Премини към съдържанието
krasiika

Съвет за стар ресивър Denon и колони IQ Ted4

Препоръчан отговор

Тонколоните съм ги слушал веднъж и ме изненадаха с добрият си звук.В диапазона до около 400-450лв. са добър избор.

Вместо AVR ресивър си потърси стерео транзисторен усилвател. Ще останеш в пъти по-доволен от звука.

Ако на по-късен етап ще връзваш системата към лаптоп или PC си намери един USB дак на базата на РСМ 270х чип. Има няколко човека които ги изработват в България и излизат от порядъка на 55-75лв., но звукът е  като за няколко пъти по-скъпа звукова карта и можеш да го местиш на различни устройства

Тези тонколони ми ги дават за 200лв и ме съмнява дали са оригинални или са сменяни говорителите... А за ресъвъра ми искат 130лв и няма дистанционно.  А може ли пример какъв стерео транзисторен усилвател втора употреба може да се купи за горе-долу тези пари? Бюджета ми е ограничен до 350лв за ресивър(усилвател) и 2 колони.

Благодаря.

Редактирано от krasiika (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези тонколони ми ги дават за 200лв и ме съмнява дали са оригинални или са сменяни говорителите... А за ресъвъра ми искат 130лв и няма дистанционно.  А може ли пример какъв стерео транзисторен усилвател втора употреба може да се купи за горе-долу тези пари? Бюджета ми е ограничен до 350лв за ресивър(усилвател) и 2 колони.

Благодаря.

Ако тонколоните са в оригиналното си състояние ги взимай,

Благодаря.

Ето ти два примерни усилвателя малко са над бюджета но мисля че може да се разговаря за цената:

Onkyo A-8640-180лв, Denon PMA560 -160лв.

Редактирано от svv78 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попаднаха ми две хубави колони , 6 ома, 50-150W, марката не знам...Какъв усилвател да търся за тях, никъде не намирам усилвател на 6 ома?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Попаднаха ми две хубави колони , 6 ома, 50-150W, марката не знам...Какъв усилвател да търся за тях, никъде не намирам усилвател на 6 ома?

Не знаел марката, но колоните били хубави! Та как разбра, че са хубави? На външен вид ли са хубави? А усилвателят защо точно ти трябва на 6 ома?Всеки усилвател би ти свършил работа.90% от усилвателите са с 4 или 8 омови изходи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето 6 омови тонколони са за или от комплект за домашно кино, което не е за предпочитане.Каква марка и модел са. Иначе почти всеки един 4омов усилвател би се справил. Разгледа ли предложените два от мен

Забравих да попитам на снимката  тонколоните (IQ TED4) точно тези които искаш да купиш ли са или си извадил някаква снимка от интернет.

Защото на тонколоните на снимката са със сменени почти всички говорители, а това предполага и други интервенции.

Редактирано от svv78 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знаел марката, но колоните били хубави! Та как разбра, че са хубави? На външен вид ли са хубави? А усилвателят защо точно ти трябва на 6 ома?Всеки усилвател би ти свършил работа.90% от усилвателите са с 4 или 8 омови изходи.

Да, на външен вид и за слуха ми са добри. Мислех, че ако колоните са 6 ома и усилвателя трябва да е 6 ома...

Повечето 6 омови тонколони са за или от комплект за домашно кино, което не е за предпочитане.Каква марка и модел са. Иначе почти всеки един 4омов усилвател би се справил. Разгледа ли предложените два от мен

Забравих да попитам на снимката  тонколоните (IQ TED4) точно тези които искаш да купиш ли са или си извадил някаква снимка от интернет.

Защото на тонколоните на снимката са със сменени почти всички говорители, а това предполага и други интервенции.

Да, и аз забелязах същото и затова се отказах от тях  снимките са реални. Затова се насочих към други колони, те не са от комплект , самостоятелна двойка колони са, само виждам, че пише 6 ома и 50-150 W на всяка от тях. Този Денон AVR f100 е 2х25W - дали е слаб за колони с тази мощност, при това той е на 6 ома както пише в спесификацията му, но дали е достатъчно мощен да ги захрани? Няма възможност да пробвам на място как свирят с него.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.