Премини към съдържанието
Spliok0310

Смяна на операционната система на ZTE Blade

Препоръчан отговор

Здравейте! :)

От доста време на телефонът ми излиза съобщение, че имам малко памет в самия телефон, докато картата ми е почти празна. Не мога и да местя приложенията. Реших да се поразровя малко и попаднах на тема в друг форум, която обяснява как да си увеличим вътрешната памет. Следвах стъпките, пишеше да сваля Сyanogen Mod 7 и така така.. Всичко е окей, но искам да си върна телефона в предишното му състояние. С още четене разбрах, че вече операционната система ми е Сyanogen Mod 7 и няма как да я деинсталирам? Трябва директно да я заместя с някоя друга.

Надявам се съм схванала за какво става на въпрос, но проблемът е, че вече не знам как да свърша тази работа - да си върна стара операционна система :/

Редактирано от Spliok0310 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си инсталирала друга операционна система в буквалният смисъл. Пак си е Android, но това е Custom ROM, демек любителска разработка. Android е система с отворен код и всеки може да я модифицира както реши. Демек, трябва да върнеш оригиналният Android, това става като намериш оригиналният ROM и го поставиш. Тези ZTE-та не бяха ли по една програма на Globul? Ще те насоча към един друг форум, там има голяма база данни от съвети и ръководства, както и въпросните ROM-ове, потърси в съответната секция оригиналният ROM за съответният мобилен оператор и повтаряш упражнението, като изчиташ внимателно инструкциите! Форума е Android БГ Форум Поздрави и успех!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефонът тук се води Globul Z3, уж телефон на Глобул :D

Точно от този форум я видях цялата тази история с увеличаването на паметта. По време на инсталацията имах проблем, с който в последствие успях да се справя сама.  Там въпросът ми остана без отговор. Просто обясненията за връщането на оригиналния Андроид е обяснено за други модели телефони, но ще продължавам да се ровя.

Благодаря за помощта и разясненията! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефонът тук се води Globul Z3, уж телефон на Глобул :D Точно от този форум я видях цялата тази история с увеличаването на паметта. По време на инсталацията имах проблем, с който в последствие успях да се справя сама.  Там въпросът ми остана без отговор. Просто обясненията за връщането на оригиналния Андроид е обяснено за други модели телефони, но ще продължавам да се ровя.   Благодаря за помощта и разясненията! :)

Той не е на Глобул, той просто е брандиран така. Както имаше телефони Водафон от М-Тел. Просто трябва да намериш от някъде оригиналният ROM за телефона, демек с бранда на Globul, все някой трябва да го е качил някъде. Очаквах да го има в Android, защото за моят Sony Arc S, който е на поне 2 години, има ROM-овете там за M-Tel и Globul със 100%, мисля, че имаше и Виваком-ския, но не съм се интересувал, както и пълна инструкция за всеки от тях как да се сложи и т.н. Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж какво даде "Чичко Гугъл", като пръв резултат за "хард ресет" /връщане на фабричните настройки/: http://www.hard-reset.com/zte-blade-hard-reset.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж какво даде "Чичко Гугъл", като пръв резултат за "хард ресет" /връщане на фабричните настройки/: http://www.hard-reset.com/zte-blade-hard-reset.html

Не би трябвало да работи при руутване и слагане на частен РОМ. Всъщност да го върнеш в оригинално състояние си е доста работа... Това включва дори обратното заключване на boot loader-а... Този линк е полезен само и единствено, ако телефона не е бил пипан никога (под пипан, разбирай модифициран)...
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Factory Reset затрива /data дяла на устройството, но ако на /system е имало нещо друго, различно от фабричния фърмуер, то няма как да се възстанови просто с Factory Reset - трябва ръчно да се флашне изображение с оригиналния фърмуер. Тук има списък с някои изображения, но вариантите на телефона са доста, а и флашване на грешно изображение може да доведе до brick (т.е. довеждане функционалността на телефона до тази на тухла).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изображение

Само едно разяснение, за тези, които не знаят - Image (изображение) е термин за комплект от файлове (нещо като архив) на въпросната инсталация. Била тя легална/официална или разработена отделно от някого или екип от хора. Колегата killchain е обяснил някои неща, които за обичайните потребители на операционната система Windows биха се видяли странни... Нека кажа, че фърмуеар (firmware) е нещо като смесица м/у софтуер и хардуер и е по-скоро фирмен код, който казва как да работи дадено устройство. Във Windows сме свикнали да виждаме два основни диска - C:/ и D/ или според разположената буква на вторият... При Linux нещата са други, това е друга система, тя има нужда от 3 дяла, но всичките започват с наклонената черта. (Демек нямат C, D или каквито и да са там неща...) И всеки изпълнява своето предназначение. Ще се опитам да го изразя описателно. Имате каравана, която се закача за джипа, имате джипове, които са на дизел и бензин, имате и първокласни и второкласни пътища. Избора на комбинации зависи от Вас...
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само едно разяснение, за тези, които не знаят - Image (изображение) е термин за комплект от файлове (нещо като архив) на въпросната инсталация. Била тя легална/официална или разработена отделно от някого или екип от хора.Колегата killchain е обяснил някои неща, които за обичайните потребители на операционната система Windows биха се видяли странни...Нека кажа, че фърмуеар (firmware) е нещо като смесица м/у софтуер и хардуер и е по-скоро фирмен код, който казва как да работи дадено устройство.Във Windows сме свикнали да виждаме два основни диска - C:/ и D/ или според разположената буква на вторият...При Linux нещата са други, това е друга система, тя има нужда от 3 дяла, но всичките започват с наклонената черта. (Демек нямат C, D или каквито и да са там неща...) И всеки изпълнява своето предназначение.Ще се опитам да го изразя описателно.Имате каравана, която се закача за джипа, имате джипове, които са на дизел и бензин, имате и първокласни и второкласни пътища.Избора на комбинации зависи от Вас...

доста красноречиво, браво! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко ще съм офтопик, но телефончето го ползвах над 2 години и беше доста добро за времето си. Връщането от Цианоген към стоков ром си е безсмислица и съветвам авторката да я забрави тая глупост. Цианогена е 100 пъти по-добър - проверено в практиката. Ако има проблем, той е възникнал някъде при не съвсем правилна инсталация примерно.

Онтопик: Проблема с мястото, поне на CyanogenMOD 7.1 / ZTE Blade, се решава съвсем успешно с Darktremor scripts след репартишънинг. Навремето ги бях взел от Modaco ако не се лъжа (ето тема, но аз ги бях взел от другаде), но ги има някъде и по XDA-Developers. А вероятно и в Андроидбг форума. Не мога д абъда по-конкретен, защото отдавна вече не ползвам тази машинка и съм позабравил, събраните файлове и инструкции вече също не са ми под ръка.

Съветвам авторката на темата обаче да СПРЕ да пипа повече каквото и да е засега, защото на този етап не са й много ясни нещата и това може да има вредни последствия за телефона. Нужно е известно четене по форумите и добро разбиране на Андроид, за да се пристъпи към промяна на големината на партишъните и прочие. Някои от скриптовете са универсални, други НЕ и трябва да са предназначени точно за този модел и вариация (телефоните от Глобул май бяха втора генерация Блейд, но вече съм забравил, последните бройки може и трета да са били). В противен случай телефона може да бъде много бързо счупен.

Редактирано от teou (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.