Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам интернес с скорост 39 mbps и рутер tp-link R860(с последен firmware,8 lan ports).Връзката ми е PPPoE.Може ли да ме ориентирате,защо след рутера максималната скорост която получавам на Laptop е едва 16-18 mbps.?

Всичко е свързано чрез кабели,няма wifi.

Настройките който извършвам са:

Връзка PPPoE - user/password

Wan - connect automatically (Пробвах с Primary/Secondary DNS и MAC clone - без резултат)

DHCP - Enable

UPnP - Enable

Пробвах с ръчно задаване на IP,DNS,Gateway на две машини (съответно настройки за тях и в рутера) - без резултат.

Смених driver-a  на lan картата - без резултат.

Ако включа кабела от доставчика директно в лаптоп-а ,след настройки за PPPoE - при тест на скоростта се отчита 38-42 mbps.

Свързах се с доставчика - отговора беше,че към мен няма никакво ограничение.

Пробвах с разместване на различни LAN портове - без резултат.Сигурен съм,че рутерът работи коректно.Къде може да се крие разковничето ?

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да сте активирал някакви филтрирания на трафика? И проверете дали маршрутизатора ви загрява, защото може толкова да са му възможностите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля ,че не съм.Единственно съм пуснал Firewall,но и без него е същото.Почти не загрява.

Сега ми хрумна нещо - може ли да се премести WAN на някой LAN.Не мисля,че това са му възможностите все пак е 10/100,8 порта и би трябвало да е мощничък. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля ,че не съм.Единственно съм пуснал Firewall,но и без него е същото.Почти не загрява.

Сега ми хрумна нещо - може ли да се премести WAN на някой LAN.Не мисля,че това са му възможностите все пак е 10/100,8 порта и би трябвало да е мощничък. :)

Мне не е добра идея, пък едва ли е от портовете. Ако говорим за скоростта на безжична връзка при лаптоп, то тогава е нормално да не получавате максимума. Направете тест с кабел директно от маршрутизатора в лаптопа, и ако скоростта е близка до максимално достижимата, то тогава едва ли маршрутизатора е проблемен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маршрутизаторът е изцяло кабелен,няма wifi опция.

Кабелите към него са по 1.5м. ,категория cat 5e(поддържат 100 mbps)

Редактирано от fennko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С една машина ли се пробва зад рутера ? ако имате възможност , проверете с друга или на друг порт , което със сигурност сте пробвали :(

Другото което се сещам е дефектен рутер и аз съм попадал на тъплинк който режеше скоростта .

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменете кабела от машината до рутер-а. Може той да е проблемен - използвайте късия кабел от комплекта на рутер-а например.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменете кабела от машината до рутер-а. Може той да е проблемен - използвайте късия кабел от комплекта на рутер-а например.

За това бях забравил че и аз съм сменял на компютъра - чисто нов кабел от рутер - не ползван :D заводски дефектен , като кабела беше някакъв нов модел , буксите бяха като отливани :( на външен вид перфектен :)

Публикувано изображение

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабели смених поне 5(този от комплекта,кроснат,прав,даже сам си направих кабел) не е от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурни ли сте, че доставчика въобще ви предоставя скоростта, за която говорите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурни ли сте, че доставчика въобще ви предоставя скоростта, за която говорите?

Когато свържа кабела на доставчика директно към някое PC,със speed test излиза резултат 38-40mbps.

Преди два дена се ядосах и слязох до мазето да рестартирам техниката на доставчика.Като цяло свързването им е под всякъква критика.Суича който намерих е сигурно за под 10 лв(без кутия даже),но не грееше.Направи ми впечатление,че устройството което е свързано към оптичният кабел има RJ45,Rx и Tx(като този изход не беше свързан никъде).След рестарта на техниката,чрез speed test и двете машини изкараха po 30-32 mbps,и така за около 4-5 мин.След това всичко по старо му.

Този изход Tx за какво служи и трябва ли да изисквам от доставчика си да го свърже?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато свържа кабела на доставчика директно към някое PC,със speed test излиза резултат 38-40mbps.

Преди два дена се ядосах и слязох до мазето да рестартирам техниката на доставчика.Като цяло свързването им е под всякъква критика.Суича който намерих е сигурно за под 10 лв(без кутия даже),но не грееше.Направи ми впечатление,че устройството което е свързано към оптичният кабел има RJ45,Rx и Tx(като този изход не беше свързан никъде).След рестарта на техниката,чрез speed test и двете машини изкараха po 30-32 mbps,и така за около 4-5 мин.След това всичко по старо му.

Този изход Tx за какво служи и трябва ли да изисквам от доставчика си да го свърже?

Даже и да знаехте какво правите при техниката на доставчика нямате работа там.

Tx = Transmit  този изход "служи" за изпращане на трафик, тъй като другата страна го изпраща тази го получава Rx.

Ще ви помоля да не изисквате нищо от доставчика за в бъдеще, тъй като ще избегнете дискомфорт и срам... въпреки, че е възможно тези чувства да са ви непонятни.

Логично е, че проблема е в рутера или в неговата настройка след като имате 40мегабит-а директно на кабел.

Един въпрос от моя страна, това, че "устройството което е свързано към оптичният кабел има RJ45) какво ви говори?

