Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Малкия стар войник

Търся програма с която да сложа парола на компютъра

Препоръчан отговор

Здравейте колеги, търся програма с която да мога да сложа парола на  "Моят компютър" , тъй като имаам съмнения, че понякога когато ни дойдат гости и мен ме няма, ми ровят в личните неща. Тоес снимки,документи,клипове,изтеглени торенти и т.н. Има ли някаква програма, с която да мога да сложа парола. И/или ако, не поне да мога да сложа, парола на локален диск D:/ , тъй като там са ми всички неща. Благодаря предварително  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След подобни експерименти сме виждали много теми със тотално заключени компютри. Защо не сложиш парола на твоят администраторски акаунт и не оставиш един рестрикнат Guest акаунт, за който иска да пипа? Поздрави и лек и успешен ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След подобни експерименти сме виждали много теми със тотално заключени компютри. Защо не сложиш парола на твоят администраторски акаунт и не оставиш един рестрикнат Guest акаунт, за който иска да пипа? Поздрави и лек и успешен ден!

Слагам, парола на акаунт/а , правя нов акаунт на родителите ми казвам им паролата, пак имат достъп до личните ми неща.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махаш правата на другия акаунт (този на родителите ти) от твоите папки и си свиркаш. :)

Техния акаунт може и с потребителски права да е, че иначе може да си добавят права пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махаш правата на другия акаунт (този на родителите ти) от твоите папки и си свиркаш. :)

Техния акаунт може и с потребителски права да е, че иначе може да си добавят права пак.

Малко по-точно.? Правя акаунт/а , въвеждам им паролата, след това как да огранича достъпа.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко по-точно.? Правя акаунт/а , въвеждам им паролата, след това как да огранича достъпа.?

Влизаш със администраторският акаунт и от контрол панела настройваш Guest акаунта какво да достъпва: ЛИНК. Обаче не съм го чел какво е точно, изскочи ми при търсене в Google. Би трябвало да ти свърши работа. поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По правило ги правиш като user, а не като administrator.

След това влизаш в properties на директорията ти, до която не трябва да имат достъп и махаш users в таба security (с бутона remove).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти дойде на гости някой по-опитен и използва Hiren's BootCD, може спокойно да си копира на флашка всичко което намери за полезно и после да го разгледа на друг компютър. По-добре изпозлвай TrueCrypt и не пипай акаунтите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ти дойде на гости някой по-опитен и използва Hiren's BootCD, може спокойно да си копира на флашка всичко което намери за полезно и после да го разгледа на друг компютър. По-добре изпозлвай TrueCrypt и не пипай акаунтите.

Колега - това е за важна информация - то щом може да се буутне нещо на компа - вече инфото е изнесено, най-малко на външен носител/място. След това, ако е важно и криптирането ще разбият и пак ще видят инфото...

Те и кутията му (харда му) могат да отмъкнат - когато го няма - теоретично... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....След това, ако е важно и криптирането ще разбият и пак ще видят инфото...

Дай да ти криптирам нещо с TrueCrypt и ми кажи къде да ти го изпратя, за да го изтеглиш и "разбиеш".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай да ти криптирам нещо с TrueCrypt и ми кажи къде да ти го изпратя, за да го изтеглиш и "разбиеш".

Ами ФБР дори не можа да се справи с криптирането на TrueCrypt. Ползвам я, много е добра! Линк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля Ви, не се карайте/спорете. Предпочитам да не ползвам, излишни програми искам повечето да сложа парола зареди майка ми. Тъй като много рови, из нещата ми. До колкото гостите, не вярвам да правят такива мизерии.!  Влизам в "Потребителски акаунти" , след това цъкам на "Управление на друг акаунт" , излизат ми два моят и един "Guest" от доло него пише: "Акаунтът за гост е изключен". Значи , създавам новия акаунт пиша име и избирам да е "Стандартен потребител" създавам го и после.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля Ви, не се карайте/спорете. Предпочитам да не ползвам, излишни програми искам повечето да сложа парола зареди майка ми. Тъй като много рови, из нещата ми. До колкото гостите, не вярвам да правят такива мизерии.!  Влизам в "Потребителски акаунти" , след това цъкам на "Управление на друг акаунт" , излизат ми два моят и един "Guest" от доло него пише: "Акаунтът за гост е изключен". Значи , създавам новия акаунт пиша име и избирам да е "Стандартен потребител" създавам го и после.?

Влизаш в самите настройки на профила и почваш да редактираш така, както искаш да се получи акаунта. Демек задаваш му правата. Дали да може да инсталира или да не може програми. И всякакви такива. Следващ стъпките и екраните, четеш и преценяваш за всяка позиция коя настройка ще те устройва най много...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизаш в самите настройки на профила и почваш да редактираш така, както искаш да се получи акаунта. Демек задаваш му правата. Дали да може да инсталира или да не може програми. И всякакви такива. Следващ стъпките и екраните, четеш и преценяваш за всяка позиция коя настройка ще те устройва най много...

Ама къде се намира точно.? http://prikachi.com/images.php?images/391/6519391n.png  http://prikachi.com/images.php?images/393/6519393v.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля Ви, не се карайте/спорете. Предпочитам да не ползвам, излишни програми искам повечето да сложа парола зареди майка ми. Тъй като много рови, из нещата ми. До колкото гостите, не вярвам да правят такива мизерии.!

Никой не се кара! Дадох пример за да поясня, че почти е невъзможно да се декриптира информацията, вече криптирана с TrueCrypt. Естествено, може от собстеника, иначе и аз съм гледал филма "ХакЯри" ;)

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не съм 100% сигурен, на служебният компютър съм в момента, а той е с XP. Тук се намира на Скрииншот

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм 100% сигурен, на служебният компютър съм в момента, а той е с XP. Тук се намира на Скрииншот

А за 7-цата дали има такава снимка.? Смисъл не разбирам от тези неща, за това да бъда извинен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото прочетох,искаш да заключиш диск Д ?С десен бутон върху диска има опция включване на Bit Locker!Задаваш си парола и си готов...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото прочетох,искаш да заключиш диск Д ?С десен бутон върху диска има опция включване на Bit Locker!Задаваш си парола и си готов...

Значи, и да не правя нов акаунт, вече не могат да влезнат в диск D:/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, и да не правя нов акаунт, вече не могат да влезнат в диск D:/

Разбира се...ще иска парола за отваряне на диска,всеки път.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.