Премини към съдържанието
jonov

Препоръка за таблет до 200 лева

Препоръчан отговор

Абсолютен инвалид съм във тая област :) Мой колега ще взима на дъщеря си таблет , бюджета е мах 200 лева и се е насочил към блаупункт . Изобщо нямам никакво доверие вече на марката и му казах че ще задам въпрос тук за предложения .

Ще го използва за четене , сваляне на теми от нета - абе общо взето с учебна цел .  Утре ще се купува от технобакалиите Монтана и е редно да го има там .

Ще наглеждам темата до вечерта - давайте предложения .

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, дали има някакъв шанс да го навиеш за Asus MeMO Pad сив ? Ако ли не - Prestigio MultiPad 7.0 HD. Би трябвало да ги има в бакалиите, но не знам на каква цена биха били... Поздрави!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсурд за повече от да кажем 10% :no-no:

Не знам тоя

PRESTIGIO TABLET PMP5580C-DUO

ПП. Не знам нещо от промоциите на емаг :( ма много пък не известни марки :(  

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсурд за повече от да кажем 10% :no-no: Не знам тоя PRESTIGIO TABLET PMP5580C-DUO

Виж сега, една ракия са, все слаба. Мисля, че няма кой знае каква разлика какво ще се вземе. 10 лв нагоре/надолу няма да се отразят на качеството. Вземи с по-нова версия на Андроид, по-бърз процесор или повече RAM.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Blaupunkt (като Telefunken, Akai, Funai, Kodak, Practika и много други) не е това, което беше едно време. Сега е просто едно от имената, под които се предлагат китайски боклуци.

В ТМ Монтана няма таблет от тази марка под 200 лв (ако съдим по сайта). Най-евтиният, който евентуално си заслужава, е Acer Iconia B1-A71 16GB, за 229 лв. Имам смътни спомени, че екранът беше гадничък. Нека го видят на място.

В ТП същият Acer, но с 8GB вградена памет, е 199 лв. Ако твърдо не може да се надскочи тази цена - това е предложението ми. При поръчка от интернет дават отстъпка 10 лв :) .

А иначе си заслужава да се помисли за Samsung Galaxy Tab 2 P3110 за 299 лв.

Обясни на колегата си, че за тези пари няма да може да ползва мобилен интернет към оператор с таблета, само Wi-Fi. 

ПП. Само не Prestigio!!!  :slap1: Много лоша идея.

А за покупка от emag - да напомня, че това е румънски интернет магазин, за който българският Закон за защита на потребителя не важи! И ако стане нещо, трябва да си търсиш правата в европейските съдилища  :ohmy:

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този бюджет нищо съществено, но ето две предложения:

Prestigio MultiPad 8.0 Pro DUO

3Q Pad LC0720C

Нищо конкретно не мога да кажа за двете марки, но в този бюджет не влиза нищо по-известно. Ако могат да отделят още 30на лева поне за Ейсъра ще е по-добре, поне ще е нещо марково макар и в бюджетния клас. Мемопада пък е доста по-скъпичък и едва ли биха могли да отделят още 80 лева над бюджета.

Поздрави !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

все пак в емаг - Allview Viva Q7 - четириядрен, ips матрица, по слаба обаче батерия от prestigio-то и един инч по малко. Кофти, че не може да ги пипнеш да ги разгледаш. Това е че тази седмица нямам ваучер, да може да го направим 200 лв. Ако някой от колегите има, и нема да го ползва. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек, качих се горе при Щети", защото са се заринали с Престижия, хванах няколко в ръка, опипах ги, абе евтини си изглеждат. Но пък имаше един 7 инчов с метален корпус, което си е плюс. Та лесно се чупят, поне на пръв поглед, има към 30-тина парчета, но това е също и защото са си доста често срещани... Не е точно мерило. Но ето едно ново предложение от мен, което може би бие всички останали: Lenovo A3000 4GB за 199 лв + 24 месеца х 8.90 лв. такса за мобилен интернет. Според мен си заслужава да се помисли по тази възможност.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари няма по-добро от ainol novo7 Aurora 2. Имам такъв, инсталирах му последната версия на Android и работи без проблем вече година.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но ето едно ново предложение от мен, което може би бие всички останали: Lenovo A3000 4GB за 199 лв + 24 месеца х 8.90 лв. такса за мобилен интернет.

Според мен си заслужава да се помисли по тази възможност.

Не съм съгласен. Прочети по-внимателно условията в сайта на М-тел ;)

Цената на таблета е 199 лв или на лизинг 24 месеца по 8.90 лв, и в двата случая с тарифен план "Мтел мобилен интернет 2.5 GB", таксата за който е 13.90 на месец. Става доста дебело ... :)

По-евтино ще излезе да си вземе на изплащане някой марков таблет от бакалиите.

