Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

jonov

Препоръка за таблет до 200 лева

Препоръчан отговор

Абсолютен инвалид съм във тая област :) Мой колега ще взима на дъщеря си таблет , бюджета е мах 200 лева и се е насочил към блаупункт . Изобщо нямам никакво доверие вече на марката и му казах че ще задам въпрос тук за предложения .

Ще го използва за четене , сваляне на теми от нета - абе общо взето с учебна цел .  Утре ще се купува от технобакалиите Монтана и е редно да го има там .

Ще наглеждам темата до вечерта - давайте предложения .

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, дали има някакъв шанс да го навиеш за Asus MeMO Pad сив ? Ако ли не - Prestigio MultiPad 7.0 HD. Би трябвало да ги има в бакалиите, но не знам на каква цена биха били... Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсурд за повече от да кажем 10% :no-no:

Не знам тоя

PRESTIGIO TABLET PMP5580C-DUO

ПП. Не знам нещо от промоциите на емаг :( ма много пък не известни марки :(  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсурд за повече от да кажем 10% :no-no: Не знам тоя PRESTIGIO TABLET PMP5580C-DUO

Виж сега, една ракия са, все слаба. Мисля, че няма кой знае каква разлика какво ще се вземе. 10 лв нагоре/надолу няма да се отразят на качеството. Вземи с по-нова версия на Андроид, по-бърз процесор или повече RAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Blaupunkt (като Telefunken, Akai, Funai, Kodak, Practika и много други) не е това, което беше едно време. Сега е просто едно от имената, под които се предлагат китайски боклуци.

В ТМ Монтана няма таблет от тази марка под 200 лв (ако съдим по сайта). Най-евтиният, който евентуално си заслужава, е Acer Iconia B1-A71 16GB, за 229 лв. Имам смътни спомени, че екранът беше гадничък. Нека го видят на място.

В ТП същият Acer, но с 8GB вградена памет, е 199 лв. Ако твърдо не може да се надскочи тази цена - това е предложението ми. При поръчка от интернет дават отстъпка 10 лв :) .

А иначе си заслужава да се помисли за Samsung Galaxy Tab 2 P3110 за 299 лв.

Обясни на колегата си, че за тези пари няма да може да ползва мобилен интернет към оператор с таблета, само Wi-Fi. 

ПП. Само не Prestigio!!!  :slap1: Много лоша идея.

А за покупка от emag - да напомня, че това е румънски интернет магазин, за който българският Закон за защита на потребителя не важи! И ако стане нещо, трябва да си търсиш правата в европейските съдилища  :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този бюджет нищо съществено, но ето две предложения:

Prestigio MultiPad 8.0 Pro DUO

3Q Pad LC0720C

Нищо конкретно не мога да кажа за двете марки, но в този бюджет не влиза нищо по-известно. Ако могат да отделят още 30на лева поне за Ейсъра ще е по-добре, поне ще е нещо марково макар и в бюджетния клас. Мемопада пък е доста по-скъпичък и едва ли биха могли да отделят още 80 лева над бюджета.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

все пак в емаг - Allview Viva Q7 - четириядрен, ips матрица, по слаба обаче батерия от prestigio-то и един инч по малко. Кофти, че не може да ги пипнеш да ги разгледаш. Това е че тази седмица нямам ваучер, да може да го направим 200 лв. Ако някой от колегите има, и нема да го ползва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек, качих се горе при Щети", защото са се заринали с Престижия, хванах няколко в ръка, опипах ги, абе евтини си изглеждат. Но пък имаше един 7 инчов с метален корпус, което си е плюс. Та лесно се чупят, поне на пръв поглед, има към 30-тина парчета, но това е също и защото са си доста често срещани... Не е точно мерило. Но ето едно ново предложение от мен, което може би бие всички останали: Lenovo A3000 4GB за 199 лв + 24 месеца х 8.90 лв. такса за мобилен интернет. Според мен си заслужава да се помисли по тази възможност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари няма по-добро от ainol novo7 Aurora 2. Имам такъв, инсталирах му последната версия на Android и работи без проблем вече година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но ето едно ново предложение от мен, което може би бие всички останали: Lenovo A3000 4GB за 199 лв + 24 месеца х 8.90 лв. такса за мобилен интернет.

Според мен си заслужава да се помисли по тази възможност.

Не съм съгласен. Прочети по-внимателно условията в сайта на М-тел ;)

Цената на таблета е 199 лв или на лизинг 24 месеца по 8.90 лв, и в двата случая с тарифен план "Мтел мобилен интернет 2.5 GB", таксата за който е 13.90 на месец. Става доста дебело ... :)

По-евтино ще излезе да си вземе на изплащане някой марков таблет от бакалиите.

