Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам една флашка 4GB на която държах много важни документи по работа, но изведнъж флашката спря да работи, пъхам я в лаптопа, но лампичката на нея не свети и не я отчита на лаптопа... пробвах я и на 8 други компютъра с надеждата да стане нещо, но уви, нищо ново, все едно и също, не я отчита, все едно не съществува... Има ли някакъв начин да възстановя всички данни от флашката ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другият път,данните на дискове или на хартия,за да не се загубят.

а в другият форум мисля,че вече ви отговориха какви са начините.

Ама си е скъпичко.Така че,преценявайте си.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В общия случай не. Има фирми, които се занимават с възстановяване на данни, но обикновено услугите са скъпи, така че зависи колко са били важни данните. По правило важни неща се копират на поне два различни носителя!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, пуснах теми в няколко форума, защото до 20 септември трябва да е възстановено всичко. За сега само http://itemav.com/%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8/ ми върши работа, но ми се вижда доста скъпичко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другият път,данните на дискове или на хартия,за да не се загубят.

а в другият форум мисля,че вече ви отговориха какви са начините.

Ама си е скъпичко.Така че,преценявайте си.

Ако е изгоряла дали има възможност да се прехвърлят данните от нея?

Да може. Видях горе линка. :)

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е изгоряла дали има възможност да се прехвърлят данните от нея?

Има, но е доста дълга и широка. Трябва да се свали самия чип, и да се потърси сходен контролер, но както казах е доста занимавка, а и не вярвам автора да се справи сам при условие че са необходими знания, умения и инструменти за целта,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има, но е доста дълга и широка. Трябва да се свали самия чип, и да се потърси сходен контролер, но както казах е доста занимавка, а и не вярвам автора да се справи сам при условие че са необходими знания, умения и инструменти за целта,

Ако може ми обясни, дори и да е дълга и широка, важни са ми данните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да видях, че може от линка по-горе. Чудих се как става при флашката.

Нямаш необходимия хардуер за целта. Така или иначе ще се наложи да ходиш в такава фирма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото знам ИТЕМА вече не се занимават с възстановяване. Офертата просто виси в нета...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами какво да обясня повече ? Мисля че съм пояснил всичко в горния си пост.

Ако имате желание, можете да се свържете с този колега на ЛС, влиза рядко но се занимава професионално с дискови устройства.

Да видях, че може от линка по-горе. Чудих се как става при флашката.

Нямаш необходимия хардуер за целта. Така или иначе ще се наложи да ходиш в такава фирма.

Мда, подобно при хард диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я опитай щом не свети да я натиснеш на едната страна и после на другата , да не би да се е разлепило USB от самата платка на флашката .

Като при тая процедура я задържаш за известно време докато светне - е ако проблема е от това :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторе, надявай се да ти е умрял контролера/буфера на флашката! Само дано не се окаже флаш чипчето, че тогава лошо - никакви данни няма да може да се възстановят. Презапой спойките/контактните краченца на металният USB конектор и пробвай отново !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я опитай щом не свети да я натиснеш на едната страна и после на другата , да не би да се е разлепило USB от самата платка на флашката .

Като при тая процедура я задържаш за известно време докато светне - е ако проблема е от това :D

Доста често срещан проблем, затова ползвам вече само MicroSD карти с микро четец - по-удобни, по-малки, по-здрави, съвместими с всякакви устройства...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.09.2013 г. at 14:16, pataran написа:

До колкото знам ИТЕМА вече не се занимават с възстановяване. Офертата просто виси в нета...

ИТЕМА-ПГ

или

ITEMA-V

защото първите никога не са се занимавали с това, а вторите това правят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, oavramov написа:

ИТЕМА-ПГ

или

ITEMA-V

защото първите никога не са се занимавали с това, а вторите това правят.

Повдигаш тема от преди 2 години и половина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Пешеходецът
      Здравейте !
      Искам да попитам за мнение относно качеството на дънните платки произведени от MSI. С какво биха привлекли  купувач в сравнение например с ASUS. Гледал съм класации на лаптопи от марката MSI  и общото мнение, че са на топ ниво, но не знам как стоят нещата с дънните платки.
    • от Димитър Иванов
      Здравейте !
      Въпроса ми е следният:
      Как мога да си въстановя изгубената информация от втория дял след преинсталация ? 

• от RoSS7
      Колеги, здравейте,
      ще съм ви много благодарен ако някой ми обясни по-подробно какво трябва да направя. Попаднах на две подобни теми, но не успях да постигна никакъв резултат. Синът ми използва компютъра за игри, но по 1-2 часа на ден и през останалото време аз съм на него. Проблемът ми е следния. Винтелатора на процесора е много шумен, понякога се изключва за няколко секунди и компютъра почти не се чува как работи, но след това перката се завърта отново и направо откачам. Използвам компютъра за писане на документи, които изобщо не натоварват процесора, понякога чета някакви статии в интернет и искам да разбера възможно ли е да изключвам перката на процесора за определено време, защото съм сигурен, че не го натоварвам. Четох в нета, че може да се направи при определени градуси да се пуска и когато не се натоварва да се изключва. Моят се изключва за няколко секунди и ако мога да увелича тези секунди или да го направя да се включва само когато е необходимо ще бъде страхотно. На снимката съм описал всички части на компютъра и ще съм ви безкрайно благодарен ако ми помогнете. Мисля, че имам достатъчно винтелатори и докато аз го ползвам може да мина и без охладителя на процесора, но ако греша, моля поправете ме, защото не съм на Ти с компютрите, но ако ми обясните какво да направя ще се справя с малко помощ от приятел

• от NGbg
      Здравейте на всички! 
      Както забелязвате цените на видеокартите се повишиха сериозно в сравнение с цените на миналата година по това време. Компютърът ми е доста слаб, но за сметка на това съм хъврлила доста пари по ремонти и т.н. Именно заради това съм решила да си купя части и да си сглобя чисто нов. Избрала съм си вече дъно, процесор, рам, захранване, хард диск, кутия и охлаждане, но... ВИДЕОКАРТА - НЕ! ( Само съм се ориентирала към GTX 1060 3gb ) Според вас предстои ли спад в цените на видеокартите и като цяло заслужава ли си да дам парите сега или след около година?
    • от stoy@n
      Здравейте,
      При включване в заразена машина, файловете които са били във флашката са се е променили . Колегата е решил да я почисти със Ccleaner и след това флашката, когато опиташ да я форматираш изскача прозорец, че е "Write protected". След опита да я оправи, вътре се появиха осем файла от по 1Gb с доста дълги имена състоящи се от главни букви и цифри. Файловете не могат да се изтрият. Опитах през "Run" да и премахна защитата. Изписва ми, че успешно е препмаханта, но пак същия проблема си остава. Опитах и с HP USB Disk Storage Format Tool, но и там не се получи. Опитах и през регистрите от HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\StorageDevicePolicies. Пробвах и през Computer management/Disk Management и от там не стана. След всичко което опитах, вече флашката не се появява, когато отворя My computer.Прикачвам няколко файла свързани с проблема и информация за флашката.
      Моля за помощ относно проблема.
      Поздрави,
      stoy@n

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.