Нещо нередно ли виждате или просто показвате скил?

Също така как би трябвало да представлява "свързването" на една техника, което не е "под всякъква критика" според вашите представи или пък опит?

Редактирано от endlessroot (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даже и да знаехте какво правите при техниката на доставчика нямате работа там.

Tx = Transmit  този изход "служи" за изпращане на трафик, тъй като другата страна го изпраща тази го получава Rx.

Ще ви помоля да не изисквате нищо от доставчика за в бъдеще, тъй като ще избегнете дискомфорт и срам... въпреки, че е възможно тези чувства да са ви непонятни.

Логично е, че проблема е в рутера или в неговата настройка след като имате 40мегабит-а директно на кабел.

Един въпрос от моя страна, това, че "устройството което е свързано към оптичният кабел има RJ45) какво ви говори?

Нещо нередно ли виждате или просто показвате скил?

Също така как би трябвало да представлява "свързването" на една техника, което не е "под всякъква критика" според вашите представи или пък опит?

Усещам лек сърказъм в отговора ви!Явно сте един от многобройните техници занимаващи се понастоящем или преди с интернет и кабели,нищо лично.

Споменах за конектора RJ45(с описание на другите връзки),защото на този етап не знам точният термин за този оптичен преобразувател.Предполагам всеки който е запознат с тази техника му е станало ясно за какво става на въпрос.

Логично или не ,рутерът е пробван и на други места и си изкарва скоростта без проблем(със същите настройки).

Да,бих казал,че монтажът на момчетата е под всякъква критика,защото всичко е навързано през пръсти - когато се постави влаго/прахоустойчива кутия,техниката трябва да се разположи вътре в нея.В общите случаи всичко виси и представлява пайжина от кабели и прочее.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво усещаш не ме интересува, работа нямате по техниката на доставчика, особено щом има оптична точка.

Като не ви харесва мрежата на доставчика почнете работа там и я оправете собственоръчно.

Предполагам момчетата са заети да сложат "влаго/прахоустойчива кутия", или не им плащат достатъчно, пък може и шефа им всеки път когато искат да сложат кутия да им крещи, а може и да им крещи да сложат кутия, ама да няма пари, знаеш ли? Смени доставчика ходи на Виваком, там ще те оправят.

Гледам се хвалиш, че можеш да си правиш сам кабели, а си кросни кабела, който идва от доставчика, ако вече е така го правиш прав, да видиме какво е положението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При последната липса на интернет,отговора от доставчикът ми беше "следващият път сами може да рестартирате устройството,което ви осигурява връзка" !! Много коректно.

От направените тестове -> проблема не е в рутера,както и в кабелите за комуникация,доставчикът осигурява що годе прилична връзка(или така си мисля).

Извод : склонен съм да вярвам,че съм "голям" късметлия и съм уцелил някакъв 1/1000 % несъвместимост при належащата мрежа и наличните устройства.Дано новото устройство е извън този %.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре за да изключите възможността проблема да е в маршрутизатора, пробвахте ли директен тест с кабела от доставчика в LAN картата ? А пробвахте ли тест между две машини в мрежата Ви каква скорост достигате при обмен ? Въобще всичко изрядно ли е изградено по мрежата Ви ?  :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При последната липса на интернет,отговора от доставчикът ми беше "следващият път сами може да рестартирате устройството,което ви осигурява връзка" !! Много коректно.

От направените тестове -> проблема не е в рутера,както и в кабелите за комуникация,доставчикът осигурява що годе прилична връзка(или така си мисля).

Извод : склонен съм да вярвам,че съм "голям" късметлия и съм уцелил някакъв 1/1000 % несъвместимост при належащата мрежа и наличните устройства.Дано новото устройство е извън този %.

Растоянието може да идва много за рутера, пробвай да сложиш суич преди рутера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Суич едва ли би решил евентуален проблем в мрежата на автора, пък и да не говорим че работи на различен слой в OSI модела. Нека изтества подробно всичко, и тогава да търси варианти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Суич едва ли би решил евентуален проблем в мрежата на автора, пък и да не говорим че работи на различен слой в OSI модела. Нека изтества подробно всичко, и тогава да търси варианти.

Доставчика къде е включил автора на темата според теб? Не виждам как още един суич ще бъде проблем...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сигурно от мазето до апартамента са 100 метра - егати небостъргача :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И сигурно от мазето до апартамента са 100 метра - егати небостъргача :)

Ми не, ако живее някъде на 11 етаж бахти и кабела обикаля 3 пъти блока.... плюс това съм виждал рутери, на които им пада трафик на 30 метра разстояние.

Нищо не му пречи да пробва!

Даже може да поиска суич от доставчика за тест за да не купува, няма да му откажат.

Редактирано от endlessroot (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпробвано ! Суич пред рутера, директно на кабела на доставчика...скороста между рутер и ПС-та се увеличи почти 3,4 пъти !!!..живея на 4 етаж,  суича на доставчика е в мазето..Добре , че не купих нов рутер :))..а бях се засилил , след коментара на "специалистите" на доставчика- "тракия кабел" Стара Загора, че рутера ми е сдал вече багажа :)) Благодаря за темата!!!

Редактирано от renderbg (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.