Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Бих искал да ви помоля да ми помогнете при изборът на сървър, който ще се използва за Интернет клуб с около 90-100 работни станции. На станциите ще се играят най-най новите и тежки игри на пазара и бих искал не просто да тръгват, а да вървят добре дори и на висока резолюция и настройки.

Нямам представа от къде да закупя отделните компоненти, като процесори, RAM и др., но бих искам да ми конфигурирате всичко на части, а не да ми предлагате готови сглобени устройства. За цената също не знам, но искам да върши работа независимо от парите. Моля и да ми предложите от къде и какви работни станции да закупя. Ако не съм споменал нещо питайте.

Мерси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е бюджета?

Не знам как вървят цените, но основното нещо което искам е да добра върши работа, на добра цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как вървят цените, но основното нещо което искам е да добра върши работа, на добра цена.

'Добра цена' е доста относително, ако темата не е fake, трябва да определите бюджет, за да могат колегите да ви сглобят.

Между сървър за 500 и 2500 лв. има голяма разлика, нали? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

'Добра цена' е доста относително, ако темата не е fake, трябва да определите бюджет, за да могат колегите да ви сглобят.

За тази цел не знам дали и 2 500 лв. ще стигнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както вече казах не знам как се движат цените, кажете колко горе долу би струвал такъв сървър на който всичко да върви перфектно за да реша дали да правя компромис от качеството за сметка на качеството. Пък и Интернет клуба смятаме да го реализираме с един колега с помощта на кредит, така че искаме първо да видим колко пари ще ни трябват за да знаем какво да правим. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както вече казах не знам как се движат цените, кажете колко горе долу би струвал такъв сървър на който всичко да върви перфектно за да реша дали да правя компромис от качеството за сметка на качеството. Пък и Интернет клуба смятаме да го реализираме с един колега с помощта на кредит, така че искаме първо да видим колко пари ще ни трябват за да знаем какво да правим. 

Не виждам смисъл повече от 10-15 машини да играят всичко на макс. Не всеки който идва ще иска да играе Кризата. Повечето такива клубове се ползват главно за Dota/HoN/LoL/CS/CoD и т.н. , та повече от 7790 би било овъркил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо, което смятам ще се справи. Въпроса е, сметнали ли сте цената на тези 100 "работни станции" на които ще се играят тези игри?

Обща стойност - 4 504.68 лв. с ДДС

Може паметта да се намали наполовина, ако не е нужна толкова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за предложението! Дано не бъркам, но не трябва ли и някакви графични карти да има. Също бихте ли казали от къде могат да се закупят работни станции. (около 100)

Според мен ще трябва дори повече от тези 64GB RAM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Днес четох доста в чичко гугъл и си сглобих една конфигурация, но не знам дали е уместна за моя случай.

Мислех си за два или четири Xeon процесора(не знам точно какви), 3 или 4 видео карти nVidia Tesla, 128 или 256 GB RAM и няколко HDD или SSD. Нямам представа колко би струвал подобен сървър, но със сигурност цената ще е поне 5 цифрена сума. Както казах в предишните постове важното е да върши работа. С колегата решихме в клубът ни да има 96 места. От тях нека поне 20 да могат да играят игри като Cryses 3 на макс, а останалите дота, фифа, CS и други подобни игри на макс. Смятаме да има и 10-ина места с инсталирани тежки програми като Maya, 3ds max и други подобни, които също трябва да вървят на макс.

Мерси на всички писали в темата!

П.П. Предложете и от къде да купя работни станции (Не знам дали е точно така терминът, но говоря за едни малки кутийки които се закрепят от задната чест на мониторът и към тях си включва цялата периферия и мониторът, а самите кутийки се свързват към сървърът)

П.П.2. Смятаме сървърът да работи с OS Linux

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде ще бъде този клуб ? Ще взема да го посетя ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде ще бъде този клуб ? Ще взема да го посетя ;)

В София в центърът, обмисляме все още точното място. За сега сме намерили 2-3 места с приемлив наем, но още не сме решили окончателно. Щом го открием заповядай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега разбрах, какво искаш и според мен няма да стане така. Предложих ти сървър за хостване на игрите в самия клуб, за да има бърз достъп до тях, а ти искаш терминален сървър. Последния е предназначен за споделяне на ресурси с терминалните клиенти, но точно частта с графиката му куца. Имаше някакви графични терминални сървъри и специални за тях клиенти, графиката е в самия клиент и е по-скъп. Дори и да успееш да го направиш хардуерно, софтуерно въобще не виждам, как ще го организираш с 96 клиента. Дори и да успееш, като сложиш цената на специалните кабели, терминалите, сървъра и цената на софтуера, ще излезе по-скъпо от 96 гейм компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая си има(поне една) фирма, която се занимава с предлагането както на готови сървери, така и на профи чаркове, с които сглобява по желание на клиента. Нямам идея дали в Н*кем разнообразието е достатъчно и дали могат да се справят и обслужват гаранционно подобна машина. Името на фирмата, както се сещате, няма да бъде споделено в коментар във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло подхода на питащия е грешен и неправилен.

Първо се решава какво ще се иска и после се търси оптимално решение на проблема и се гледа цена и се правят компромиси.

Цената на игрите и софтуера включваш ли в общата цена на притежание?

А мрежовото оборудване?

Каква ще е поддръжката, колко бързо се реагира при проблем и се отстранява проблема?

Защо изведнъж толкова много машини - смяташ ли, че ще имат 'търсене' на това, което ще предлагате?

и т.н. и т.н.

Моята реализация би била по-различна от един сървър - аз бих направил сървър за всяка игра поотделно като машина. И естествено да имам шанс да прехвърлям/пускам сървър на същата игра на друга машина, която в момента не е натоварена... Това ти го подсказвам като идея само - все пак вие си решавате...

Всяка станция трябва да е графично и музикално и мрежово оборудвана по подходящ начин за съответната игра - не мислиш ли?

И последно - заложи на поне 2 оптични интернет връзки с някаква гарантирана скорост като вход към този клуб и някакво оборудване на разпределено натоварване на двете връзки...

Аз лично в моя град не виждам възвръщаемост на инвестицията за клуб с 24 компютъра или по-малко и затова не бих се занимавал въобще, но за София не знам как стоят нещата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. И все пак бихте ли предложили някаква конфигурация или фирма която би я доставила. Пишете ми и на ЛС ако не искате да споменавате фирми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sliderum вероятно има предвид Перси но е притеснително момчето... sliderum това е в отговори на питащия та никой не може да каже че е реклама. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sliderum вероятно има предвид ....но е притеснително момчето... sliderum това е в отговори на питащия та никой не може да каже че е реклама. ;)

Да. Макар, че сървърни решения да се предлагат и от други фирми у нас. При споменатата, това е една от основните, да не кажа чак единствена, специализирана дейност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен, няма да стане по този начин. Най-новите и най-тежките игри на пазара, да вървят с прилични настройки на високи резолюции с терминали, няма да стане. Ще трябват отделни гейм компютри. Все пак, ако някой е виждал подобно решение някъде, да сподели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.