобщена ни от "Слово за българите" ? Описал ли е някаква хипотеза ,защо е подписал мирът в Никея,а не в Константинопол?

Виж аз не съм профи,не пиша научни статии,реферати,теории ... не ,че не мога ,като им гледам нивото  мога да мина за доцент най малко :) писането на фантастични приказки не ми се отдава много ,но за откриване на разни неща съм целия в слух!

Аз сега не бачкам и се прая на разбирач!

Поздрави!

О и аз ,не съм разбирач.Просто съм печатар и много чета.Има една нова наука астротеология.Даже не е наука , а нещо като религия надградена метафорично на базата на астрологията и древните вярвания.Има един месец Тамуз.Та именно  Тамуз е било главно деистващо божество.Иначе за Митра и Исус.І- Исус Христос

ІІ - Хор ( Hourus)

І – Роден от Дева Мария.

ІІ – Роден от дева Изиз (Изида, Зиза)

І – Индикация на рождеството от Звезда на изток.

ІІ - Индикация на рождеството от Сириус (също се „звезда” на изток.)

І – Роден на 25 декември (обявена от папа Либерий. Преди това има рождена дата 6 януари, също обявена от дата от папството)

ІІ – Роден на 25 декември.

І – Предаден на смърт от Иуда.

ІІ – Предаден на смърт от Ерут.

І – Навестен при раждането си от трима влъхви (три крале „магьосници” според католицизма).

ІІ – Навестен от три Слънчеви Божества.

І – Съпровождан от 12 ученика.

ІІ – Съпровождан от 12 ученика.

І - Съживява Лазар.

ІІ – Съживява Озирис.

І – Разпънат на кръст.

ІІ – Разпънат на кръст.

І – След смъртта си се издига на небето.

ІІ – След смъртта си се издига на небето.

І – На третият ден възкръсва.

ІІ – На третият ден възкръсва.

І - Разбиран като Добрият пастир, Син на Бога и Агнец Божи.

Според преданията земята е получила живот от кръвта на Тамуз и той е бил лечител, спасител и пастир. Той умрял носейки корона от тръни, направена от мирта. Тамуз бил символично принесен в жертва в определен деня като агне. Той бил почитан в Йерусалим, където точно същата история по-късно ще бъде преразказана, само че за „исус“. Пещерата където се твърди, че се е родил исус във Витлеем, е същата, за която древните твърдели, че се е родил Тамуз (Адонис)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Valciria,как действа на евреите ми е последна грижа.Нали искаше линкове. За да коментираме щото така било правилно,ето дадох пример за "агне носеца" или "агне приносителя" ,което било различно от Пастира на офцете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Valciria,как действа на евреите ми е последна грижа.Нали искаше линкове. За да коментираме щото така било правилно,ето дадох пример за "агне носеца" или "агне приносителя" ,което било различно от Пастира на офцете

Не виждам в каква връзка споменаваш Валкирия.Въпреки ,че е еврейка , тя познава религиите по добре от нас и познава историята повече от ,българите.Но, по темата .Всички религии имат един източник .Ето ти . един линк http://www.blagovremie.com/content/%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%BE-%D0%B1%D0%B5-%D0%B2-%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D0%B9-%D0%B4%D0%B5%D0%B9%D0%B2-%D1%85%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%B8 Само , не се притеснявай ,че е евреиски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички религии нямат един източник.Авраамските имат един ,но има и други!.Нямам претенцията да проверявам знанията на Valciria ,но се съмнявам една еврейка да знае повече от един българин историята на българите!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.