Премини към съдържанието
nqkakvoime

Компщтъра пали от втория път и бръмчи

Препоръчан отговор

от няколко дни не пали от първия път. но само когато му е първо пускане за деня ... ако го пускам втори трети път през дена си пали нормално днес го пускам и не искаше да запали и бръмчеше яко. при второто пускане тръгна да зарежда ама заби. на третото пуска тръгна нормално и сега и бръмченето спря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори го и погледни захранването. Вероятно е "брадясало" от прах, особено вентилатора. Възможно е да има и други проблеми, като издути кондензатори и т.н. Това само ти може да провериш..

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пали след като му се позагреят кондензаторите :) сигурно е пълно с бременни :D Следвай съвета на колегата

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да нормално ако отвътре захранването изглежда така:

Публикувано изображение

А дъното и охладителите така:

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

почистих каквото можах и не беше много мръсно.

захранването ми е опаковано в някаква метална кутия (звучи тъпо ама нз как да го обясня по просто) и викам да не я отварям (не знам и как) да не взема да разваля нещо

но от това което се вижда не беше много мръсно и то

компютъра запали от 6-7 път

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-доборе го занесете на сервиз за почистване ,че като Ви гледам какво сте писал аман :D и една бърза проверка на хардуера дали е наред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво толкова съм писал че  чак "аман"

иначе ще го занеса но не за почистване а за ремонт защото е ясно че не е мръсотия проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво толкова съм писал че  чак "аман"

иначе ще го занеса но не за почистване а за ремонт защото е ясно че не е мръсотия проблема

Ако очаквате адекватна онлайн помощ, то е редно да се по-описателен. По бръмченето съдя, че може да има проблем със захранването (вентилатора, прегряване на захранването). Първият ми комп зареждаше по същия начин, проблема беше че харда си отиваше. Пробвайте да проследите от къде идва "бръмченето". Ако идва от харда ви съветвам да си прехвърлите, ако имате нещо по-важно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не идва от харда бръмченето

утре ще се опитам да разбера дали е от вентилатора на кутията който изкарва въздуха или от вентилатора на захранването

ама тоя вентилатор на захранването най вероятно е капсулован и не вярвам да бръмчи от него

може би бръмченето няма връзка с това че компютъра не иска да се стартира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.