Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

galidbul

прецакана търсачка в ХР

Препоръчан отговор

Посетих темата "Guide: Оптимизация на Windows XP" пусната от някакъв... човек. Една от препоръките за да си облекчим стария компютър беше да премахнем жълтото куче на търсачката по следния начин - да изтрием съдържанието на папка srchasst в директорията на windows. Направих го и търсачката се прецака - вижте: 

http://prikachi.com/images/711/6514711D.jpg

http://prikachi.com/images/712/6514712r.jpg

Възстанових файловете от коша но си остана пак същото. Как да оправя тази поразия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре пусни един Repair на Windows-a. И внимателно прави тези оптимизации, защото можеш да си повредиш системата. Иначе темата е много добра, ползвал съм я лично и съветите са много добри. Поздрави и лек и успешен ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тикаш диска с Уиндоус в комп-а.Пускаш Repair и трябва да си готов.

Ако е активирана функцията "System restore" ,може и с нея да опитате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посетих темата "Guide: Оптимизация на Windows XP" пусната от някакъв зловреден индивид. Една от препоръките за да си облекчим стария компютър беше да премахнем жълтото куче на търсачката по следния начин - да изтрием съдържанието на папка srchasst в директорията на windows. Направих го и търсачката се прецака - вижте: 

http://prikachi.com/images/711/6514711D.jpg

http://prikachi.com/images/712/6514712r.jpg

Възстанових файловете от коша но си остана пак същото. Как да оправя тази поразия?

Стария компютър си е стар компютър. Колкото и да го облекчаваш няма да има фрапираща разлика в работата и производителността. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко си го правиш на свой собствен риск, и никой не те е карал насила. Възстанови си системата чрез диска, както са казали колегите преди мен. ;)

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДОбре, имам инсталационен диск. Как се прави repair?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие това прочетохте ли ?

Внимание!

В настоящият документ са описани методи за оптимизация на Windows XP. Някои от тези методи включват изтриване на ненужни файлове и спиране на функции, което води до ограничаване на функционалността на операционната система. Всяка настройка ще бъде придружена с обяснение за какво служи. Изборът, дали да извършите действията описани в този документ, е и си остава изцяло ваш. Не съм отговорен за евентуални неприятни последици от изпълнението на описаните в документа настройки. Всички те са тествани на немалко компютри (включително и моя собствен) и въпросните системи функционират напълно нормално. Ако изпитвате съмнение в правотата на думите ми, моля, не извършвайте описаните оптимизации или преценете лично кои да извършите.
Всички настройки представят моят метод за оптимизация, който не искам да налагам на никого, а само евентуално да помогна.

Благодаря за вниманието.

И не мога да разбера , хем сте искали да премахнете търсачката , а сега си я търсите :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ДОбре, имам инсталационен диск. Как се прави repair?

Линк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си мисля много по лесно ще стане ако му дам копие на моята папка, и той я замени.

Или само файловете да постави вътре.И след това да рестартира компютъра.

http://file.bg/c254819tvgDY

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си мисля много по лесно ще стане ако му дам копие на моята папка, и той я замени.

Или само файловете да постави вътре.И след това да рестартира компютъра.

http://file.bg/c254819tvgDY

Ми айде ще го пробвам и така. Аз както казах възстанових файлове от коша разбира се рестартирах но не стана. Сега ще пробвам с твоите.

За моя изненада взе че стана. Мерси, колега. :) Файловете които бях възстановил от моя кош бяха само 4, без тези 2 папки 'chars' и 'mui' 

Вие това прочетохте ли ?

И не мога да разбера , хем сте искали да премахнете търсачката , а сега си я търсите :(

Не, не съм искал да премахна търсачката, а само анимираните герои в нея. И именно с тази цел беше даден съвета да се изтрие папката - "Ако желаете да махнете асистента при търсене на файлове – онова жълто куче, това става лесно, просто изтривате съдържанието на папката srchasst в директорията на Windows."

Явно този съвет не е изпробван, както гръмко заявява авторът в пространното въведение към темата. Ако пък е било проверено то излиза че злонамерено е включено в ръководството.. Да, то много лесно да подвеждаш хората на тяхна собствена отговорност. Естествено никой няма да го съди или да му търси някаква отговорност, за наша сметка си остава, за него пък - презрението и "благословиите" на всички засегнати. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля те, върни се във първият си пост и си редактирай мнението.

По един или друг начин познавам малко човека Night_Raven.

Просто имаш погрешна престава. А той не го заслужава.

Моля те.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм доста от съветите , не съм сигурен за тая гад :) дали съм пробвал да я махна  а и никога не ми се е налагало на мой компютър да използвам търсачка :no-no: Ако някой е ползвал процедурата нека да каже има ли проблем :( не че ми пречи като се прибера на село да я изпробвам за спорта :) там имам комп със ХР .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм доста от съветите , не съм сигурен за тая гад :) дали съм пробвал да я махна  а и никога не ми се е налагало на мой компютър да използвам търсачка :no-no: Ако някой е ползвал процедурата нека да каже има ли проблем :( не че ми пречи като се прибера на село да я изпробвам за спорта :) там имам комп със ХР .

Преди години, още не бях активен във форума и се учех, ползвах темата. Успях да сваля RAM употребата на 92 MB при зареждане на системата. Компютъра летеше тогава! Никакви проблеми не съм имал! А да си призная, нямам никаква идея какво правех, просто следвах инструкциите. Кефи ме на места "Ако не знаеш това за какво е, просто го изключи" :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спирал съм и аз услуги и то на компютри идващи за преинсталация , като при мен се изпробват , обновява се ОС , драйвери и всичко каквото си му е реда за да стане компютъра готов за офис работа , филми , музика и интернет .

Само че имаше една подробност - при мен ги връзвам през рутер , взима го човека и след час ми се обажда техника от нета :)

Абе кво,си правил - не мога да изкарам PPPoE  връзката :) - взимам го обратно и от тогава не спирам въпросната услуга :no-no:

Кефи ме на места "Ако не знаеш това за какво е, просто го изключи" :D

Та и аз така , услугата май беше свързана с телефонен модем , обаче е вършела и друга работа .

ПП. И не мисля че автора въпросната тема е виновен - виждал съм я на много места , може да е копирал или други от него ............

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ако искаш да си върнеш услугите (services) по подразбиране, все едно не си ги пипал с "мъдрото" ръководство на Гарвана, използвай този инструмент - Set Windows Services To Default Startup

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да преминаш изцяло на класическата търсачка - тя евентуално ще работи:

Отвори Notepad и копирай:

REGEDIT4 [HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerCabinetState] "Use Search Asst"="no"

Запази файла с името fix.reg и го стартирай. Избери YES на диалоговия прозорец и рестартирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.