ПП. Намерих нещо интересно - Asus MemoPad ME172V за 219 лв при покупка по интернет. Процесорът е слаб, но за това, за което ще се ползва, мисля, че няма да е проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ги знам китаиците,аз си взех втора ръка преди година за 200лъва ей това нещо: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_wifi_5_0-3838.php

ако си бях купил китаец за тези 200лв. досега да съм се простил с него;тва нещо съм го изпускал от метър и половина на стълбите и на музаика в банята и му няма нищо(само леко е одраскано лаковото покритие).Ако беше престижио или нещо от сорта 100% да е загинал.Лоши са им сглобките на евтините таблети,може да имат по-добри параметри,обаче изпуснеш ли го си *бало мамата.

П.С.Сигурен ли си,че искаш 7 инчов таблет,защото е много кофти за пренос(не се побира в никакви джобове,трябва да го мъкнеш в раница).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен. Прочети по-внимателно условията в сайта на М-тел ;) Цената на таблета е 199 лв или на лизинг 24 месеца по 8.90 лв, и в двата случая с тарифен план "Мтел мобилен интернет 2.5 GB", таксата за който е 13.90 на месец. Става доста дебело ... :) По-евтино ще излезе да си вземе на изплащане някой марков таблет от бакалиите.   ПП. Намерих нещо интересно - Asus MemoPad ME172V за 219 лв при покупка по интернет. Процесорът е слаб, но за това, за което ще се ползва, мисля, че няма да е проблем.

Аххх, да... Това му е цената на лизинг... Еми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е съгласен, да събера още някой лев. По-добрия вариант е: Acer Iconia B1-710 - 239 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е съгласен, да събера още някой лев. По-добрия вариант е: Acer Iconia B1-710 - 239 лв.

Преди около 2-3 месеца един колега от службата искаше да купува таблет за дъщеря си. И на него му се даваха не повече от 200 лв, и се беше насочил към тези Acer-и. И тъй като знае, че аз имам таблет, ме взе за консултант :) . Отидохме в Техно-то, разгледахме ги, обясних му каквото знам за функциите. След това решихме да погледнем и Galaxy Tab P3100. И като видя екрана, сам си го избра, без аз да му казвам нищо :) . Каза, че разликата си заслужава парите.

Затова писах - нека се пробва на място, и тогава да се прецени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите , а понеже ще се използва за четете , преглед на презентации предполагам - дали не е най удачно да е с ips матрица ?

Иначе за обвързване с мобилен оператор - ползваме Виваком , дадох му предложение и за 3/джи  , те предлагат също оферти и набутване с тарифи за интернет план за които почити няма да ползва . там където ще го ползва  щерка му , навсякъде има свободен достъп до интернет .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То IPS-а е хубаво, но в 200 лв бюджет? Не мисля, че ще е лесно за намиране...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То IPS-а е хубаво, но в 200 лв бюджет? Не мисля, че ще е лесно за намиране...

Allview Viva Q7 И за кво говорим - 4 ядра цъкат под капака :) + най-новата операционна система Android, Jelly Bean 4.2.2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Allview Viva Q7 И за кво говорим - 4 ядра цъкат под капака :) + най-новата операционна система Android, Jelly Bean 4.2.2.

Да, и оперативната памет е предостатъчна, плюс мощно графично ядро. Дано да е достатъчно здрав, че иначе всичко това няма да си заслужава. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В ТМ Монтана няма таблет от тази марка под 200 лв (ако съдим по сайта). :ohmy:

Точно там го има и затова го посочих него .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано си заслужава :) Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдаа, и накрая един мармот завива таблета в станиол ...  :lol6:

Честно, мислиш ли, че качествен таблет с такива параметри ще струва към 240 лв? А погледна ли частта, където се казва:

Батерия:  Li-Polymer 3000 mAh, 3.7 V Издръжливост на батерията:  До 4 часа.

4 часа е нищо, това означава - "ходи си навсякъде със зарядното".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е склонен да даде 239 лв. за този таблет Allview Viva Q7 , я по-добре го навии да си вземе едно чудно таблетче като този.: 

Asus Memo Pad HD7  с подарък 8GB карта памет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще видим какво ще каже щерка му , почити вдигна до 300 :)

ПП.  :angry::speak:  Божее, аз за лаптоп не бих дал 300

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще видим какво ще каже щерка му , почити вдигна до 300 :)   ПП.  :angry::speak:  Божее, аз за лаптоп не бих дал 300

Ако го навиеш за MeMo-то, чудесно. Ама то стана една дълга и широка... п.с. Като го навиеш за него, следващия в редицата е Google Nexus 7 2013 :P (майтап)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.