Премини към съдържанието
Светозар

Проблем със мокрена Nokia 6303c!

Препоръчан отговор

Знам ,че тук ще излезе някой мъдрец със решение и затова пускам тема...  

Проблемът е ,че екрана на телефона не работи.Всичко останало работи и това го знам , защото съм притежавал телефона около 3 години и мога и да се навигирам без екран.Реално съм тествал само обаждане , светлини , копчета , звук!Купих си чисто нов екран и батерия и ги сложих , но не се оправи проблема.когато го сложих дисплея и го пуснах , мисля ,че се виждаше картина но ИЗКЛЮЧИТЕЛНО слабо , дори сега не виждам картина.Моля някой ако знае от къде може да идва проблема да пише тук! Телефонът беше под вода около 20 мин. в солена вода (да беше ми в джоба на морето) и след като разбрах , се прибрахме след 1 час.След това беше почистен от морската вода (да няма сол по телефона) и после оставен на слънце да изсъхне. Възможно е там частите които пускат ток към екрана да не работят,но не разбирам и няма да давам мисли.Баща ми е механик и си се занимава с електроники да ги поправя от малък и има опит и може би ще се справи , но все пак това си е мобилен телефон а не ТВ с кинескоп! Намерих следните неща , ако някой разбере за какво иде реч да сподели : Едно , Две  Благодаря за отделеното време!

Редактирано от Светозар (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оле, човек... Дори чешмяната вода може да навреди жестоко, а какво остава за солената (морската)... И то стоял там 20 минути... Всъщност, за да се почисти телефона дори от заливане с минерална вода трябва специална химическа баня с елементи, които надали си ги имал на морето... А резултатите от подобно нещо са доста коварни, може да се проявят и след седмици, не на момента... Личното ми мнение е, че телефона е за боклука... Съжалявам!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си го мил с вода нищо не си направил. Трябва на момента в който е паднал във водата да се разглоби и да се напръска с контактен спрей. След като не си направил това солената вода си е свършила работата.Телефона просто е мъртвец. Недей да наливаш пари повече в него.

Ех този Jo наистина е бърз!!!

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами писах ,защото аз не съм от тези тийнейджъри които не могат без Samsung Galaxy S4 и не ми трябва кой знае какъв телефон , но понеже всичко му работи без екрана си помислих ,че ще може да се оправи и вместо да си звъня без екран да си имам екран и като поискам примерно да щракна някоя снимка или да изиграя някоя игрица ама щом казвате ,че не може да се оправи ще си седя без екранче ! :Д Благодаря за бързите отговори!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами писах ,защото аз не съм от тези тийнейджъри които не могат без Samsung Galaxy S4 и не ми трябва кой знае какъв телефон , но понеже всичко му работи без екрана си помислих ,че ще може да се оправи и вместо да си звъня без екран да си имам екран и като поискам примерно да щракна някоя снимка или да изиграя някоя игрица ама щом казвате ,че не може да се оправи ще си седя без екранче ! :Д Благодаря за бързите отговори!

Можел е да се оправи, но на момента. Сега не се знае къде солената вода е направила проблем. Съжалявам, но ще трябва да си търсиш нов телефон.

Редактирано от Emokostov (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами писах ,защото аз не съм от тези тийнейджъри които не могат без Samsung Galaxy S4 и не ми трябва кой знае какъв телефон , но понеже всичко му работи без екрана си помислих ,че ще може да се оправи и вместо да си звъня без екран да си имам екран и като поискам примерно да щтракна някоя снимка или да изиграя някоя игрица ама щом казвате ,че не може да се оправи ще си седя без екранче ! :Д Благодаря за бързите отговори!

По-скоро, дори да се оправи екранчето, то съвсем скоро ще имаш други проблеми... Пътечките в платката са силно податливи на външни влияния... Виждал съм десетки, ако не стотици, лаптопи, телефони, таблети, които след заливане с чаша вода (дори) и не стават за нищо след това... И за съжаление, няма какво да се направи в такъв случай, освен да ги платиш целите... Част от работата... Ако зависеше от мен обаче, първо щях да се накрещя на собствениците, после щях да им ударя по два шамара и чак след това бих платил, защото съм задължен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е , не , случват се такива неща ( на мен лично за 2-ри път ) обаче той телефона няма 100 лева ,че пък и на всичкото отгоре мисля ,че беше спечелен.За екрана и батерията дадох 20 лева общо (ebay ftw).А инцидента стана преди повече от един месец и все още си работи!Добър телефон , издръжлив с метален панел , доволен съм , но не смятам ,че съм на чак толкова голяма загуба..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е , не , случват се такива неща ( на мен лично за 2-ри път ) обаче той телефона няма 100 лева ,че пък и на всичкото отгоре мисля ,че беше спечелен.За екрана и батерията дадох 20 лева общо (ebay ftw).А инцидента стана преди повече от един месец и все още си работи!Добър телефон , издръжлив с метален панел , доволен съм , но не смятам ,че съм на чак толкова голяма загуба..

Еми това е най-важното! Защото съм виждал как реват над iPhone за 1700 лв... Беше счупен, след изпускане, не заливане, но все пак... Да си роб на такива вещи ми е, мека казано, смешно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Солената вода убива с две неща - относително добър проводник е спрямо сладката, а това води до късо съединение и повреждане на електронни компоненти. Впоследствие остатъците от нея водят и до електро-химична корозия, която съсипва контактни площадки, дири и всичко каквото е гол метал по електронните схеми. Обикновено излагането на солена вода дори за много по-малко време довършва моментално телефоните до състояние да не могат да се включат дори.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефоните паднаха много, особено старите модели като твоя и подобни. Ако не си претенциозен може някой познат или приятел да ти подари или продаде на символична цена работещ и по-запазен от твоя.

Ако си съгласен на втора употреба в продавалника е пълно с добри оферти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно си изкарал голям късмет. В такива случаи веднага трябва да махнеш батерията, по-горе е обяснено защо.

Аз преди време имах подобен проблем - изпуснат телефон на двора и дъжда го навалял хубаво. След внимателно разглабяне и изсушаване заработи, единствено дисплеят нямаше картина. След справка в схемата презапоихме интегралните схеми, които са отговорни за картината, но не стана работата, явно имаха нужда от смяна (надявах се на лоша връзка). От тогава съм го оставил така да си стои. Та моят съвет е да прегледаш схемата и да прецениш дали могат да се сменят компоненти, но задължително от опитен техник.

Редактирано от RefreshMe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.