ПП. Намерих нещо интересно - Asus MemoPad ME172V за 219 лв при покупка по интернет. Процесорът е слаб, но за това, за което ще се ползва, мисля, че няма да е проблем.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ги знам китаиците,аз си взех втора ръка преди година за 200лъва ей това нещо: http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_wifi_5_0-3838.php

ако си бях купил китаец за тези 200лв. досега да съм се простил с него;тва нещо съм го изпускал от метър и половина на стълбите и на музаика в банята и му няма нищо(само леко е одраскано лаковото покритие).Ако беше престижио или нещо от сорта 100% да е загинал.Лоши са им сглобките на евтините таблети,може да имат по-добри параметри,обаче изпуснеш ли го си *бало мамата.

П.С.Сигурен ли си,че искаш 7 инчов таблет,защото е много кофти за пренос(не се побира в никакви джобове,трябва да го мъкнеш в раница).

Редактирано от bo4y- (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен. Прочети по-внимателно условията в сайта на М-тел ;) Цената на таблета е 199 лв или на лизинг 24 месеца по 8.90 лв, и в двата случая с тарифен план "Мтел мобилен интернет 2.5 GB", таксата за който е 13.90 на месец. Става доста дебело ... :) По-евтино ще излезе да си вземе на изплащане някой марков таблет от бакалиите.   ПП. Намерих нещо интересно - Asus MemoPad ME172V за 219 лв при покупка по интернет. Процесорът е слаб, но за това, за което ще се ползва, мисля, че няма да е проблем.

Аххх, да... Това му е цената на лизинг... Еми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е съгласен, да събера още някой лев. По-добрия вариант е: Acer Iconia B1-710 - 239 лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е съгласен, да събера още някой лев. По-добрия вариант е: Acer Iconia B1-710 - 239 лв.

Преди около 2-3 месеца един колега от службата искаше да купува таблет за дъщеря си. И на него му се даваха не повече от 200 лв, и се беше насочил към тези Acer-и. И тъй като знае, че аз имам таблет, ме взе за консултант :) . Отидохме в Техно-то, разгледахме ги, обясних му каквото знам за функциите. След това решихме да погледнем и Galaxy Tab P3100. И като видя екрана, сам си го избра, без аз да му казвам нищо :) . Каза, че разликата си заслужава парите.

Затова писах - нека се пробва на място, и тогава да се прецени.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите , а понеже ще се използва за четете , преглед на презентации предполагам - дали не е най удачно да е с ips матрица ?

Иначе за обвързване с мобилен оператор - ползваме Виваком , дадох му предложение и за 3/джи  , те предлагат също оферти и набутване с тарифи за интернет план за които почити няма да ползва . там където ще го ползва  щерка му , навсякъде има свободен достъп до интернет .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То IPS-а е хубаво, но в 200 лв бюджет? Не мисля, че ще е лесно за намиране...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То IPS-а е хубаво, но в 200 лв бюджет? Не мисля, че ще е лесно за намиране...

Allview Viva Q7 И за кво говорим - 4 ядра цъкат под капака :) + най-новата операционна система Android, Jelly Bean 4.2.2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Allview Viva Q7 И за кво говорим - 4 ядра цъкат под капака :) + най-новата операционна система Android, Jelly Bean 4.2.2.

Да, и оперативната памет е предостатъчна, плюс мощно графично ядро. Дано да е достатъчно здрав, че иначе всичко това няма да си заслужава. :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В ТМ Монтана няма таблет от тази марка под 200 лв (ако съдим по сайта). :ohmy:

Точно там го има и затова го посочих него .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано си заслужава :) Успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдаа, и накрая един мармот завива таблета в станиол ...  :lol6:

Честно, мислиш ли, че качествен таблет с такива параметри ще струва към 240 лв? А погледна ли частта, където се казва:

Батерия:  Li-Polymer 3000 mAh, 3.7 V Издръжливост на батерията:  До 4 часа.

4 часа е нищо, това означава - "ходи си навсякъде със зарядното".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е склонен да даде 239 лв. за този таблет Allview Viva Q7 , я по-добре го навии да си вземе едно чудно таблетче като този.: 

Asus Memo Pad HD7  с подарък 8GB карта памет

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще видим какво ще каже щерка му , почити вдигна до 300 :)

ПП.  :angry::speak:  Божее, аз за лаптоп не бих дал 300

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще видим какво ще каже щерка му , почити вдигна до 300 :)   ПП.  :angry::speak:  Божее, аз за лаптоп не бих дал 300

Ако го навиеш за MeMo-то, чудесно. Ама то стана една дълга и широка... п.с. Като го навиеш за него, следващия в редицата е Google Nexus 7 2013 :P (майтап)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.