Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Смятам да си правя ъпгрейд на компютъра,който се изпоузва главно за игри (GTA IV-GTA V;Battlefield 3-Battlefield 4;Leauge of Legends и др.).Няма да се овърклоква.

Сегашната ми конфигурация е следната:

Amd Phenom II X2 3.2ghz Black edition,но са отключени още 2 ядра и сега е X4 вместо X2 (не съм наясно със отключванията много)

Gigabyte GA-880GM-D2H v1  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

2x2gb Kingston HyperX 1600mhz RAM

Sapphire Radeon 6770 1gb GDDR5

Western Digital Black(1000 GB, 7200 RPM, SATA-III)

PSU Fortron 350W
Смятам да сменям само захранване процесор и дъно със следните :

Gigabyte Z87X-UD5H (1150/Z87/DDR3)-http://plesio.bg/danni-platki-c-69977721/gigabyte-z87x-ud5h-1150-z87-ddr3-p-297821.html ;

Intel Core i5 4670 (1150/ 3.4GHz/ 6MB)-http://plesio.bg/protsesori-c-69977713/intel-core-i5-4670-1150-3-4ghz-6mb-p-297369.html Cooler Master Silent Pro M2, 520W-http://www.emag.bg/zahranvasch-blok-cooler-master-silent-pro-m2-520w-cm-rs520-spm2e3-eu/pd/EFSFTBBBM/

Ако имате по-добри или по-евтини предложения моля казвайте.Смятам процесора да е Haswell,защото чувам много добри отзиви за него и смятам че той е най-доброто решение.

Ако греша ,моля да бъда поправен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко горе долу бюджета?

Аз пък ще ви препоръчам да продадете настоящата видеокарта и да вземете по-нова и бърза.Въпреки че и старата ви карта не е за подценяване.Даже май си мисля,че няма особен смисъл от ъпгрейд.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова скъпо дъно за No-K процесор не си заслужава, пък за тези пари може и да минеш с по-евтин процесор за сметка на много по-добра видеокарта.

Примерно:

GB H87-HD3 /1150
I5-4430 3.0G/6MB/BOX/LGA1150
ASUS HD7850-DC2-2GD5-V2
PSU SEASONIC SSR-550RM GOLD

Обща стойност - 1 028.49 лв. с ДДС

Количка.

Така изглежда по-балансирано, но и достатъчно за нормална игра на по-висока резолюция.

Поздрави !

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова скъпо дъно за No-K процесор не си заслужава, пък за тези пари може и да минеш с по-евтин процесор за сметка на много по-добра видеокарта.

Примерно:

GB H87-HD3 /1150 I5-4430 3.0G/6MB/BOX/LGA1150 ASUS HD7850-DC2-2GD5-V2 PSU SEASONIC SSR-550RM GOLD Обща стойност - 1 028.49 лв. с ДДС

Количка.

Така изглежда по-балансирано, но и достатъчно за нормална игра на по-висока резолюция.

Поздрави !

Причината поради която искам да си направя ъпгрейд е че сега излизат Battlefield 4 и GTA V а аз имам затруднения GTA IV и Battlefield 3 особено във гта,където понакога не ми се зареждат така наречените textures и става кофти. Видео карта смятам към догодина да си взимам а иначе може рам да добавя,но не знам какъв.

Редактирано от Kekscheto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината поради която искам да си направя ъпгрейд е че сега излизат Battlefield 4 и GTA V а аз имам затруднения GTA IV и Battlefield 3 особено във гта,където понакога не ми се зареждат така наречените textures и става кофти. Видео карта смятам към догодина да си взимам а иначе може рам да добавя,но не знам какъв.

Е да но освен процесора, важно е и видеокартата да е достатъчно производителна (особено за по-високи резолюции). Относно паметта - 4 GB са напълно достатъчни като за начало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая най-важното ти е видео картата, Фенома щом е отключен има достатъчно производителност и като цяло не виждам много смисъл от смяна на платформата. Една 7870 смятам ще е най-подходящия ъпгрейд препоръчително и със смяна на захранването, не виждам бюджет, но примерно предложеното от колегата techmaniac е перфектно, ако бюджета го позволява.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е  бюджета ? Можем да си пишем така до утре.

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая най-важното ти е видео картата, Фенома щом е отключен има достатъчно производителност и като цяло не виждам много смисъл от смяна на платформата. Една 7870 смятам ще е най-подходящия ъпгрейд препоръчително и със смяна на захранването, не виждам бюджет, но примерно предложеното от колегата techmaniac е перфектно, ако бюджета го позволява.

бъджета е около 900лв максимум 1000,относно видео ми се иска да е нвидиа-смятам че са по-добри и мисля че задължително gtx*** 

П.С. примерно тази http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=547800-чувал съм че на асус охлажданията са най-хубави даже мисля че гледах как един човек сравнява всички разновидности на GTX 690 и асус май показа най-ниски температури

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като няма да се клоква тия дъно и процесор не ти трябват. Ориентирай се към нещо евтино и наблегни на видеото.

Количка

Публикувано изображение

пс. С оставащите пари сменяш захранването със Силент Прото от Емаг дето си си харесал. Добро е.

