Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

За какво служи pagefile.sys и нормално ли е да бъде с големина 1.95 Gb!? Преди дефрагментиране на диска системата иска да изпълня Chkdsk/f, но файлът не иска да се стартира - как да постъпя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ти е SWAP файла (при недостик на RAM Windows го използва в допълнение с RAM).Има теми потарси как да си го настроиш.По принцип е хубаво да ти е 1.5 или 2 пати по голям от RAM-ти.

Редактирано от nicsan88 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SWAP файл е това. Регулира се от десен бутона на My Computer -> Advanced -> Под Performance - Settings -> Advanced -> Virtual Memory - Change -> Избираш на кой хард диск -> Custum Size - избираш колко Initial (винаги) и колко maximum (максимум) -> Set -> OK -> OK -> OK и за да има ефект трябва да рестартираш РС-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе, верно! Преди време сам си го настройвах, защото бях прочел, че е добре да бъде с максимално възможна големина(ако диска позволява), но не знаех че така се казва Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

извинявайте че пиша в толкова стара тема, но имам един кратък и бърз въпрос: на стационарно ПЦ имам 8ГБ РАМ и съответно Windows XP 64....и въпреки тва препоръчителното ми за virtual memory е 12ГБ, въпроса ми е следния, пц-то на колко според вас да го сложа, virtual memory

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

извинявайте че пиша в толкова стара тема, но имам един кратък и бърз въпрос: на стационарно ПЦ имам 8ГБ РАМ и съответно Windows XP 64....и въпреки тва препоръчителното ми за virtual memory е 12ГБ, въпроса ми е следния, пц-то на колко според вас да го сложа, virtual memory

Задай му System Managed Size

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това е пълна глупост. задай нещо от сорта 768/768 от повече няма смисъл, особенно на 12гб рам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си SSD 60GB за операционната система и най-нужния софтуер, имам 4GB РАМ, не играя игри и не обработвам видео. Как е най-добре да го настроя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си SSD 60GB за операционната система и най-нужния софтуер, имам 4GB РАМ, не играя игри и не обработвам видео. Как е най-добре да го настроя?

Препоръката ми е да не слагате виртуалната памет на този диск. Така ще удължите живота му
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Настрой си програмите и ОС / която дори не знаем коя е / къде да свалят .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.