Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Искам за ми предложите конфигурация на части от 800 до 900 лева като процесора да е на AMD и видеото също

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази конфигурация ми харесва но се питам дали 500gb HDD ще ми е достатъчно за гейминг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам за ми предложите конфигурация на части от 800 до 900 лева като процесора да е на AMD и видеото също

:offtopic_s: И аз искам много неща. :)

Вземи предложението на техманиак, с vram 2 gb е, а и нямаш голям избор, щом търсиш точно амд.

Редактирано от Туинг-off (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази конфигурация ми харесва но се питам дали 500gb HDD ще ми е достатъчно за гейминг

Че защо да не е достатъчно ? Ако сте склонен, може да отделите за 1TB диск, но това е ваше решение...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че защо да не е достатъчно ? Ако сте склонен, може да отделите за 1TB диск, но това е ваше решение...

ОК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ти трябва да си прецениш. На някои и 2TB не им стигат, други не могат да запълнят 500GB. Ако вземеш 1TB цената скача на 916 лв. В такъв случай, ако ти идва много взимаш 7790 2GB!

Редактирано от No Pyro No Party (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ти трябва да си прецениш. На някои и 2TB не им стигат, други не могат да запълнят 500GB. Ако вземеш 1TB цената скача на 916 лв. В такъв случай, ако ти идва много взимаш 7790 2GB!

916 не са проблем, само ми е интересно дали сглобяването и инсталирането на операционна система е отделно и колко би струвало

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сглобяването е безплатно, само при самата поръчка трябва да им кажеш за това. Колкото до инсталирането ще трябва сам да го направиш, освен ако не си закупиш лицензирана ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

916 не са проблем, само ми е интересно дали сглобяването и инсталирането на операционна система е отделно и колко би струвало

Щом 916лв. не са проблем, само срещу още 10лв. взимаш това:

Athlon II X4 760K  3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black

ASROCK FM2A75M-DGS BULK FM2

1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR

8GB DDR3 1600 KINGSTON HPRX BL

CM K350 W/600W PSU

SAPPHIRE HD7870 GHz EDITION 2GB GDDR5 BULK

Обща стойност - 926.61 лв. с ДДС

Ако не искаш да надхвърляш 916лв. взимаш тази видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от udobenliedivana
      Здравейте, хора!
      Сглобих си чисто нова конфигурация наскоро и 1-2 седмици след това започна едно странно жужене откъм захранването и видеокартата. След дълго разучване вече съм сигурен, че става дума за "coil whine" на захранването, което е Cooler Master MasterWatt 550.
      Със сигурност ще изпратя захранването обратно, понеже е в гаранция.
      Въпросът ми е - някой имал ли е такъв проблем и зачитат ли го изобщо за "проблем" родните сервизи?

CPU: AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHz
      Дъно: MSI A320M Gaming Pro
      GPU: Palit GeForce GTX 1050 2GB
      Памет: 8GB Kingston 2400MHz (2x4GB)
      Захранване: Cooler Master MasterWatt 550W
      Охлаждане: Cooler Master MasterLiquid ML120 и 4 вентилатора Cooler Master MasterFan Pro
      HDD: Seagate Barracuda 1TB
      SSD: NVMe Adata SX600 XPG 128GB

