Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам една флашка 4GB на която държах много важни документи по работа, но изведнъж флашката спря да работи, пъхам я в лаптопа, но лампичката на нея не свети и не я отчита на лаптопа... пробвах я и на 8 други компютъра с надеждата да стане нещо, но уви, нищо ново, все едно и също, не я отчита, все едно не съществува... Има ли някакъв начин да възстановя всички данни от флашката ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другият път,данните на дискове или на хартия,за да не се загубят.

а в другият форум мисля,че вече ви отговориха какви са начините.

Ама си е скъпичко.Така че,преценявайте си.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В общия случай не. Има фирми, които се занимават с възстановяване на данни, но обикновено услугите са скъпи, така че зависи колко са били важни данните. По правило важни неща се копират на поне два различни носителя!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, пуснах теми в няколко форума, защото до 20 септември трябва да е възстановено всичко. За сега само http://itemav.com/%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8/ ми върши работа, но ми се вижда доста скъпичко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другият път,данните на дискове или на хартия,за да не се загубят.

а в другият форум мисля,че вече ви отговориха какви са начините.

Ама си е скъпичко.Така че,преценявайте си.

Ако е изгоряла дали има възможност да се прехвърлят данните от нея?

Да може. Видях горе линка. :)

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е изгоряла дали има възможност да се прехвърлят данните от нея?

Има, но е доста дълга и широка. Трябва да се свали самия чип, и да се потърси сходен контролер, но както казах е доста занимавка, а и не вярвам автора да се справи сам при условие че са необходими знания, умения и инструменти за целта,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има, но е доста дълга и широка. Трябва да се свали самия чип, и да се потърси сходен контролер, но както казах е доста занимавка, а и не вярвам автора да се справи сам при условие че са необходими знания, умения и инструменти за целта,

Ако може ми обясни, дори и да е дълга и широка, важни са ми данните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да видях, че може от линка по-горе. Чудих се как става при флашката.

Нямаш необходимия хардуер за целта. Така или иначе ще се наложи да ходиш в такава фирма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото знам ИТЕМА вече не се занимават с възстановяване. Офертата просто виси в нета...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами какво да обясня повече ? Мисля че съм пояснил всичко в горния си пост.

Ако имате желание, можете да се свържете с този колега на ЛС, влиза рядко но се занимава професионално с дискови устройства.

Да видях, че може от линка по-горе. Чудих се как става при флашката.

Нямаш необходимия хардуер за целта. Така или иначе ще се наложи да ходиш в такава фирма.

Мда, подобно при хард диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я опитай щом не свети да я натиснеш на едната страна и после на другата , да не би да се е разлепило USB от самата платка на флашката .

Като при тая процедура я задържаш за известно време докато светне - е ако проблема е от това :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторе, надявай се да ти е умрял контролера/буфера на флашката! Само дано не се окаже флаш чипчето, че тогава лошо - никакви данни няма да може да се възстановят. Презапой спойките/контактните краченца на металният USB конектор и пробвай отново !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я опитай щом не свети да я натиснеш на едната страна и после на другата , да не би да се е разлепило USB от самата платка на флашката .

Като при тая процедура я задържаш за известно време докато светне - е ако проблема е от това :D

Доста често срещан проблем, затова ползвам вече само MicroSD карти с микро четец - по-удобни, по-малки, по-здрави, съвместими с всякакви устройства...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.09.2013 г. at 14:16, pataran написа:

До колкото знам ИТЕМА вече не се занимават с възстановяване. Офертата просто виси в нета...

ИТЕМА-ПГ

или

ITEMA-V

защото първите никога не са се занимавали с това, а вторите това правят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, oavramov написа:

ИТЕМА-ПГ

или

ITEMA-V

защото първите никога не са се занимавали с това, а вторите това правят.

Повдигаш тема от преди 2 години и половина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от slavcho hadjiyata
      Разделих твърдия си диск на няколко дяла(партиции или партишъни). На sda1 съм монтирал Linux Mint 19 Tara. Желая да ползвам sda6 за съхраняване на данни, като инструкции, фотоси, различни iso и пр. Как да стане? Моля помогнете!
      Прилагам снимка за илюстрация.
      Благодаря!

• от slavcho hadjiyata
      Здравейте!
      Днес коригирах един текст, набран на Microsoft Word и записан на флашка. Аз работя с  ОС Linux Mint 18.3 "Sylvia". Поставих флашката на моята машина EliteBook 6930p. Тя отвори файла и коригирах 6 страници текст,  като от време на време записвах корекциите директно на флашката, докато в един момент  останаха само две букви в началото на нова страница. Рових много и във флашката и в компютъра, но не можах да открия нищо повече от коригирания текст, а във флашката си е непокътнат оригинала, на който бях коригирал 6 страници.
      Знае ли някой дали е възможно Минта да е съхранил някъде на харда тази информация и ако да, как да я намеря.
    • от Пешеходецът
      Здравейте !
      Искам да попитам за мнение относно качеството на дънните платки произведени от MSI. С какво биха привлекли  купувач в сравнение например с ASUS. Гледал съм класации на лаптопи от марката MSI  и общото мнение, че са на топ ниво, но не знам как стоят нещата с дънните платки.
    • от Димитър Иванов
      Здравейте !
      Въпроса ми е следният:
      Как мога да си въстановя изгубената информация от втория дял след преинсталация ? 

• от RoSS7
      Колеги, здравейте,
      ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни по-подробно какво трябва да направя. Попаднах на две подобни теми, но не успях да постигна никакъв резултат. Синът ми използва компютъра за игри, но по 1-2 часа на ден и през останалото време аз съм на него. Проблемът ми е следния. Винтелатора на процесора е много шумен, понякога се изключва за няколко секунди и компютъра почти не се чува как работи, но след това перката се завърта отново и направо откачам. Използвам компютъра за писане на документи, които изобщо не натоварват процесора, понякога чета някакви статии в интернет и искам да разбера възможно ли е да изключвам перката на процесора за определено време, защото съм сигурен, че не го натоварвам. Четох в нета, че може да се направи при определени градуси да се пуска и когато не се натоварва да се изключва. Моят се изключва за няколко секунди и ако мога да увелича тези секунди или да го направя да се включва само когато е необходимо ще бъде страхотно. На снимката съм описал всички части на компютъра и ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Мисля, че имам достатъчно винтелатори и докато аз го ползвам може да мина и без охладителя на процесора, но ако греша, моля поправете ме, защото не съм на Ти с компютрите, но ако ми обясните какво да направя ще се справя с малко помощ от приятел

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.