Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Петър Чакъров

Забраняване на вграденоти видео

Препоръчан отговор

Здравейте купих си видео карта като сложа видео картата,показва черен екран но като пусна със вградената работи без проблем питах човека от който взех видеото и каза че може биоса да е забранено да се ползват външни видео карти и въпросът ми е дали ще стане ако спра вграденото видео дъното ми е Geforce 6100sm иначе на видеото върти си перката всичко. Исвинявам се за почеркът ми ако сам объркал раздела моля да ме извините

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да влезеш в Биос и да избереш да работи външната карта, а не вградената. След рестарт ще трябва да прехвърлиш кабела на монитора от вградената карта на външната и ще тръгне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само да те попитам ще ми кажеш ли как да го направя това знам каде се намират настройките на биоса ама каде по точно се намира това за забраняване 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не трябва нищо да правиш в BIOS-a. Много, много отдавна не съществуват такива дъна, които не разпознават автоматично, че има включена външна видеокарта и трябва ръчно да им указваш това. Чипсета на твоето макар и не в първа младост е поне три поколения по-нов от ония стари чипсети, които искаха тази настройка. Единствено трябва да си сигурен, че видеокартата е монтирана правилно и монитора в включен в нея, а не във вградената. Щом не изгрява има някакъв проблем, но дали е със съвместимост, дали не стига захранването или има хардуерен проблем с видеокартата може да разбереш като тестваш самата карта на друг компютър. Пробвай и да нулираш BIOS-a. Изключи компютъра от контакта! и махни батерията от дъното за 5 минути. После постави обратно батерията и видеокартата, и след като си се убедил, че е монтирана правилно, включи компютъра. Ако не тръгне пробвай я на друг компютър и ако не работи ясна работата, ако тръгне пробвай я на твоя с друго захранване и т.н. И дай повече подробности за конфигурацията ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много,успях да го направя може да lock

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.