Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Gabriela Stefanova

Как да стана собственик на много обекти наведвъж

Препоръчан отговор

Имам проблем. След като си преинсталирах уиндоуса половината ми снимки (буквално стотици, да не кажа хиляди) не се виждат. Дори има папки, които не мога да отворя. Дава ми че нямам разрешение за достъп. Рових се рових се и намерих един метод но трябва на една по една да стана собствени и после да я споделя с домашна група четене/запис, което е много умално и трябва да го правя цял ден. Та някой може ли да ми помогне да отстраня този проблем.

Това ми се изписва, като искам да отворя някоя снимка

post-289225-0-82442200-1378318734_thumb.

А това когато искам да отворя някоя папка

post-289225-0-30329300-1378318714_thumb.

post-289225-0-89066700-1378318725_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем. След като си преинсталирах уиндоуса половината ми снимки (буквално стотици, да не кажа хиляди) не се виждат. Дори има папки, които не мога да отворя. Дава ми че нямам разрешение за достъп. Рових се рових се и намерих един метод но трябва на една по една да стана собствени и после да я споделя с домашна група четене/запис, което е много умално и трябва да го правя цял ден. Та някой може ли да ми помогне да отстраня този проблем.

Това ми се изписва, като искам да отворя някоя снимка

Публикувано изображениеБез име3.png

А това когато искам да отворя някоя папка

Публикувано изображениеБез име.png

Публикувано изображениеБез име2.png

Десен клавиш, пропъртис, оунершип. И какво прави темата в този раздел?

Като за начало пробвай с друга програма за разглеждане на изображения. Например тази:

http://www.irfanview.com/

Това няма много общо със собствеността върху обектите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от cmd стартирано като администратор или потребител с авторски права:

subinacl /subdirectories "c:test" /grant=everyone=f пример за папка c:test... ако не стане, тогава: subinacl /subdirectories "c:test" /grant=everyone=f /setowner=%username%

или заместване %username% с името на потребителя, който искаме да стане собственик (%username%  замества автоматично името с това на потребителя, през който се пуснали cmd) http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=23510 - download на subinacl още инфо + примери http://ss64.com/nt/subinacl.html може и варианта от горния пост, но веднъж ми се случи да не сработи (като се вземат права за цял дял - главната директория)...

да се има в предвид че правата за четене/писане и права за собственост са различни неща (може да си собственик и да нямаш право да четеш/редактираш файла, а може и да не си и да имаш)... за да може да променяш правата  първо трябва да станеш собственик (ако не си)

може да видиш и  cacls - нея си я има в windows

cacls "d:test" /c /t /g everyone:f

но и с нея някой път не става (ако не си собственик)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.