• от vlado123456789
      Здравейте!
      Не разбирам много от компютри затова искам да попитам тук за съвет, понеже от Dell явно ме отсвириха. Имам един компютър Dell OptiPlex 790 K1, 8 GB RAM с Win 10, но без видео. Искам да подкарам Adobe Premiere на него за видеомонтажи на 4К, но с вградената карта не може, насича яко и с проксита. Стигнах до извода че все пак ще трябва да налея малко пари в него за едно малко по-свястно видео. Но виждам че захранването му е 240W и е едно много специално тънко и дълго по дължината на цялата кутия. Вероятно няма да намеря такова по-мощно, а съм се спрял на GeForce GTX 1050 с надежда да я подкарам на моята щайга. Вие какво мислите, дали ще успея да я изгоря или дъното? Данните на компа според теста са: Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3.40GHz,  Total Physical Memory:    8.00 GB 4096 MB DDR3-SDRAM (1333 MHz); HDD Western Digital Model Number: WDC WD5000AAKX-00ERMA0; Intel(R) HD Graphics Vendor Name: Intel Corporation Interface: PCI Video Card Chip Type: Intel(R) HD Graphics Family Video Card Memory: 2.06 GB; Motherboard Manufacturer Dell Inc.Product 0D28YY  Chipset Intel PCH Q65; Standard SATA AHCI Controller Interface PCI; Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 1C2D; Network Card - Intel(R) 82579LM Gigabit Network Connection Vendor Name Intel Corporation Interface PCI; Sound Card - High Definition Audio Device
      Това са резултатите от теста на машината, дано съм улучил правилните моменти, а иначе за онези които разбират това са данните и: service tag 34K1D5J, service code: 06805867735. Писах за съвет в подръжката на Dell, но така и не получих съвет. Та според вас какво ще ме посъветвате? Да купувам ли картата? Чух че имало и такива с допълнителни пинове, които не ставали за моята машина. Захранването ще издържи ли на този хардуер, а и мисля да бочна още малко RAM. Ей това е част от дъното ми.

• от Nikolay Pavlinov Panchev
      Здравейте,
      Имам дак, който поддържа SPDIF връзка (оптична или коаксиална) и искам да го свържа с компютъра ми.
      За жалост, когато си го купувах не се интересувах от подобни детайли си взех asrock H110 дъно, което не поддържа spdif out.
      Ще можете ли да ми помогнете и ориентирате към кое дъно да подходя, което да удолетвори нуждите ми?
      Важно е да уточня, че дъното трябва да поддържа socket 1151 технологията, DDR4 2133, поне три харддиска, да се побира в миди тауър и да поддържа gtx 1060 видео карти
      Благодаря предварително!
    • от OxLuVa
      Цел: Новите гейм заглавия да се играят на High настройки с резолюция FHD (например, Far Cry 5 на LOW и FHD, средните кадри са около 55 и в по-натоварени моменти играта засича доста неприятно, като сваля резолюцията перформънса се подобрява (но не кой знае колко) за сметка на картината, тъй като монитoра ми е 24'' FHD)
      В момента разполагам със:
      Видеокарта:
      Video Chipset: NVIDIA GeForce GTX 960
      Video Chipset Codename: GM206-300
      Video Memory: 4096 MBytes of GDDR5 SDRAM [Samsung]
      Video Card: GIGABYTE GeForce GTX 960 OC 4GB
      Video Bus: PCIe v3.0 x16 (8.0 GT/s) @ x16 (2.5 GT/s)
      Процесор:
      CPU Brand Name: Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
      CPU Platform:  Socket H4 (LGA1151)

Захранване: Thermaltake
      Model:  LTP-550AL2NK
      Total Power: 550w
      Отворен съм към предложения за нова видео карта и процесор (бюджет около 1000лв и за двете)
      За видеокарта обмислям нещо от сорта на GTX 1060, а за процесор нямам представа. Ако трябва още някаква допълнителна информация, ще добавя, няма проблем! И като цяло захранването дали ще се справи с новите компоненти.
      Поздрави!

• от Marto_BG
      Здравейте Калдата маниаци,
      Извинявам се ако темата не е за тук!!Така на един фр има проблем с компютъра му. Сложихме 2 плочки рам памет едната 2GB другата 4. Дъното е asrock h81m vg4 r3.0. При стартиране на компютъра чухме 3 пискания от пищялката и на екрана излезе това:
      Така въпроса е какъв е точния проблем? Защо като сложим плочата на въпросния channel A слот не му отчита. Пробвахме да ги тестваме на другия слот и двете плочки си работят, но като сложим една на слот A не става чува се само пищене и се появява този екран. Благодаря за отзивите. 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.