Ще ти излезе общо 866 лв.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква е разликата във тези битове и какво трябва да гледам като избирам видео-карта освен паметта,която трябва да е над 1гб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бъджета е около 900лв максимум 1000,относно видео ми се иска да е нвидиа-смятам че са по-добри и мисля че задължително gtx*** 

П.С. примерно тази http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=547800-чувал съм че на асус охлажданията са най-хубави даже мисля че гледах как един човек сравнява всички разновидности на GTX 690 и асус май показа най-ниски температури

В такъв случай става така:

ASROCK B75 PRO3 /B75/1155

I5-3350P /3.1G/6MB/BOX/LGA1155

PALIT GTX650TI BOOST OC 2GB D5

PSU SEASONIC SSR-550RM GOLD

Обща стойност - 909.57 лв. с ДДС

Количка.

Разбира се захранването може да го смениш с това на CM Silent ако Seasonic Gold ти се вижда скъп. Колкото по-голям е размера на шината (както ти го наричаш битове), толкова по-добре.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай става така:

ASROCK B75 PRO3 /B75/1155 I5-3350P /3.1G/6MB/BOX/LGA1155 PALIT GTX650TI BOOST OC 2GB D5 PSU SEASONIC SSR-550RM GOLD Обща стойност - 909.57 лв. с ДДС

Количка.

Имам лоши впечатления от asrock дъна и палит не са ли много шумни ? 

Захранването seasonic по-добро ли е от CM silent pro m2 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Са и гаранцията е по-малка. Вариант са понеже са евтини ама в случая цената е същата. Сеасоника определено е по-добър но и по-скъп. Става дума за тоя със златния сертификат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еде GB е на цената на Palit.

Пф да де. Сглобявах машината когато видях че си постнал...

Имам лоши впечатления от asrock дъна и палит не са ли много шумни ? 

Захранването seasonic по-добро ли е от CM silent pro m2 ?

На какво се дължи лошото Ви впечатление от Асрок не знам, но аз не съм чувал някой от притежателите на такива дъна да се оплакват, а дори има и колеги с такива дъна, и не съм чувал и от тях оплаквания.

Палит са марка като останалите - GB, Asus, Gainward, Sapphire, Powercolor ... и т.н. Едва ли чак са толкова шумни колкото казвате.

Сийсника е доста по-добър от CM, по добра захранваща линия, стабилизация на напреженията....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо и от мен. Ако ти се дават повече пари, може да смениш дъното с по-добро.

Обща стойност - 842.71 лв. с ДДС
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пф да де. Сглобявах машината когато видях че си постнал...

На какво се дължи лошото Ви впечатление от Асрок не знам, но аз не съм чувал някой от притежателите на такива дъна да се оплакват, а дори има и колеги с такива дъна, и не съм чувал и от тях оплаквания.

Палит са марка като останалите - GB, Asus, Gainward, Sapphire, Powercolor ... и т.н. Едва ли чак са толкова шумни колкото казвате.

Сийсника е доста по-добър от CM, по добра захранваща линия, стабилизация на напреженията....

имаше даже един колега който беше постнал клип на един човек,който беше със палит и особено по време на игра се чуваше като самолет.Относно asrock беше преди 2-3 години във офиса на моите родители повечето от компютрите бяха със asrock със изключение на един компютър и сървъра.На въпросните компютри със почти идентични процесори се слагаха до 2гб рам и пак бяха бавни,забиваха и пр. В момента не знам как са,но от тогава имам лошо впечатление.

П.С.Много ми се иска захранването да е модулно заради кабелите,но съм склонен ако казвате че е толкова добро, пък и гледам почти само него се предлага,да си взема seasonic-а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 004.00 лв. с ДДС

Ето ти едно предложение, с което няма да имаш проблеми с посочените от теб игри!
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сеасоника е модулно. http://www.seasonicusa.com/G-series-450-550-650.htm но това със златния сертификат а не обикновеното.

П.С.Много ми се иска захранването да е модулно заради кабелите,но съм склонен ако казвате че е толкова добро, пък и гледам почти само него се предлага,да си взема seasonic-а

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 004.00 лв. с ДДС

Ето ти едно предложение, с което няма да имаш проблеми с посочените от теб игри!

иска ми се да е интел платформа заради температурата и от там шума намалява,което забравих да спомена и се извинявам ,за което ,и е много важно искам да е тих ,защото е във стаята ,в която спя.Смятам да взимам Nanoxia deep silence 1,но трябва да намеря начин да я докарам от германия или някой да я внесе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

иска ми се да е интел платформа заради температурата и от там шума намалява,което забравих да спомена и се извинявам ,за което ,и е много важно искам да е тих ,защото е във стаята ,в която спя.Смятам да взимам Nanoxia deep silence 1,но трябва да намеря начин да я докарам от германия или някой да я внесе.

Това, което съм ти предложил е достатъчно тихо! И по-производително от предложените интелски платформи!

Поздрави!

П.П. Ако те притеснява шума от сейдона винаги можеш да му смениш перката!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

знам я тази,знам и fractial design define r2 или нещо такова беше-и тя е шумо-изолирана ,но просто наноксията ми харесва много,има дупки за кабелите отзад и най-вече вентилационния капак отгоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всите при което се гони тишина са с по-лош поток от алтернативата. Това просто няма значение тъй не е за клок и не се гони максимума.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.