Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Проблема на телевизора е,че е увеличен хоризонталния размер. Логото на програмите не се вижда. Пробвах от сервизното меню,но EW корекцията не работи. Мерих изгодните напрежения на захранването и вторичните на ТХО-то,всички напрежения са като в схемата. Къде да търся проблема? Шаси: ICC20 Схема: http://archive.espec.ws/section694/file18395.html

Редактирано от selekt8517 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в менюто за настройки на картината,и по-специално в "Aspect ratio"погледнахте ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в менюто за настройки на картината,и по-специално в "Aspect ratio"погледнахте ли?

Нямам такава функция. Не мисля,че проблема е от настройките.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега като се зачетох,за какви програми става дума?Както си мисля,да не би да ползвате телевизора за монитор?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега като се зачетох,за какви програми става дума?Както си мисля,да не би да ползвате телевизора за монитор?

На кабелна телевизия го гледам,но и на AV е пак така.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти в сервизно меню нямаш работа.Дефекта е в корекция E-W , особено ако е на "възглавница". В сервиза ще го оправят. За да изгори обикновено има някаква причина, която трябва да се отстрани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти в сервизно меню нямаш работа. Дефекта е в корекция E-W , особено ако е на "възглавница". В сервиза ще го оправят. За да изгори обикновено има някаква причина, която трябва да се отстрани.

Проблема беше в CL029,прекъснал. Свързах 3 кондензатора паралелно по 1uF,но на дрейна на TL029 дойдоха 22 волта. Махнах единия кондензатор и стана на 18 волта и растера е идеален. Въпроса ми е с 3 кондензатора ли да го оставя както е по схема или само с два?

Редактирано от selekt8517 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво гледаш. Каквото е било оригинално, това слагаш. Някои елементи могат да варират в зависимост от кинескопа. Фрагмент за справка.

ICC20.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.